Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

nikuska123
14. aug 2008

JA sa obdivujem sama a aj vsetci dookola, ale som slaboch, aby som sa len tak sama vzala a odisla. 😔

segricka
15. aug 2008

nikuska, ukecaj manzela a hybaj k rodicom, ak sa tam citis dobre a mate aspon 1izbu.Ja som s rodicmi tiez nevydrzala a isla som k svokrovcom 😝 .Nema co spekulovat, zaklad je mat zdrave miminkoa to potrebuje vyrovnanu mamicku. aj pre neho by bolo lepsie vracat sa k spokojnej rodinke.
sama by som nesla, mohlo by vam to pokazit vztah, ale ak inac neda, skus ist na tyzden a uvidis, co to spravi.
drzim palce

rumka
24. aug 2008

halooooooooooo maminy čo sa stalo svokry sa polepšili ??????????? 😀

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meusicka
25. aug 2008

ahoj maminy.. tak ja tu so strachom citam ako sa vam zije u svokrovcov a zaroven vychovava dietatko 😒
my tiez byvame u manzelovych rodicov i ked mame vlastnu domacnost, pokial sa to tak da nazvat. teraz cakame prirastok do rodiny a ja len dufam, ze ten nezaujem co o mna prejavuju teraz tak bude pretrvavat aj nadalej. ☹

jahodka11
25. aug 2008

haha, rumka, ja som to uz zabalila, a neanalyzujem a existuju, len ked sa oni ozvu, ze chcu prist, par hodin prezijem a dovidenia....aj tak, co ma tesi, maly je uz vacsi a pestovanie z ich strany nehrozi.....to ho vobec nezaujima, ked ma zaujem, pride za mnou a vyobjima ma a akoze mi dava pusinky....takze som rada 🙂
womenne-tak to mi je velmi luto, chudak tvoj manzel, ma naozaj divnu rodinu, najskor svokrovci, teraz zasa setra... no chudak...a ty a deti tiez, furt cosi riesit... 😒

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikuska123
25. aug 2008

Ahojte maminky, tak a my sme sa vratili od nasich lbo prisli jeho bratia po pol roku domov a isli nam tu riesit nase vzatahy, tak sme sa zobrali a odisli. nakoniec som z toho vsetkeho vysla ako hlupana,lebo stary nakecali jeho bratovi-krstnemu nasej malej, ze som povedala staremu ze mu sibe, ked sa moj vyjadril, ze tam bol so mnou vtedy ked sa stary urazil, a k nicomu takemu nedoslo tak prisla na rad 2. verzia, zesom mu ukazala, ze je trafeny, a ked povedal moj Laco, zeani to neni pravda, tak cakam kedy nastupia s niecim inym mozno, ze som mu to poslala listom alebo neviem. Jeho brat po dvoch tyzdnoch stravenych so svijimi rodicmi skonstatoval, ze je dobre ze je od nich vzdialeny kopec kilometrov a ze staremu to takto vyhovuje. kym to pochopil presli sme si jeho filozofickymi uahami, hral sa na vysetrovatela,... h lavne je , ze to pochopil alebo sda tak aspon tvaril. Stary hrali srdcervuce divadielka, ze im je tak luto ze nevidia malu a ja im ju nenosim, az mi bolo zle. Normalne ronili slzy, neverili by ste 😝 neviem mozno mali cibulu vo vreckovke, fakt neviem, ale viem ze zo seba blbu robit nedam a hotovo. A malu im tam rano neznesiem na cely den az do vecera ani keby boli zo zlata.
Womenne- to je celkom fajn, ze sa zblizujete, len si ich nepripusti pod kozu, lebo oni to vedia riadne zneuzivat!Aspon teda podla tych mojich to sudim.

musino
25. aug 2008

ahojte, tak to co tu pisete mi pripada ako sutaz ´koho svokra je horsia´, ale ja mam taku ceresnicku na torte - mam strasnu aj svokru, aj vlastnu matku... Svokra o malinku nejavi absolutne ziadny zaujem a moja mama zas prehnany, no a malinka sa jej boji a nechce ju, pretoze jej pachne z ust, vzdy sa prilis silno vonavkuje a stale by na nu len rozpravala - vnucuje sa jej a Zuzulke sa to vobec nepaci, vzdy place, ona to ignoruje...no skratka katastrofa... Takze si to uzivame...

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikuska123
25. aug 2008

Dohodli sme sa, ze po novom roku zacneme vybavovat uver a pojdeme do svojho, tak nam drzte prsteky. 🙂

lencici
autor
25. aug 2008

musino tak je to aj s mojou mamou. Strašne sa malej vnucuje. Nehovorím mala ju má rada ale moja mama by sa s nou chcela len ukazovať a chváliť a vždy keĎ niekto príde tak Tamarka ukaž toto a toto. A vždy ju berie na ruky a malu ide roztrhnúť a mna tiež.... A najlepšie na tom je to že moja mama ma vôbec nerešpektuje. Ja poviem že nech ju neuspava na rukách trošku sa vzdialim a už ju tak uspava. Poviem nevyberaj ju z postielky a bum už je mala vonku....to ma vie naštvať do nepričetnosti...

musino
26. aug 2008

lencici, lenze moja mala je uz z nej na nervy, ma iba 3 mesiace a zacina svoju babku neznasat. Spusti strasny rev a nevie sa ukludnit. Niekedy je to ok, ale vacsinou veru nie. Taktiez si vobec neoddychem ked ju mama vezme na prechadzku (stalo sa tak asi 3x), mama totiz ignoruje moje metody a robi vsetko podla svojej hlavy, preto to dieta iba vresti, ma hysaky a ja sa idem zblaznit.. Bohuzial, moje dieta nebude mat ziadnu normalnu babku ☹ Ani ja som nemala...co uz.. 🙄

lencici
autor
26. aug 2008

Tak moja mama ma vôbec ale vôbec nerešpektuje a ja sa z toho idem zblázniť. Včera tiež mala nevedela zaspať bolo už pol jedenastej a mama "nemožem ju uspať" povedala som jej nie....Akonahle som odišla z izby už ju mala na rukách 😠 vraždila by som

lenocka80
26. aug 2008

Babky, tak moja svokrusa mi odkazala, ze ju mam prist pozriet, lebo aj ona sa chce s malym potesit....Tak som jej odkazala, ze moja mama, ked chce maleho vidiet, tak pride k nam.... 😠 Hroza....Chvala Panu Bohu, ze byvame sami.

zuzka.sk
26. aug 2008

Musino ahoj 🙂
Caute vsetky baby tu, tato tema je skvela.
Vcera som mala chvilku cas, ked mala spala a strasne som sa pobavila na tychto prispevkoch. Tusim kazdy ma nejake problemy ci uz s mamou alebo svokrou, je to desneeeee 🙂
Ja to mam v podstate ako Musino, preto som napisala, svokra malu videla 3 x doteraz, ale samej by som ju samozrejme nedala, ale ani mojej mame, lebo proste kazdy si robi co chce a mysli si, ze ja len buzerujem, ked ich upozornujem na 100 veci a mala potom len reve a aj tak skonci v mojom naruci a je to, cize ja pomoc typu "povarujem" nebudem mat, lebo ja by som bola v nervaku viac nez keby som mala malu pri sebe a prd by som si aj tak aj tak spravila. Hold je to tak a snad az bude mat mala 1,5 roka ju mozno necham varovat viac ako den. Neviem.
Svokra je 100 km od nas, tento weekend sa stahujeme a nasi budu 50 km, cize je to taky zdravy pomer, ak budu chciet vidiet malu, budu musiet dojst a urcite to bude len tak, ze pod mojim dozorom.
Moja mama niekedy aj zapoti vetu.... Vy sa odstahujte, ale malu tu nechajte. Hehe, no to by som uz len chcela vidiet co by s nou po hodine robila....🙂
Proste chaos.
A pomer pomoci , nasi a svokrovci... kedze byvame u nasich a staviame dom 50 km od nasich, tak samozrejme nasi su tu a vo vsetkom pomahaju oni. To ma trochu trapilo, ale uz to vlastne teraz bude jedno, ked pojdeme prec, uz sa bude len ratat kto kolko dojde a ked dojde, co donesie a co pride pomoct. Toto su tie desne rodinne vztahy, ktore su vsade a neoplati sa hadat kvoli tomu.

bubatinko
26. aug 2008

babiky ja si pripadam ako z ineho sveta tak mi povedzte co robit....

moja svokra ma troch synov a kazdy uz ma deti prvorodeny jedneho chlapca druhy ma dievcatko a 5mesacneho chlapceka a my mame chlapceka a teraz v novembri sa nam narodi druhy syncek.... mna trapi ze svokra sa o nasho maleho zaujima len tak aby sa nepovedalo a tym druhym vnucatam stale nieco kupuje teraz ide jej prvorodeny vnuk do druhej triedy tak mu nakupila vsetko co potrebuje do skoly aj oblecenie, stale je to Martinko uzasny/pritom je to rozmaznany jedinacik co sa sam nedokaze ani poriadne obliect a tak a o spravani sa ani nehovorim/ to iste je aj pri detoch prostredneho syna kupuje im uplne vsetko od oblecenia cez hracky az po to ze im aj vari jedlo a napr na Vianoce uvari veceru komplet menu a potom si obaja syncekovia po to dojdu .... to by som ja nikdy neprijala taketo sluzby mne tu nejde o seba ale o to ze ako sa raz budu citit moje deti ked si zacnu uvedomovat jej spravanie sa ... mna to trapi neviem ako sa mam zachovat nevychadzam s nou moc dobre iba tak zdvorilostne /po tom co viem ako nahovarala najstarsieho syna aby sa rozviedol so svojou zenou lebo je tlsta a ona sa za nu hanbi, a viem ze hovori aj o druhej svagrinej ze je neschopna a tak nie prave najlepsie veci a pritom je to v pohode zienka len je dost ticha/ svokra je typ zeny co nema vlastny zivot lebo je doma a nepracuje a tak stale riesi svoje deti aj s manzelom sa dost koli nej hadame lebo ona mu je schopna pisat aj 3x do dna a kontrolovat co obeduje a podobne.

ani neviem co chcem pocut mne len ide o akusi formu spravodlivosti ved ked uz mam tolko vnucat tak sa snazim s rozumnou mierou kazdemu dat a nie na ukor inych ...neviem mozno som naivna ale ked ja nechcem aby moje deti nejako trpeli a podobne .... nedokazem pochopit jej spravanie .... momentalne som v takom rozpolozeni ze radej nechcem aby ju maly vidal aj tak byvame od nich nastastie daleko lebo ona aj tak pise len manzelovi a ani vtedy sa neopyta na svojho vnucika a ja vazne nemusim pocuvat o tych ostatnych jej vnucatach ☹

prosim napiste co si vy myslite ako by ste vy reagovali?? vdaka

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubatinko
26. aug 2008

Womenne neviem, ona si totiz mysli ze ona robi vsetko najlepsie, aj u nas ked pridu tak vzdy uvarim obed a tak a ona nad vsetkym ohrna nosom ze to chuti cudne a pritom podla inych /nasi dobry priatelia/ varim velmi dobre vzdy radi pridu ked organizujeme grilovacky abo nejake posedenia u nas ...
ona ma uz strasne stve lebo uz takmer 4 roky sa snazim s nou vychadzat ale moj pohar trpezlivosti pomaly preteka 😠

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slnyecko
26. aug 2008

Tak ja vam napisem co sa mi vcera stalo.Maly ma teraz take nervozne urevane obdobie,trva to asi tyzden,ze nechce byt v kociari len v babyvaku,a ani nikomu na rukach,iba mne,myslim ze ho trapia zubky alebo cosi.Bol so svagrinou vonku a ja som za nimi musela letiet lebo sa sz zachadzal od placu,a to som jej vravela nech sa zdrziava na blizku,samozrejme ze sa nezdrziavala 🙄 No tak som maleho vzala dnu,ja som si porobila co to,maly spal v babyvaku.Byvame u svokrovcov a svokra ze co ho nedam von do kocika,ze je pekne,ona s nim bude.Vysvetlila som jej situaciu a ona ze si poradi.Muz ma nakoniec prehovoril,ze nech si to vyskusa na vlastnej kozi...Tak som jej ho dala,samozrejme behom 5 minut strasny rev,nosila ho na rukach a nakoniec mi ho doniesla dnu.A potom som pocula ako muzovi vravi ze ja som ho naucila na ruky,a ked jej oponoval tak ze ved ona to vidi ako ho stale nosim na rukach...Co moze vediet kedje s nami mozno 15 min.denne,kedze sa velmi nemusime.Tak som otvorila okno a vravim nech sa nestara do nasej vychovy ze ona uz dve deti vychovala nech teraz necha nas...A ona ze ty sa tam neohlasuj!-inak je to svetica pred ostatnymi 😝 A ja ze ohlasujem sa ,ved ide o mna a moje dieta!a ona ze ty sa teda ohlasovat nebudes!!!!A ja ze to sa teda budem!!!!treskla som oknom a neuveritelne som penila,az sa mi cele telo triaslo od nervov.Dnes som ju pozdravila ale ziadna odozva,nebavi sa somnou.Brzda je poriadna...Muz sa ma zastal,esteze...Brrrr,taká príkra zenska ze az!A pokrytecka! 😠

slnyecko
26. aug 2008

A este k tomu noseniu na rukach sak nenecham si decko revat v kociku tak ze sa az zacadza nie?Ved som jeho mama a ked place tak asi nieco potrebuje,ved ma len tri mesiace,povedat mi to este nevie,teda ja nemam to srdce ked vidim ze mu tecu slzicky,ved som matka,a dietatko je pre mna to najdolezitejsie!

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka.sk
26. aug 2008

Hehe, baby, to je nieco. Ja prave papam, mala zaspala, tak Vas chvilu citam. Mne keby kazdy pindal do vychovy, tak ho odigmorujem, alebo rovno poviem, ze si to nezelam a dovi dopo. Chvalabohu my ideme uz byvat sami a ked mi niekto bude davat rozumy, tak mu to lahko vysvetlim, mne tiez hovorili, ze som si malu na ruky naucila, ale som sa ich spytala, ci ju mam nechat revat a uhnat si pruh, ze nech neni su mudri moc. A je klud. A navyse, ona chce byt len pri mne, tak na to som im povedala, ze ... ved je cly den len so mnou doma, tak s kym by mala chciet byt?

kaskya
26. aug 2008

Svokry si tak dokazujú, že majú väčší nárok na dieťa ako jeho vlastná matka. Chcú dať celému svetu na javo, že ony sú tie naj vychovávateľky a čo ja viem čo ešte. Nedovoľ jej, aby ti to dávala takto najavo. Ja ku svojej chodím minimálne. A to sa ma už aj pýta, či si môže malého zobrať na ruky. Tak som ju vycvičila. A tiež som nevedela kde je, ked sme k nim prisli na návštevu. 🙄

nikuska123
26. aug 2008

Maminky tak to moja svokra malu vidi minimalne, hoci byvame v jednom dome. ked pocuje, ze sa niekaqm zberame stoji pod dverami a krici KDE IDE MOJA PUSINKA? A mna ide roztrhat. Nedajboze aby som nieco zabudla hore a nechala malu v kociku, to ona ju vezme-doslova unesie, zavrie sa do nejakej izby a ja ju musim hladat jak blazon, lebo sa neozve. Raz s nou utiekla k susede, ale to s nou riesil manzel. Myslim, ze taky osamely ostrov pre cvoknute svokry by bol super, ja by som jej aj letenku kupila.

pikoko
26. aug 2008

Uz sa vam stalo nieco taketo? Byvame s manzelom a s dcerkou sami.Manzel chodieva domov z prace cca o 18.00h. Bolo asi 17.50h., sedim v obyvacke, mala sa pri mne hra, pocuvam radio a v tom pocujem ako niekto otvara dvere.Pomyslela som si, ze manzel dnes prisiel o cosi skor domov. Isla som sa pozriet na chodbu- a skoro som odpadla- tam moji svokrovci.A svokra na to: klopkali sme, asi si nepocula....myslela som, ze kojis, tak som si odomkla....zmohla som sa len na ahojte.isla som do obyvacky a predychavala som to asi 10 minut.Este nikdy to nespravila, neviem preco to vobec spravila, vsak ak som neotvarala, mohla prezvonit na mobil, ci sme vobec doma, nie????A co keby som prave vysla z vane???? Al. behala po byte naha?????
Kluce ma od nas pre pripad, ked sme na dovolenke, aby mohla poliat kvety a tak. Ale toto ma fakt zaskocilo.Ked od nas odisli, povedala som to manzelovi, ani on nechapal.Povedal, ze este raz, tak jej vezme kluce a basta, ale chcem to vidiet.Keby to urobila moja mama, tak to by bol bengal....on by to tak nenechal.Nuz ale ja som bola taka zaskocena, ze som vobec nic nepovedala.Ach jaj.

bubba
26. aug 2008

zastrelit a zakopat 😀
no ja by som teda urobila bengal,a potom by som predychavala 10 minut to,ze som mohla byt aj milsia.... 😅

jaja12
26. aug 2008

ahojte, po velmi dlhej dobe som sa dostala na tuto stranku a vidim, ze zaujimava tema - svokra... Neviem ci sa uz niektorej stalo, ze "milovana svokra " vyhlasila, ze jej vnuca vlastne nie je jej vnuca lebo je presvedcena ze dieta nie je od jej syna.. Dovi dopo, u mna ma tato zena dvere navzdy zavrete...