Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

ilduska14
17. nov 2008

no co bubatenko ako stretnutie so svokrou? 😉 elenita ja nechápem ako oni krmili svoje deti.co im dávali od 4 mesiaca všetko? 😖 je jedna vec co dieta zje a to zje skoro vsetko co sa mu ponukne v tom veku ale zaludok je na to slaby!!!! 🙄 a máš pravdu že nevysvetliš a to že ty dokedy kojiš do toho jej nič nie je.Je to tvoja osobná vec,čo by si ju mala počúvať, keď sa to dozvie povedz že je to proste tvoje rozhodnutie a ďalej o tejto téme nemieniš diskutovať. 😉 a hotovo.ja viem oni budú zabŕdať ale sa rob že to vôbec nepočuješ. 😀 to ich ser.... najviac 😀

jahodka11
17. nov 2008

ahojte, dlho som tu nebola, akosi ma presla chut o svokre este aj pisat 🙂 ale som spat, toto vam musim napisat... bola som u svokry, bola tam aj jej mama, som sa smiala, ze idem do jamy levovej 😀 a viete co? moj malinky chudacik tam vyse hodiny plakal, nechcel tam byt, len mama mama a na ruky. Nikdy to nerobil a ani nerobi, len u nej...este teraz mi trha srdce, mala som rovno odist...manzel tam nebol, bol v praci a povedal, ze som mala hned odist.....takze len to som chcela, ze aspon nejaka satisfakcia za svokrine chovanie, maly ju uplne odmieta.... no co, moja vina to nie je.....drzte sa vsetky!!! 🙂

simona55
18. nov 2008

noco uz stimi svokrami baby davam vam za pravdu co onich hovoite ale to jedno vcom su dobre ze nam vychovali dobrych manzelov ato uz komu akeho ale mne velmi dobreho. 😀 😅 😝 😉

ilduska14
18. nov 2008

jahodka a to sa pri nej nikdy takto nesprával.A dokedy si u nich bola keď píšeš že si mala hneď odísť? A čo svokra na to?
Simona to jedno sa im ráta a aj to moja svokra mužovi vyčíta ako ho "ťažko" vychovávala a pri tom to ani nie je pravda.Muž hovorí že sa im žilo dobre a mama mala čas sa aj 2 hod.pred príchodom z práve rozprávať s kamoškou pred panelákom.Tak asi tak ťažko ho vychovávala.Peňazí mali až,až tadže nič iné to nie je len psychické vydieranie. 😠

jahodka11
18. nov 2008

ilduska-praveze sa moc nestretavame, sem tam pridu k nam na hodinku....to je vsetko....bola som tam skoro dve hodiny...a maly sa nikdy takto nespraval pred nikym....nechapem... 😒
inac, tiez nechapem, takeho dobreho muza mam, ze co sa s nou stalo? ved ho vychovala a to dobre, tak ja fakt nerozumiem....

ilduska14
18. nov 2008

jahodka,to je tak že možno sa tí naši chlapi vychovávali sami.Môjho viac vychovávala jedna známa ako svokra.Neviem do akej miery sa našim chlapom venovali,ale možno stačí malé usmernie v rannom veku a môj názor je že veľa toho robia gény.Ak má niekto zakódované že bude mať vyššie IQ tak bez ohľadu na výchovu ho vysoké má.A zas záleží aj na tom aký má kto postoj k životu a aký je samostatný.Niekoho môžeš celý život vychovávať a aj tak bude neskôr z neho zlodej a niekoho nevychovávajú vôbec a je z neho super človek.Tak neviem ale je to o povahe a tak. 😅

janka1441
19. nov 2008

Ahojte, ja by som sa chcela zdoverit s mojim postojom. Asi je chyba vo mne, ale ja mam strasne uzasnu svokru, a v tom je ten problem. Ze ona je taka uzasna, ze mi to lezie na nervy. Ja viem, ze vam pridem nekompletna, ale ja si nemozem pomoct. Ked k nam pride na navstevu, tak ma do kuchyne ani nepusti, obsluhuje mna aj manzela, obskakuje, vyvara a straaasne mi chce so vsetkym pomahat. Som tehotna a nemozem ani zdvihnut vankus a uz zasahuje, aby sa nahodou nieco nestalo. Mojho manzela zboznuje, svojho synka, strasne sa nim vsade pysi, a mne dookola rozprava, aky je on uzasny. Ked sme vonku a je mu zima (ma vyse 30 mimochodom), tak ona zacne lamentovat, ze preco mu len zabudla pripomenut, aby si vzal capicku...ja neviem, ide ma niekedy roztrhnut, ale manzel na nu neda dopustit a mne tvrdi, ze hladam chyby tam, kde nie su...myslite, ze nie som normalna, ked mi to vadi?

jonatanka
19. nov 2008

ahoj janka, ty si uplne v poriadku neboj, ja som tu asi v juli pisala aku mam uzastnu svokru- skratka nieco ako tvoja, mila uzastna, pozorna a zrazu sa zo dna na den uplne ale uplne otocila. to sa mi potom este len zacalo peklo, plakavala som ako mala, ona zostala "dobra" len k svojmu synovi a mna zacala uplne prehliadat, teda aby som jej nekrivdila dnes bola ku mne mila, tak neviem co vlastne chceml, ked bola taka cukrikova, obcas mi to liezlo na nervy, a ked mala mlcanlivu naladu tak som plakala, ze co zleho som spravila.
tak vlastne je mi lepsie ked sa nesprava tak presladene, lebo mam pocit, ze ma povazuje za male decko, ale ak ma aj ona den blbec tak asi si to odnesiem ja 😖

jankajs
19. nov 2008

Janka, tu pomôže len taktika. Mám známu, ktorá sa kvôli tomuto so svojím mužom rozviedla. Jej svokra chodila k nim do bytu ako k sebe domov, varila deťom, upratovala ešte aj skrine, chystala desiate, žehlila... Lenže jej to šlo na nervy, či je ona neschopná... presne ako tebe. Druhá manželka sa chytila rozumu, nechá ju tak, ona si zájde ku kozmetičke atď, svokru ešte pochváli, ako jej veľmi pomohla a čo by ona bez nej robila. Synovia, keď sa učievali na skúšky /VŠ/, boli u babky, tá im navarila, napiekla buchiet, obskakovala a manželka s manželom chodili po večierkoch a pod. Manžel si ženu na rukách nosí /veď ju aj svokra obľubuje/, decká majú "super" babču a ona si užíva. Jasné, že jej to tiež občas lezie krkom, ale nemá zmysel proti tomu bojovať. Poštvala by si manžela aj deti, veď babi je super... 😀

jankajs
19. nov 2008

... ale ja by som to tiež nezniesla. Aj tak máme občas doma veselo. Lebo - ona doniesla jesť synčekovi, veď u nich robil, a že ja som mala navarené ju nezaujímalo, starala sa, či má všetko atď... bolo z toho veľa nočných manželských rozhovorov... a po šiestich rokoch? nakoniec sa jedna o druhú nestaráme. 😝

ilduska14
20. nov 2008

Chápem Janka že Ti to lezie na nervy.Nie si pre to šibnutá ani nič podobné.Je jasné že človék má niekoho kto mu pomôže a má aj troška voľného času ako píše jankajs.Ale na druhej strane je to tvoja domácnosť a určite by si si rada určité veci robila sama.Neskúšala si sa s ňou o tom jemne porozprávať? Že si proste rada keď príde ale určité veci si rada urobíš sama aj napriek tomu že si tehotná a že už nie ste malé deti o ktoré sa treba starať.A nechcem ťa strašiť ale u nás sa veľa zmenilo keď sa narodila malá.Svokra začala robiť veci o ktoré sme ju 10 krát pekne požiadali aby to nerobila a ona just,lebo to robila aj pri svojich deťoch.A tak vznikali hádky.Ona má inú predstavu o výchove a my zas inú.Ale ja som toho názoru že ona svoje deti už vychovala,mala sa možnosť realizovať tak nech nás nechá na pokoji.Ja nemám problém si vypočuj nejakú radu,alebo ke´d mi niekto niečo vytkne ale nie robiť úplné opaky ako my a naschvál.Aj moja bola zo začiatku v pohode.Vifarbila sa až neskôr.Ve´d uvidíš keď sa narodí malé,možno budeš rada že je tam a pomôže ti a môžno ti polezie ešte viac na nervy.Len ak ti môžem dať radu pri dieťati si hneď urči hranice.Lebo sa potom bude správať že je to je vlastné a bude chcieť za teba pomaly aj kojiť.To sa nedaj a povedz že si rada že ti pomáha ale toto chceš zvládnuť sama.Ináč ti nezávidím lebo moja svokra keď je rozbehnutá tak máme nervy na prasknutie také vymýšla sprostosti ale keď je zas prehnane milá ani to nie je dobré.to by aj mne išlo na nervy. 😉 Najlepšie by bolo keby sa do nás nestarali,sem tam prišli pozrieť,posedeli,každý by sa staral o seba a bola by pohode.Ale nežijeme v ideálnom svete tak sa každá mordujeme s tými svojimi. 😉 😅

martina21
20. nov 2008

Ahojte dievčatá, už som sem dlho neprispela lebo nebolo o čom ale poctivo vás čítam 😉 už sa blížia vianoce a samozrejme chystáme sa domov k rodičom, ja s malým pridem uz o dva týždne skor a drahý až na vianoce...no poviem vám už teraz sa desím svokry 😀 preto sa svami potrebujem poradiť 🙂 býva cca 20 km v inom meste od našich, a poznáte tie naše slovenské autobusy a vlaky hroza a kedze budem s malym sama nechce sa mi trepat sa k nej na návštevu, 😠 je to normalne 😀 ked jej poviem že keď chce malého vidieť nech pride ona ?? totiz uz teraz manzelovy pise (cez net) ako hrozne sa na maleho tesi 😕 a tak ale zatial nevie ze ja pridem tak skoro a sama!

janka1441
20. nov 2008

ahojte! dakujem pekne za podporu a za nazor, som rada, ze ma niekto chape. moj manzel je uzasny, starostlivy (asi dost po mame 🙂), ale nerozumie mi tomto, alebo proste nechce, aby vznikali konflikty. Chce, aby som jeho mamu mala rada. Ale ved ja ju mam...ach jo. Mate pravdu v tom, ze si musim urcit hranice, ked pride dieta, lebo keby ste videli, ako sa sprava k svojmu synovi. Ona ho chce stale mojkat a sadkat si k nemu a hladkat mu nozky a cojaviemco, a vobec jej nevadi, ze ja som tam. A pred nim mi rozprava, ako ona mala po porode 50 kg, ako vsetko zvladala v pohode, ako sa na jej brusku tehotenstvo vobec nepodpisalo a ja neviem, co tym chce povedat. Mam pocit, ze sa pred nim predvadza, aby ju zboznoval este viac. "neboj synku, mamka ti navari, mamka sa postara..." A Martinka, ja by som jej proste zavolala a slusne sa spytala, ci by nemohla prist ona k vam, lebo sa s malym nechces trepat v hromadnych dopravnych prostriedkoch, je tam vela bacilov a hotovo...a uvidis ako zareaguje.

roasha
20. nov 2008

joooj,ja by som so svojou svokrou vedela s chuti zatocit! 😝 😀

jankajs
20. nov 2008

maťa, ak ona nevie, že prídeš skôr, byť tebou, ani sa k tomu nepriznávam. 😉 Nie si povinná sa jej spovedať, a nemáš voči nej ani ohlasovaciu povinnosť 😀 😀 😀 Keď príde manžel, budete na ňu dvaja... 😵

jahodka11
20. nov 2008

mata-z vlastnej skusenosti ti mozem napisat, ze sa neozyvaj...naco? ked nemate dobre vztahy, tak ti to moze byt jedno, ved potom ju pojdete pozriet...moze si za to sama.....mysli na svoje stastie trosku a hotovo 🙂

ilduska14
20. nov 2008

martinka,jednoducho jej povedz že je v doprave takýto vianočný čas tlačenica a bacily tak či by si ju nemohla poprosiť aby došla ona.Že bábo by ti celú cestu "preplakalo" keby sa náň tlačili ľudia.A že dnes sú ľudia všelijaký a môžno by si s ním musela aj stáť a nikto by ťa nepustil sadnúť.Mojej mame sa stalo že cestovala so mnou 40 km,nemala som ani rok a celú cestu ma držala na rukách.Sila čo? 😠 A potom som z tej cesty ogrcala jednej pani bundu čo pri nás stála 😀.
Janka to tvojmu mužovi vyhovuje že sa s ním v jeho veku mazná mamička? Mne to pripadá trochu už nahlavu.Je fajn keď sa po stretnutí obímu a pobozkajú ale aby ho hladkala???? 😖 Ja by som jej na tvojom mieste povedala že on už má manželku a ty sa oňho vieš postarať a nepotrebuje aby mu vyvárala.On je asi ale strašne na mamu naviazaný čo ususzujem z toho čo píšeš a to je problém.Nevraví ti niekedy že "moja mama to robí tak a tak?"
A ináč keď už teraz rozpráva ako to zvládala po pôrode a ... tak sa máš na čo tešiť.To ťa bude pravdepodobne večne poúčať a prirovnávať ako to robila a aby si to robila aj ty tak.Ako som písala nepúšťaj si ju až tak k telu a hranice,hranice,hranice. 😉 A ešte by som aj svojmu mužovi povedala že je ti to proste trápne ak sa s ňou tak pred tebou mojká.Že už je predsa na to veľký. 😉

janka1441
20. nov 2008

Ilduska, ja vidim na nom, ze je mu to trapne a aj sa snazi sa tomu vyhnut, napr. ked lezime na velkej valande a ona sa ho spyta, ci nechce natriet nozky (!!!), tak vzdy jej povie, ze nie, hoci to zboznuje. Ale zaroven ju nechce ranit, takze ked ho bez opytania zacne hladkat, alebo skrabkat, tak uz necuvne. Je to velmi citlive. Ona je strasne citliva, a ja viem, ze on to nema lahke, lebo nechce ranit ani jednu z nas. Ona je vo vyhode, pretoze nikdy doposial na mna nepovedala krive slovo pred nim, on mi to stale prizvukuje, kdezto ja uz som par krat vyletela, ze toto a toto sa mi nepaci na nej, ked sme boli sami s muzom. Cize potom to vyzera tak, ze ona je ta uzasna a milujuca a ja si nevazim taku skvelu svokru, ktora mi podla mojho manzela pomaha viac ako moja mama.
Martinka, ked sa na to male svokra tak velmi tesi, myslim, ze by bolo okato ignorantske jej nepovedat, ze ste prisli. Vo vztahoch so svokrou navonok mozno lepsie posobi, ked si v "defenzive". Najmä z pohladu manzela. Aspon si myslim.

janka1441
20. nov 2008

to je moja skusenost, vzdy som vysla ako ta najhorsia, ktora robi rozbroje v rodine

ilduska14
20. nov 2008

Janka skús ísť na manžela tak že čo by povedal keby sa tvoji rodičia voči tebe tak správali a organizovali vám domácnosť.Je to ozaj veľmi chúlostivé.Ale povedzme si pravdu každy vydrží len do určitej miery.Veľakrát sa dá byť ticho ale nie vždy.A prihliadať stále na to aby sa mamička neurazila je podľa mňa blbosť.A pomaly na všetko pritakávať aj na to s čím nesúhlasíte.Verím že tvoj manžel nechce svojej mame ublížiť ale veci sa dajú vysvetliť aj citlivo.A keby ma škrabkala moja mama alebo otec a bolo by mi to nepríjemné tak im to jednoducho poviem.To budete mať ešte ťažké keď manželovo krédo je za žiadnu cenu neublížiť mamičke.To je už ako opičia láska.Ona to určite myslí dobre ale tou svojou láskou my pripadá že vás všetkých udusí.Moja svokra bola tiež zo začiatku taká že som došla k nim,pomaly ma aj krmila tak okolo mňa behala,nič som tam nemohla pomôcť.muž išiel von robiť mňa prikrila dekou,do rúk mi dala misku jahôd a pustila mi popolušku.Skoro som si vytrhala vlasy.A každú chcvíľu či niečo nepotrebujem.Mňa to strašne obmedzovalo a dusilo lebo ja som aktívy človek a samostatný.A nemám rada ak ma niekto obsluhuje a behá okolo mňa akoby som bola z porcelánu.Je mi to proste nepríjemné.Tak som sa už neskôr nepýtala ale šla som sama niečo pomôcť.Janka to nie sú rozbroje len musí tvoja svokra pochopiť že keď ty rešpektuješ ju musí aj ona teba.Ináč rovnováha nebude.

martina21
20. nov 2008

baby uvazujem nad tym sa zatajim 😀 😀 😀 😀 len som to nechcela hned tak napisat aby ste si o mne nepomysleli 😅 ale keby mi to nahodou nevyslo tak jej poviem nech pride, alebo pocka kym prideme aj s muzom 🙂 nie ze by sme mali zle vztahy ale teda ja ju nemusim a celu jeho vydarenu rodinku az na nejake vynimky 😝
janka a tebe zelam pevne nervy, ked pride babo musis tak ako pisali baby urcit hranice inak budes nestasna ze sa ti do toho montuje berie babatko vzdy ked bude prilezitost

ilduska14
10. dec 2008

no čo baby svokry sa polepšili? 😀 Martinka 21 tak ako to dopadlo.Rátam že už by si mala cestovať,alebo už si doma u rodičov?

martina21
10. dec 2008

ilduska ahoj este nie ale uz v nedelu idem...tak som zvedava 😅 svagrina sa neustale vypytuje kedy prideme tak zatial vravim tak nekonkretne 😖 nie je to moc fer ale neviem si pomoct 😠

ilduska14
11. dec 2008

držím palce aby to dobre dopadlo. 😉 Ja by som to riešila asi tak,že by som im povedala nech dojdu oni ak chcú vidieť malého a ke ´d za tebou príde mužíček tak potom pôjdete spolu k nim. 🙂

xyxy
12. dec 2008

Ahojte.Ja mam svoju svokru velmi rada ,hlavne vtedy ked ju nevidim a nepocujem 😀 .manzel je nastastie pri mne,vie aka je,mrzi ho to ale stoji vzdy pri mne.teraz sa momentalne vadime (s nou) kvoli vian.navstevam.stve ju ze sa u nej nezastavime a nechodime ju navstevovat. co sa cuduje siri taku nervozitu ze ma boli zaludok aj o dva dni.a ked tam idme tak ani nejem,tak mi je zle.je doma bez roboty a cely cas je na nete a mysli na somariny a potom otravuje.manzel ma rozved.rodicov a keby sme mali spocitat vsetky navstevy z jeho rodiny tak by ich bolo 5 a domov by sme prisli neviem kedy.tak sme to zorganiz.tak ze sa stretneme na jednom mieste(u jeho starych rodicov).Tam by sme boli do obeda a poobede by sme sli k jeho otcovi.takze sme spravili z 5 navstev 2.a ona sa urazila ze vsetci su nam prednejsi ako ona.Ma pravdu lebo najprednejsie je nam nase dieta a jeho zdravie.nebudem ho stokrat vyzliekat a obliekat a potom mi ochorie(maly ma 3mesiace),pretoze ku kazdej navsteve sa musime presuvat autom 😒 .
my zatial byvame u rodicov kym dostaviame dom ale som povedala ze ked budeme vo svojom nech pridu navstevy k nam.ja sa z domu nepohnem!!!
Tak sa trapim ale nastastie manzel je pri mne a spolu to nejako zvladneme,dufam. 😉

ilduska14
12. dec 2008

xyxy,také psychické vydieranie poznáme,že len,len,len ona.To ju netrápi že máte malinké bábo a je zima tak sto krát prechod zo zimy do tepla... 😠 Veď ak chce nech dojde k starým rodičom,predpokladám že k byv.manželovi nepríde.Alebo k vám.Veď hádam vás rodičia nevyhodia ak si u vás 2 hod. posedí 😀 😉 Ale oni neradi rozmýšľajú.Vymyslia si jednu alternatívu a ke ´d to niekomu nevyhovuje dokážu sa donekonečna naťahovať.Ja tvrdím že svokry slovo kompromis zabudli ke ´d sa stali svokrami. 😀 😝 Aspoň že ti manžel pomáha,našťastie aj mne tak je to lepšie 🙂

xyxy
13. dec 2008

Dik.Uvidime co sa z toho do Vianoc vykluje.Drzte palce. 😝

kojzarik
13. dec 2008

ahojte....

trosku som vas citala a tiez som mala taketo problemi zo svokrou, bohuzial my byvame s nou v jednom dome ale dost rychlo po narodeni maleho pochopila ze mali je moje dieta a ze manzel ma uz vlastnu rodinu tiez si zvykla prist a vzat maleho hned na ruky, ja som jej ho jednoducho vzala z ruk a povedala ze kto ho bude nosit na rukach ked budem sama doma a budem si chciet poupratovat, navarit a pod....
ked bola moc otravna riesila som to tak ze som zbalila seba a maleho a sli sme na 1-2mesiace k mojim rodicom byvaju od nas 55km pochopila aj to ze preco chodim k mojim rodicom ze je to koli nej ...najviac na nej neznasam to ze ked sa jej nieco nepaci tak to nepovie mne ale manzelovi a on si zo zaciatku myslel ze ja som ta najhorsia ale zistil ze to nieje pravda. nastastie manzel je na mojej strane 🙂

stvura
14. dec 2008

Ahojte...
no tie svokry su nevycerpatelna tema ako citam.
Ja mam s mojou tiez trampoty i ked sa vsetko zda naoko pekne a krasne. Nas maly bude mat styri mesiace a nikdy mi neprisla pomoct ako som ju sprvoti i prosila, lebo maly mal dost dlho koliku a bolo treba byt s nim noc i den hore. Tak si viete predstavit ako sme obaja padali s manzelom od unavy, to nehovoriac ze on o stvrtej rano fical do roboty taky nevyspaty. Nic som v byte nespravila asi mesiac, varila som len velmi rychle jedla, o zehleni ani nehoroviac, no syncek mi bol na prvom mieste. Moj oco {mama mi zomrela} sa pritrepal z dialky aby mi ho aspon v sobotu a nedelu kocikoval a ja som mohla dve hodiny spat. Najviac ma vytacalo {stale ma vytaca} jej, ze nech prideme k nim, ze ona mi tam maleho postrazi. To nehovorim ze byva vo vedlajsej dedine, v meste je permanentne kazdy den na nakupoch a nepride ani len do dveri. Mne sa tam chodit nechce, lebo ona maleho nosi na rukach 10 minutiek a ked uz zacne byt rozmrzely mi ho pichne, ze na tu mas mama... Kocikovat mi ho sprvoti chodila {pravdaze rano v nedelu do kostola aby sa s nim v dedine popysila} a ja som si lahla a spala u nich v obyvacke, no teraz je uz zima, takze si ho mozem kocikat sama...
Mne je lepsie doma, kde ma maly staly rezim, mozem si s nim pocas kojenia lahnut, proste pohoda.
Tiez nikdy nepovie ze sa jej nieco nepaci, len sa ofuci a nerozprava sa dva dni ani so mnou ani s muzom. Lenze ja sa nedam, tie jej sproste reci o "slabom mieku", ze maly by uz mal jest polievky a podobne hadzem za hlavu a bojkotujem...

mata35
14. dec 2008

Bože, kočky, ja mám takú zákernú svokru, ktorá rozoštváva celú rodinu, stále v rodine je niekto zlý, raz som to ja, raz švagriná, raz niektorý z jej synov.....No taká baba.... Ja sa jej tak bojím. A keď sa na niekoho z nás naštve, tak obvolá všetkých a povie im to, ale už úplne inak, všetko si prifarbí na svoju stranu a toho, kto jej akože práve ublížil očierni a navymýšľa si vecí okolo toho, fakt tak, ako sa ona chová, ja nepoznám vo svojom okolí nikoho.
Minule som svojmu synovi povedala, že keď ja raz budem taká stará a zlá, a budem robiť všetkým naokolo zle, nech ma radšej zastrelia.
😉