Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

jankajs
2. júl 2008

tessa, moja reč 😀

lencici
autor
3. júl 2008

elize moju váhu komentuje vždy moja mama a tá mi s tým skvele lezie na nervy. Mám navyše 10kg a teraz čo? mám sa zabiť...?
Svokra mi len tak nenapadne dáva rady ako schudnúť a čo mám jesť... Ona je posadnutá cvičením do nedávna chodila do fitka teraz už nemôže lebo má tenisový lakeť...

xstelinka
3. júl 2008

K nam prisla svokra na druhy den co som prisla z porodnice. Najskor som bola nastvana, chcela som od vsetkych pokoj. Ale nakoniec som bola rada. Vela mi pomohla. Popratala, navarila, pozehlila, nakupila...Vymenila by som ju na mojho priatela. Na moju vahu frfle len moj priatel, mama a svokra ma skor podporuju k tomu, aby som co najviac jedla a pila, aby sa mi tvorilo dost mliecka, ved na chudnutie budem mat este kopu casu ked kojit prestanem.

edenka
3. júl 2008

xstelinka to mas este dobre, mne sa moja nasackovala hned prvy vecer ako som z porodnice prisla 😠 vrrrrr

janina77
3. júl 2008

mne sa strasne paci ako to v tych americkych filmoch vedia tie nevesty tak robit totalne napriek svokram, proste aj vymysliet plan, ako ich uplne znemoznia 😀. Skoda, ze to tak v realnom zivote nefunguje 😒

Inak - hrozim sa toho, ked mna bude takto okecavat zena mojho syna na internete 😀

xstelinka
4. júl 2008

janina77
ale my nebudeme take svokry 😉 nas budu mat rady

janina77
4. júl 2008

xstelinka, kiez by si mala pravdu 🙂.

Moja svokra vkuse okecava tu svoju svokru, a asi sa jej to vracia tym, ze ja vkuse okecavam ju. No a preto mi z toho logicky vychadza, ze mne sa to vrati... 😀

mareli
4. júl 2008

baby bomba bola, ked prisla mja svokra na druhy den do porodnice za mnou a povedala mi, ze ona uz na druhy den mala brucho splasknute ako pred tehu! a ze cela porodnica sa chodila na nu pozerat mamicky aj sestricky, ze ake ma ploche brucho 😀 a podotykam, ze pribrala pocas tehu 20kil. ja som pribrala iba 13 a brucho som tiez mala ok, ale ona hned strhla pozornost na svoje brucho pred 30rokmi. no a asi pred tyzdnom mi povedala, ze ako som dobre schudla (uz mam o kilo menej ako pred tehu), ze co robim???ja som popravde povedala, ze nic specialne iba 2krat do tyzdna korculujem a to vsetko robi starostlivost okolo malej a asi kojenie. a ona mi na o, ze neklam, urcite drzis dietu a davas si pozor co jes.... tak naco sa ma pyta, ked si aj tak sama odpovie?

xstelinka
4. júl 2008

V porodnici to vyzera dost smiesne. Mamicky chodia so svojimi babatkami na rukach, ale bruska maju akoby boli este tehu 😀 a to vsetky.
Nechce sa mi verit, ze tvoja svokra nemala po porode ziadne brusko, lebo ved pocas tehu sa aj koza riadne natiahne.

pinco
4. júl 2008

bambusko, no skoda ze som zmarila svoje sympatie tym upratovanim 😀 Nam teraz prerabali kupelnu a si vies predstavit tu kopu prachu vsade vsade.... No skoro ma roztrhlo, ale som to predychala, aby som som nahodou nesla rodit a nechala som to na moju akcnu mamu 😉 Svokra sa samozrejme tvari, ze vobec netusi, ze by mi bolo treba pomoct a ze vobec nieco prerabame (byva asi 60 m od nas...)

mareli, no to je klasika, ze hned zacne vytahovat, ako ona pred 30timi rokmi to zvladala a ze urcite nejes, ked si chuda 😒 Ja to uz ani neriesim taketo keci. Lebo tiez len pocuvavam, ze naco tolko chodim cvicit. No na hovno asi 😉 Ale vlastne, uz som ju velmi dlho nepocula ani nestretla, tak som pokojna. Miernu neistotu mam z toho, ze muz ide mat narodky a on ich nechce pustit dnu 😒 Ale neviem, ci vobec pridu... Valecna sekera je stale vykopana 😀

bambusko
5. júl 2008

joooj, pinco, neboj nic, svokra ti zas nazbiera body 😀

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liliandax
6. júl 2008

womenne - drzim pace! velmi dobre to poznam 😖

my byvame od sebe cca 200 m a mam od nej pokoj, kedze nema zaujem o nas, tak ja sa jej pchat nebudem, raz za mesiac vezme manzel maleho k nej (zije sama) na taku hodinu a to je vsetko. ja som tam uz dost davno nebola, nic ma tam netaha

v pondelok som bola s malym kocikovat, co cert nechcel, stretli sme sa.. Tak ona ho hned zacala hladkat, ze aky si uz velky 😕 tutu mutu okolo toho a maly mal na kolenach novy bager, dostal ho na meniny, ktore mal minulu nedelu.. maly jej ho ukazoval a vravel BAGE BAGE.. dookola.. ja som povedala len tolko, ze ho dostal na meniny.. tak je este vzacny

Samozrejme, ziadna odozva 😖 Pritom aj jej syn je Peter.. poslala jednu SMS a to je vsjo

a "najlepsie" bolo na koniec - ked sme sa lucili, maly jej zakyval (robi
to kazdemu) a ked sa otocila, tak sa ma maly opytal KTO???

musela to pocut.. 😒

smutne, ze ani vlastnu starku nepozna.. 😔

pinco
6. júl 2008

womenne ahoj, tak to ti teda nezavidim tu navstevu 😒 Ono je smutne, ze si nemozete spravit svoj program, ale vyzera to tak, ze tvoj muz im nevie povedat nie. Nemozes sa zasa na neho hnevat, lebo su to jeho rodicia a u nas je to zasa tiez niekedy tak, ze ja neviem svojej mame povedat nie, a moj muz ma z toho nervy 😅 Moja svokra v podstate nenavidi svojho syna, tak neviem co je lepsie. Niekedy by som bola radsej, keby nenavidela mna a k synovi sa chovala ako matka...

liliandax, no to je fakt bomba, ze sa nestykate, lebo ked vravis, ze ona byva sama, tak by clovek cakal, ze sa upne na vnuca 😒

liliandax
6. júl 2008

pinco - horsie je na tom moja svagrina.. oni byvaju v cinzaku hned oproti sebe, dobre ze si nevidia do okien 😕 Maju 4 rocneho chlapceka a 9 mesacne dievcatko a svokra ani ku nim nechodi.. Ked sa nahodou stretnu, tak sa poriadne ani do kocika nepozrie ☹

ona ale take nebyvala, strasne sa uzavrela do seba 😖

a co ma trapi asi najviac, ze vidim, ze ked nahodou spomeniem doma temu "svokra", vidim, ze manzela to trapi, ze aka je.. skusal sa s nou aj porozpravat, ale nepomohlo 😖

pinco
6. júl 2008

no tak to teda nechapem. Lebo moja sa s nami nebavi, ale to je jasne, lebo ani moj muz sa s nou nebavi... Takze to je vzajomne. Ona sa bavi len s druhym synom´, jeho zenou a dietatom 😒
Ale takto, ze ta tvoja je sama a ziadne vnuca jej nechyba... Mozno caka na nejaky krok z vasej strany, ze by sa aj chcela zblizit, nie? Ale zas ked vravis, ze muz sa s nou skusal porozpravat a nic... Tak to je jednoducho smutny pripad starej zeny, ktora bohuzial ostane sama, ked s atakto chova 😒

elize
7. júl 2008

womenne tak ako si prezila navstevu u svokrovcov? Dufam, ze zijes 😀
Inac ani mne svokra na mobil v poslednych dvoch mesiacoch nevola. Predtym vyvolavala ako sa ma maly a ako sa mame my. Potom zacala volavat manzelovi, ktory ju uz nemoze vystat. (Ono je to dlhy pribeh preco ju velmi nemusi. Tiez sa to vyostrilo az poslednych par mesiacov.) Mna to dost trapi tak som sa s nou chcela porozpravat. Uplne v klude som chcela zistit v com je problem. No ona hned zacala kricat a hadat sa, nenechala ma dohovorit ani jednu vetu, stale mi skakala do reci. Taka som bola vytocena, vobec som nemala v plane sa hadat. Ale ak nie je ochotna vypocut aj nas a stale tvrdi svoju pravdu, ktora je uplne postavena na hlavu ... 😠
Uz som to tu pisala, ona nevie predychat, ze ked chce vidiet svoje vnuca musi dopredu zavolat ze chce prist. Vraj co je na tom, ked zazvoni pred dverami a slusne sa opyta ci sme doma 😎 Takto chodi aj k svojej dcere a ona s tym problem nema. Tak som jej povedala, nech sa spyta svojej dcery co by urobila keby jej takto zazvonila svokra 😎

Ja mam niekedy dojem, ze svokry su na to, aby nam zneprijemnovali zivot. Co by sme dali za to, keby sme si s nimi rozumeli, keby sme sa s nimi mohli normalne porozpravat. Ved su to osoby, ktore nasi manzelia, priatelia, partneri lubia. Ach jo ... ☹

blau
7. júl 2008

Ahojte, ako vidim tak si uzivate tiez svoje so svokrickamia)oni su najmudrejsie 😀 )no nevadi....Aj my asi budeme 😎 Mne tiez svokor na druhy den po porode ukazoval na brucho,ze ake ho mam.Pribrala som 25kg a maly mal 4040g a 55centi a pri mojej vahe pred tehu 50kg a 162cm si myslim celkom slusny macek...Teraz po4mesiacoch mam povodnu vahu)maly ma ide zozrat) vsetci hovoria aka som chuda a ci drzim dietu a podobne reci.Ked maju prist na navstevu tiez stresujem a chystam si slusne odpovede aby som ich neurazila a samu seba nenahnevala.Esteze s nimi nebyvame...A elize nic si so svokry nerob.Rob si ako tebe vyhovuje a hotovo ak je inteligentna tak to pochopi ak nie ma smolu no nie;?Ono je to aj trochu ine mama je mama a svokra je svokra tam nebude nikdy vztah taky ako s vlastnou mamou.Je smutne naozaj,ze niektore vidia problem len v ostatnich a len ich argumenty su naj.Ja radim zahrat mrtveho chrobaka a nevsimat si to...Vela zdaru my sme sikovne maminky a my to zvladneme aj nejake protivne svokry , no nie?

anavila
7. júl 2008

ahojte...

takze ja svoju svokru som mala zozaciatku celkom rada ale uz nemozem dalej. Ona je proste brutal.
Vkuse ked tam prideme mi hovori ze musim jest a nuka mi vsetko co ma v chladnicke, aj ked jej 10000krat poviem ze nechcem.
Strasne sa stara do nas, sprava sa jak keby sme boli male deti co sanevedia postarat ani sami o seba. Vkuse ma len poucuje, toto musis tak a toto tak... napr vo vareni, ked ona nieco vari a som pri nej, pyta sa ako to varim ja, a ked jej poviem, hned mi vytkne co vsetko robim zle. Stara sa aby sme isli na spoved, aj ked sme svojpravni dospeli ludia.. a milion dalsich veci mi na nej vadi.... A to uz ani nehovoirm jak zobere moju malu na ruky a strasne jej sucha chrbatik, normalne mala az ochka od toho jak ju to tlaci, ale ona neprestava, vraj jej to robi dobre. Isli sme oberat u nich ceresne a prizvukovala mi aby som oberala len z ich stromu, nie zo susedovho ako by som bola sibnuta...

Chapete to????
joj jak sa mi ulavilo..... niekedy mam pocit, ze ma chce nemat rada, lebo to tak so svokrami a nevestami byva....ja som sa fakt snazila a aj sa snazim s nou vychadzat ale ona je hrozna, a ma take strasne starodavne nazory a mysli si ze ich musi kazdy dodraziavat. Nikdy sme sa nepohadali, ale zas v tom nasom vztahu citim hroznu pretvarkuuu....fuj

chymenitta33
7. júl 2008

aojte kočky🙂)ako moja svokra sá da celkom ako kedy no tak ked má fajn náladu ale teraz akoby sekala dobrotu, lebo vie že som šibnutá, a Davka jej už nikdy nedám ani neukážem..tak sa bojí...To každá mamina má to bruško ešte ako tehu aj ja som to tak mala a prišli sme domov prišiel svokor a že tu máte koláčiky a že teba ani netreba..že Davidko nechlai ti tam ešte sestričku:-///chuj jeden...jáj neznášam ho

chymenitta33
7. júl 2008

aojte kočky🙂)ako moja svokra sá da celkom ako kedy no tak ked má fajn náladu ale teraz akoby sekala dobrotu, lebo vie že som šibnutá, a Davka jej už nikdy nedám ani neukážem..tak sa bojí...To každá mamina má to bruško ešte ako tehu aj ja som to tak mala a prišli sme domov prišiel svokor a že tu máte koláčiky a že teba ani netreba..že Davidko nechlai ti tam ešte sestričku:-///chuj jeden...jáj neznášam ho 😉

carisma25
7. júl 2008

chymenitta 😀 😀 😀

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pinco
7. júl 2008

womenne 🙂 Tak vidíš, aký pokrok nastal. Dúfam, že to nebol len chvíľkový stav. Ale niekedy keď čakáme najhoršie, tak to nakoniec dopadne dobre 😉

Ja už mám stres zo štvrtku, kedy má môj muž narodky 😖 Ja som so svokrovcami nebola asi dva mesiace. On ich vždy len videl a prehodil pár slov (že kde zapatrošil kľúčik od garáže...) A ako som už vravela, on ich nechce ani vidieť... Ja by som snáď išla radšej rodiť ako riešiť situáciu, že zazvonia dole s kvetmi a darom a my sa budeme robiť, že nie sme doma 😖

jahodka11
7. júl 2008

pinco-no aspon vam nieco donesu, to moji svokrovci vzdy pridu ako keby nic s prazdnymi rukami.....
a to sa naozaj budete robit, ze nie ste doma? 😀

sibuska
7. júl 2008

baby, ja patrim asi do malinkej skupinky stastlivcov - ked s mojou svokrou vychadzam velmi dobre!
samozrejme, najdu sa medzi nami protichodne nazory, ale to si vzdy vydiskutujeme na rovinu a nepretvarujeme sa potom, ze vsetko je v poriadku a pritom si kazda myslime nieco ine...a ked si nieco nevieme vyjasnit, zapojim do toho manzela, chvalabohu, ten si ma vzdy zastane, aj ked mozno nemam pravdu 😉 , ale svokra potom pochopi ze si urobime aj tak po svojom, aj ked je to mozno horsie, ale my to tak chceme a nehneva sa, akceptuje to a to si na nej vazim...
pomaha mi aj s malou a co sa mi tiez paci, ked jej chce napr. dat nieco papat, ked je teraz vacsia, vzdy sa ma spyta, ci to uz moze, lebo vie, ze ked oni vychovavali deti, uz ako 3 mesacne jedli vyvary a teraz je vsetko inak...
ale aj tak sa tesim, ked uz nebudem musiet diskutovat a budeme samostatna jednotka 😉

jahodka11
8. júl 2008

a mne sa zasa "paci" ta skvela rada, ze s manzelom si berieme aj jeho rodinu...ved v poriadku, ale nech svokry akceptuju, ze sa ich syn tiez ozenil.....nie len, ze my nevesty sme sa vydali 😀

rumka
8. júl 2008

no mňa tetasvokra zabila svojou teoriou že prečo Lucia nechce byť u nej na rukách lebo ja nelubim tetusvokru a vysvetlenie: keďže ja ju neľúbim nemám ju v srdiečku a Luciu dojčím tak to Lucia cíti a nechce byť pri nej ....
no chápete to 😨 😨 😨

sibuska
8. júl 2008

rumka, tak to je ozaj super teoria 😨 aj keby si ju mala rada, mala chce byt vzdy len u maminky nie??? a hlavne take malinke babetko... mna sa zase svokra pyta, ze preco ked je mala pri nej a zbada ma, hned sa ku mne pyta a nechce byt uz viac s nou, aj ked ju ma len par sekund...taku blbu otazku mi dava...ved to je normalne nie? bolo by ozaj zle, keby sa dieta k mamicke nepytalo...tak ked ju chce mat, ja musim ist vzdy aspon na chvilku prec...inak by bola mala len pri mne 🙂

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz