Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

petulienka
3. jún 2008

je to ubohe

bambusko
3. jún 2008

viete, co je cudne? ze svokry take nie su ku vsetkym, zrejme je to vyprovokovane. my sme s manzelom chodili takmer 7 rokov, kym sme zacali spolu byvat. dovtedy bola svokra ok, zlata, chapava, dokonca som si s nou rozumela lepsie ako s vlastnou mamou 🙄 potom mala z casu na cas sklony manipulovat syna cezo mna, akoze povedz mu, nech to a to, ale som ju zrusila, nech mu to povie sama a bola v pohode. ale ked sme sa rozhodli byvat spolu sami dvaja, tak to zacalo, nemohla rozchodit, ze nevie co a kedy jej chlapec ranajkuje, obeduje, veceria, kedy ide na wc, co pozera v tv a proste chcela vsetko vzdy vediet. potom ju asi napadlo, ze mna ma radsej ako ju - co je teda dost vtakovina, lebo sa to predsa neda porovnavat, normalne sa mi isty cas ani nezdravila. potom som nedovolila, aby nam vyberala nabytok, to uz vydierala placom, ale nastastie moj drahy nie je pako, vsak ho zas celkom dobre vychovala 😀 dakujem tetasvokra 🙂 vas syn chape, ze rodina je muz, zena a deti a nie muz, jeho mama a deti 😉

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petulienka
3. jún 2008

banbusko pekne si to napisala 😀

bambusko
3. jún 2008

petulienka, dakujem 🙂 🙂 🙂

petulienka
3. jún 2008

co budeme s tymi nasimi svokrami robit? ja ked ju na dvore stretnem mne je az zle. pripada mi to ako diagnoza 😀

bambusko
3. jún 2008

ja som svoju stretla naposledy na mdd akcii, ale po hodine sa jej rozpadli topanky 😀 😀 😀 fakt, odpadli jej podrazky 😀 a musela ist domov, takze bolo dobre a prisli sme domov o pol piatej - od pol jedenastej 🙂

petulienka
3. jún 2008

hehe ale sme skodoradostne co? 🙂

lilyk
3. jún 2008

bambusko dobre som sa zasmiala 😀

maximiliana
3. jún 2008

Ahojte, no teda ked som sa preluskala touto diskusiou, nevedela som, ci sa mam smiat, alebo zurit, ake su niektore svokry bestie. U nas je to nastastie celkom v pohode, svokra byva dost daleko na to, aby nas nechodila pricasto navstevovat 😀 Aj ked na mna je celkom dobra, ma ma rada, som jedina osoba, ktora jej zabezpeci vnucata, ale maleho by som jej aj tak nezverila. Ani nie tak kvoli nej, ako kvoli svokrovi. Ten vela fajci a hned po tom ako tipne cigu, sa naklana nad malym. Vdaka bohu mam chapaveho manzela a ked som mu povedala, ze mi to velmi vadi, jasne mu to vysvetlil 😉 Moj muz sam je rad, ked ich nevidi a dokonca povedal, ze hoci je to hnusne, mojich rodicov ma radsej ako svojich xixi A ani sa mu nedivim. Nasi sa do nas nestaraju a to od nich byvame 5 minut pesi. Zato svokra mu vola aj dva-tri krat denne, musi sa jej hlasit ci je uz doma z roboty, aky mal den, co robil, kam sa chysta zajtra ... a po takomto telefonate je este pol dna ako besny pes xixi Najhorsie je, ze jej to nemoze povedat, lebo sa ofuci a predsa len je to jeho mama. Uz to sice raz skusil, ale to mu potom dva dni volal jeho brat a na treti zas ona 😀

petulienka
3. jún 2008

maximiliana 😀

nikuska123
3. jún 2008

TAk to som rada, babenky, že niesom v tom sama. Taktiež bývam zo svokrovcami v jednom dome a mám vlastné bývanie a vchod ažna ten dvor. S tými zaváreninami akobysi mi to z jazyka zobrala, petulienka, ja som to zazila pred rokom este len sme tam prisli a dnes si kupujem ovocie, zelču, všetko nic od nich nechcem. 😝 Aj ku mne sa spravali ako keby som bola jedina nasvete ale len do svadby, ked som im nedovolila starat sa do mojich siat a do vybavovaciek tak sa to spustilo. Najviac ju stve , ze mala splnomocnenie na muzove ucty a knizky a on to prepisal na mna. Ona o tom ani nevedela a minule isiel kupovat auto ta stara pobehla na stavebnu, ci jej LACKO nahodou nevybral peniaze, ale mame tam znamu a kedze starulu uz po tom nic. prisla domov a so starym si ma tak preberalui na dvore, ze az. Nase sukromir, ktorym sa oni ohradzaju pred ludmi, ktory ich az tak nepoznaju vyzera: Co si varila? a Varila si? Ne bo ja jak oni stara z kuchyne donesie 7 dcl polievocky a oni maju dost na cely den. ked nie sme doma tak stary vyjde hore a surovo si prezrie moju chlaadnicku, linku, apotom lamentuje jak chceme setrit ked jeme same drahe veci,... Spalen chvalabohu zamykam, lebo sa nam stalo ze stara nam aj V TOM tam vosla. U nich sa neklope, stari gadzovia su to!! Stastie, ze moj si to velmi rychlo rozmyslel a chce odtial vypadnut este viac ako ja, ja tu chodim len spat, ak sa to tak da povedat. Boze vedela by som Vam tych zazitkov pisat a to len rok adva mesiace som tu

petulienka
3. jún 2008

😀

petulienka
3. jún 2008

pinco, ani ja mojej nedokazem a ani nechcem poveadt mama. ja ju ani neoslovujem!

nikuska123
3. jún 2008

MAMA?????????????a svokre? Nikdy!!!

nikuska123
3. jún 2008

Ani svokra, ani teta, ani nic, dobry den, ked sa stretneme na schodoch a basta, to iste aj so starym. 😀

petulienka
3. jún 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cistko
3. jún 2008

Ja som mala akurat pred par dnami debatu so svokrou o oslovovani aj to len preto lebo som jej volala a povedala som jej do telefonu servus Frantiska 😀 😀 😀 a pritom jej vykam a nikdy ju neoslovujem krstnym menom haha, ale mala som streleny den tak som si chcela urobit srandu, moj manzel jej tak obcas povie. Tak mi vravela ze oni to v praci riesili-ma podstatne mladsie kolegyne a ze chape ako nevesty maju dilemu kym niesu deti ako oslovovat svojich svokrovcov a ja som jej skocila do reci lebo ja ten problem nemam. Nikdy mi nenavrhla aby som ju volala mama-je to pre nu pochopitelne ze mamu mam len jednu🙂ani mi nikdy nenavrhla tykanie aj ked som to po svadbe cakala ale do zadku ju mozem poslat aj ked jej budem vykat 😀 😀 a ona to vie-sama mi to povedala 😀 😀 a kedze ja volam svojich rodicov mamka a oco a moj muz vola svojich rodicov mamca a tato tak v tom problem nemam. Mam jednu mamku a jednu mamcu🙂 Mam jedneho oca a jedneho tata🙂 Ku kazdemu z nich mam iny vztah 🙂 najnovsie mame aj dedyho a babi a tiez aj dedka a babku🙂)))Samo sa to akosi podelilo🙂))

No a co sa tyka MDD tak k nam sa hlasili vssetci, veru ale my sme taki zli s manzelom ze sme si nasho drobca na cely den ukradli a stravili sme ho len v trojici🙂))Darceky dostane inokedy 😀

Nas cakaju tento tyzden so svokrovcami dva spolocne dni a su doma aj obaja svagrovia takze bude veselo 😀 a priznam sa vam, po odpuste sa uz len a len tesim 😀 aspon si oddychnem, ked som uz prezila desat hikajucich a skriekajucich tetiek toto bude malina 🙂

elicka
3. jún 2008

hahahha, same srandy tu pisete.... tak si hovorim, ze mam tusim moc dobrych svokrovcov, aj ked obcas som z nich dost na nervy.... 😀

martina21
3. jún 2008

nikuska ja ta obdivujem aj lutujem zaroven,ja by som uz davno usla!aby mi liezli do chladnicky?!!a neda sa vam to nejako zabarikadovat alebo docasne zamurovat aby k vam nemohli??

majada
3. jún 2008

nikuška to si podobne na tom ako ja ...
nám tiež svoka liezla k nam no raz ma to naštvalo a keď prišla zavrela som jej dvere pred nosom a bolo je pokoj...treba len nabrať odvahu a zoprieť sa... 😉
J a keď idem dole po schodoch poviem dobrý a idem ďalej nevšimam si ani keď niečo za mnou hovoria ...

rumka
3. jún 2008

no ja ju tiež neoslovujem len keď o nej píšem tak aby sa vedelo o koho ide vlastne ja na ňu nehovorím len jej odpovedam 😀

nikuska123
3. jún 2008

vdaka baby, je super vediet, ze v tom niesom sama

womenne
3. jún 2008

nikuš mne švagrina kradla moju drahu kozmetiku a kd som sa jej pred svokrou pytala že čo si to dovoluje.Tak ona:no a čo ked si zobrala je to jejdom.Ma skoro urvalo som myslela že do nej skočim

nikuska123
3. jún 2008

Mne ked je svagor doma anechcem sa mu ozvat, otvori si samdvereaj do spalne. a drogerku muzovi berie bezne

nikuska123
3. jún 2008

Ach, Boze, co s nimi porobime, mna uz zacal boliet zaludok ked sa pri nas stara zastavi a zacne jojkat na d malou, na stareho mam asi alergiu, lebo aj ked s nim nerozpravam, tak najprv mi je az zle a potom ma svrbi dlan. Ta ale musime vydrzat, kym sa nepostavime na vlastne nohy. Drzme si pršteky. Prajem všetkym dobru nocku a pevne nervy pri dalsom dni. pa

bambi7
3. jún 2008

ahojte 🙂 womenne ako sa mas?co nove?

jahodka11
3. jún 2008

jaaaj, ked si to tu tak citam.....len dufam, ze raz nebude moja nevesta toto a tu o mne pisat 😒 mna teraz napadlo, ako raz volala svokra manzelovi a bol akurat v robote na obede a ked jej povedal, ze prave obeduje, ona na to..a co papas??? no uznate, 30 rocny chlap 🙂)))) ze jej povedal, ze nema cas a zlozil...haha, ved to je smiesne.... svokra stale hovori, ze je rada, ze nemala dceru, ze ma 2 chalanov a pritom zrovna mozno dcera by taketo chovanie tolerovala a volala by jej kvoli kazdej blbosti a nie syn..... 🙂

cistko
3. jún 2008

jahodka 😀 😀 to je u nas bezne 😀 😀

....a este k tym vecickam, tak my sme toho vela podostavali, od nasich, od svokrovcoch, od svagriny, od mojho brata, od svagroch na to sa veru stazovat nemozem, vela veci sme dostali aj od kamaratov a vela sme jasne aj kupili, ved prvy krpec tak tiez som ako besna ked som v obchode a musim sa krotit, no a veeeelmi vela veciciek som nakupila od znamej, co zije v IT a predava mi krasne kvalitne znackove veci za vyborne ceny. A uz teraz tie co su nam male pretriedujem, dobre kusky si nechavam pre dalsie babo/sice tak skoro vo vyhlade nieje 😀 /a tie co sa mi az tak nepacia predavam v bazaroch a nepozeram na to od koho su ci od nasich alebo od brata /myslienka ci by to vyuzil/ alebo od svokrovcov a svagrinej/ov ze aj im sa raz zidu. Proste nam peniazky treba, dnes je vsetko drahe a mna potesi aj ked predam par dupaciek lebo viem ze za tie peniazky mozem zase kupit nieco drobcovi, jednoducho to tocim a nevidim na tom nic zle. A ci si o tom oni nieco myslia neviem, ale nerobim s tym tajnosti. A tie veci co mam doma rozhodne poziciavat nebudem - ani bratovi pretoze viem aku hodnotu to ma a ked pride dalsie babatko tak to zase bude o "jeden hladny krk" viac takze aj rozpocet bude priskrtenejsi a to sa potom veru zide. A ak su rozumni tak pochopia - verim im 😉 /a tym nemyslim len muzovu rodinu ale aj tu moju/

pinco
4. jún 2008

Inak to je sranda, ze nam vadi, ked matky volaju synom, ze co papal a tak 🙂 Ktovie ake my budeme... Moja mama to iste robi bratovi a ma z nej chudak dost. 😀 Uz som jej aj ja dohovarala... Ale sme sa s nim zasa zhodli, ze lepsie ked mu kazdy den zavola, ako keby na neho kaslala a nevolala mu vobec. To je zasa pripad mojej svokry. Ta mojmu muzovi nevola vobec, len ak nieco surne potrebuje a nema jej kto iny pomoct (ze ju treba niekde zaviest alebo tak). A ano - este nas zriedka aj na obed zavola. Vacsinou tak o pol jednej, ze "pridte sa najest" 😒 Akoze sorry moja, ja uz mam navarene, co si cakala? A este sa urazi, ze tam nechceme ist...