Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

bambi7
17. apr 2008

womenne ahoj mas krasne deti,aj ja som cakala dvojicky ale nejak to nedopadlo dobre ☹ podla toho co pises to lahke urcite nemas,a je dobre ze uz kasles na to ,lebo sa budes trapit a ona nic .hlavne ze muzicek je pri tebe a mate krasne deticky

tribitka
17. apr 2008

womwnw, fajn. nechce ti pomáhať, dobre.....ale potom by som jej deti ani len neukázala, držala by som ich od nej.... nech si nemyslí, že s nimi môže byť vtedy, ked jej to vyhovuje.... ak ich nabudúce bude chcieť vidieť alebo hocičo iné, pre zmenu sa vyhovor ty, že ideš preč, alebo že máš iný program.... nedaj si skákať po hlave.... správaj sa k nej slušne ale rázne, nech vidí, že si jej rovnocenný súper...ak chce mať vojnu, má ju mať... ak sa ukludní ona, ukludníš sa aj ty.... ja by som si to snou vydiskutovala, aj keby som mala risknúť že so mnou už do konca života nebude baviť... opýtaj sa jej na rovinu čo proti tebe má, prečo je taká zatrpknutá, ale nekrič, bud ladovo pokojná...... možno ju svojim srávaním zaskočíš.....

cistko
17. apr 2008

lusil no poserinkal ale on si mysli svoje 😠
hej v duchu som si hovorila ved pockaj, sa ti to raz vrati ale ked ja som taka povaha, ze sa neviem dlho hnevat a najhorsie na tom je, ze manzel je velmi tvrdohlavy /presne ako moja mamka asi preto si tak velmi dobre rozumeju

😀 /takze ak budem chciet aby sme uz nemali tichu domacnost tak preto budem musiet nieco urobit ja, lebo inak on sa bude zduvat, aleeeeeeebo je druha moznost zase sa bude tvarit ze sa nic nestalo ale s tymto tentokrat neratam 😖

tribitka nieco na tom bude ze bez listka sa ani vietor nepohne......ale aj tak 😉 ja poviem svojej svokre: Ja vas mam rada ale vy ma viete niekedy tak vytocit 😵

Podla mna co sa tyka vztahu ja a svokra problem nie je ziaden my si to vieme vydiskutovat, my mame iny problem ja svokra a moj muz ja by som taaaaaaaaaaak velmi chcela aby som bola pre neho prvorada ale ked sa to nestalo doteraz tak uz len mozem chciet aby som si vedela na to zvyknut 😀 😀

cistko
17. apr 2008

lencici vidis ty si to tu zalozila, lebo si mala "trapenie" a teraz sa usmievas 😀 😀 ucel bol splneny 😀 preto mam rada tieto fooooora 😉 len keby neboli takou drogou ze potom clovek pri nich stravi tolko casu 😀

bambi7
17. apr 2008

ahoj cistko ak som to dobre pochopila muz da viac na mamu ako teba? no tak to je horsie , kolko ste spolu ak smiem vediet

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi7
17. apr 2008

womenne pozri aku nevestu chcela je jej vec ved si ju mala zobrat ona.muz vie preco si ta zobral urcite ta miluje inac by ste nebli spolu.ja by som ju tolerovala to je vsetko, ono ani nerobi dobrotu ked sa na ne nadava iba co sa pohadaju manzelia medzi sebou a naco je to dobre,niektorym chlapom sa nieco tazko vysvetluje ta moja kamoska zazila fakt zle obdobie ale mala stastie lebo sa raz svokra nekontrolovala a povedala jej nieco ked tam bol muz predtym len ked boli same podla mna ani neveril ze jeho mama by nieco zle povedala ale stalo sa a ma pokoj

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi7
17. apr 2008

to ta chapem ,mate ist byvat inde? tak drzim palce samozrejme je lepsie ked byvaju manzelia sami len dnesnej dobe je to komplikovane. my mame vsetko nemozem si stazovat aj byvame sami len nam chyba zasa babo vsetko chce cas

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenita
17. apr 2008

Ahojte! Ako vidim, naozaj je to tak, ze mamy su prilisne zatazene na svojich synacikov....preto potom tak vyzeraju tie vztahy svokra-nevesta.....
Ta moja, skoro som potratila, potom sme si neboli isti, ci sa nam druhe babo udrzi. V 7tt sme boli na sone a ukazalo sa, ze srdiecka biju obom nasim pokladikom. Tak jej volam, cela naradostena, chcela som byt mila a hovorim jej: Gratulujeme babke. Tak nam tam biju dve srdiecka! A na to mi povedala ona: No skoda.............
Manzel mi doteraz tvrdi, ze ved ona to myslela v dobrom (neviem, ako sa to da mysliet aj v dobrom) a najnovsie ma verziu, ze ved som urcite zle pocula...no, to je jedno...
Od zaciatku lezim na rizikovom, stale mi hrozil potrat, potom predcasny porod, a ona stale len vyvolavala, ze kedy tam uz konecne pridem! parkrat sme tam boli, ale na brusko mi ani len nepozrela, ani sa netvarila, ze by som bola tehotna, nic....nadalej sedela v izbe, v ktorej sme boli zlozeni, a v ktorej je televizor, ktory kupil manzel (oproti maju obyvacku a vlastny tv, len pravda stary)a tam si kludne pozerala telku aj do polnoci...hoci ja som bola unavena, priamo pred nou som sa prezliekala do pyzama, aby pochopila, ze idem spat, nic..................ked som povedala muzovi, nech mame laskavo povie, ze ved ja chcem ist spat, tak mi povedal, macinko, ved sa otoc chrbtom a spinkaj............ 😠

elenita
17. apr 2008

Najprv sa tam chcel manzel trepat kazdy vikend (inak byvame u mojich rodicov, kde mame svoje dve izby a nikto nam do nich nelezie..........), svokrovci byvaju 40 km od nas, ale potom nastastie aj on pochopil, ze ked mam lezat, mam lezat a ide o zdravie a zivoty nasich deti.....svokra isty cas vyvolavala kazdy tyzden, ze ved ona nas caka a nech prideme, ale pomaly to tusim prechadza...
Teraz sme tam neboli uz mesiac a manzelovi to ani nechyba....len zajtra tam chce ist, lebo si chce s kamosmi zahrat futbal 😅
Ked sme tam vsak boli naposledy, svokra zahlasila, ze no dobre, co uz so mnou, ked tam teraz nechodim, lebo chcem lezat, ze ved LEN CO sa mali narodia, to tam budeme stale..........
Ze ved co to je, hodit ich do auta a prist........ma pravdu, s dvoma malymi detmi, 40 km, to je ozaj malina 😠
Tak som sa len usmiala a nezmohla som sa na slovo....budeme to riesit, az ked sa krpci narodia.......
ale uz vidim, ze budeme doma tyzden a ona bude chciet, aby sme tam uz aj nabehli aj s malymi..... 😖
Akurat ze tam nemame kuska sukromia, nikdy nie sme sami, nic.....manzel tam ma byvalu detsku izbu, do ktorej on nakupil za vlastne vsetko vybavenie, satelit, televizor, a vsetko to tam nechal...ale v tejto izbe ona trci cele dni, aj vtedy ak sme na navsteve, ako som uz pisala vyssie...
Tak si neviem predstavit, ako to bude, ked mi mali budu chciet spat, kam ich vobec dame...a ked zacnu chodit...ved my s manzelom mame pristup akurat tak do tejto izby, kde je stale ona a do kuchyne....no, bude to zaujimave.....

hviezdicka1313
17. apr 2008

womenne, mas moj obdiv za to ako to zvladas 😉 a krasnych chlapcov, cely tatinko 😵 ja by som to s mojou povahou asi nevydrzala, dokazu ma rozplakat male nezhody 😒
elenita drzim palce v tehu aj v dostatocnom distanci od svokry 😀

cistko
17. apr 2008

Len piste dievcata len piste🙂moje problemy sa mi potom zdaju uuuuuuuuuuuuuplne malicherne a tak sa pekne usmievam na monitor, niezeby som bola skodoradostna ale tesim sa ze to nieje az take strasne a hned mi je lepsie na dusi 😉

ano bambi dobre si pochopila, tak to bolo a ja som dufala ze sa to zmeni ale takto to je, noooo mozno o kustik lepsie ale naozaj len o kustik, ma na nu slabe srdiecko co s tym narobim, jedno som pochopila boj so svokrou o muza/syna vyznam nema vzdy to bola je a aj bude jeho matka takze sa snazim "nesuperit" a zmierit sa s tym, aj ked niekedy je to tazke 😅

bambi7
17. apr 2008

cistko a tvoj je jedinacik? daj nejaky priklad aby som si vedela predstavit ,ja mam stastie moj drzi pri mne,byvate sami?

bambi7
17. apr 2008

elenita davaj len na seba pozor ,aspon to je utecha ze je tak daleko

womenne ja na tehotenstvo netlacom len som na zaciatku nemala stastie a teraz s a to vlecie som tyzden po druhom potrate ale nestracam nadej naopak ak chces vediet viad chod do tem tehotenstvo a tam je tema :druhy missed ale do tretice sa to musi podarit je to dlhy pribeh a nechce sa mi pisat je toho vela

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi7
17. apr 2008

skoda, ze byvas tak daleko isli by sme na kavu a pokecali ja milujem deti aspon by si si oddychla 🙂

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi7
17. apr 2008

sud?nepis ak nechces o tom hovorit a ziarli aj ked ides s kamoskou?mna by porazilo mala ziarlivost to chapem to je ok

cistko
17. apr 2008

bambi citala som tvoj prispevok, drzim ti palce aby sa to do tretice podarilo a verim ze sa podari 😉

No a manzel nieje jedinacik, je najastarsi a nieje ani svokrin milacik no naopak on ma na nu najmaksie srdce zo vsetkych surodencov a nevie jej povedat nie. Aj ked viem ze vela krat chcel, ze vela krat mal iny nazor ale radsej si ho nechal pre seba, sklopil usi a spravil co bolo treba...

No napriklad sme dohodnuti, ze ideme v nedelu na vylet ze si spravime den pre seba ale zavola svokra ze chce prist poobede na kavu tak sa vsetko zrusi. Alebo som mala meniny skoro mesiac sme boli dohodnuti ze pojdeme mimo mesta, ze to oslavime sami az tak s rodinou ale jemu vola svokra ze nieco potrebuju doma pomoct/doma byvaju dvaja bratia/tak on mna odstavi na vedlajisu kolaj a ide s dodatkom - Nebud sebecka sa nehnevaj ved ja im pomoct musim a tvoje meniny mozeme oslavit aj inokedy /mimochodom doteraz sme ich neoslavili-mala som ich v auguste/
Alebo mal narodeniny tak som mu chcela pripravit prekvapenie oslavu u nas doma pozvat nasich, jeho rodicov, surodencov....ale svokra zahlasila ze bude oslavovat vtedy a vtedy a u nich doma a tak aj bolo. Ked som sa "vzburila" ze preco by to tak malo byt, tak som vysla z toho ako "nevdacna"
Alebo som mala narodeniny a dostala som zupany aj od nasich aj od svokrovcov/inak to bolo zaujimavo zamotane ale to je na dlho🙂/pointa bola v tom ze mi svokra navrhla aby som si ho sla vymenit za iny tovar. No a tu prisiel okamih ked ma skoro porazilo - lebo manzel mi povedal ze aj ked si vyberiem ponozky tak si to mam vymenit aby to svokru nemrzelo a aby nemala starosti s jeho predajom. Jednodcuho nebolo dolezite ci sa mi to bude paciit, ci sa z toho budem tesit, dolezite bolo aby bola jeho mama spokojna....
No zase som sa rozpisala🙂

cistko
17. apr 2008

Aj ja chcem ist na kavu 😕

bambi7
17. apr 2008

cistko uz rozumiem problem je asi v tom ze sa nechce hadat radsej urobi co mama chce,a vies co podla mna aj ked tvojho muza nepoznam dobre vie ze aj tak mu odpustis a nechas to tak mozno som sa sekla no neviem,ja neviem skusam sa predstavit v tvojej situacii ako by som reagovala. Vies on dobre vie ze ho lubis a aj ked si nahnevana asi si v duchu povie ved to prejde. ako si reagovala ked si mala tie meniny ked ich zrusil?

bambi7
17. apr 2008

prid do Ba a mozeme 😉

cistko
17. apr 2008

Trafila si do cierneho 😉

... no ako ofukla som sa, posekali sme sa, ja som si poplakala, on odisiel a kym sa vratil ja som uz bola vychladnuta 😅

Ked to je taaaaaaaaaaaaaaak daleko 😝

stenli
17. apr 2008

elenita, veď Ty tam nemusíš chodiť, teraz sú najdôležitejšie Tvoje bábätká, aby ste boli všetci zdraví, no určite by som necestovala keby som bola na rizikovom a musela ležať, to podľa mňa musí normálny človek pochopiť, keď vás chce tak vidieť, nech príde ona na návštevu a môže Ti aj niečo pomôcť 😉 , nie aby si tam Ty chodila, takisto, keď sa vám narodia drobci, nech radšej ona príde na návštevu, ja teda z vlastnej skúsenosti viem, že to nie je také jednoduché presvedčiť svokrovcov, aby prišli oni k vám- my sme totiž vo veľmi podobnej situácii čo sa týka návštev a bývania v bývalej detskej izbe, kde nie je ani trochu súkromia, až na ten televízor, ktorý majú v obývačke,ale povedala som, že sa budeme v návštevách striedať a tak to aj bude, zdá sa mi to férové, určite sa lepšie cestuje samým dvom ľudom, ako rodine s malým dieťaťom. takže tak, držím palce. 🙂

bambi7
17. apr 2008

ja by som to tak nenechala ,jasne ked sa stane raz ,dva krat ok ale ved ked tam bola dohoda tak nie ved clovek sa tesi a potom toto.urcite by som sa s nim nehadala lebo u tvojho draheho to nema zmysel.a este otazka svokra vedela ze mate iny program ?
ale bola by som nahnevana,bavila by som sa s nim ale len tie nutne veci keby inac neslo ale urcite by som mu dala priklad ze keby jemu na niecom zalezalo ako by mu bolo keby si bola ty s nim dohodnuta na nieco co ma rad a na com mu zalezi a isla by si radsej von s niekym inym ako by sa citil? ved je fajn ze ma rad mamu ale co ty?ved aj ty si jeho treba mu to povedat ja by som to skusila nejak takto lebo sa ofuci a budes zasa ta najhorsia

biela
17. apr 2008

baby, ako čítam tak čítam nestíham to všetko čítať aj keby som chcela. držím vám všetkým palce, máte otrasné svokry, riadne čarodejnice.

elise
17. apr 2008

baby ja reagujem na ten nadpís ...čo so svokrou? tak tu moju by som vystrelila do vesmíru a dobre daleko 😀 také stelesnenie diabla to je 😠 😠 😠

cistko
17. apr 2008

Mne jedno nejde do hlavy aj ked to tu uz bolo 🙂 preco si svokry /a nielen svokry/ myslia ze mamickam najviac pomozu ked im "vezmu" babatko? Preco ich nenapadne, ze mamicka by privitala keby jej navarili, oprali, OZEHLILI, upratali, nakup spravili .... a ona by sa tak mohla nerusene venovat svojmu babatku 😉