Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

horallka
26. júl 2008

lenže niekedy práve to dieťa paradoxne urýchli ten odchod, alebo osamostatnenie sa- sú chlapi, ktorí sa nevedia rozhýbať ani za nič, až keď už vidia, že to tak ďalej nejde. Napr. keď už sú v jednej izbe namačkaní štyria ako sardinky. Ja som to pochopila tak, že väčšina dievčat to má iba ako dočasné riešenie a s partnerom uvažujú o niečo inom - mnohí sú už v štádiu stavania vlastného domčeka alebo v poradovníku na byt. No a dobre vieme, ako to chodí, digysa, život nie je nalinajkovaný, že teraz toto a teraz takto- deti sa rodia aj neplánovanie- je to tak, či sa nám to páči alebo nie.

pinco
26. júl 2008

horalka ma pravdu - zivot nie je nalinajkovany. Su pary, ktore maju vsetko, len tie deti im chybaju... Takze neda sa vsetko tak dokonale planovat...

Ale toto je tema o svokrach, tak spat k nim, nasim milovanym 😀 Ta moja sa so mnou zahadne v utorok bavila (den pred tym jej moj muz vynadal, ze sa o mna vobec nezaujima, tak v utorok rano telefonat 😀 ) A potom mi kupila dake tricko, ktore som si ja hrdinka nezobrala s tym, ze nech sa netvarime, ze sa nic nestalo 😅 Drzana som, no co uz 😒 Tak urazena odisla a skoncil zase kontakt medzi nami... A dnes ma meniny 😖 Tak dostala sms-ku od mojho muza... Baby, strasne ma to stve, aj ked viem, ze takto je to asi najlepsie. Inak to proste nejde. Iba jednu nevestu a jedneho syna mozu mat, inak su vzdy hadky... 😠

stresmenka
28. júl 2008

Ahojte baby citam vasu temu uz dost dlho a neda mi nenapisat. S pincom mame svokry asi rovnake akurat ja sa s mojou nebavim uz 3 roky iba ak ,, dobry den " ,, dovidenia " nic viac. Ona ma neznasa uz 17 rokov co som si vzala jej syna s ktorym mam krastne manzelstvo az na to, ze on nevie matery povedat nic, lebo u nich vzdy platilo, ze ked ona povedala, ze mlieko je cierne tak aj bolo nesmeli jej oponovat ani on ani svagrina s ktoroou mam tiez krastny vztah nastastie zdedili povahy po nebohom svokrovi za ktorym si poplacem hoc kedy. Ked sa ,,stara" ako ju volam ja dozvedela ze som tehu to boli reci po celom meste ze ,,taky velky vekovy rozdiel naco im este dieta ved maju vsetko aj syna velkeho" za cele tehu sa nespytala ani ako sa mam nie mna ale ani svojho syna. No a ked sa maly narodil prisli sme z nemocky a uz sa k nam nasackovala myslela som ze ju v zuboch vynesiem z bytu pozrela utrusila aky je krasny po tatkovi posedela vypila a zmyzla a bola tu po mesiaci vcera zas len tak pozrela utrusila ako podrastol najedla sa a zmyzla chvala bohu.
Boze baby jak ja tu osobu neznesiem to je hrozne, ale presne ako povedala moja kamoska (ta ma tiez problem so svokrou), ze je zvedava kto im bude ,, rite" utierat ked budu stare a chore 😉.

srnkamt
28. júl 2008

no tak ta moja je uplne hrozna...ja jednoducho nemozem pocuvat tie jej potiahnute debilne reci typu....moja vnucka bude rozmaznana lebo je len jedna a mojej vnucke dovolim vsetko lebo je dievcatko....ja jej budem kupovat hracky a pod...AKO KEBY SOM JA SVOJEJ MALEJ NIC NA SVETE NECHCELA DAT ALEBO CO...ma tak posledne dopalila ze som sa skoro neudrzala..zacala do mna na oslave skakat ze preco stale otravujem jej synacika,ze ci nemoze chvilku pri jej zadku sediet,tak som sa nastvala ze som radsej zobrala malu z izby a isla som ju okupat...ani som viac nesla k nim do izby..sadla som si do spalne s malou a nakoniec prisli ku mne aj dedkovci a moj muz a ona tam sedela so svagrinou asi dve hodky...na druhy den som sa s nou nebola ani rozlucit...byvaju totiz na orave...esteze nebyvame spolu..to by ma asi odviezli...

kisska
28. júl 2008

jaaaj to ma pomalicky privadza ku spomienkam, ked sme isli z ultrazvuku, kde ujo doki nasiel pipika a ked moj drahy volal svojmu OTCOVI, ze cakame chlapca, tak reagoval, ze on by chcel dievcatko 😠 ... No niekedy si nevyberies 😉

libka1
29. júl 2008

žeby zastreliť? 😀 😀 😀 😀

srnkamt
29. júl 2008

...som aspon rada ze niesme spolu stale...chodim tam len aby sa muz neurazil... 😝 no tak zo slusnosti 😀

milhaus
29. júl 2008

ja tam nedokažem ist niekedy ani tak najmä ked vidim ako tam muž maka a mna ešte oklame

nikuska123
29. júl 2008

Ahojte baby, tak tie svokry je naozaj nevyčerpateľná téma. Nešiel nám net cca 3 týždne a vyste tu toho popísali, som rada, žeproblémy so svokrovcami nie sú len u nás a som rada, že tu je takáto téma, kdesa môžeme posťažovať a podeli´t sa s našimi problémamy a skúsenosťami.
Ws mojím svokrom sa nerozprávam už4. mesiac a prestal sa rozprávať aj s mužom, nadobro sme prestali chodiť dole a keď sa stretneme na dvore tak len "dobrý" a hotovo. Svokra má asi od starého zákazchodiť hore a tak si žijeme kľudne a v pohode, pomaly zabúdame čo je to hádať sa, lebo naše hádky boli spojené pravidelne s nimi, ale súkromie nemáme ani teraz, je to ich dom a tak sa nám promenádujú po poschodí kedy sa im zachce a hlavne keď nie sme doma, ale pokrok je, že manžel spravil zámok na spáleň a tak všetky veci do kt. ich nič zamykáme.

libka1
29. júl 2008

A môj svokor regaoval: šťanda? to sa neoplatí ani oslavovať! ale bol to len fór samozrejme, on je na rozdiel od svoky aspoň trochu v poriadku...
Chodíme k nim minimálne raz týždenne a minule poznamenala že ich zanedbávame... tak sme tam teraz 2 týždne neboli, pôjdeme dnes zagratulovať svokrovi... tak som zvedavá či jej došlo prečo sme neprišli... ak nie, budem jej to musieť vysvetliť... ona totiž strašne rada rýpe a mňa nemá rada takže využije každú možnosť 😀 Raz ju strašne pošlem, som zvedavá koľko času dovtedy ostáva... 😀

anyjelyk
29. júl 2008

baby...musim vam podakovat..pretlmocila som mojmu vsetky vase nazory a konecne sa to zacina hybat..uz sme neni len pri reciach typu "ved ked budeme byvat sami"..vzpamätal sa a uz to konecne vsetko riesime a behame po bankach a uradoch 🙂 trochu tomu napomohol aj svokor...aj moj uznal, ze to musi byt pre mna neznesitelne ked ma do izby neustale chodi ocumovat pre mna cudzi clovek...uz sa nemozem dockat, kedy vypadneme!!

digysa
ako tu uz bolo povedane - zivot nema kazda ako podla sablonky..tiez som vzdy chcela mat najprv vsetko zariadene - byvanie, praca a mat najlepsi vztah so svokrovcami 😅 , ale ked uz som zostala tehotna, nevzdam sa predsa maleho len kvoli tomu, ze sme este nemali kedy zarobit si na vlastne byvanie...
to by som bola nakoniec svojim detom zaroven aj babickou a ja by som si potom "neuzila" so svokrovcami 😎

rumka
29. júl 2008

anyjelyk držím palce nech sa vám to čo najskôr podarí 😉

anyjelyk
29. júl 2008

rumka
diky..ved uz pred dvoma mesiacmi bolo neskoro 😉

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anyjelyk
29. júl 2008

womenne
dakujem za podporu a zelam aby si tu nedelu prezila bez ujmy na psychike 😉

bambusko
29. júl 2008

no vidis, anyjelyk, stacilo spravne nakopnut 😀 chlapovi mozes 1000x vysvetlovat kdejake dovody a nezhody, ale ked mu niekto siahne na zenu, co i len pohladom, to je ina kava 😎 aj ked ide o vlastneho otca 🙄

nikuska123
29. júl 2008

Anyjelik necitala som vsetko, alejesuper, ze ste sa pohli, prajem aby to isloco najskor, aj my natom zaciname pracovat, ale jedinymriesenim je ze nas tatik odide na isty cask mojmu otcovi do irska, tak dufam ze sa to podari coskoro aj nam. Esteze ti nasi chlapi nas vedia podporit 😉
Womenne, vies moji svokrovci ziju ako sto rokov pred opicami a nam je tu hrozne, maju strasne zastarale sposoby a ja ich nedokazem tolerovat, neviem co znamena umyvat riad v teplej vode, v zime tu je o par stupnov viac ako vonku, pre nich je vsetko len o peniazoch a tak sa od svadby chodim kupat k mame a ked sa narodila mala, tak tam travime vsetok cas, a ku svokrovcom chodime len prespavat. A vlastne sa stalo to, ze ked sa mala narodila zacali nam horeoxidovat kazdu volnu chvilu, chodili nam do spalne, klopanie im nic nehovori,...Stale chceli aby sme malu nosili dole aby sme s nou nikam nechodili a davali nam najavo ze oni su lepsi ako my lebo vychovali 4 deti a mne stary povedal, ked som nechcela dat malu dole lebo spinkala a dohodli sme sa s muzom, ze ona nie je ziaden vystavny kus a ked ju chcu vidiet nech zdvihnu svoje zadky a vyjdu hore, ze na nu nemam ziaden narok a lebo ona ma ichz priezvisko a mozem kedykolvek o nu prist, to nam zuplne stacilo, prestala som schadzat dolea rozpravat sa s nim. No a on prestal vtedy ked sme si potrebovali nieco surne zariadit a nemali sme auto, strasne prsalo, tak muz ze dame mamu na 15 min. k svokre a stary, zaostali ju stipal alebo ja neviem co, Veronika sa rozplakala ako nikdy doteraz a ja podla mna ako kazda matka, kt. zalezi na svojom babetku som zbehla a spytala sa ho ze co mu je a on sa urazil. To je vsetko tri slova a mame pokoj CO VAM JE? Laco, manzel mi vravi mohla si sa ho to spytat uz davno a bol by pokoj dlhsie. No a s muzom sa nebavi preto, lebo pochopil ze otec ho ma len na to ked nieco potrebuje a kedze stoji pri svojej zene a babetku tak sa nebavi ani s nim.

rumka
29. júl 2008

nikuska123
tak to mi vyrazilo dych že v 21.storočí ešte pretrváva takýto spôsob života 😕

no my sme boli dnes u tetysvokry 😒 a tá že malej dá polievku čo varila ocutenú osolenú vraj to je len tak troška a Luciu prikrmujem 2 týždne no hrôza Luciu tam nenechám samú ani veľkou náááááhodou

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stresmenka
29. júl 2008

Ninuska ja so svokrou nezijem, ale ma chatu na ktoru chodim, len koli malemu, lebo je tam vlhky vzduch , ale len sedim a nevravim nic mi uz 3 roky nerozpravame chvala bohu, ale robi presne to co tvoji svokrovci. ked nahodou ide muz umyt flasku od mlieka stoji za chrbtom kolko vody minie, ked sa nieco zohrieva tak kolko plynu minie, ked nahodou nieco robi von tak kolko elektriky minie atd..... . tak jeho to tak nastvalo, ze si zacal vsetko pisat teda pociatocne a konecne stavy a vsetko sa jej pri rocnom vyuctovani pekne vyplati. Ona je stastna a mi tiez. Takze aj v 21 storoci to existuje. Ona je strasne setrna ako keby si vsetko mala vziat do hrobu a to jej stukanie aky ma maly dochodok a pritom som sa dozvedela od svagriny ze ma taky dochodok aky ja ani plat mesacny nemam tak neviem co tolko stuka, ale raz ma vytoci a splechnem jej to do tvare, lebo ja som ticho ale to sa nahromadi a bude zle. Ona totiz ani svoje 4 vnucata neuznava, lebo dnes deti vela stoja to povie jedna babka. Tak to hovori za vsetko nie?

lencici
autor
30. júl 2008

moja svokra a švagrina chceli silou mocou chlapčeka..🙂 nebol.....terz môj švagor čakajú bábo už by sa malo narodiť a zase chceli len chlapčeka ale bude to dievčatko....žeby osud? 🙂

nikuska123
30. júl 2008

Prerobili sme si vrch a vieme, že žiadne peniažky sa nám samozrejme nevrátia, ale nedalo sa tu vôbec existovať, žiadne podlahy ani lino, vôbec nič tu nebolo steny ako zrúcané hrady a vypínače ani nevravím, no to nič. Moja svokra tiež neuznáva kupovať deťom veci a hračky ona povyťahovala po chlapcoch spred 30 tich rokov-toľko má najstarší švagor., že to sa ponosí a kúpila tri veci, kt. stoja stále zabalené lebo je to otras. Oni sa len chvália a kupovať a pomáhať nám majú moji rodičia lebo môj otec je v zahraničí a oni sú na SK. Nevravím občas jej kúpi nejakú výživu, ale tie najhnusnejšie a najlacnejšie alebo pred koncom záruky a aby sme mohli šetriť tak teraz navarila doma, ale keďže u nich je teplá voda tabu tak si predstavte ako vyzerajú fľaštičky. Fúúúj!!!!!!!!Ale mám najlepšieho manžela na svete 😉 chápe ma, podporuje ma a vôbec mu nevadí, že som stále u mami, chodí zanami a najradšej by sme sa tam šupsli, no mama nemá taký veľký dom a mám ešte 2 sestry takže tak.

anyjelyk
31. júl 2008

nikuska123: ty to teda tiez nemas vobec lahke...dufam,ze sa vam tiez podari co najskor sa zbavit tej strigy a odstahovat sa. 😉

tak mne drzi momentalne nervy na uzde len to, ze uz zhaname po bankach uver a uz sa nieco deje...inak by si ma asi uz poriadne vypoculi...tak naprikla moj svokor sa najnovsie zacal rozculovat nad tym, ze s malym chodim stale von. vadi mu, ze tu nechcem byt a ze sa radsej naobed vzdy zoberieme a vratime sa az vecer s mojim.
dokonca mi vytiahol na zahradu medzi rajciny nejake stare lehatko, ze ved tam sa mozem kazdy den opalovat ked chcem byt vonku a nemusim chodit nikam... 😒
to urcite!uz mu nestaci, ze nam lozi stale do izby, este aby som sa pred nim aj opalovala...sa asi chudak zblaznil 😠

nikuska123
31. júl 2008

anyjelyk ja uz starych neriesim, vecer navarim, zapracem a rano sa s malou zoberieme do mamci a tam sme kym tatik nepride z prace naje sa a pride za nami. Mala tam ma skoro vsetky veci, hracky, hojdacku, bazen a tu ma stary kocik na dvore a veci po ich chlapcoch, pomaly sa stahujem k mame len to musim poriesit este nejako. A ten uver u nas nehrozi este tak skoro ☹ , mozno buduce leto. Oni zo zaciatku stale referovali mojmu, ci vie kde som bola a kedy som prisla a ked bol na sluzobke tak mu volali, ze tam nespim a laco samozrejme vedel kde som a oim to predsa nebudem vesat na nos.

srnkamt
31. júl 2008

...tak moja "svokruska" 😠 mi prave poslala po svagrinej ciapocky na zimu...keby ste vedeli ake otrasne....stare komunisticke ciapky vlnene a aby som nezabudla este k tomu karovane...a aby toho nebolo dost nechala tam aj stitok s cenou a rokom vyroby.... 35,-kčs 1974! TAK TERAZ NEVIEM CI ICH MAM OD NERVOU PODPALIT ALEBO CO 😠 😠

luciferi
31. júl 2008

Presne tak,treba to vysvetlit poriadne muzovi,pretoze nech sa vy co i len raz ozvete,budete vy ta zla a manzel dobry synacik,pozname.Ja som na moje dieta tiez alergicka,ked place,musim ju mat len ja.raz,ked som ju odmietla dat svokre,muz ma zprdol,no ja si ju nedam svokre,ked jej nieco je a budem sa na nu divat ako mi ju utesuje.Niekedy su ti chlapi citlivejsi voci matke ako voci manzelke...

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
segricka
31. júl 2008

Kočky, je mi vás úprimne ľúto. My sme bývali s rodičmi "len" 9 mesiacov, ale poviem vám - stačilo. Napriek tomu, že moji svokrovci by si nedovolili mi niečo povedať, nedá sa to s terajškom ani porovnať. Síce sme v bojových podmienkach, ale som oveľa kľudnejšia, vyrovnanejšia, moja polovička s nami trávi viac času, takže pohoda. Všetkým, ktoré máte aspoň minimálnu možnosť, radím - odíďte hoci do garzónky v prenájme, nie je ten komfort, ktorý by som vymenila za to byť s rodinou bez svokrovcov.

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lencici
autor
4. aug 2008

womenne držím palce aby to tak ostalo.....ja práve prichádzam na to že moja svokra nieje až taka zlá viac mi vadí jej podarená dcéruška.....