Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

rikarr
18. júl 2008

no paráda.....to by som svokre nedovolila....ona malú chvala bohu neolizuje....
ale moji rodičia tiež rešpektujú moje želania ale ona?háááá najpr sa urazí a možno potom začne čosi rešpektovať

blau
18. júl 2008

Rikarr takzých svokriciek ako mas ty je asi dost...Nastastie ja mam tiez experktku,ale nestara sa mi do nicoho iba mi rozprava co robila vsetko ona vtedy.Ale to ma nezaujima ja si robim aj tak po svojom.Tak si rob aj ty, ved je to tvoja dcera a nie jej.Nech sa teda pozastavi nad tou svojou ako si ju vychovala 😖

jahodka11
23. júl 2008

ahojte, co sa stalo s mojou "najoblubenejsou" temou? 🙂 ako sa mate? nove zazitky, ak sa to zazitkami da nazvat? ja ano, boli sme cez vikend velmi blizko, ale oslvovali sme maleho meniny, kupodivu kupila nieco, ale take lacne somarinky....co je v podstate jedno, maly to nechape a aj tak hracky ho moc nebavia, takze aj skoda vyhadzovat velke prachy....ale naozaj namiesto lacnych umelych kociek mohla kupi drevene, ale to nic, to je uz len moje rypanie...🙂 co je horsie, mali sme od nich pozicane auto, maju druhe sluzobne a byvaju v malom meste, tak som mslela, ze ho my potrebujeme viac a naozaj sme ho vyuzivali kvoli malemu, ja na auto nie som zvyknuta a nie som pohodlna, takze mi to nevadilo, ale s malym to bolo jednoduchsie, o nakupoch ani nehovorim...no ale teraz nam ho zobrala, lebo sluz je v servise....a bude opravene koncom tohto tyzdna, takze ona nemoze byt bez auta 4 dni, ale my ano....lebo ved je ich...chapete??? a to je jej milovany vnucik......krava sprosta, baby, ja som tak strasne nahneva a sklamana....manzel tiez a je mi ho luto, ze nemoze ani svojim rodicom povedat, ze co vam sibe, my ho naozaj teraz potrebujeme a vlastne si nemozeme dovolit....tajze tam, sme sa s muzom dohodli, ze ak zavolaju, ze je uz opravene a ci chceme auto spat, povieme ano a ked nie, tak nic, naucime sa novemu rezimu...ale poviem vam,poplakala som si poriadne, uz ani neopisujem jej " spravanie sa vosi mne, ako sa so mnou nebavi...cestujeme autom a ona na manzela, ze romanko, vies preco sa otecvratil skor z polovacky? normalne som chcela povedat, ze neboj sa, ja ta aj tak nepocuvam....alebo jej rady, ze nekupujte tu dom, je tu draho, ja by som isla byvat do rakuska.....to je az take smiesne, lebo ani poradit ani nic, len z nicoho nic, ja by som isla byvat do rakuska.....no prepacte, som sa rozpisala, ale musela som to zo seba dostat von.....a napiste, co nove u vas 🙂

kika_anonym
24. júl 2008

Ahojte, tak moj zazitok: boli sme kocikovat, a vzdy ked siel oproti kocik alebo pred nami, svokra dost "nenapadne" nakukla do kocikov a potom mi posepla, ze nasa mala je krajsia. Mne to bolo take trapne. Isla som sa od hanby prepadnut. Zda sa vam to normalne?

lenocka80
24. júl 2008

kika normalne asi nie, hlavne ked to takto nahlas v podstate "vykrici" Ale normalne svokry asi existuju len velmi zriedka...Moja svokra zasa minule pozerala na mojho maleho a skonstatovala "...no, hlavicku ma peknu, plet tiez...uska mu neodstavaju, tak ho v skole nebudu prezyvat usaty Marko..." krava. A to este dodala, ze ona bude Mareka volat Marko, lebo u susedov maju Mareka, ktoreho ona neznasa...Potom ma zacala poucat ako uz nemusim kupat maleho kazdy vecer, ze to uz netreba...ze mu mam dat cumel do medu aby lepsie spat...s tymto bola aj za mojim muzom, ze preco mu len nechcem dat cumel do medu...jooooj boze toto je na dlho...

mareli
24. júl 2008

ja tak neznasam ak niekto vola Mareka Marko!!! ved to zrovna mozu dat meno marco ako v taliansku...

kika_anonym
24. júl 2008

ved mu kludne daj cumel do medu. ved med je len jeden z alergenov a vobec sa takto nekazia zubky....
strasne su mudre az to boli 😠

horallka
24. júl 2008

Baby, tak ja našťastie svokru nemám ale rada si čítam tieto vaše príspevky o svokrách. Tiež som mala jednu takú z prvého manželstva a tiež vyvádzala koniny- som rada, že som sa jej rozvodom zbavila. Ale teraz mám ako náhradu moju mamu - tá je za tri svokry. Ona je taký generál v sukni a našťastie s ňou nebývame - lebo by sme sa asi zbláznili z toho jej komandovania. Keď mi sem raz zta čas príde, to nepočúvam nič iné, len ako sa mám starať o deti a o seba aby som mala dosť mlieka. A minule sa jej asi zdalo, že slovné ponaučenia nie sú dostatočné, tak po mojej dcére mi poslala list- aby som neraňajkovala o jedenástej- to už žalovala moja dcéra a že mám piť čaj s mliekom aby som mala dostatok mlieka, lebo aj jej susedy dcéra to pila a mala dosť mlieka a že sa mám riadne obliecť, lebo v bytoch je zima- v našom je teplo- my sme na južnú stranu, a že musím byť v byte obutá a pod. A podotýkam, už mám pár rokov po tridsiatke, tak mi už ozaj takéto rady netreba, ale ona ma asi stále vidí ako malé decko, ktoré musí neustále komandovať a sekírovať.

andrii
24. júl 2008

horallka, to ti nezávidím takú maminu. A predstav si ju ako svokru. To by bola hotová tragédia, keď ku vlastnej dcére sa správa tak, tak ako by to bolo k neveste. Toto som fakt nepočula, aby písala dospelej dcére list,čo má robiť a čo nie. Držím ti palce a veľa trpezlisvosti.

horallka
24. júl 2008

My sme si mysleli, že to je nejaký žart, alebo čo, keď mi ten list doniesla dcéra, normálne ešte zalepený v obálke ale ona to myslela fakt vážne- samé výkričníky a prikázania, no des. My s priateľom a dcérou sme sa na tom len dobre pobavili, ale ináč je to na zamyslenie, či je ona v poriadku. Mne sa to teda nezdá normálne. A stále ma upozorńuje, e mám držať malému hlavičku, aj keď on si ju už krásne drží sám.

jahodka11
24. júl 2008

horallka-to je dobre 🙂 tak sa jej spytaj, ze ci si mysli, ze ta zle vychovala, ked ta stale pouca.... 🙂 ale ako pise andrii, radsej taku mamu ako svokru 🙂 a zabudla som este napisat, mesiac sme sa nevideli so svokrovcami a ked tam manzel prisiel (nieco isiel zobrat), tak hned vo dverach na neho mama aj s babkou, ze ci uz maly kaka do nocnika a ze to treba uz ucit.....tak chapete? mesiac sa nevidia a to je jedine, co mu povedia.....to je niekedy az neuveritelne.....a to som najskor hladala chybu v sebe, no neviem, nie som bezchybna, ale ona je chora 🙂

lencici
autor
24. júl 2008

tak horalka môžeme si podať ruky moja mama je hrozná mať ju za svokru tak ju zabijem...do včetkeho sa stará nič nerobím dobre....

blau
24. júl 2008

Tak som si zas precitala perlicky o tich svokruskach 😀
Moja nas nevidela teraz uz asi mesiac, lebo sme doma na sk, ale tiez sa nezabudne opytat a to prosim uz od druheho mesiaca :ci maly uz prespi celu noc a ci mu uz nieco davam okrem mojho mliecka?Ja poviem, ze nie a normalne to jej zaksichtenie v telefone pocujem. 😒 Alebo si namyslam neviem, ale som rada, ze ju mam aj tak ked sme doma 150km od seba. 😉

anyjelyk
24. júl 2008

ahojte...poradte mi prosim nieco na moju situaciu.lebo som uz zufala...
bývame aj s malym u svokrovcov, dokonca v jednej izbe s 24rocnou sestrou mojho draheho. Priatel je do vecera v praci a svokor robi poistovaka, takze je nonstop doma. okrem toho ze nam sukromie narusa to, ze nemame ani vlastnu izbu, ked neni svagrina konecne doma, chodi nam do izby neustale svokor - bez klopania! Cez den ma chodi kontrolovat a zakazdym sa ma vypytuje, preco maly place, ci nechcem jest a pod...nestaci mu ked odpoviem. na kazdu odpoved naviaze dalsou uplne zbytocnou otazkou...
a zas na druhej strane svokra si donedavna nechcela vnuka ani na ruky vziat, aj ked sme jej ho ponukali vobec sa o naho nezaujimala a potom jedneho dna zrazu vosla k nam do izby, nic nam nepovedala, len zrazu vybrala maleho z postielky, a odisla s nim "pozerat televizor"do obyvacky! To uz som nevydrzala a poslala som mojho, aby maleho hned priniesol a isli sme sa vyvetrat prechadzkou...
neviem co mam s nimi robit..oni si myslia, ze ked u nich byvame, majú právo na vsetko a vsetky nase veci su aj ich..poradte prosim lebo sa zblaznim... 😒 ☹ nechcem sa s nimi hadat, ale co je moc, je moc!

blau
24. júl 2008

NO anyelik, tka to mas pestre aj trochu divoke a bez sukromia 😒
Na to asi nic nepomoze len sa ´zamykat, ja viem, ze to nieje riesenie, ale ked chces mat od nich pokoj...
Hadat sa nema zmysel, lebo byvate u nich, tak len volako vydrzat a pockat si na svoje hniezdocko.
Dobre si to riesila tou prechadzkou vyvetrat hlavu a predychat to 😉
Prajem pevne nervy

nikol_79
24. júl 2008

Ja mam super svokru 😅 do ničoho sa nestara. Tiež sme na začiatku bývali s nimi, asi rok a pol. A to som skôr ja robila problémy 😔 , teraz keď si spomeniem na niektoré svoje výroky... hrúza 🙄 . Ale ona vždy odpovedala len - dobre moja. to ma naštartovalo ešte viac, asi som čítala veľa vtipov o svokrách 😀 .
A ináč na to anyjelyk sa nedá dať iná rada iba odsťahovať sa.

lenocka80
24. júl 2008

tak anyjelyk, to ti fakt nieje co zavidiet. U nas by to bola asi vrazda alebo rozvod. Ja som volila byvat radsej "na konci sveta" a sami ako so svokrovcami, a to by sme mali samostatne poschodie. Tu ti je asi tazko poradit, ked mas este aj svagrinu v izbe - katastrofa. Toto vyriesi asi iba hadka... 🙂

bambusko
24. júl 2008

anyjelyk, situacia naprd 😖 ale ak si chces uzit malickeho, treba to riesit, lebo najkrajsie obdobie ti zbehne rychlo a zostanu len spomienky, snad viac radostne. skusili ste si dohodnut nejake pravidla? povedz starym, ze ste radi, ze u nich mozete byvat, ale ze potrebujete aj sukromie a ty si potrebujes vytvorit nejaky system, ak ti su ochotni pomoct, nech sa opytaju alebo pockaju na tvoje poziadanie. je to tazke, skus riesit vsetko s kludom, lebo vsetko sa prenasa aj na drobca a urevane dieta to len zhorsi. a co keby si bola polovyzlecena /ak kojis/, ani to by svokra neodradilo od vtrhnutia bez zaklopania? 😀 mas tam nejaku kamosku, s ktorou by si sa mohla stretavat a travit tak viac casu mimo ich spolocnosti? drzim palce, vydrz kym je to nutne, ale co najskor chodte prec, hoci aj do podnajmu.

elize
24. júl 2008

anyjelyk a co na to tvoj manzel? Urcite je nutne dohodnut pravidla. Tak ako vy nechodite bez zaklopania do ich spalne, nech nechodia ani oni do vasej. Aj ked je spolocna so svagrinou. Ja by som to zatrhla hned na zaciatku. Ved to je uchylne 😕

horallka
24. júl 2008

anyjelik,
ja som zažívala podobné situácie pri svojich prvých svokrovcoch a mne sa osvedčilo odsťahovanie- bohužiaľ len samej s dieťaťom, lebo manžel nechcel od nich ísť. To ma aj stálo manželstvo. Takže ja radím- odsťahovať sa od nich - ale s manželom ak máte kde.Dúfam, že takých chlapov, ako som mala ja toho prvého, že si ma pred jeho rodičmi v ničom nezastal, je už čoraz menej.Tu nepomôžu ani hádky ani tiché trpenie- tu pomôže jedien odísť- viem o čom hovorím. Lebo lepšie to už s nimi nebude. Oni sú vo svojom a vždy budú presadzovať len svoje návyky. Skús sa o tom porozprávať s manželom a pokúste sa riešiť vašu bytovú otázku. Bývať so svokrovcami v žiadnom prípade neseká dobrotu. Radšej zdiaľky dobrí ako zblízka zlí- to holt moje heslo

anyjelyk
25. júl 2008

Baby, diky za rady...chceli by sme sa co najskor odstahovat, len neviem ako to tu vydrzim s nervami kym nam pridelia nejaky byt...

elize: je to zatial "len" priatel - nedokaze povedat rodicom taketo veci. jeho otec by ho ani nepocuval myslim. on si ma zastane ked niekto o nas skaredo hovori a podobne, ale v tomto je bezbranny, lebo stoji medzi mnou a jeho rodicmi, aj ked ma taky nazor ako ja. uz aj tak ho trapi, ako sa tu citim. nechcem ho nutit aby to riesil a rozhadal si rodicov ☹

bambusko: budes sa cudovat, ale ani ked som kojila ho to neodradilo! dokonca mi chodil do izby este castejsie a vobec ho neodradilo, ked som ho stale posielala prec s tym, ze potrebujem klud..tak som stresovala kvoli nemu ako mi chodil cumet na prsia, ze som aj mlieko stratila 🙄

horallka: zastávam tvoj názor..myslim, ze mu to dam vsetko precitat, aby sa vcitil do situacie aj z mojho pohladu a snad ho to nakopne. 😉

petulienka
25. júl 2008

Anyjelyk

ked to nebudes riesit radikalne, to znamena ze urcit pravidla, tak to nevydrzis, a rupnu ti nervy. Tvoj priatel by mal vyskusat sa s nimi porozpravat, pretoze hadzat flintu do zita bez skusky, je skoda... Ked zije nevesta u svokrovcov, otec rodinu (tvoj priatel) sa musi postarat o to aby boli v rodine nejake pravidla, inak sa zacnete hadat a nastrbi sa vam vztah. Dalsia vec je ze ked si doma neurobite pravidla, tak si neuzijes maleho, vyrastie ako z vody a ti z toho budes mat len spomienky ako si sa trapila a nervacila.. Maly to citi ver mi a jedine coi potrebuje su kludni rodicia. 😉 Bud sa rychlo odstahujete alebo to vyriesite pohovorom u rodicov. Inak sa to neda..

bambusko
25. júl 2008

anyjelyk, tak skoro-svokor je potom uchylny. povedz to partnerovi, dobry dovod, aby situaciu riesil, ked mu vlastny foter ocumuje zenu 😠

petulienka
25. júl 2008

suhlasim bambusko.... tiez by som to tak riesila... 😉

milhaus
25. júl 2008

no to si už teda dovolil moc
ja by som ju mala asi o hodinu navstivit ale uvidim ešte či tam pojdem, mam to blizko ale vyhybam sa tej ulici oblukom

ja0
25. júl 2008

Som rada, ze problemy so svokrou nemam len ja ... aspon nemam pocit, ze len ja som najhorsia, ako si to ona mysli. Moj drobec ma dnes meninky a ona sa ani neobtazuje prist. Proste zavolala, ze mu posiela pusu a to je vsetko. Za pat mesiacov ho videla len dva krat a este sa aj stazuje, ze maleho pred nou ukryvame. U nej plati, ze ak mi ho nepridete ukazat (byva 25 km od nas), tak ja k vam urcite nepojdem. Este ani raz nezavolala, ci nieco nepotrebuje, ci je zdravy, ako sa ma. Uplna ignoracia. Ale ked pride k lamaniu chleba, tak som najhorsia ja, lebo jej ho nechcem prist ukazat. Doma ma dvoch starych ludi, ktori su permanentne chori a nevie pochopit, ze ja s malym chorych ludi obchadzam na kilometre. Uz zacinam byt z toho zufala ...

bambusko
25. júl 2008

ja0, aj taky zufaly nick si si zvolila 🙂

horallka
25. júl 2008

ja0,
bu´d rada, že k tebe nechodí - aspoň nerobí peklo a máš kľud. Tu sa dievčatá skôr sťažujú, že svokra k nim chodí príliš často- dokonca aj keď koja, tak svokry im dobreže nevlezú do výstrihu. Takže to by si chcela, aby si ju mala stále na krku? Nech je len pekne tam, kde je a ty si užívaj Jakubka.

digysa
26. júl 2008

anyjelyk a mamicky s podobnou situaciou: Ja len tak by som chcela podotknut.......keby som nemala zacat zivot po svadbe na vlastnom, tak by som radsej cakala so vsetkym.
Nuz ale baby vy tu rodite deti prakticky do jednej izby a potom sa stazujete na svokrovcov....ved to jasne, ze z toho moze byt iba obrovksy problem. Preco neriesite otazku bytu este pred svadbou? Ja by som isla na psychiatriu, keby mi niekto vstupval do sukromia ako opisuje anyjelyk....to by snaz uz v nasej spolocnosti ani nemalo byt, ze prist do izby bez zaklopania. Mam vela mamiciek s rodinami a tie este aj detom klopu, ked vchadzaju do detskej izby, ktora je zamknuta....Ja by som isla do podnajmu a to do akehokolvek. Daleko od nevychovancov.

digysa
26. júl 2008

* oprava....nie zamknuta, ale zatvorena.