Čo robíte s ratolesťami, ktoré majú skoro rôčik?

mizulienka
1. júl 2009

ahojte mamicky skoro rocnych deticiek...chcela by som sa s vami podelit so svojimi skusenostami a aj nacerpat inspiraciu od vas 🙂
co vsetko robite so svojimi ratolestami, ktore maju uz skoro rocik?
myslim tym, chodime na pieskovisko, citame knizky, ucime sa riekanky a podobne veci 🙂
Misko je moje prve babatko a nechcela by som nic pokazit ani zanedbat 🙂
Uz dopredu dakujem za vase tipy 🙂

berenika39
7. júl 2009

nekupuju značkové hračky 😉 😉 . z principu. netvrdím, že jsou špatné, ale jak jsme pořád někde mezi lidma, vidím v dětských pokojích (vídáme se se dvěma kluky kolem roku a jednou slečnou) koše plné hraček, není kam stoupnout, brodíme se v plastových krámech a mimino? tlačí před sebou židli a dělá brrr brrr jako auto. mě se zdá, že jak je ta hračka nová, pohrajou si, okouká se a pak už jen leží v koutě. jasně že je pár vděčných favoritů, který budeme mít asi do puberty, ale vesměs máme co nejjednodušší věci, třeba ted v těch vedrech jsem mu vyndala z mrazáku pytlík se zamraženenjma třešněma, ooohromná sranda.

Jinak podvečerní chlácholítko, když je unavenej a už někdy mručí a kníká, je obyčejnej bublifuk. Čapne si na zadeček, táta bublá a on je chytá, když mu praskne o nos nebo čelo, může se počůrat smíchy. A jestli jste to ještě nezkusily - když se vrací táta z práce, vezme si petase do auta na místo řidiče na klín a nechá ho lomcovat volantem, mačkat čudlíky, trouběj a blikaj a stahujou okýnka. Sice drahá hračka, pár set tisíc 😀 😀 😀 😀 , ale pro děti to nej...ne?

mizulienka
autor
7. júl 2009

berenika same dobre napady 🙂
a ten balicek s tresnema mu iba tak das, nech sa zahra? nie je to prilis studene?

s tym bublifukom to je super, hned dnes pojdem kupit 😉 uz druhy vyborny tip na hracku 🙂

roka96
7. júl 2009

mojho syna inak velmi bavia lopty... tak sme mu kúpili guličky také malé gumené a má ich plnú izbu a baví ho to naháňat, hádzat, schovávat.. sú velmi farebné pekné... tiež to nieje drahé.... šoferovat baví aj nás to sa ideme zbláznit!!!

berenika39
7. júl 2009

😀 😀 😀 je to příšerně studený, ale to je právě vončo. Samozřejmě ho mám pořád na dohled, aby to neprotrhnul a nesněd, ale nemyslím, že by se mu něco strašnýho stalo, protože je to "studený". Chce na to sahat, vezme to, zjistí, jak to studí a okamžitě hodí na zem. A tak dokola, vůbec nechápe, že i když to bude brát znova a znova, bude to pořád ledový 😀 😀 . Honí ten sáček po kuchyni jak "horkej brambor". Doslova 😀 😀 .

Ted jsme spolu luxovali, vysavač je taky dobrý chodítko 😀 😀 .

mizulienka
autor
7. júl 2009

berenika my mame skoro rovnako stare deticky, moj misko je 14.8. necele 3 tyzdne pred terminom, ale tiez uplne zdravy a spokojny 🙂

berenika39
7. júl 2009

mizu, to byl ale míša pořádně velikej, před termínem měl váhu jako hrom 😀 😀 , co kdyby rostl v bříšku ještě tři týdny? péta měl jen 2,60, ale dneska už to má dohnaný 😀 😀

Tak přidám dnešní aktivitu: mám aktivní chodítko http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/4006...
Jednoduchý, hezký, malej do toho nakládá a vykládá, ale chodit mu ještě za tím nešlo. Říkám manželovi: je to moc lehký, ujíždí mu to a nožičky nestíhaj. Tak mu do toho nalložil krabice s mlíkem co se vešlo a super! Od rána vozí mlíčko, chodí s tím úplně sám, po plovoučce mu to jde krásně. Dojede ke zdi, otočí se na mě - mami, pomoc - dám mu to do opačnýho směru a znova. Dobrá odtučnovací kůra pro maminku 😀 😀

stvura
7. júl 2009

TO CHODITKO JE SUPER VEC....inac sranda ze u nas na slovensku je o dve stovky drahsie, to je fakt zdieranie...asi si ho dam kupit segre v Prahe...

berenika39
7. júl 2009

...stvura, vy máte zase levnější probiotický kapičky, tak je to vyrovnaný 😀 😀 😀

mizulienka
autor
7. júl 2009

berenika mala by si si otvorit obchod s "napadmi na hranie" 🙂 super vec...vidis, ked budes varit a maly pojde okolo, iba sa naciahnes pre mlieko a nemusis do chladnicky 🙂 ma to multifunkcne vyuzitie 😀

berenika39
7. júl 2009

...a co až vezmu poslední? nabije si čumáček....
Tak jo, vezmu jedno, jedno doplním. 😀 😀 😀

Dneska jsem viděla manžu fakt brečet smíchy. Takovej ten válec nafukovací na lezení, má průhledný základny, oni se na to připlácli z obou stran a koukali na sebe, no chechtali se jak po marjánce 😀 😀 . Koukla jsem taky - zplacatěli a zdeformovali se jim obličeje jak z nějakýho komiksu, výborný. Ale jinak ten válec je na všechno možný jen ne lezení 😀 😀 😀 .

Ted ale vážně: učíte je už jíst samotný? Zkoušíme, ale moje nervy, moje nervy...

mizulienka
autor
7. júl 2009

moj maly mi uplne odmieta jest...dam mu par lyziciek ale potom zacne chytat moju lyzicku a ked mu ju nedam, skoncili sme...uz som mu skusala dat mu vlastnu lyzicku, nech ma nieco v ruke, ale nepomaha...tak som mu zacala davat kusky zeleniny alebo ovocia na tanierik a pred neho a on si to zobka...

salomuska
7. júl 2009

davate tu super tipy, hned zajtra niektore vyskusam...hlavne ten sacok z mrazaku ma dostal 😀 mne osobne sa prilis nepozdavaju "znackove" hracky, mnohe na mna posobia prilis agresivne a okukaju sa tak ci tak. a od kreativity maju tiez daleko.
este prezradim co momentalne fici u nas - tazkym hitom su viecka od vyziv, da sa s nimi buchat o seba, vkladat do skatulky, hrkat nimi v skatulke a opat vyberat zo skatulky. dalej gulat loptu, cliapat sa v nafukovacom bazeniku na balkone pripadne hrat sa len s malym lavorikom s vodou a par hrackami (opat sa viecka velmi dobre osvedcuju), sediet na travicke a vysklbavat ju, listovat stary katalog, vytrhavat stranky a potom rozdrobit ich na male kusocky...

stvura
7. júl 2009

Bereninka, ano...uz treti den sa laduje sam, akurat mu pomaham trafit lyzickou do ust. Naberanie mu celkom ide, len ked si dava lyzicku do ust, tak ju pootaca, ze je viac na nom ako v nom. No medzitym ho krmim i ja, takze do bruska sa dostane toho dost. Musim ale povedat, ze uz v ked mal pat a pol mesiaca si prvy prikrm daval do ust sam, muz sa smial, ze on ledva cakal na poriadne jedlo....
Maly tiez papa piskoty, chrumky, jablcko, mrkvu a hrusku nakrajane uz asi mesiac, s tym nemame problemy...vzdy si poda svoju misku s piskotkami a ovocim a uz viem ze sa bude papat....

Ja som "zaplnila" izbu Zirafim hradom {Quelle} a maly sa stvera a hupsa tam...tesi sa najviac tomu ked zirafe ovisa hlava 🙂 {schvalne mu ju malo fukam}

berenika39
7. júl 2009

jj, tak to taky zkouším, ale musí mít hlad. jinak si s tím hraje. ale co, taky je to k něčemu dobrý, pozná různé materiály - maloval jogurtem po stolečku, sýr nastrouhá předníma zubama a patlá, možná ze strouhanky složí rohlík 😀 😀 .
Někde jsem četla, že kolem 10.,11. měsíce by měli jíst sami, tak k tomu máme dáááááleko. KOusek něčeho do ruky a do pusy, to jo, ale lžičkou neee.

A nočník nic moc, utíká, nevydrží sedět, přitom na něm vidím, že bude kakat. Prevít je to, vždycky si počká,až ho přebalím do suchého a pak se vykaká. V deníčku mám, že první syn v tomhle věku do plen nečůral ani nekakal, ale to byly jen látkovky, tak mě to nutilo ho to učit. Dneska se vymlouvám, že uvědoměle to dělají až kolem 18.měsíce, a moc to neřeším.

stvura
7. júl 2009

Beri, to s tym nocnikom mame velmi podobne {no ved maju len den rozdiel v narodkach, tak to je tym}, utecie betar rychlejsie ako sa ja obzriem...to nehovorim, ze prebalovanie je boj na zivot a na smrt 😀

Tie viecka a vyzivkove pohariky letia aj u nas - neustale mi upratuje policku pod drezom kde ich mam ulozene. Inac i varesky ho zaujali...xixi

mizulienka
autor
7. júl 2009

u nas este stale letia kabliky a posledne, co sa maly naucil je, ze prepina telku, dnes rano ju dokonca zapol 🙂

a trhanie casopisov to leti aj u nas ale strasne sa zlosti, ked mu to nejde z tym uplne malych casti roztrhnut na este mensie 😀

salomuska
7. júl 2009

moja slecna ani nie je ochotna jest, pokial nema aj ona v ruke svoju lyzicku. este sa sa nou ale nevie sama nakrmit, no sem tam skusa.

mizulienka
autor
8. júl 2009

ahojte dievcata,
chcela som sa vas spytat...kde vam spia deticky? moj maly zaspava na posteli, potom ho prelozim do postielky a tam spi do prveho zobudenia sa, potom si ho berieme k sebe do postele...ale co on vykazuje v tej posteli 🙄 cestovatel a prieskumnik v jednom...sekundu nohy pri mne, potom nohy pri tatovi a my s mujzom spime uz iba po bokoch postele 😀
mne to az tak velmi nevadi, ale manzel sa stazuje 😅 ze spat na jednom boku nie je nic moc 🙂
ako to riesite vy? dik za kazdu radu 🙂

salomuska
8. júl 2009

moja zaspava v postielke, no po prvom zobudeni si ju obvykle prelozim do postele a v lahu nakojim. potom dost rychlo obe zaspime...kedysi som ju prekladala do postielky po kazdom kojeni, no uz sa mi to nechce, tiez sa chcem vyspat. a cestovanie po posteli sa u nas tiez kona, raz ju najdem otocenu o 180 stupnov, potom zase nad mojou hlavou...hroza...spolieham sa na bariery - z jednej strany manzel, z druhej postielka 😎

bolk
8. júl 2009

Ahoj mám taky podobně starou holčičku. Docela si vyhraje sama, dám jí všechny věci do krabice a ona všechno postupně vyndavá. Pak se taky ráda dívá z balkonových dveří (jsme v přízemí) na pejsky a dělá u toho ha ha. Učím jí kde má pejsek(plyšový🙂) nos a jazyk. Má ráda šuplík s igelitkama to vždycky vytáhne všechno. Zkoušela jsem ten písek a kupodivu to ani moc nejedla a má tam moc ráda houpačku.
Sama nejí, nechce věci kde jsou větší kousky, jsem ráda když vůbec něco sní. Jídlo je u nás hrůza, taky podle toho váží(6,80)
S tím spaním to máme jako mizulienka a salomuska.
Nočník jsme ještě ani nekoupili, mám pocit, že by do něj zapadla a už nevylezla: a hlavně že by tam nevydržela🙂. Ale mám to v plánu.

natasa8
8. júl 2009

ahojte... 🙂
aj my mame uz skoro 10 mesacnu dcerku...
Nocnik som zatial neskusala, obcas sa vydrzi hrat sama ale vacsinou jej musim robit spolocnost. Staci ked sedim pri nej na zemi a divam sa ako sa hra.
Co sa tyka hraciek, tak u nas celkom leti take to vedricko s kockami a trojuholnikmi a inymi tvarmi od FisherPrice, hra sa s tym od 6 mesiaca, ...
Take hry ako podavanie veci, ukaz kde je ocko a pod. u nas funguju len chvilku, (nebude predsa 10 minut ukazvat na roznych zvieratkach kde maju ocko - ukaze 2krat a dost). Citanie knicky ju bavy, hlavne take repolera kde sa da pohybovat so zvieratkami.

Papame tak, ze ona ma svoju lyzicku a vydlicku (take velke umelohmotne) a kym ja ju chovam, tak ona tu svoju lyzicku pcha do ust mne, a potom si to bere. S chrumkami a rozkom vydrzi sediet v stolicke dlho - napr. ked my s muzom veceriame, ona sedi vo svojej stolicke, dam jej par chrumiek a mame pokoj 😅

Pieskovisko sme zatial neskusali, mala nestvornozkuje len sa plazi, a ja sa trosku bojim ze by sa toho piesku nadychla. Na ihrisku ju chodim trosku pohojdat na hojdackach, len tak 3-4 minutky, jej sa to paci, rada pozoruje ostatne deticky.

natasa8
8. júl 2009

a co sa tyka spanku tak ja malu stale prekladam do postielky, ja sa pri nej vyspat neviem, stale sa bojim ze ju buchnem bud ja alebo muz, takze v polospanku vzdy striehnem na kazdy jej alebo muzov pohyb 😒
Ak mala nezaspi uz pri kojeni, tak zaspava v postielke.

Mali sme obdobie ked som kojila v noci kazdu hodinu, vtedy sa mi stavalo ze som pri kojeni zaspala, ale vzdy som sa po niekolkych minutach prebudila a malu prolozila do postielky.

salomuska
8. júl 2009

este sa mi celkom osvedcilo, ked robime veci spolocne, napr. jedavame naraz. Peta dve lyzicky, ja jednu (mojho jedla) a tak dalej. ovela viac ju to tak bavi. my nocnik praktizujeme pomerne uspesne, davam ju tam po spankoch, pred vecernym kupanim a ked si spomeniem tak aj pri prebalovani - proste pri prilezitostiach, ked ma uz raz plienku dole, pretoze zalozit jej ju je dost narocna vec, kruti sa pri tom ako hadica 😀 kaka uz viac menej len do nocnika. ani nam sa na zaciatku prilis nedarilo kamaratit sa s nocnikom, no potom raz bola u nas moja mama a mala za pol dna pochopila co sa s nim robi. starsia generacia mala na to tusim prepracovanejsie finty 😎 ked sa vykaka, tak ju velmi chvalim a spolu obdivujeme jej vytvor 😀 jasne ze ho ma potom celkom v oblube.
aj upratujeme spolu, vysavame, stierame podlahu, obvykle si dam Petku do manducy na chrbat a ide sa na vec.

u2jana
8. júl 2009

tak pozeram, ze su tu same supermamy,
tusim len ja si to materstvo nie a nie zacat uzivat 😖

mizulienka
autor
8. júl 2009

a preco u2jana, mala strajkuje? 😠

zelmirka1
8. júl 2009

neboj u2jana urcite nie si sama co ma obcas depku a rozmysla co take s drobcom robit ako ho zabavit a hlavne ako si uzivat materstvo, ja napriklad odkedy sa maly narodil tak cakam ze bude lepsie.. 😀 😀 ked zacne lozit, sediet, chodit a zda sa mi ze ten cas desne pomaly uteka.

inak baby celkom fajn tipy, ja som tiez zistila ze kupovane hracky az tak moc nechce, len niektore si oblubi a nikdy dopredu neviem co ho zaujme tak sa to tazko kupuje..... krabicky, varesky a hrnce tiez ma rad vytahovat v kuchyni
rad nahana lopticky, vyklada veci z krabice, stoji pred zrkadlom, celkove najradsej sa natahuje za hrackami ak su niekde vyssie kde sa moze postavit a vsetky ich pozhadzovat. Tiez som zistila ze v ohradke je rad odkedy je pri okne a moze pozerat von.

salomuska
8. júl 2009

u2jana, keby sme boli supermamy ktorym vsetko ide od ruky, tak by sme nemuseli chodit sem na konika po rady 😅 ja tu napriklad teraz hladam inspiraciu co sa este s takto starymi (mladymi) detickami da podniknut, lebo den je dlhyyy a spinka uz dost malo. a tiez mi mnohokrat dochadza fantazia.

u2jana
8. júl 2009

ale trochu mi cez obed rupli nervy - klasika nechcela jest, a pre zmenu aj chcela vyskocit zo stolicky, skoro ma porazilo - len tak tak som ju zachytila 😠

ale zas poobede mi to bohate vynahradila, vcera sme jej kupili choditko od fisherprizu, a dnes ma s nim nahanala po chodbe 😀 uplne sa jancila, ked videla ako pred nou cupitam 😀
mno strasne ma rada, ked sedime s manzelom u nej v izbe, ona sa odplizi prec a caka, kym ju akoze nezacneme hladat a potom na nas robi kuuuuk 😀

mizulienka
autor
8. júl 2009

u2jana, kazdej z nas z casu na cas rupnu nervy 😉 mne maly tiez strasne zle je...on v podstate neje...keby nemal moje mlieko, tak je asi na hladovke...ja varim a vylievam, takze asi tak ☹

ale stale si poviem, ze ked uz bude ozaj hladny, tak snad hlad ho prinuti zjest aspon nieco...ale keby ze ho vidis, nepovies, ze tak malo je...on ma uz cez 12 kg, ale to je vsetko vysledok kojenia 🙂

zlata je mala, ze robi na vas kuuuk 🙂

u2jana
8. júl 2009

mno my ani to mlieko - nekojim a teraz po operacii uz sekla aj s flasou, takze mlieko ma 2xdenne lyzickou a aj tam musi mat pomixovane susienky-inak to do nej nedostanem 😒

hej pri tom kuuuk sa uplne janci 😀

inak som sa ju snazila naucit, kde ma macik oko, ale nula bodov... hadam neskor