Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

sanicatko
28. máj 2008

mne povedala,ze vravela doktorke ze je taka slaba,ze nevladze drzat vnucku na rukach...to mi nemala hovorit,,,aspon mam dovod,aby som jej ju nedavala....ved jej ju aj tak nedavam 😀

audreyd
28. máj 2008

baby, máte moje sympatie 😀 u mňa téma svokrovci - nevyčerpateľná studnica odporu! 😝 nedala som im deti ešte ani na minútu. minule sol malý s mužom u nich na chvíľu, malý sa hral v piesku a svokra si nevšimla, že sa pooblieval... teraz má malý hrozný kašeľ, poriadne nachladol! svokor je taký klasický riaditeľ zemegule - všade bol, všetko vie! a neuveriteľne hučíííííííí 😠 neznáááááááášam, keď mi na deti cmuká ako na psov, vtedy by som vraždila!!! X-krát som mu to povedala a X-krát ešte asi poviem. mne je o fuk, že vyzerám ako netýkavka. len čo k nim prídeme (našťastie zriedka), hneď malému pchajú nejakú čokoládu alebo nejakú blbosť. minule som spomínala, že by si mohli odpustiť kupovať zvukové hračky pre malého (máme čerstvé bábo doma). odvtedy k nám pribudli tri klaksóny na bicykel 😖 inak som expert na vymýšľanie výhovoriek, prečo ich neprídeme pozrieť a prečo neprídeme na nedeľný obed. môj najbližší tromf sa týka toho, že oni ešte netušia, že nejdeme stavať dom na ich záhrade 😀 😀 😀 na to sa nesmierne teším, ako sa zatvária!!! no potrebujem ich mať každý deň nasáčkovaných v kuchyni alebo na dvore!?!?!? APAGE SATANAS!!! uuuuuuuuuááááááááá 😠 😠 😠

audreyd
28. máj 2008

ale predsa je niečo, čo mojej svokre strááááááááášne závidím 😖 a to je to, že jej svokra je od nej vzdialená cca 500km 😖 😖 😖 to ja také šťastie nemám 😢 😢 😢

cistko
29. máj 2008

jahodka a vies cim to jeeee??? tym ze som predtym stale hucala do manzela a efekt veskere zadny pretoze on ma na svoju mamicku slabe srdiecko a nevedel jej nic povedat, tak som sa hnevala aj na neho a zmysel to nemalo, svojim sposobom on za to nemoze aj ked aj teraz ma to vie riadne vytzocit 😀 povedala som si ze si to musim sama vybavit co sa tyka nielen svokry ale aj mojich rodicov, lebo ti tiez nie su bez chyby resp. neboli ked nepocuvali alebo lepsie npovedane nerespektovali 🙂 pardon za chyby, pisem s Jaklubkov ym palcek.om 😀 😀 😀

dadulka19
29. máj 2008

jahodka11,neboj,to sa naučíš.Aj ja som zo začiatku v sebe všetko dusila,ale teraz poviem rovno,nech sa aj urazí,keď chce 😀 ...a už mi ani nevadí,že som tá najhoršia pre nich 😝

cistko
29. máj 2008

dadulka da sa zvyknut nie? 😀 😀 😀 ja dufam ze nie som aj ked pocit no...neviem niekedy mam ten pocit ze si ma riadne poobracaju na jazyku, niekedy ma to mrzi a niekedy mi to je jedno, preco by som sa mala pretvarovat a byt falosna, tak poviem priamo co si myslim a bud ma budu mat radi taku aka som alebo...dolezite je ze ma rad manzel a nas drobcek 😀

jahodka11
29. máj 2008

haha, dakujem za rady a povzbudenie, budem sa snazit, akosi prihara a neviem, ci tento vikend nepridu....aj ked som vyslovene zakazala, bude tu moj ocino a to staci, nie? chcem mat kraaasny vikend a maly ho ma rad, tak nech si ho uzijeme 🙂

pinco
31. máj 2008

Ahojte,
jezis aka super tema 🙂 Ja mam od vcera zasa depku z mojej svokry a vidim, ze nie som jedina a ze by to vlastne mohlo byt aj horsie 😀 Ta moja sa s nami pre istotu nebavi a ked ano, tak je to tak falosne az strach. Zboznuje svojho druheho syna a jeho zenu a ich dieta a my keby sme neexistovali, tak by to bolo asi najlepsie na svete. A navyse je to strasna sliepka a moja svagrina veru tiez, tak si skvele k sebe sadli a mozu si spolu kotkodakat. Mna totiz ani na jej svadbe nepredstavila ako svoju dalsiu buducu nevestu, aj ked som vtedy chodila s mojim muzom skoro 7 rokov. Vlastne ma nepredstavila svojej rodine vobec, tak som to splachla fernetom a predstavila som sa sama ako inak - na vecku, kde sme sa s jej sestrami stretli...
A na mojej svadbe som pocuvala o tom, ake saty mala Martinka a aky je maly zlaty (akoze vnucik). Ale v podstate sa tam mozno so mnou bavila dokopy 10 minut... A potom sa este cuduje, ze ju nevolam mama!!!!!!!!!! To akoze co? Som jej proste povedala teta, tak ako som aj bola zvyknuta za tych 8 rokov, co ju poznam a ona ze aka mi je ona teta? Mate dost? Ja teda hej. Od vtedy ju takticky neoslovujem.
A teraz ked som tehotna, tak mi zadrela, ze to je super, ze som tehu, lebo aspon bude mat Tonko kamarata (ten maly).... Ma skoro vystrelo. My tam totiz vobec nechodime, tak neviem ci caka, ze zrazu tam zacnem svoje dieta nosit a nech sa pekne spolu hraju?
No ale radsej ked mi ani nevola (za cele tehotenstvo mi zatial volala len jeden tyzden v kuse, ked som mala problemy a nahodou sa to dozvedela) ako by mi mala upratovat skrine 🙂
Tak... Hned mi je lahsie na dusi 🙂 Vsetkym drzim palce, nemame to lahke. A tie, co maju dobre svokry, mozu dakovat panu bohu a nech si z nich beru priklad, ako sa maju k svojim nevestam chovat 😉

martina21
31. máj 2008

ahojte,milujem tuto temu da sa tu super postazovat stym ze vas nikdo nebude odsudzovat 😉

moja svagrina mi aj so svokrou volali ze je tehotna a ze nech jej donesiem vecicky po malom,lebo ona nema peniaze,je slobodna matka....akoze kde sa podela slusnost,ziadne prosim,mohla by si alebo budem ti vdacna,jednoducho dones a basta 😠 ja si tiez neviem moc povedat,jedine co ma vtej chvili napadlo bolo ze mam svojich veci malicko ze mam vacsinu pozicane,co je pravda len z malej casti 😅
nemame peniazi na rozhadzovanie vsetkosom si pokupovala pomalinky z casu na cas..

viem ze je to asi sebecke a som zla ☹ ale nemozem si pomoct oni mi tiez nic nikdy nedali(okrem caju,kavy)nijako nepomohli...malemu len blbu hrkalku kupili... 😢
tak jej dam ĺen nejaku trosku sprate veci ktore sa mi moc odkladat nechce,niektore si odlozim,nieco popredam,a nieco co som kupila u nas v praci mi zoberu naspat ako reklamacku a vratia plnu cenu 😀 ...

pinco
31. máj 2008

Martinka, to ti fakt na drzovku zavolali, ze dones veci???? Ja mam dost 😖 To je fakt drze. Jasne, ze si nechas tie krajsie veci pre dalsie babo, alebo ich mozes predat. Ved na materskej nema nikto peniaze nazvys. Vsak nech nakupia caz bazar, tak sa daju zohnat pekne veci za dobru cenu.
Mne veru svagrina nic neponukla. Ani svokra. A to viem, ze ona este ked nemala vnuca, tak nakupovala detske veci - len tak, ze ked niekto bude mat, tak sa to zide 😒 Mam tusaka, ze vsetko skoncilo pri svagrinej a ak aj nieco ostalo, tak to asi bude riadne prebrate a ostali len dake nemoderne dupy, ktore si moze nechat. Ale ved co sa vzrusujem, ked mi aj tak nikto nic nenuka 😀 Ja by som sa najrdasej niekde odstahovala, aby som ju nemusela stretavat...

martina21
31. máj 2008

ano tak zavolali,co uz ona je taka svagrina hlavne,ja neviem ci preto ze som mlada tak sa hentak ku mne chovaju s malym respektom,ja sice byvam od nich vyse 500 km takze sa snimi posledne dva roky moc nevidim asi kazde 2 mes.teraz z babom este menej, no predtym skoro denne 😒 ved som aj na manzela tak zavrcala ze jej dam len nieco,a to planujeme na sr az na vianoce len ona je schopna sa preto aj dotrepat a vyberat my zo skrine 😀 to trosku srandujem ale co ak by 😨

pinco ani ja svokru nijak neoslovujem 😀 mama sa mi fakt povedat neda a ona mi ani nikdy nepovedala ze ju mam tak volat,ale moji rodicia oslovuju svoje svokry mama 😅
inak je lepsie ked nic neponukaju aspon im nebudes nic dlzna 😉

bambusko
31. máj 2008

martina, nedaj sa, ja som tiez bola sv... nasa ema je prve dieta v rodine, vsetko komplet sme kupovali nove. potom, ked boli svagrine tehotne, som povedala, ze veci nepoziciavam, lebo hlavne tie najmensie sa pranim znicia a nechavam si ich pre dalsie deti a je mi dva, ci sa urazili alebo co. ved sa da nakupit aj v sekacoch ap. a veci, ktore nepotrebujes a su dobre, mozes predat, preco by si mala rozdavat? to su tie tipy, co si myslia, ze ak ma niekto viac ako oni /podla nich/ automaticky musi davat a robit charitu...

cistko a dadulka, pravda pravduca, tych par hadok a kyslych ksichtov stoji za dalsich x rokov pokoja. treba si stanovit hranice a vyjasnit si, ze si nedas kecat do vychovy ap.

martina21
1. jún 2008

bambusko,veelmi dakujem hned som veselsia, uz som si myslela ze som neni normlana...mas uplnu pravdu stou charitou akoby si ich poznala 😀

lilyk
1. jún 2008

no baby tak ja mam opacny problem, my sme od svagrinky dostali veci snad za 4 vrecia 😝 lenze jej deticky su uz velke,18 rokov a 14 rokov a tie veci su proste stare, ked nieco vyberiem, tak guma je rozpadnuta, a proste ta latka sa rozpadava. A su tam veci aj po manzelovi 😝 tsk ten vek nejdem ani hovorit 😀 A teraz mam problem ako jej to vratit spat bez toho aby som neurazila ju a hlavne svokru 😅 ta sa furt vypytuje preco maly nenosi tie veci a furt ma len nase. No keby som vedela tak si ich urcite neberiem. Uz vidim ako sa zduje svokra ked to zacnem po kuskoch nosit spat 🤐

jahodka11
1. jún 2008

ahojte, tak som mala pokoj od svokry, bol tu moj ocino a bolo super...a svokra asi zabudla, ze bol den deti....ale danielko ma nas a mojho ocina 🙂 ale sak svokra mu nic nikdy nekupuje, tak preco dnes, ze? 😖

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
biela
2. jún 2008

už som dávno neprispela do tejto témy tak zase čosi nové:
ja tiež nijako svokru neoslovuje, ani menom, ani "teta" nedajbože mama... to by mi ani z úst nevyšlo.
čo sa týka vecí, nemusíte mať výčitky, ja tiež nikomu nič nedám, proste nie že by som bola lakomá, ale veľmi dobre si viem zapamätať niektoré veci, napr. že ja som si musela VŠETKO kupovať, nikto mi zadarmo nič nedal, okrem mojej sestry, a tej jedinej dám vecičky ak bude chcieť mať ešte bábo...
všetki veľmi dobre vieme, koľko to všetko stálo a prečo zadarmo rozdávať.

incasquaw
2. jún 2008

ahojte, ja si tiez myslim, ze nikto sa nemoze nahnevat, ked vecicky nedate, niekto si ich proste odlozi pre dalsie deti, su to VASE veci a VASE deti a nikto!!! nema pravo vam rozkazovat co a ako
ja mam nastastie so svagrinou velmi dobry vztah, mam len jedneho brata, druhy mi zomrel, takze mojej neterke (2 roky) som nakupila vela veci a teraz ich ma moj syn 🙂 hoci vlastnych ma tiez vela🙂 ale my si proste veci poziciavame, a maly co ma velke, zatial nosi nellynka a ked on dorastie, bude ich nosit on, ale vynosene veci si tiez odkladam pre dalsie babo a keby sme neboli k sebe slusne, tak ani ja nedam 😎

ilijanka
2. jún 2008

lilyk- aj moja svokra mi ponosila veci po manželovi a tiež po neteriach- jedna má 16 a druhá 8 rokov,všetko staré zapraté veci, nové takmer nič, takže nie si jediná, našťastie nebýva blízko pri nás a nevypytuje sa, prečo to nenosí, ☹

rumka
2. jún 2008

tak u nás bola tetasvokra Lucií doniesla bábu ( má 4 mesiace). Lucia spala keď prišla no stihla aj odísť kým vstala. Musela byť naštvaná kým prišla lebo hneď komandovala tak som jej povedala 3 vety pani urazila a odišla drahý bol naštvaný Lucia sa zobudila a išli sme pred STV sa pozrieť my dve a mali sme MDD samé. Bol najvyší čas zdvihnúť mantinely a ukázať kto je tu doma.No uvážte aby dospelý chlap pokazil bábu pri rozbaľovaní tak som zasiahla, 😠 tiež nevedela pochopiť že každý mobil má inú nabíjačku a my nemáme na ten jej, no a vysveľovať ako má urobiť pahrebu na grile tiež vieme lepšie keďže nejáký ten rôčik grilujeme - podotýkam ona nemá gril 😒
no a teraz som najhoršia 😕 no ale inak som nemohla

bambusko
2. jún 2008

rumka, tetasvokra je supeeer 😀 😀 😀 ja tu moja nevolam nijak, raz za cas babka a ked sme ju raz videli v meste s vrtulou v zadku /ako vzdy/ a nereagovala na emino baaabkaaa!!! tak som ju zavolala menom 😀 a pochopila. inak svagrinej frajeri ju vsetco volali/volaju menom a tykali/ju jej. som cakala, kedy to navrhne aj mne...

ilijanka
2. jún 2008

ja tiež neviem, ako mám svokru volať, menom mi to nikdy nenavrhla, mama je len jedna- a to moja, ani môj muž nehovorí mojej mame mama, takže tak, tak keď ju musím osloviť hovorím jej babka, babe jednej 😀

sasiki
2. jún 2008

Ahojte 🙂
Ja moju tiež nijako neoslovujem, nerobia to ani švagriné (mám 2). Môj manžel hovorí mojej mame krstným menom a to sa mi páči. Mama je len jedna 😀

slnyecko
2. jún 2008

Tak my byvame u svkrovcov a mame trojtyzdnoveho synceka.Davala som ho na brusko nech si cvici krcik ved sa to tak bezne robi a malemu sa to paci.Lenze to akurat nemal svoj den tak hucal cely den ako tur.Co cert nechcel akurat vtedy dobehla svokra a zacala ze preco ho trapim a nech ho uz netrapim.To som este cusala...Na druhy den maleho bolelo brusko tak plakal ako o zivot,ja z nervami na konci co mi ho bolo luto a moja svokra prisla ze co mu robite ked tak place?Tak som jej vyhubovala ze asi ho nestahujeme s koze ze je to moje dieta tak mu hadam nebudem robit zle,ze mne najviac zalezi na tom aby mu nic nebolo tak nech zo mna nerobi neschopacku.O pet minut prisla zas a prestupovala tam a kukala ako maly place a ja ho utisujem.Tak som sa jej spytala ze co je?Ze nic,ze ci sa nemoze prist na neho pozriet.Tak som jej povedala ze nie ak bude mat reci typu co mu robite ked tak placka?Tak sa zdekovala.Ale,vcera zas nasla riesenie.Maly placka lebo mam slabe mlieko a je hladny! 🤐 A mala by som mu davat UM.Skoro ma slahlo!Maly mi pekne pribera a aj papa,takze ja uz neviem....nemam slov...

martina21
2. jún 2008

fahoj slnyceko vidim ze si z pd 😉 aj ja ale byvam uz dva roky v prahe ale do prievidze chodime casto ale teraz s malym menej lebo nemame auto vlasne este sme neboli asi az na vianoce, nasi chodia knam...no tie reci o slabom mlieku su u svokier asi chronicke naozaj ti poviem ze to vravi skoro kazda 😠 len sa nedaj urcite vies ze to nie je pravda a slabe mlieko neexistuje skus si vytlacit nejaky dobry clanok o materskom mlieku a daj jej ho precitat mozno to pomoze lebo ak jej to budes tvrdit ty tak ti nebude verit 😀 to poznam ...a tie reci ze co robime babu ked place ma vytacaju k nepricetnosti 😠 co by sme im asi tak mali robit nasim milovanym detickam 😖

jahodka11
2. jún 2008

slnyecko, nenechaj sa vynervovat este aj svokrou.....ved jej vies dobre povedat 🙂 veru, ja ked si spomeniem na 5 tyzdnove koliky maleho a keby tu bola svokra, asi by som ju zabila 🙂))
drz sa,s labe mlieko nie je, moze ho byt malo, ale slabe neexistuje.....to by molha vediet, kedze mala deti, to jej mozes povedat 🙂

nikuska123
3. jún 2008

Ahojte, aj my bývame u svokrovcov už viac ako rok, a čo satu deje sa nedá ani v skratke opísa´t. Keby nám dali kamery, tak určitemáme najsledovanejší seriál. Keď sme sa vzali, nedokázalipochopiť, že sme sami amáme svoj život, stále ich zaujímali naše výdavky, šeky, čo kupujeme a tak,...Ale myslím si, že ja mám viactrafeného svokraako svokru, tá len hlupo prikivuje aviac nič. Manžel má ešte troch bratov, jeden ježenatý a je dosť ďaleko od nás, spravil najlepšie čo mohol, jezlý a jeho žena jenezodpovedná a mali by sa rozviesť lebo tu chodia len raz za štvrťrok, názor svokra. My sme tu, nehovoríme im nič, tak tiež sa máme rozviesť lebo jeho chlapcom budenajlepšie s nim alebo so ženami, čo im on ponachádza. ďalší dvaja sú slobodný, jeden je v škole a jeden v anglicku a to sú najlepší synovia na svete lebo keďprídu domov houby robia, ten môj čo mu starý zavelí, jak podskok. Teraz máme 3-mesačnú dcérku a to čo satu dialo zo začiatku bolo na smiech všetkým ľuďom. Bývajú pod nami, a nikdy sa na ňu nevyšli pozrieť stále s a sťažovali, ženevidia ako im rasti vnúča,... Keďsme k nim zišli správali sa ako zmyslov zbavení, je to starý držgroš ablbá bab, čo nevediazaobchádzať s de´tmi, malú naťahovali, kričali pri nej, tá z nich bola vyplašená, tak som povedala , že čo robia, starý, že to je ich dieťa a ja si nemám na ňu robiť nárok, to mi stačilo, vzala som ju hore a dnes je to už 7 týždňov čo si žijeme kľudne aspokojne, so starými sa nerozprávam a nikto sa mi nestará do malej, do peńazí a hotovo. Možno som sprostá, ale nemáme zatiaľ kam ísť a nebudem tu donekonečna plakať do vankúšov. MAnžel ma chválabohu chápe a stojípri mne a tiež každý kto mojich svokrovcov pozná bez pretvárky.

janka1874
3. jún 2008

nikuska123 máš to teda fakt pestré ale hlavné je že manžel stojí pri Tebe

nikuska123
3. jún 2008

To, teda hej, vieš je toho ešte strašná kopa, malej nekupujú vôbec, nič a ešte mi povedia, že mám nechať veci potom pre toho brata čo majú v ANG. Ta h...o, Stále sa pýtajú čo jej kto kúpil a koľko to stálo, vieš otec môj robí v Írsku tak nám pomáhajú a oni sa na to vyhovárajú bo oni doma robia a nemajú z čoho. Nevaria, kúpili sme Pc, oni prestali používať konvicu,.. strašne na peniaze sú. baby držte sa a nedajte si skákať po hlave odnejakých svokrovcov, ja som si nechaladosť dlho kým som sa dokázala obrániť.držím pršteky.

petulienka
3. jún 2008

Ahoj nikus, mas to tazke ...