Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

lusil2005
20. apr 2008

tak tak. suhlasim s martinou. my vianoce riesime tak ze u nas sme na stedry vecer s mojou mamou, kedze spolu byvame, a 25.-ho ideme na navstevu (minule len na otocku, mozno tento rok, ked je mala vacsia tam aj prespime) a hned sup domov.

kiwuska
20. apr 2008

Dobry vecer, som kiwuskina mama. Snad sa nenahnevate, ked tu bude nazor aj z druhej strany. Bola som dost prekvapena, ako reaguju niektore starsie maminy teda stare mamy. Moji vnucikovia chodia k nam aj cez vikend na spanie, aby si mladi trosku oddychli, ked este studuju. Ak maju svoje plany, yiadne vycitky. Nikdy by ma nenapadlo krmit chlapcov niecim, co este nemozu. Trochu sa cudujem, lebo ked boli moje deti male, uz vtedy sa u nas zacinalo s vyzivou, v podstate takou ako teraz, prikrmy po pol roku, nesolli sme do roka, sladke sme nedavali. Aj ked je kiwi u nas, a chlapci si pytaju, co by snad este nemuseli, spytam sa jej. Presne tak, rodicia ste vy. a strasne by ma mrzelo, keby mali chlapci problemy ked od nas odidu. V tom s vami suhlasim, ze deti si vychovavate sami a cokolady, reznov a nieviem este coho sa v zivote este dost najedia. 🙂 Na druhej strane si myslim, ze rodina, to su aj stari rodicia. Neviem ako vy, ale nemate pekne spomienky na cas, ktory ste stravili u starych rodicov? Pekny vztah sa da rozvijat uz odmalicka. Nehovorm teraz o starych rodicoch, ktori sa na vasu adrsu vyjadruju volgarne. Kazdopadne drzim palce 🙂

biela
20. apr 2008

dobrý večer kiwuskina mama. 🙂
nedá mi nezareagovať na váš príspevok. je dobré, keď starí rodičia rešpektujú názory rodičov dieťatka, je dobré, aby od začiatku bolo jasné, kto sa podieľa na výchove a nevnucovala sa jedna strana druhej...
každý rodič má právo a aj povinnosť vychovať svoje dieťa podľa seba, nie podľa niekedy zastaralých názorov, ako "sa to robilo vtedy a ako to bolo lepšie".
preto by starí rodičia mali rešpektovať rodičov a aj tí rodičia rešpektovať starých rodičov, ktorí naozaj patria do rodiny, ale nie v tom zmysle, že chcú za každú cenu rozhodovať a starať sa im do života.
myslím, že u veľa rodín je to tak, že vlastne tá svokra "súťaží" so svojou nevestou, že ktorá je tá lepšia, ktorá vie lepšie navariť, postarať sa o dieťa,o domácnosť a pod. a v tom je príčina všetkých konfliktov. pričom máloktoré dievča sa dokáže postaviť svojej svokre a povedať jej svoj názor, pričom svokry si vždy povedia svoje, a povedia aj protiklad a často úplnú hlúposť len aby povedali niečo iné ako ich nevesta. 🙂
ja nebudem brániť svojmu synovi vídať sa so starými rodičmi, určite keď bude väčší, uvidí sám čo sa mu páči a čo nie.
a ako som už napísala, som na tom so svokrovcami oveľa lepšie ako mnohé z dievčat tu.
prajem vám pekný večer.

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi7
21. apr 2008

ahoj no super tak to dopadlo ok a co tvoj muzicek? a okrem toho nikto nemohol povedat,ze si nesla a ohovarat ,urobila si dobre .

martina21
21. apr 2008

my na vianoce pojdeme k nasim a knim len na kratku navstevu lebo ako som uz spominala doma fajcia tak ja neviem to je daleko..chcela by som reagovat na jednu vec od kiwuskinej maminy ohladom tych spomienok na starych rodicov...nas surodnecov mamina davala na prazdniny tiez len k svojej mamine a to sme uz boli pekne velky prvy krat co som tam prespala sama mi bolo asi 5 rokov!!a to so starkou byva krstna s detmi, k druhej starkej k ocinovej som chodit nechcela ani za svet, nie ze by sme sa nestykali boli sme tam na navsteve kazdy vikend cely rok vzdy minimalne s ocinom obcas sme prespali ale samu by ma tam nikto nedostal 😀 vtedy som ju detskymi ocami vnimala ako zlu babu, tiez ma furt kadecim napchavala,nemohli sme sa s bratom ani poriadne zahrat,to co mamine normalne nevadilo sme u nej nemohli,je hrozne pobozna stale nas nutila sa modlit kazdu hodinu dobre ze nie 😉 a nijak mi nechybala, k druhej som sa vzdy tesila

biela suhlasim stebou to "sutazenie" si vystihla

womenne drobci su sikovny vedia co maju robit 😀

biela
21. apr 2008

womenne máš šikovnučkých chlapcov 😀
keby si to tak chcela aj naplánovať, určite by to tak super nevyšlo. by som ich vybozkávala za to na tvojom mieste. hihi

duskaf
21. apr 2008

Mne sa veľmi páči myšlienka, že svokra by mala nechať svoju nevestu byť manželkou jej syna a byť matkou jej vnuka, vnučky. Akonáhle ju nenechá byť manželkou a matkou, nerešpektuje ju, začnú problémy.
Rodina aj širšia je dôležitá a je to veľmi krásne, keď sú vzťahy pekné, čisté, úprimné, otvorené, ale také to môže byť, len vtedy, keď naozaj rešpektujú svokrovci, či rodičia mladých aj keď s ich názormi nemusia súhlasiť. Oni už svoju šancu na výchovu mali, teraz by mali byť len nestrannými pozorovateľmi- myslím to vo veciach výchovy, výživy a ak ich požiadajú o pomoc, radu, môžu sa realizovať, no robiť niečo napriek, lebo oni už predsa deti vychovali a my sme v tomto len na začiatku, to vedie ku krachu dobrých vzťahov.

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
geegee
21. apr 2008

ja som prave ukoncila "priatelsku" debatu so svokrou - poprosila som ju, nech nedovoli malemu u stareho otca v dielni zapinat stroje. No hned bolo zle, ze vsetko co urobi je zle a ze ona je ticho, ale ja ako psycholog, by som sa mohla dovtipit co ju trapi...tak vravim, je rozdiel psycholog a vestec 😠 A ze nic nesmie robit...tak vravim, ze na nu mam rovnake obmedzenia ako aj na moju mamu a bla bla bla...nic nepomaha, som zla, uz som si zvykla, ze kym cusim a pozeram sa ako nechaju moje dieta magat si v marci ruky v potoku, alebo zapinat velke vrtacky v dielni, je akoze vsetko ok, ale ked sa ozvem...no a teda moji svokrovci byvaju 50 m odo mna 😀 A v aj oni dobre vychovali svoje deti a nechali ich aj do potoka si ruky namocit atd. Vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😠 😠 😠

bambi7
21. apr 2008

ahoj womanne velmi dobre si naozaj urobila,ze si isla.aj manzel bol rad aj ked sa bal ze sa to neskonci dobre.a vies co tym ze si sa tvarila ze je vsetko ok teraz je klud,lebo keby si nieco vravela bola by si zasa najhorsia. presne tak teba sa nikto neopyta ci si unavena a pritom mas dvojicky a nech svokra upratuje ved keby pomohla mohlo to byt inac .aj ja by som isla na tu opekacku budes si sedkat ,deturence sa budu hrat a svokra nech sa postara 😀 a kedy sa stahujete?

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elize
21. apr 2008

womenne, to záleží na dohode s predávajúcim, alebo firmou od ktorej chcete kúpiť byt.

Nebudem písať, akú mám svokru. Nie je najlepšia, ale ani najhoršia. Našťastie je môj mangel na mojej strane a ja som zase na jeho strane ak ide o moju mamu. Navzájom sa podporujeme a komunikujeme s babkami vždy po vzájomnej dohode, aby sme nehovorili každý niečo iné. Tým sa vyhneme zbytočným konfliktom. A čo s mojou svokrou? Keby bývala od nás aspoň 150 km, to by mi stačilo 😀

katkaburgerka
22. apr 2008

Baby musim to napisat, naozaj mam super svokru a je to nevlastna mama mojeho muza (mama mu zomrela, ked mal 10).Ked to citam, co tu pisete, nevymenila by som ju ani za svet. Nehovorim, ze nie su nedorozumenia ( je strasne cistotna, nechapen ako vladze stale upratovat, viem, ze jej obcas vadi ked na navsteve narobime neporiadok), ale riesime to,snazim sa to akceptovat, takze je to OK.Mozno sa jej nepaci, ze v nasom byte je vacsinou neporiadok (pri 2 detoch 🙂, ale nikdy mi nepovedala ani slovo vycitky. Nase deti miluje, stale ich chce bavit,nas posiela vonku,dala by nam posledne, co ma, ma velku charizmu, je velmi jemna a ked su naokolo nejake deti, vsetky chodia za nou. A vobec sa nemiesa do toho, co robime. Vyzera perfektne, ma 54, ale vyzera na 40, obcas sa ludia mylia a hovoria svokrovi, ze to je jej otec...(Celkom sranda)

duskaf
22. apr 2008

katkaburgerka, to je veľmi pekné, verím, že my budeme také dobré svokry.

jahodka11
22. apr 2008

katkaburgerka - tak to potichu zavidim 🙂 aj ja dufam, ze budem dobra svokra, pousilujem sa 🙂

petrushka
23. apr 2008

baby, nasa mala ma len dva a pol mesiaca a svokra zakazdym ked sa stretneme, tak uz teraz hovori, ze mame malu u nej nechat. 😠 Svihnuta. A to sa teda nestane nikdy. Moj svokor je alkoholik a vzdy ked pride domov spity, tak tam vrieska, trieska so vsetkym a svokre nadava. A obidvaja su taky pobozni ze az. Nam vycitaju ze nechodime do kostola a mala neni pokrstena. A najvacsia sranda je, ze svokor vycita mojmu muzovi, ze fajci. Pritom on stale ide von aby si zapalil. Chapete to? No nechali by ste im dieta?

petrushka
23. apr 2008

Danuska24, aj mne svokra liezla do izby ked som kojila, aj ked som jej hovorila, aby nas nechala, nechapem, co to malo znamenat. Ze preco. Teraz uz nekojim, nemam mliecko.
Fifla - no, aj moja svokra je expert na divadielka, a mysli si, ze my sme spadli z visne, ze to nevidime.

martina21
23. apr 2008

petrushka: ni nikdy by som tam dieta nedala!a take malicke co nema zdravy rozum

dika
23. apr 2008

ahojte, ja mam taky problem ze Natalka sa boji sokrovcov - teda jej starych rodicov z manzelovej strany. Vzdy ked k nim prideme alebo oni pridu k nam, tak zacne plakat, nechce k nim ist na ruky, ani sa pozriet, nechce sa s nimi hrat ani spolupracovat. Je v totalnom krci. Trva to tak asi 15 minut - potom sa trochu osmeli, ale stale citim, ze ich akoby nemala rada. Nemate s tym skusenosti? Minule sme boli na autosalone a na lavicke sa nam prihovorila starsia pani - uplne cuzdia a Natalka s nou v pohode komunikovala a dokonca k nej isla na ruky a nedbala by ist s nou aj domov....

dika
23. apr 2008

Inak dnes nam nenapadne svokrovci oznamili ze idu do kupelov v termine ked ma Natalka prve narodeniny - tak to ma poriadne vytocilo - ani som nebola schopna na to nic povedat. teraz ma to stve, ze som im nepovedala co citim ☹

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi7
25. apr 2008

ahoj womenne ako sa mas ?ja neviem poznas si svokru lepsie,ale ak sa da tak nechaj aspon uvidi ze to nie je take jednoduche, ako stale rozprava,a urobite si chvilku sami pre seba,daj vediet ako to dopalo drzim palce 🙂

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi7
26. apr 2008

womenne tak drzim palce nieco najdete 🙂 a co muzicek ?aspon ste boli chvilku o samote

cistko
29. apr 2008

Ahojte 😉 hlasim sa po dlhom case a veru mi trvalo kym som vas precitala 😀 Ja mam za sebou navstevu svokry a svagriny po 2 tyzdnoch absencie a to bolo teda 😵 drobec bol upuceny, umojkany, ustiskany, ponatahovany ako spongia a v noci normalne vykrikoval zo spanku biedacik tak vela to na neho bolo 😝 Snazila som sa byt mila ako to len slo, vsimla som si ze ked som sa vzdialila z detskej tak svagrina ho hned tahala na ruky/co ja nemam rada/a este sa aj schovavala aby ju nebolo vidiet a ked zbadala ze sa blizim rychlo ho pustala len som to predychala a tavarila som sa, ze to nevidim. Tiez som si vsimla ze ked uz bola u nas aj svokra a ja som sa od nich vzdialila tak robili sususu a ked ma poculi ze sa blizim tak stichli-no myslia si asi ze som hlupa a ze tie tlaky pri porode boli tak silne ze mi odumrela vacsina mozgovych buniek alebo co 😀 trubky 😀 Svokre som pekne nakazala aby sa z prechadzky vratila 16,45 prizvukovala som jej ze je prirodzene ak bude par minut meskat ale nech pocita s tym, ze drobec o 17,00 olovrantuje. Jasne 😖 17,15 som jej volala ze kde je! Vyhovorila sa, ze stretli manzela a ze s nim sli este do obchodu-jeho ako chlapa to vobec nenapadlo ze mal drobec papat. Svokrina reakcia-v prvom momente vyhovorka na manzela, v druhom ze predsa to nevadi ze ved bol spokojny tak som jej sice odmerane ale slusne povedala ze ho berie von odomna ze som jej jasne povedala kedy maju byt doma a ze samozrejme ze sa nic hrozne nestalo ale ide o to ze ma bude respektovat co sa tyka maleho lebo sa nebudeme kamaratit. Tak bola ticho /ale isto ma popreberali so svagrinou/. No trosku mi kypela zlc ked som maleho prezliekala na pulte a ona si dobre ze nelahla vopred mna dva krat som jej zo srandy povedala ze zavadzia nech sa trosku posunie a nic potom som mu cistila nostek a ona ho do druhej strany volala, ja na jednu ona do druhej...som jej povedala ze je ako zmyslov zbavena ze ma klapky na ociach, nech si ide dat pohar vody, ja jej ho poriadim a mozu sa hrat do vecera kym obaja neodpadnu. Nic. Proste ako keby som hadzala hrach o stenu. Nechala som to tak a vela som o tom premyslala a dnes som oznamila manzelovi ze skusim nieco preto urobit. Ze mozno je to preto take, lebo su s malym len obcas a ze ak s nim bude castejsie tak ju to prejde a bude uvazovat aj fungovat triezvejsie. Tak som si povedala ze to skusim tahat aspon mesiac aj tak nas caka kopu spolocnych akcii minimalne 2x tyzdenne budeme s nimi takze uvidim ci to bude mat osoh alebo nie. Tak drzte palce aby som o mesiac mohla povedat ze mame so svokrou ten najharmonickejsi vztah 😀

cistko
29. apr 2008

vobec nevadi, ze som tu dlho nebola 😀 ja som to v mnozstve dohnala 😀 😀

bambi7
29. apr 2008

cistko skus aspon bude aj manzel kludnejsi a ta svagrina boze sz tej si nerob hlavu na kazdeho raz pride,a neboj ak by sa to nejako zvrtlo aspon mozes povedat ze si to skusila,a manzel nemoze povedat ze si pre to nic neurobila.tak drzim palce daj potom vediet ako to dopadlo.

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cistko
29. apr 2008

No co by som z toho mala keby som si z nej nieco robila🙂 nic by mi to nepomohlo, ona je v podstate fajn len niektorym veciam "nerozumie" a ruku do ohna dam ze ked sa vyda a bude mat vlastnu rodinu jej pohlad a nazory sa rozhodne zmenia a ja si pockam/dufam, ze sa dockam🙂/

No womenne som zvedava co caka vo stvrtok nas 😝 viem ze sa im nebude pacit ked im manzel povie ze ak bude skaredo tak pridem az s nim poobede ale tak som sa rozhodla ale ak bude pekne pojdem tam od rana. Verim ze bude dobre🙂