Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

ilduska14
15. sep 2008

jankajs, to mu môžeš povedať aj ty, že keď nebude bývať s tvojou mamou ani ty s jeho.On si neuvedomuje že to platí aj naopak?Nám včera svokra napísala super sms-ku, na môj tel. neviem prečo, že "ďakuje" mužovi za sms-ku, ktorú jej poslal na meniny /mala ich deň predtým a fakt zabudol, lebo ako som písala má dve práce a posledné dni odchádza ráno a prichádza domov o 21:45, takže mu to úplne vypadlo/ že na to mu bola dobrá keď mu na svoje meno vyberala pôžičku, ručila sa domom a že ju to koľko stálo peňazí a vybavovanie a ako ho ona ťažko vychovávala a on si dovolil nenapísať jej sms-ku na meniny.že si má spytovať svedomie.pôžičku si vyberal cez ňu preto lebo jemu žiadna banka nedá, ja som na materskej a on nemá dostatočne vysoký plat a je na dobu určitú.Ja som jej odpísala keďže písala na môj tel., že koľko robí a že mu to ozaj vypadlo a že som si myslela že mu pôžičku vyberá aby mu pomohla a vyberá ju dobrovoľne, nie aby mu to potom vyčítala.že keď ona beria veci niečo za niečo tak pobalím všetko čo mi dala aby mi to potom keď sa jej niečo nebude páčiť nevyčítala.A že je od nej nefér ak mužovi vyčíta že ho vychovávala keď on sa na svet sám nepýtal.Potom mi zavolala a povedala že ona mu nikdy nevyčítala nič a že nech nevymýšlam/nám to v sms-ke tak som nikdy neverila že je schopná to poprieť keď mám dôkaz/.A že tie veci mi dávala zo srdca a mám to vyhodiť ak to nechcem.Ja že veď aj synovi ste pôžičku vybavovali zo srdca a teraz mu to hádžete na oči.Vraj aby som si nevymýšlala.Hovorila som jej že má dosť rokov na to aby vyvádzala kôli jednej zabudnutej sms-ke a že aj na môje meniny mi blahoželal o deň neskôr lebo si nedrží presné dátumy v hlave a prehliadol to.A nerobila som cirkus.A že to vraj nevadí, lebo ja som len jeho žena, ale ona je jeho mama a krvopotne ho vychovala a je to jeho povinnosťou.To akože za to že ho vychovala sa jej má do konca života klaňať? Samozrejme že za to máme byť rodičom vďačný, ale nie byť im za to otrokmi.A vôbec ho nevychovávala krvopotne, ak sa samozrejme nepočíta varenie, pranie a upratovanie a ona to počíta za to krvopotné.Veď to robí každá žena.

blau
15. sep 2008

ilduska: tak to som sa teraz len divala na ten monitor ako puk... ☹ Tak pozdrav svokru 🙄 ta teda nemoze byt normalna...Neviem co by povedala na mojho muza u nich sa meniny vobec neoslavuju, on ani poriadne nevie kedy ich ma. To som ho len ja akoze nakazila aby mi gratuloval k mojim 😅

jankajs
15. sep 2008

A ja som si myslela,že to len moja svokra je schopná zaprieť aj nos medzi očami, keď sa to práve hodí. 😠 Kolegynin manžel mal tiež takú matku. Dokonca mu vykričala aj svadobný oblek, tak si tie nohavice rovno tam vyzliekol, že si ich môže nechať. A tiež jej vrátil obrúčky, na ktoré mu dala peniaze. Niektoré matere sa fakt necítia... alebo im je to jedno, len nech dosiahnu svoje. Myslia si, že deti sa budú pred nimi pokorne plaziť, aj keď sú dávno dospelé a majú svoje rodiny. Tá moja zas nechce, aby sme sa oddeľovali, že vraj sme jedna rodina a všetko je spoločné. Som si pomyslela svoje. To by jej vyhovovalo.... a za pár mesiacov si od nej budem pýtať požičať kľúče od nášho auta... 🙄

cartmanko
15. sep 2008

heh ja mam svokru, ktora je dobra dusa a mam ju rad len ma este niekedy trosku problem bez odvravania respektovat co poviem, ale to sa spraavi. vacis proble m je pre nas asi moja mam. to je kapitola sama o sebe. tiez sa snazi psychicky vydierat ale kedze nebyvame spolu a ekonimicky nas nic neviaze su to iba chabe pokusy. najlepsie je byvat sami a byt osobnostami.
moja mam razila od doby ked som si nenechal rozkazovat a v 18tich usiel z domu do prenajmu choru teoriu, ze ak ju lubim tak urobim to co chce a spatne ak ju nelubim urobim podla seba....snazim sa to skor brat ako zacinajucu senilitu a nie ako umysel.

ilduska14
16. sep 2008

jaj bambuľky to máme ale svokričky 😠 .fakt som neverila že to poprie keď mám aj dôkaz.To som ale naivná 😉 mužíček povedal že takýmto správaním dosiahne len to že ju úplne vylúči zo svojho života.sms-ka na meniny je naozaj životne dôležitá vec 😒 , za ktorú treba robiť takýto cirkus a vykrikovať že si má spytovať svedomie.ešte stále som z toho vyvalená...

cartmanko
16. sep 2008

mna tie dve sokuju temer denne. ale treba to brat tak ze iba nedomyslaju dosledky a suvislosti. urcite to vsak nerobia so zlym umyslom....

jankajs
17. sep 2008

cartmanko, lenže ženy nie sú k sebe navzájom také tolerantné. Zvlášť, ak majú rady jedného muža 😀 😀 😀 .

cartmanko
17. sep 2008

a preto je nevzhnztne nutne oddelit tieto dve generacie. a ked zeny nie su tolerantne mediatorom by mal bzt muz.

jankajs
17. sep 2008

lenže ak sa muž bojí viac matky ako manželky? Myslím v tom, že sa bojí, aby si ich nepohneval, lebo má rád obidve, čo potom? 😉

ilduska14
17. sep 2008

jasné že ženy sú k sebe menej tolerantné, hlavne ak ide o jedného chlapa, ale ja mám pocit že svokrička má rada ľudí všeobecne len vtedy keď sa to hodi. predtým sa mi na muža sťažovala že je taký a taký, to trvalo pokiaľ sme sa nevzali, potom bol ten najsuper synáčik a teraz je nevďačný.no tak ako? 😒 práve preto že ju má rád veľa vecí od nej prepočul, ale už pomaly ale isto prekračuje hranice.potom môže len sebe ďakovať že ju syn vylúči zo svojho života ale za to môže ďakovať len sebe.len bohužiaľ ona to so svojim rozumom nepochopí.

ilduska14
18. sep 2008

cartmanko,možno nedomýšlajú dôsledky, ale keď potom zbadajú čo vyviedli a aké to má následky mali by sa aspoň potom uvedomiť a napraviť to.ale oni nie, ešte to zapierajú. 😠 a že to nerobia naschvál, tak ruku do ohňa za to nedám.Ja som svoju svokru oboznámila už s viacerými vecami, že si neželám aby to robila alebo hovorila, povedala som jej to 10 krát pekne a ona to na 11-ty krát zas urobila.potom som už zvýšila hlas a bola urazená. 😒 tak to nie je o tom že zvyšujem hlas za každým keď sa mi niečo nepáči, ale už ma nebaví dookola omelať to isté a bez výsledku 😠 a jasné že som potom ja tá zlá.nemôžem za to že má krátke vedenie. 😀

zuzidr
18. sep 2008

ahojte,mne sa dnes svokra vracia z dvojtýždnovej dovolenky v Turecku,keby som mala navyše peniaze,asi by som jej ešte dva priplatila 😠 😠 😠 😠 😀 😀 😀

ja som si od nej doma oddýchla viac,ako ona pri mori😀 😀 😀 😀 😀

nikuska123
18. sep 2008

Tak ja len kratko Babiky stahujem sa k mame 😀 😀 😀 , ale manzel odchadza do anglicka 😢 , musime sa nejako postavit na nohy, vahali sme strasne dlho, ale rozhodli sme sa. Hadam bude dobre.

ilduska14
19. sep 2008

nikuska, držím palce, uvidíš u mamy to bude lepšie a s mužíčkom si budete vzácnejší.aj keď ja neviem ako by som bez svojho dlhšie bola, sme na seba veľmi naviazaný. raz robil v čechách, chodil domov zhruba raz za 2-3 týždne a to bolo dosť drsné.ale uvidíš ako to sadne vám.mi odkedy sa poznáme sme sa od seba na viac ako týždeň nepohli /keď som šla navštíviť rodičov na východ/, okrem tých čiech.to sme ale toľko prevolali na tel.že hrúza.ale neboj určite bude lepšie. 😀

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika26
19. sep 2008

ahojte, aj ja mam trampoty so svokrou. Byvame v dvojdomku, tak mame spolocne vonkajsie dvere a tie sa nezatvoria. Stale k nam pride, akoze donesie nieco, nejaky tanier alebo misu a furt je u nas a mam pocit ze stale kontroluje, co s dcerkou, Emmou robim. a ked pocujem otazku: Uz si napapkana? a co si papkala? Zo zaciatku som ja odpovedala na tie otazky, zo slusnosti,ale kedze sa stali pravidelnostou a ked sa to svokra pyta Emmky, tak ja som ticho ako skala. a napriklad dnes rano sme vysli pred dom, aby sme sa trosku nadychali cerstveho vzduchu a ona hned otorila dvere a hned k Emmke a berie ju na rucky ze ona urcite chce ist k nej na ruky. a berie ju dnu. Tak ja na nu, ze my chceme byt vonku, urazila sa, otocila sa a zavrela dvere. neznasam to, ze ona vzdy vsugeruje druhym ludom to co chce ona. Ze to este svokor a syn neprekukol, ja ano a tak sa tvarim, ze nic. Tak sa baby drzte a pevne nervy.

jankajs
19. sep 2008

Tak babenky, ja mám odvtedy, ako bola tá epizóda s nezabrzdeným kočíkom, svätý pokoj. Urazila sa, keď som jej povedala,čo vyviedla, takže sa spolu rozprávame len ozaj v nevyhnutnom prípade. Inak ju ignorujem a mám pokoj. Tá ale besnie, naposledy sa vyvŕšila na 6 ročnom synovcovi, ktorý chcel ísť ku mne a jeho matka!!! mu to po telefonáte dovolila. Svokra ale naziapala na neho, že si vymýšľa, až som musela zakročiť. Ona si totiž myslela, že tam nie som /na schodišti ma nebolo vidieť/. Ostala ticho, ale zúrivá bola ako striga, ktorej zas čosi proti mne nevyšlo. Teraz sa naplno prejavila jej tvár a nenávisť ku mne. Ale pred cudzími sa bude falošne usmievať.... 🙄 . No čo už, ja som ju odhalila, tak sa pri mne už prestáva ovládať a ukazuje sa, aká je to beštia. Som povedala manželovi, že ak len raz takto navrieska na moje dieťa, uvidí ho posledný raz. A to s ňou mám v jednom dome vydržať minimálne rok, ak nie viac... 🙄 🙄 🙄 🙄

nikuska123
20. sep 2008

ahojte, musim Vam nieco napisat, lebo nevydrzim aspon uvidite aky je moj svokor postih. 😝 , Ked sa so svokrou dozvedeli, ze LAco sa chysta prec a ze ja tam nezostanem dali svoje premudre hlavy dokopy a vcera prisiel stary za muzom, ze mu zohnal robotu- robit pohrebaka- obsluhovat mrtvolky 😲 , je toto normalne??? Otec vlastnemu 26 rocnemu synovi zozenie takuto robotu len aby neodisiel?!!! No skoro ma slak trafil, tak moj mu povedal ze nech tam ide on, ak tak chce, ale zase som ja zla, lebo chudak stary zohnal synkovi robotu a mudrej neveste sa nepaci, tak to musi zrusit- baby on to uz normalne zahovoril 😠 , a svokra len neveriacky kruti hlavou, ze mozem take daco dopustit, ze chlapa od hotovej roboty vyzeniem do zahranicia. Boze infarkt dostanem.

ilduska14
20. sep 2008

ahojte, máme to minimálne všetky "veselé" 😅 monika neboj tvoj mužíček ju prekukne, hlavne vtedy keď vám bude robiť naprieky pri malej.Pri svokrovi už nie som si istá, ten s ňou žije dlhé roky a to sa už nezmení.Jankajs to aj moja všade rozprávala ako ma má rada, ale tiež sa už prejavila a keď sme sa jej vzopreli tak ma teraz všade po rodine roznáša. 😠 Ale mne to je vpodstate jedno čo o mne hovorí,kto je normálny tak jej neuverí a kto jej uverí je mi ukradnutý.Nikuska tak to sa úpnlne vykašlite na to čo hovoria a čo robia, aj tak sa im nedá nič vysvetliť a nepochopia vaše argumenty, len si budú trepať svoje.Ako moja svokra.Už som pochopila že u nej nič neplatí.Pekné slovo nevníma a ignoruje a na krik sa urazí.A nepochopí nikdy čo od nej chceme, ale tým svojim rozumom ani chudinka nemôže.Ja som si už povedala že jej blbé reči odignorujem, samozrejme ak nás bude urážať tak si to nenechám.Včera volala mužovi zas skrz tej sms-ky čo jej neposlal na meniny.Ešte s ním odvtedy nehovorila a zas začala to čo mne, že ona ho ako ťažko vychovávala a blablabla a on jej povedal že na jej sprostosti nemá čas a nemá sa ani chuť s ńou hádať a položil jej tel.Nevie pochopiť že má veľa práce a jednoducho zabudol.Veď on nemá právo zabúdať či čo? 😠 Povedal že ak bude chcieť prísť malú, voľačo si vymyslí že nemá čas alebo niečo iné, lebo hovorí, že to bude dookola a on nemá chuť stále sa s ňou naťahovať.A tak kľudne by sme si mohli žiť.No nie, oni nič nechápu a asi potrebujú k životu adrenalín, lebo ináč si to vysvetliť neviem.Stačilo by akceptovať pár našich požiadaviek a bol by mier a kľud.No keď sa nedá tak sa nedá. 😖 Aj ja vám všetkým prajem pevné nervy a veľmi si želám aby ich konečne osvietilo 😀 .

jankajs
20. sep 2008

baby oslavujem 😀 😀 😀 svokra išla na víkend k dcére. a zrazu spolu vychádzame s oboma švagrinami, dnes k nám normálne aj prišli na kávu... inak nechodia, lebo stará len robí peklo a oni chcú mať pokoj. ale zajtra sa vráti... škoda, normálne sa mi tu lepšie dýcha. 😖

jahodka11
21. sep 2008

ahojte, dlho som nepisala, ale citam vas 🙂 mame to veru tazke, co uz... ☹ mam novinku, planujeme krst a oslavu jedneho rocika, vsetko uz naplanovane, dohodnute, len poslem pozvanky a svokra, ze to mame presunut, ze ona ma v tom case dovolenku....to sme fakt netusili, na dovolenke v lete uz boli, tak nas ani nenapadlo, ze by nebola v nedelu doma....a potom, keby sa s nami bavila, tak my vieme o jej druhej dovolenke a ona vie o nasich planoch.....ale rusit sa nic nebude, len cez moju mrtvolu.....ja si aspon oslavu naozaj uzijem 😀 a veru, ano, aj ma to tesi, ze tam nebude 😀

jankajs
21. sep 2008

jahodka, tak presne toto odkázala moja švagriná, aby sme presunuli oslavu krstu, lebo oni nemôžu prísť, lebo jej chlap nebude doma a nemá ich kto odviezť (pritom ona má vlastné auto, ktoré jej manžel kúpil a chodia k nám aj spoje). Takže môj drahý šiel na mňa takticky, že aby sme to nechali na neskôr, keď bude mať meniny. A tiež, ako vravíš, všetko kúpené, ostatní pozvaní. Našťastie ma napadlo, že však oni keď mali prijímanie, tiež kvôli nám nepresunuli oslavu. Na to už nemal argument... Niektorí ľudia sú občas riadni sebci, tak prečo nemôžeme byť raz aj my, no nie?

jahodka11
22. sep 2008

jankajs-presne tak, teraz aj ja ostanem sebcom 😀 nech si myslia vsetci co chcu...ked to niekto sam nevidi ako to je, tak je zbytocne vysvetlovanie....vcera som sa len tak spytala manzela, ze ci mi vytlaci pozvanky v robote, a ze ano, jasne, tak asi uz ani on to nechce presunut....ja urcite nie, uz som si povedala, ze tam pojdem aj sama s danielkom, keby sa nahodou manzel nahneval, ze to nechcem presunut...a nebudem utocit na jeho mamu, ze aka je, nech si to sam uvedomi...mne ide o mojho maleho a rodinu,ktora sa o nas stara a pomaha nam 🙂 tak si to s nimi pekne uzijeme 🙂

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stresmenka
22. sep 2008

No tak babenky mi sa máme svokra odyšla na dovču do Grécka a zjavne nikomu nechýba keby som mala prašule tak ako nemám tak jej pobyt predĺžim o pol roka 😉 aj môj drahý je rád, že tu mamu nemá. Mi sa s ňou nemusíme.

roasha
22. sep 2008

odpovedam k otazke na zaciatku...."co so svokrou?"......"vystrelit na mesiac,a este dalej!!!" 🙄 😝

ilduska14
22. sep 2008

no to sa baby dohodnime a vysťahujme ich na pustý ostrov odkiaľ niet návratu 😀 😀 😀 Jahodka dobre robiš,len to, že ona si to aj tak neuvedomí aká je.oni si totižto tie svokruše myslia, že všetko robia dobre a ako to oni chú tak bude všetko a budeme sa im stále prispôsobovať 😠 .A či jej to povieš alebo nie nepochopí.moja dnes volala mužovi a samá milota a dobrota, lebo chce vidieť malú.No ja sa s ňou už nemienim naťahovať pokiaľ na mňa sama nebude útočiť, lebo to nemá žiaden význam.Len onedlho mám narodky a neviem či mi niečo plánuje kupovať po predošlých hádkach,ale to bude zas hádka ak áno lebo ja si od nej už nič nevezmem čo kúpi osobne iba mne 😉 zas by rozprávala že mi to dáva zo srdca a potom by po rodine roznášala keby som si ho vzala že aká som ale darček si od nej vezmem.Poraďte ako jej mám zargumentovať že od nej nič nechcem.Ak jej poviem že mi to bude potom vyhadzovať na oči čo mi dala tak povie že si nemám vymýšľať, ale pritom to robí. 🙄

roasha
22. sep 2008

alebo priviazat retazou o taku gulu,ako mal baron prasil,a strelit daleko do mora. 😀

ilduska14
22. sep 2008

stresmanka to by bol tvoj najrýchlejšie ubiehajúci polrok 😉 roasha 😀 😀 😀

blau
22. sep 2008

Ilduska ja myslim, ze s nou uz nic nenarobis....Ona je uz raz taka 😒 Co sa tyka darcekov zavolaj ju na oslavu a dopredu oznam nech si skutocne nerobi ziadne starosti s darcekom, ze vsetko mas atd...Skus jej dat take vychovne zaucho povznes sa nad tym vsetkym co z ust vypustila ....Mozno, ze jej trkne a prestane trepat, ked ty na to jednoducho prestanes reagovat 😉 Vyskusaj 😵