Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

jahodka11
15. jún 2008

ahojte maminy, tak som jeden den u mojho ocina a uz sme sa so svokrou pochytili...teda, uz som si povedala dost a co poviem, to bude respektovat.....vcera prisla, maly sedel v kociku, boli sme u mojej babky vonku na dvore a hned, ze si ho vezme na ruky...povedala som nie, ze ved pekne sedka, nech sa s nim hra....na co ho furt vlacit a to tu budem 2 tyzdne, tak si asi viete predstavit aky by maly po takychto 2 tyzdnoch asi tak bol....tak vydrzala 5 min a potom si ho zobrala na ruky so slovami, ze mamina sa bude hnevat, ale ja si ta chcem popestovat...tak som sa ovladla a kludnym hlasom (tak, ako ste radili), ale dorazne povedala, ze ano, sa hnevam, ze ja som jeho mama a co poviem, tak to bude....a ona,ze aby som ju pochopila....tak zasa len o nej, tak som povedala, ze ako pochopila? ze k nam ani nepride, ye zavola manzelovi do prace, co robi danusko, ze to je tak vsetko ...a ona, ze keby uz bola na dochodku.....no dalsia vyhovorka....moj ocino nie je na dochodku a je u nas stale..ale ved to vam pisat nemusim....tak ho potom drzala na rukach, uz jej az padal, ved ma 10kg, takze je tazky, nie je to len tak....a po chvili ho dala do kociku a bolo.....a ked sme isli dovnutra k babke na kolac, tak ze ona nejde, a zacala tam plakat....asi som sa jej dotkla, aj ked neviem cim, asi tym, ze som nedrzala hubu.... tak bola vonku a potom aj so svokrom odisli...nastastie, manzel bol pri tom a ani ho nenapadlo riesit jej nalady, lebo to je cela ona, jej sa ublizuje, tak si poplace, potom dostane kramy a je dobre.....tak toto skoncilo a ja to trpiet nebudem....prvorady je moj syn a veru, nestara sa onho, nic mu nekupuje....tak co tak odrazu...ved viete, prispievam sem....no aspon budem mat najblizsi tyzden svaty pokoj, lebo manzel bude este v praci, pride az v piatok....a teraz som ja ta urazena, ze co tam robi sceny a odmieta ist k mojej babke...atd.... manzel je na mojej strane, ale to je vzdy, ked mam pravdu.....tak uvidime, co to tu bude,..... 🙂 dam vediet 🙂

m.a.j.u.l.a
15. jún 2008

Ahoj Maťka...no tak čítam, že to tam máš pestré so svokričkou,ty sa teda nenudíš 😀...dobre si urobila, že si jej povedala...a ja na tvojom mieste by som jej už všetko povedala, nech sa spamätá, možno sa potom zmení. Samozrejme, že pekne jej to vysvetli, hádam to len pochopí. Ach bože, ešteže nemám takéto problémy, ja by som tú moju nedala za nič na svete 😵 😵 😵

jahodka11
15. jún 2008

ahooj, no veru, mala som uz davno...ale aspon mam teraz klud 🙂 veru, len si vaz dobru svokru, takych je malo 😉

petrushka
15. jún 2008

ahojte. moja svokra zatial kupila 1 balik tych najlacnejsich tesco plienok, ma ich doma, a minule jeden kus vybrala a dala nam, aby sme malu prebalili. 😀 som myslela, ze puknem od smiechu. a svagrina (strasne zlatunka je) ju tiez neznasa, oni pri svokrovcoch byvaju blizko a svokra je u nich furt, stale im chce riady umyvat, spara sa im v kuchyni v skrinkach atd. a potom za to caka nieco od nich. vraj im minule v sobotu rano volala, ci chcu na obed pirohy. Svagrina, ze hej, a svokra, tak si ich prid ku nam urobit. 😀 to je co? aby urobila uz rovno aj pre svokru a svokra. A pritom svagrina je v osmom mesiaci. Este ze my byvame na inom sidlisku.
Svokra ked chce vidiet malu, tak vola muzovi, on po nu ide autom a potom ju odvezie. a minule volala, kedy pridede? uz chcem vidiet malu. A moj muz, sak sadni na autobus a prid. A ona tie svoje vykrucacky. No proste sranda.

petrushka
15. jún 2008

ja som povedala, ze uz k nim nepridem. ja sa s nou nechcem hadat, a tak ona na mna kyda, a ja som ticho. ale mam toho dost, nebudem to uz pocuvat, tak radsej tam uz nepridem.
ona je strasne pobozna a chodi 2x denne do kostola 😕 a vsetkym svojim synom (trom) kaze tiez chodit do kostola a nikto nechodi. Nam, ked mala mala 2 mesiace zakazala ist na oslavu styridsiatky, lebo mala nie je pokrstena, no fakticky. vecer pred oslavou nam volala, ci ideme, my ze tak na hodinku, zablahozelat. a ona, ze kde ideme s nepokrstenym deckom. no je hotova matka tereza, vlastne sa tak tvari, inak je to riadna potvora 😠 .

petrushka
15. jún 2008

sa tu vykecavam sama so sebou, lebo uz nemam nervy.

martina21
15. jún 2008

petrushka v pohode, len nechapem ci ked je nepokrstena tak akoze preco nemoze ist vazne tomu nerozumiem ani nas maly nie je a rodina len z mojej strany je veriaca ale zatial mi nic nezakazovali 😀 aj ja som sem uz par krat prispela no chvala bohu zatial nemusim 😀 neni co 😅

petrushka
15. jún 2008

no, to vlastne ani ja neviem, ale myslim, ze to preto, lebo kedysi (dost davno) sa hovorilo, ze s nepokrstenym dietatom sa nesmie chodit von. aspon tu sa to hovorilo, no vychod je holt trocha zaostaly. hlavne na dedinach. vies, oni su z dediny, hoci uz vyse 30 rokov byvaju v meste, stale sa nevedia prisposobit.

martina21
15. jún 2008

😀 😀 😀 hadam ste na tu oslavu just isli 😉

bershka
15. jún 2008

no baby, ja sa tiež pridám. ja ešte dieťa nemám, ale mám psa. človek ho cvičí, venuje sa mu, chodí na cvičák, gezuje, aby nežral zo stola, aby neskákal na gauč a moja svokra robí presný opak. len ho rozmaznáva, balí do deky a leží s ním na gauči - hovoríme o 35 kg psovi. kupuje mu hrkálky v detskom obchode. minule pršalo a na pelechu mal pripevnený dáždnik. skoro som odpadla. a čo ma potom čaká pri decku?

petrushka
15. jún 2008

matka, na tu oslavu sme nesli. na jednej strane som bola rada, lebo ich rodina su dost pijaci, a preto som tam ja nechcela velmi ist, ale na druhej strane, chcela som just ist, nech sa osali, ale moj muz je taky, ze co ona povie, tak nakoniec aj tak to urobi. to ma stve, ze ona kazdeho komanduje a kazdemu organizuje co ma robit. no a ja som stale ta zla, lebo ja to nechcem robit, co ona povie. Som ticho, nehadam sa, ale nerobim to, co ona povie. A vtedy som ja ta zla. Tak rozmyslam, ze nemozem donekonecna drzat hubu a krok, lebo este postve proti mne aj ostatnych clenov rodiny. Pevne verim, ze moj manzel by sa nedal, az taky tlk nie je. Este ze svagrina ma s nou ten isty problem. 😒

sampo
15. jún 2008

dobra tema 🙂 ako keby som citala o svojej svokre... len teraz neviem, ci sa mam potesit, ze nemam len ja taku, alebo skor zaplakat 😖

prasiatko30
15. jún 2008

baby cafte - ja sice nemozem povedat na moju svokru zleho slova ale neda mi aby som neodpovedala na polozenu otazku - trochu humoru do tazkej reality 😀 - co so svokrou? - kupit jej prijemny zajazd do ciny s jednorazovou letenkou a bez sprievodcu aby sa potvora jedna nevratila 😀

petrushka
15. jún 2008

no, ja si myslim, ze svokry a nevesty sa mozno preto nemaju v laske, lebo dievcata su samostatnejsie ako chlapci, preto matky chlapcov su naucene stale daco prikazovat a organizovat, a ked dievca vyrastie a ma svokru, tak ta stale rozkazuje, aspon u nas je to asi tak. moj manzel su traja bratia a matka ich stale iba komanduje a chce aj mna a moju svagrinu.

sampo
15. jún 2008

je to pravda petrushka.. aj moja stale organizuje svoje deti, lenze tie deti su uz troxu dospele a kazde z nix ma vlastneho partnera a vlastny zivot, len ona si toto asi stale neuvedomila. Kedze my sme ostali zit s nimi, tak skusa organizovat aj mna... Ale hlavne ide o to, ze jej deti su najlepsie a pre nas (co sme si ix zobrali) je to vlastne pocta... Ked mi xce svokra hovorit este aj do toho, akym tonom sa rozpravam s jej synom, tak to ma fakt ide porazit 😠

bambusko
15. jún 2008

ha-ha, petrushka, takze nase deti -nie su vobec pokrstene, by vlastne vobec nemali chodit po vonku, co??? som myslela, ze len do kostola staci 😀 😀 😀 😀 😀

mischelle
15. jún 2008

Baby, ja musím povedať, že v prvom rade ide o celosvetový problém výchovy chlapcov...je to proste tak zaužívané, že matky svojich synov vychovávajú ako neschopných arogantných narcisov, ktorý si myslia, že zvládať prácu a domacnosť predsa musí byť "jednoduché"....a samozrejme - "mamičky vedia vždy všetko najlepšie"...

Keby matky vychovávali svojich synoch ako samostatné bytosti, ktoré si vedia sami ožehliť keď idú na rande...mali by sme to všetky neskôr jednoduchšie....ja to vidím na mojich fotrovcoch...moja babka sa ma po 30 rokoch manželstva mojich rodičov furt pýta, či "maminka" varila....ja byť mojou mamou, tak jej asi raz jednu už vylepím...no hrúúúza...

To ja s mojou svokrou taký problém nemám....tá asi už aj zabudla, že má syna a 5 mesačnú vnučku...čo je malá na svete, videla ju asi 5 krát, pri zdvorilostnej návšteve, kde sme samozrejme museli ísť my, lebo ona sa neunúva k nám...

Jaj, všetko má dve strany..

greta24
16. jún 2008

Ja mam svokru aj babku v zahranici, do nicoho sa mi nestaraju, takze sa nemam na co stazovat. Dokonca aj exsvokra je fajn 🙂

maximiliana
16. jún 2008

No s tym krstom bol aj u nas problem. Ja veriaca nie som ,ale kvoli manzelovi a kludu v rodine som suhlasila, hoci to neuzanavam. No myslela som, ze to ma cas. Sak bude leto, teplo, drobec bude vacsi tak to nejak odbavime. Ale figu. Maly mal mesiac a mali sme to na tanieri kazdy den. Tak isto, ze nepokrstene decko nema ani z domu vyjst. Tak potom ako sa ma vobec dostat do kostola xixi 😠 No ale sme sa s muzom dohodli, ze to urobime tak koncom juna a poprosili sme jeho mamu aby to vybavila u farara. Ha este v ten den nam volala, podotykam bol stvrtok, ze v sobotu krstime. Tekze to uz mame nastastie ze sebou a povedala som, ze ak niekedy bude druhe, bude mat moju vieru, teda ziadnu a nijake krstenie nebude. To si dupnem, lebo zase skakat ako na gumicke nemienim 😀

petrushka
16. jún 2008

baby, vy co mate fajn svokry, ja vam tak strasne zavidim, tak velmi by som chcela, aby aj ta moja bola ako kamaratka, co si s nou mozes pokecat a tak.

lencici
autor
16. jún 2008

U nás ol problém s cudzími ľudmi že chodim s malou keď ešte nemala krst. Ale ja som sa len usmievala 🙂 Svokra ani moja mama nás do toho netlačili malu sme dali krstiť keď mala mesiac.

kacenqa
16. jún 2008

ahojte, hadajte co poslala moja svokra mojej 3mesacnej dcere k meninam? .................pohladnicu 😀 😀 😀

baby drzte sa, svokry tu nebudu vecne 😉

zuzka99
16. jún 2008

kacenqa, no to si malá počíta, aspoň bude mať čo krkvať

lencici
autor
16. jún 2008

kacenqa tak to je sila!

jahodka11
16. jún 2008

haha, kacenqa, tak to by ma ani vo sne nenapadlo 🙂
ako som pisala tu sobotnajsiu prihodu so svokrou, zatial sa neozvala.. 🙂 aspon mam klud, ale normalne mam zle svedomie, chapete, raz sa ozvem a este aj svedomie ma tu bude tazit....asi som fakt blba....ale ona sa asi urazila, co som nechcela, len abz sa zamyslela nad sebou...no nechce sa mi o nej uz pisat, jednoducho to nechapem, to jej chovanie, jedine vnuca a ona je taka cudna....

pinco
16. jún 2008

ahojte. Tak my sme vcera s muzom nacisto vykopali vojnovu sekeru 😒 Svokor mal meniny aj narodky a my sme mu boli len povinsovat v chodbe a nesli sme dnu. Lebo asi pred dvomi tyzdnami sa tak s nimi pohadal, ze mu povedali, aby viac nechodil do ich domu. A teraz sa svokra medovym hlaskom pytala, ze co nejdeme dalej a ze nech nestojime len v chodbe... 😠 Jej to asi nedopina alebo co... Proste sme si len boli splnit povinnost a tym to haslo. Uz asi aj sklopili nasu svadobnu fotku v obyvacke, ktoru si tam dali na podpichnutie mojho muza, ze vsetkych maju vystavenych, len nas dvoch nikde... 😀
Takze moja mala bude asi tiez dostavat pohladnice 😀 Aspon uz nemusim trpnut, ze mi zazvoni telefon a bude ma volat na kavu a ja nebudem vediet najst vyhovorku, preco nejdem 😉

eppik.m
19. jún 2008

Ahojte maminy, posledné dni aj ja riešim čo s mojou svokrou..... Viem že nemám právo ju súdiť ani kritizovať jej chovanie a nerada by som ju urazila, ale leží mi v žalúdku z jednoho dovodu: ako sa chová a reaguje na svojho vnuka a ku mne a nakoniec k svojmu synovi (mojmu manželovi). Žije sama, vychovala iba svojho jediného syna(manžela) a tým to asi je ešte horšie. Bývame od seba kúsok, z okna jej vidím na jej balkón 😀 tak si viete predstaviť že žiadne súkromie nemám .... Nevadilo by mi keby bola úprimná a jednala so mnou narovinu a rozmaznávala svojho vnuka ako každá babička .... ale.... Ona sa chová strašne divne ..... Keď k nej prídeme na návštevu aj s malým Miškom (budú mu 4mesiace) tak vyhlási že si ide umyť ruky a pochová si ho, na tom by nebolo nič divné ale ona ho chytí ako kliešť a nepustí ho z náručia, keď jej poviem že malého potrebujem nakojiť tak jej to vadí?! Nechápem. Alebo ideme na prechádzku, ona zdrapne kočár a opať ho drží a vobec ho nepustí a ukazuje každému v okolí že ona vozí svoje vnúča, aby všetci známi videli, opať mi kočár vobec nedá. Nechápem. Keď ideme ona vyberá trasy, tie moje sú zamietnuté z dovodou pretože, pretože.... Nechápem. Prehnane reaguje a stále sa niečoho vonku laká, že to auto ide priamo na ňu a chce ju zraziť aj s malým ..... Nechápem. Keď idem malého kúpať tak opať zachraňuje malého lebo vidí že už mi padá z rúk.... Nechápem. Keď som doma a volá mi na mobil ja ho nezdvíham keď kojím, povedala som jej že ho neberem vtedy nikomu, ona si sťažuje synovi že jej neberem telefóny. Nechápem. Keď jej poviem svoje starosti, hlavne mám problémy s kojením už dvakrát som mala mastitidu s vysokými horúčkami, vlastne sa s tým plácám od prepustenia z porodnice ona nechápe že ma kojenie bolí a trpím už 4mesiace, že mi zabere všetok čas, hladám oporu a povzbudenie a ona na to že mám nekvalitné mlieko a mám prestať že je malý podvíživený že jej synáčik bol tak dobre živený umelým mliekom že bol tak tučný že jej vobec nevedel sedieť pod tlakom svojho tela a to sa s tým chváli! Jej móresy sú, hlavne keď je manžel doma, aby jej skočil kúpiť cigarety, aby jej došiel von so psom, aby prišiel že mu potrebuje niečo doležité povedať, že si potrebuje od nás požičať večer cesnak lebo varí kura.............a to neni všetko!!!! Minulý týždeň už štvala mojho manžela proti mne, že jej nechcem dať malého, že neni žiadna babička, že sa vyhováram stále na kojenie a že aj on má do toho čo hovoriť. To bola posledná kvapka. Chystám sa keď manžel bude mať konečne volno, (je pracovne velmi vyťažený) že k milej svokre prídeme na pokec a vyjasníme si pravidlá. Moje pravidlá, pravidlá mojej rodiny! Doteraz vždy som skákala podla nej, nidky som nepovedala nie a toto je od nej odmena, že vyvoláva manželovi a stále ho hucká proti mne! Chcela vojnu bude ju mať ale v dobrom slova zmysle. Držte mi palce. A nech mi teda ukáže tu babičkovkú lásku, lebo zatial som nič nepostrehla............. ☹ Len že mi rodinu rozvracia a nervuje nás ........... Držím palce všetkým a hurá milujme svoje svokry také aké sú!

jahodka11
19. jún 2008

eppik, tak ja som na tom podobne....drzim palce a daj vediet ako dopadol rozhovor 🙂

horallka
19. jún 2008

Baby, tak to vám nezávidím tie svokry. Poviem vám, aj ja som mala jednu takú, od prvého manžela a keď som sa s ním rozviedla, zbavila som sa aj jej. Tá len vedela urobiť peklo zo života- to by bolo na dlhé rozprávanie. Teraz čo napíšem, sa možno niekomu bude zdať kruté - ale som rada, že nemám svokru. Priateľova mama už totižto nežije a tak sa nám ani nikto do života nemieša. Ako si v kuchyni a v byte spravím, tak mám a nikto mi neorganizuje život. Tak Vám držím palce, aby ste to s tými svojimi svokrami zvládli a nepoddali sme. Sme predsa ženy a musíme byť silné.

lenocka6
19. jún 2008

Jaj jaj, baby je to hroza s tymi svokrami. Povedzte mi, preco su vlastne take. Lebo sme im odviedli synacika, lebo nic nevieme a v zivote nic nedokazeme? Ja by som sa teda rozpisala, ale aj rozculila.🙂