Čo robíte s ratolesťami, ktoré majú skoro rôčik?

mizulienka
1. júl 2009

ahojte mamicky skoro rocnych deticiek...chcela by som sa s vami podelit so svojimi skusenostami a aj nacerpat inspiraciu od vas 🙂
co vsetko robite so svojimi ratolestami, ktore maju uz skoro rocik?
myslim tym, chodime na pieskovisko, citame knizky, ucime sa riekanky a podobne veci 🙂
Misko je moje prve babatko a nechcela by som nic pokazit ani zanedbat 🙂
Uz dopredu dakujem za vase tipy 🙂

bubinko83
11. júl 2009

lela my sme na tom podobne neboj.Aj my mame doma maleho spachtoša a viac ako 3 hodiny v kuse hore byt nedokaže. 🙂 Podla mna je to normalne teda aspon unas,lebo my tak spavame od malička.

jitrulka
11. júl 2009

lela, my spíme 2 x 1 hodku. Vstává taky v 7, prvně usíná taky v 9 a pak až kolem 14. Pak už vydrží až do večera. Snažila jsem se ji to z tech 3 spánků upravit na dva ale přišlo to nějak samo. Spánek jednou denně nás čeká asi až za dlouho, ještě je malinká. Ale je fakt že když nám občas nevyjde režim, usne v poledne a pak až do večera nic. Ale z toho jsme pak obě na prášky 😀

vejinka
12. júl 2009

ahojte tak my vstavame asi okolo 7 pol osmej a spinkame ako kedy...niekedy uz o pol deviatej a ak nie tak napriklad dnes este nespime a hulakame v postielke..a uz vidim ze rezim je dnes zaasa v haji...zaspi okolo pol jedenastej do dvanastej bdue spat potom poobede uz nebdue spat a zaspi okolo 5 a potom vecer az okolo 10 😔 ale ked sa trafime do rezimu tak tak takto: od pol deviatej do desiatej potom ideme von o pol dvanastej mame obed potom ideme spat spime od jednej do tretej kedy ako...a potom ideme von prideme hrame sa papame kazdu hodinu a o siestej mame kasu+ cajik o pol osmej kupem a o osmej zaspavame..v noci sa budime 5-6 krat na papanie

vejinka
12. júl 2009

co sa tyka aktivit..tak u nas zabera otvaranie skrin..vrzga to a on je z toho uneseny...a hovori waaaaaaaaaw a potom mame take odrazadlo a tam su rozne didakticke veci a je tam taka husenica a tej sa velmi boji a ona dost rapka ked s nou clovek pohybe a vcera sme sa skoro ustali pohybal s nou a potom ze ufff normalne predychaval a snazil sa neplakat...som mu povedala ze je velky chlap tak sa musi premoct...a inak mu uz asi od 6teho mesiaca ukazujem tapi tapi ale bez uspechu ani za svet to sam neurobi...ale dva dni uz uspesne kyveme pri papa ale len dedkovi..a inak ked sa hrame s vezickami na seba ukladam a on ich bura a bohovsky sa pri tom bavi...a ked vonku fuka tak ukazem prstom na okno a poviem fuuuka a on sa otoci ukaze prstikom a povie fuuuuuu taky zlaty je.. 😉 a inak pieskovisko som este nebrala do uvahy skor po roku alebo na buduci rok...mame dom takze bude treba urobit ohradu a tam nasypat aspom za vlecku piesku a dostali sme uz aj prve hrablicky aj vedierko a lopatku ale nedavam mu to este. a knizky nas velmi bavia hlavne tie kde su babatka cize moje knizky tehotenstvo a porod..potom mama a ja ho velmi fascinuje a vsetko co susti .. no a asi dva tyzdne ukazuje prstikom na vsetko udava smer kam treba ist ked je na rukach...miluje vypinace a kvety okna zrkadla vo vanicke by len sedel a muz ma problem ho ukupat a hlavu mu umyt...a vela krat som vecer tak vycerpana ze zaspim este pre deviatou...da to zabrat 😅

lemge
12. júl 2009

ahoj,no my uz 2 tyzdne lozime,a chodime za rucky.a odvtedy robime same pokroky.mala sa naucila najprv pa-pa,to proste urobi takmer vzdy ako ju vezmem na ruky,aj ked nikam nejdeme 😀 ,tap-tap ju velmi bavi.teraz sa naucila: ukaz ako robi opicka džudy-a jednou rukou si tukne po hlavicke 🙂 no kopec srandy.a najradsej ma muziku,ale len taku co je rytmicka.sladaky?-to je pomale ,to ju nebavi.sadne si na zem,zdvihne ruky nahor a kruti driekom.
a kedze chodime zza rucky,casto berieme von zo sebou aj loptu,to sa teda nabehame
😉 na pieskovisku sme boli teraz prvykrat.tiez som sa bala, ze sa naje piesku. bola som prekvapena ani raz ju to nenapadlo,ani nemalo kedy,ved tolko hraciek naokolo,pacilo sa jej lozit a natahovat sa za nimi.

natasa8
13. júl 2009

aj u nas letia viac casopisy kde su babatka ako leporela so zvieratkami 😉

ja mam vytrhnute tie strany s dojcenskymi receptami z mama a ja, listy dam do euroobalu a zalozim do sanonu - a to je nasa najoblubenejsia knizka 😀 to vydrzi donekonecna hladat "kde je baba" ukazovat na ne prstikom a pusinkovat ich 😉

co sa tyka spanku - myslim ze mala prechadza z dvoch dennych spankov na jeden, lebo ten doobednajsi si predlzila z 1,5 hod. na 2,5 hodiny. A potom uz poobede niekedy nechce spat, niekedy zaspi na hodinu, no ale potom vyvadza vecer do desiatej 😠

danu
22. nov 2009

pookie • 1d • Dnes o 16:43
Ahojte, ako zabavate svoje ratolesti? Mne pomaly zacina dochadzat fantazia 😒 hrame sa s hrackami, spievame si (teda ja sa snazim 😉 ) pocuvame cd s pesnickami, chodime na prechadzky. Ale hlavne by ma zaujimalo ako zabavate deti ked ste s nimi doma, nejake zaujimave tipy? 😉

zuza.m • 1d • Dnes o 17:26
no my sme sa zabavili s obyčajnym vypinačom na svoetko,vysavačom,tatrokou,blaznenim,moj maly nikdy nebol hračkovy typ,skor taky že ho zaujima všeličo.aj teras beha po dome so žiletkou na holenie,samozrejme som ostre zabalila 😅

pookie • 1d • Dnes o 18:22
Ved aj my sa obcas hrame s beznymi vecami ako je napr. vysavac, baterka atd. no chcela by som nejake napady aj na tvorive cinnosti, rozvijanie zrucnosti... Viem ze aj bezne predmety su dolezite a casto zaujmu dieta viac ako hracka no mala je taky ranovstaj, zvycajne uz kratko po 5tej hore 😖 a vtedy sme vacsinou v obyvacke kde ma aj hracky no kazde rano dokola to iste, chcelo by to zmenu 😉
S malym musite mat "zabavu" ked ho lakaju takeho nebezpecne veci, typicky chlapec 😅

xixi7 • 521tt • Dnes o 18:31
Gulanie sa a skakanie na fitlopte..

maja31 • 2d • Dnes o 18:36
vyberanie bateriek z ovládača tak to je špecialitka 🙂 a hra na schovku okolo stola, pozeráme si obrázky v knižke a napodobnujeme zvieratka a vyberáme všetko zo skrín. Samozrejme iba ak je to bezpečné. A strašne rada pozerá z okna a sledujeme svet okolo.

miskachrumka • 1d • Dnes o 18:55
obhryzanie plastovych flias a nahananie macky to je nas nasho drobca 😉

berenika39 • 2d • Dnes o 19:05
ahoj, my jsme v roce dali malému plnou misku drobných mincí, kasičku, a on vydržel nekonečně dlouho házet korunky. nejdřív mu to vůbec nešlo, museli jsme mu tu ručičku "namontovat" správným směrem, ale fakt brzo to pochopil a hrozně ho to baví. (samozřejmě musí u něj vždycky někdo být a pak umýt ruce 😉 😉 😉 ).

možná už máme našetřeno na hory na Vánoce 😉 😉

zuza.m • 1d • Dnes o 19:13
no mince mame aj my ,tie miluje 😅 .okrem toho lyžičku a poharik a on mieša.teda kavičku ako my,je vela toho čo robi ale fakt je to väčšinou z bežneho života.prelievat vodu,rozhadzovat granule,alebo ich dava do misky s vodou a potom lyžičkou pomieša ako že vari.

suzanka144 • 1d • Dnes o 19:54
Ahoj, tak nas momentalne zaujimaju najviac farebne kruzky na tyci s tym sa vie pekne prehrat alebo si stale dake hracky pred sebou kotula a lozi za nimi, posledny tyzden je najvacsia zabava stat tak sa mu paci v ohradke stale sa postavi potom posadi a toto vydrzi aj vyse pol hodiny dookola robit potom stavanie okolo nabytku a tiez rad sleduje vysavac a lozi za nim.. taktiez chodime von doobeda alebo tak predobedom na take 2- 2,5hod rad sleduje svet okolo...

vercak.
22. nov 2009

U nás frčí plechovka - repesktive víčko od plechovky 😀 Taky ho strašně baví si přendavat různé věci do velký krabice a dneska objevil koš na prádlo. Jinak mi teda schovává všechno možný do šuplíků. Naštěstí nevyndává, ale přidává 😀 Např. jsem našla mezi ponožkama lžičku, mezi utěrkama papírek atd. Většinou to zjistim po nějaké době, protože něco uklidí a šuplík zavře 😀 😀
Ale hodně vedly různé krabičky od čehokoliv 😉

zuza.m
23. nov 2009

no toto skovavanie pozname ,ani za nič sme nevedeli najist kluče od auta ,po 20minutach intenzivneho a zufaleho hladanie sme ich našli v linke v hrnci. 😅 .koho by to napadlo??a to nehovorim kartička poistenca v koši 😀 .ale aspon ma teši že sme neni jediny ,vercak 😅

ikke
4. jan 2010

evikg • 1d • Dnes o 10:26
Ahojte mamicky,
mam 8 mesacnu dcerku, ktora este nelezie a ani sa este neposadila a neviem jej vymysliet ziadnu zaujimavu hru, kde by mohla byt na brusku pripadne v polosede. Mam pocit, ze ju to uz neustale lezanie na brusku prekladanie hraciek z kopky na kopku nebavi (skusame samozrejme aj rozne modifikacie 🙂 , ale stale je to v zasade to iste).
Pokial poznate nejake hry, ktore sa radi s vasimi babatkami hrate, tak sem s nimi! 🙂

rimmel • 1d • Dnes o 10:48
evikg my sme taki isti, este nelezeme a ani nesedime..
-takze hra sa na brusku na zemi sam s hrackami
-polozim ho do postlielky jeho kde sa hra s inymi a pocuva hudbu
-kukame sa do zrkadla a trieskame don
-dame ho do bounceru-neviem ako to volate, taka ta hojdacka co visi na dverach
-dam do lehatka a necham ho v klude na chvilu nech sa pozera ako umyvam riad napriklad
-citame knizky
-steklime sa, hrame sa na posteli spolu
-pocuvame hudbu, pesnicky a spievame spolu.teda ja 😀
-dakedy mu dam do ruky nejaky kus uhorky ci chlebika co ho zabavi na par minut

inak nejake hry ako si ty chcela ani nemame, nic take ma nenapada 😒

evikg__2
4. jan 2010

dikes rimmel 🙂 . Aktivity mame dost podobne 😀 . Az na to hopsadlo, tu pouzivam namiesto toho fitloptu, na ktorej hopsa. 🙂 Vsetky zaujimave aktivity, ktore som nasla predpokladaju, ze dieta sedi alebo aspon lezie. ☹ Inak nic moc zaujimave.

rimmel
4. jan 2010

noo aj mne sa zda ze uz by privital to lozenie..akurat mi na zemi trha casopis 😠 😀