Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

blau
24. sep 2008

No mamutka, veru mate stastie: take lieviky.... 😅 No, ale ty sa hlavne snaz byt v pohodicke, lebo uz sa ti to blizi 😵 . Potom nebudes mat cas mysliet na svokrusu 😉 A teraz sa na nej fakt mozes len zasmiat. Ja, ked som bola tehoska stale som sa smiala a rehotala a neviem ci si to namyslam, ze sa to asi aj na maleho prenieslo, lebo ten sa stale len smeje a ani neplakava 😵 To uz musi byt. Takze moja rada na mile svokrusky asi nic ine neplati ako ten usmev. Aspon o vas bude v rodine rozpravat, ze ma vysmiatu nevestu 😀

mamutka
24. sep 2008

tak takeho smeja mas urcite koli tomu ze si sa stale usmievala, malickeho tie nobre nalady modelovali, ine moc nepozna, to je super 🙂 ja som mala same stresy cely cas, nervaky v praci a teraz toto, darmo sa snazim mat dobru naladu, ked potom pocujem, ze mi poza chrbat riesi zivot ona..... cela ta rodina - ani sa od zaciatku nespytali, ako sa mam, ze sa tesia z tehu a tak, proste nulova odozva a teraz riesi este nenarodene babo, len preto ze sa da do niecoho zamontovat kostol zas, to je jediny dovod zaujmu....a to som sa od zaciatku trapila s chorobou a tak
ja viem ze mas pravdu, aj moja mamka to stale vravi, musim byt v klude.
ale tak zase, nemyslim na nu stale, jasne....ved za to ani nahodou nestoji, ale je super ze ju mam kde riesit, vdaka konikovi 😀
a ten usmev by na mne mala kedy vidiet, keby o nas mala naozaj zaujem ( tym by som ju rada odzbrojila ), ale ju zaujima na cloveku len ci ide do kostola, nic ine, to je na dlho, takze tak....

blau
24. sep 2008

Mamutka, ale mam kamaratku a ked som ju bola pozriet aj jej babatko a ten sa tiez stale usmieval. Tak som sa jej pytala , ze ci bola v pohode a usmievala sa a ona na to: No urcite cele tehu som mala nervy so svokry bala sa porodu, lebo pri prvej mala otrasny zazitok. A maly? Vysmiaty ako leco 😀 Vies co mozno je aj dobre ze sa nezaujimaju niekedy je to aj fajn. Moji sa velmii zaujimali a ked som mala termin furt vyvolavali a smskovali. A to mi liezlo nehorazne na nervy 😠 No a kedze je tvoja taka kostolnicka, tak jej povedz, ze si bola v kostoliku sa pomodlit aby bola zdrava aj tvoje babatko aby vsetko dobre dopadlo .... 😅 Mozno odpadne 😅

mamutka
24. sep 2008

to si ma potesila, ja verim ze to bude smejo, ved ja som sa tiez ako deco vraj len spokojne usmievala ako take nedochadzave teliatko 😀

blau
24. sep 2008

😀 urcite bude uz len podla toho ako opisujes svokru sa mi to rata 😉

nikuska123
24. sep 2008

Ahojte, tak ako som pisala, ze sa stahujem od svokry, tak v piatok, manzel vnedelu odchadza a tak idem k mame. Svokrovci este nevedia tak somzvedava co na to. Ani nevedia, ze LAco odchadza, len ze daco vybavuje, lebo som ho "vyhnala".

blau
24. sep 2008

neboj nikuska mozno to bude pre nich sok, ale vsak a kde by si mala ist, k svokrovcom? Ved je jasne, ze pojdes ku svojim rodicom Podla mna kazdy normalny clovek by to pochopil. A ja myslim, ze takto riesit je to lepsie Za kratsiu dobu zarobit viac penazi ako dlhodobo kopat hroby 😉

nikuska123
24. sep 2008

Dakujem blau, ja si tiez myslim, ale oni su ako z druhej planety, to co som si tu prezila za ten roka apol, mistaci dokonca zivota a este mi zostane aj na to, aby som svoju malu pred niecim takym varovala. 🙂

ilduska14
24. sep 2008

mamutka, to keď sa vám malé narodí, už bude svokruša hneď riešiť prvé sväté prijímanie 😉 Hlavne sa nestresuj, už sa ti to blíži a neboj bude to v pohode.Ty máš termín 3 dni po mojich narodkách 😀 .Blau ako ti je dobre, držím palce aby to tak aj ostalo.Aj ja chcem veľmi, veľmi svokru čo sa nestará 😒 , ale asi nemôžme mať všetko čo chceme. 😉 Nikuska, držím palce a neboj piatok večer už bude dobre 😉 , aspoň si od nej oddýchneš.A s mužíčkom si budete vzácnejší 😉

blau
24. sep 2008

Tak to vyuzi naplno doma U vasich si oddychnes a hlavne snaz sa vypustit svokrovcov z hlavy. Mas predsa krasnu dcerku, tak sa tes z toho ze ste zdravy. Nad mimozenstanmi sa netrap 😉 Mala potrebuje teba a tatika cize spokojnych rodicov tak si to uzi...

nikuska123
24. sep 2008

Vdaka baby 😉

blau
24. sep 2008

😵

blau
24. sep 2008

Ilduska dakujem aj ja dufam, ze jej to vydrzi, ale ona nie je ten typ co sa stara...Vies ja mam mozno dobru svokru a ty mas zas nieco ine lepsie. Veru tak nemozme mat vsetko 😎 Ale hovorim vam baby moje nie je nad to ako ked mate(mame) zdravu rodinu a deticky 😵 Co tam po svokre nech si vyprava ved ona nehryzie nasimi zubami...Ci ako sa to hovori?

ilduska14
24. sep 2008

tak, tak 😉 už si začínem myslieť že úlohou svokrí je znepríjemňovať život a našou úlohou je naučiť sa nad to povzniesť 😀 😀 Aby sme sa náhodou nenudili a nemohli povedať že sa nám žije úplne najlepšie 😉 To je asi nemožné.Kto nemá problémy so svokrou, má s niečim iným a tak to asi aj má byť.Veď život nie je o tom že sa budeme stále prechádzať ružovým sadom 😉

blau
24. sep 2008

ved hovorim a to nezabudni, ze aj my raz budeme svokrami, tak by sme sa mali snazit predchadzat tymito skusenostami do buducnosti aby sme aj my raz neboli tie najmudrejsie svokry na svete 😉

ilduska14
25. sep 2008

tak to pevne verím že taká nebudem 😉 Ja mám takú povahu že sa nerada starám iným do života a kritizujem, tak dúfam že sa až natoľko nezmením, aby som bola hnusná harpia 😀 Ja mám zásadu, že každý si má najprv doma narobiť poriadok a starať sa o svoju rodinu a keď ma niekto poprosí o radu až potom "mudrovať", dovtedy nemám právo sa do nikoho starať. 😉 Ale tí čo iným silou mocou chcú riadiť život podľa mňa chcú odpútať pozornosť od svojich problémov a od svojho pobabraného života.Aj moja teta je taká.V rodine má chaos a paniku, tak sa stará do iných. 😝

mamutka
25. sep 2008

podla mna kto je na stare kolena dement, tak bol taky vzdy, takze my nebudeme 😀 😀
a veru bude to suvisiet s tymi komplexami z vlastneho zivota, moja svokrus ma akurat ZS, ale to ju az tak nemrzi, sak naco take veci, ale ma za sebou teba divoke obdobie, pobabrala si zivot, aj deti tym istu dobu trpeli, takze teraz si musi svoje spomienky a cierne svedomie kompenzovat utocenim na ostatnych, preco najviac poucuje ten co toho najviac dobabral? 😖

ilduska14
26. sep 2008

mamutka, nemáme tú istú svokru? 😀 Aj moja má len ZS a tak isto si pobabrala život a deti tým trpeli.A najviac poučujú preto lebo asi im vadí, že si žijeme dobre a oni žili zle.Tak musíme asi aj mi. 😉 KRAVY.Asi majú v sebe zakódované, že nemôže byť všetko jednoducho dobré, tak nám to spestrujú 😀

blau
26. sep 2008

Hmm baby teraz som si spominala ako sme my robili krst.. Svokrovcom sme najprv slubili, ze zajedname ubytko a tak dalej a nakoniec sme to spravili len tak halabala v stredu o pol siestej doma sme si posedeli a svokrovcom sme len fotky ukazali. Normalne by sa nejaka svokra nastvala, ze sme ju nepozvali atd. ale ona prisla vysmiata so zlatym naramkom pre maleho s pamperskami a oblecenim a mna vybozkavala... 😉 Ono je to, ale asi ine, ked zijeme v inom state a s nasimi sa aj tak nedohovoria, tak to tak asi aj tak beru. V kazdom pripade ma u mna 100bodov 😎

stresmenka
26. sep 2008

No mi keď sme mali krst nepovedali sme nikomu nič aj za krsného nám šiel kolega až v sobotu večer sme volali moju mamu a svokru nech prídu v nedeľu poobede posedieť.Moja mama to prijala v pohode ale svokra len prekročila prah u nás doma podotýkam, že ona príde, len ke´d od manžela niečo potrebuje to utrúsila poznámku, že sme jej to zatajili a ja samozrejme huba neumytá som jej povedal, že ona nám tiež povie že ide na dovolenku deň pred odchodom tak sa urazila a bolo po zábave a v pondelok ma pred neterou s ktorou vychádzame super ohovorila, že sa u nás cítila ako u cudzích a nikto si ju ani nevšimal a zas na mňa nakydala čo sa dalo, ale našťastie sa neter na tom poriadne nasmiela a jej povedala, že malému je krsná aj ona tak starú skoro trafil šľak to už určite nepochápala a neter mala kľud. No a to deň po krste videla malého 3x a to mal 2,5 mesiaca, ale nám nechýba vôbec a našťastie ani vlastnému synovi ale trvalo mi dlho kým pochopil, že nám jeho mama ubližuje a chce rozbyť manželstvo 🙂

ilduska14
27. sep 2008

tak blau ty nemáš slovenku svokru 😝 No v zahraničí sa tak rodičia nestarajú keď im deti dospejú a osamostatnia sa.Oni to beru nejak ľahšie a berú to tak že je to ich život a nech sa sami starajú. 😉 Mám pravdu blau? Stresmanka kašli na jej ohováranie.Kto je normálny tak jej neuverí a kto je uverí ten ti môže byť ukradnutý.Už aj ja to tak beriem.Hlavne že mužíček stojí pri tebe. 😉

blau
27. sep 2008

nie svokra nieje slovenka a presne si to odhadla, oni sa nestaraju.Mas pravdu 😉 Veru stresmenka ilduska ma pravdu, kto je normalny neuveri. Vy ste s muzom jeden team takze kasli na svokru

jankajs
27. sep 2008

Baby, povedzte mi, prečo tie svokry tak strašne broja proti nevestám. Veď ak majú svojich synov rady /ako to podaktoré velemožne o sebe tvrdia a robia to všetko len pre ich "dobro"/ , tak by mali byť šťastné, že si našli dámu svojho srdca. Alebo je to len o primitívnej závisti? Že majú mladšiu, krajšiu, viac sexi a ony sú už staré, vráskavé a pred dôchodkom??? 😕 😕 😕

szivem
28. sep 2008

ja uz problem so svokrou nemam,som stastne rozvedena,ale mam velky problem s otcovou druhou zenou.Mama mi zomrela a otec sa druhy krat ozenil,zobral si "zahoracku".Nic v zlom.Je strasne sebecka a vsetko chce len pre seba.Akonahle nam otec nejak financne pomôze uz to mam od nej na tanieri cely zvysok zivota.Minuly rok isiel otec do dôchodku a dostal pekne odstupne,rozhodol sa zrekonstruovat cely byt a chcel mne aj sestram dat aspon po 50tisic.No jej to uz kole oci a dnes s nim isla kupit novy nabytok do obyvacky,vysiel ho 63000sk len skrine,a to mi nezabudla hodit do oci ze pre nas mu uz peniaze neostali takze uz nemame cakat od otca ani korunu.Nehneva ma to ze nam tie peniaze neda ale ide ma rozhodit od nervou akym tonom mi to povedala,akoby sme sutazili o jeho peniaze,je to potvora,verte horsia nez 4svokry

blau
29. sep 2008

Szivem a otec o tom vie ako ta jeho zenuska reaguje?, Mamonarka jedna , tak to by aj mna nastvalo 😠
Ked Ti bude vykrikovat, ze vam dal peniaze, tak jej povedz, ze si jeho dcera a nech sa nestara. Normalne ma nastvala aj za Teba! 😠

ilduska14
29. sep 2008

Medzi nami dietčatami, prečo jej nepovieš že on je váš otec a v prvom rade má pomáhať vám a ona je len jeho druhá žena ani nie vaša mama, tak do toho je jej veľké h..., čo vám otec dá a čo nedá. 😠 Otec sa od nej nechá manipulovať? 😖 Skús sa s ním porozprávať, že ak vám niečo bude chcieť dať, nech ona radšej o tom nevie, alebo neviem či vie o všetkých jeho peniazoch.Ak nie nech si ich dá na zvlášť účet o ktorom ona nevie. 😉 Taký istý problém mala moja svokra.Keď jej zomrela mama, tak jej otec si zobral ukrajinku a ona už robila a musela otcovi skladať peniaze na ruku, aby ukrajinka mohla domov posielať veci.Aj keď je moja svokra krava, ale za cudzie peniaze?Tiež bola nehorázne lakomá.Ale svokra už bola vtedy sprostá, veď ona zarábala, určite by som otcovi na taký účel nedávala celú výplatu.Potom ju to síce prestalo baviť a odsťahovala sa ale prišla o pekné peniaze lebo v tej dobe krásne zarábala. 😝 Nedaj sa szivem, veď ona je vo vašej rodine len prisťahovalec a daj jej to aj patrične najavo ak sa nevie správať. 😕 😀

szivem
29. sep 2008

v maji sa prestahovali do Skalice,ona odtial pochadza,a otec svoj 2izb.byt kompletne prerobil a vsetko nechal nastarost mne,proste aby som ho prerobila tak aby sa mi pacil,jasne ze uz mala vyhrady ale ignorovala som ju. 10rokov su manzelia,byvali tu v Moldave a vsetky naklady spojene s bytom,ako je najom a inkaso,platil otec,ona si svoj dôchodok setrila,vraj preco by mala platit ked to nieje jej byt,teraz byvaju v Skalici,v jej byte,tak plati vsetko ona,ma dôchodok 8000sk, a otec sponzoruje potraviny.Vykricala otcovi ze nech si nemysli ze ona bude vsetko platit a on bude setrit,tak som jej do oci povedala ze preco nie,ved za tych 10r.ste si nasporili dost,teraz je rada na otcovi,aby sporil.Jasne ze sa urazila,ale bol to dobry pocit povedat jej to fajne od pluc.No a teraz robi vsetko preto aby minula otcovi vsetky uspory,aj ked na jeho veci,za nabytok v Moldave,zariaduje si byt,ale aj tak ma to mrzi,lebo je to zbytocne vela na to ze tu nebudu byvat.Otec vie o tom aka je a ma to na haku,len sa nechce s nou hadat,a samozrejme ze ma aj bocne financie o ktorych ona netusi a to jedno mu schvalujem.

blau
30. sep 2008

Tak vidis otec vie ako na to (bocne financie) 😉
Len nechce ostat sam, na starobu to tak byva, tak aj s takou harpiou. 😖
To je dobre, ze si jej povedala svoje. 😀
Uz sa asi s tym nic nenarobis, oni si ziju svoj zivot a ty svoj co uz, tak to uz chodi 😉

szivem
30. sep 2008

ja to aj tak beriem,len ma vie poriadne rozhodit ked mi taka harpia ide nieco vytykat do coho by sa prakticky ani nemala starat.Niekedy sa tvari akoby sme jej mali byt vdacne ked pre nas otec nieco urobi a o par dni to mam na tanieri z druhej strany.Proste chce byt ta naj a pritom ju ani vlastne deti nemôzu zniest.Dokonca ked si môj "starky"chcel od môjho otca pozicat vrtacku tak mi vykricala ze otec si ju nekupoval na poziciavanie,otec len mavol rukov a aj tak mi ju pozicial.No nemam pravdu ze je horsia nez 4svokry dokopy?Ako sa vravi:najlepsia svokra je 2,20 pod zemou.

editka_nz
1. okt 2008

Tak baby, nezávidím, niektoré máte fakt hrozné svokry. Ale niektoré z Vás mi pripadajú, ako keby ich za každú cenu chceli nenávidieť, nič im nie je dosť dobré, keď Vám nič nekupujú, sú lakomé, keď niečo kúpia, tak sa Vám to nepáči. Keď sa o deti nezaujímajú, je zle, keď ich chcú na chvíľu vziať k sebe, je ešte horšie. Jedna baba sa tu dokonca sťažovala, že jej svokrovci vždy prinesú drahé veci z Tescomy (a čo????), ďalšej sa nepáčilo, že si jej svokra vypýtala na 4 dni späť JEJ VLASTNÉ auto. Čo tak trocha vďaky za to, že ho vôbec mladým požičiava? Bývate u svokrovcov a sťažujete sa, že nemáte súkromie. Myslíte, že oni ho pri Vás majú? Skúste ísť do podnájmu, či to bude lepšie. Nič v zlom, ale trochu sa zamyslite, raz aj Vy budete svokry a stavím sa, že ani jedna nebude totálne dokonalá.