Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

ilduska14
14. okt 2008

dididi, to sme už veľakrát rozoberali, že dúfame že nebudeme také a budeme sa snažiť.Ja žijem podľa príslovia:nerob iným to čo nechceš aby iný robili tebe.Nehovorím že sa to stále dá, ale snažím sa.Pri každom mi to skoro ide len pri svokre sa to nedá, lebo ako sa snažíme tak sa snažíme stále je všetko zle keď nie je po jej vôli a keď nestojíme v pohotovosti.To ani nie je sranda dididi,ale skôr nešťastie, lebo ja by som bola najšťastnejšia na svete keby som tu nemusela pridať ani jeden negatívny príspevok ale napísať opak ☹ .

bubatenko1
20. okt 2008

aj ja som rada ze je tu takato debata.Tak mi mame 7 mesacnu dcerku.Od narodenia moja svokra sa isla z nej posrat.Este sme len z porodnice tak ju hned natahovala na rukach.To som este tolerovala.Neskor mi zacala vytrhavat flasku s mliekom z ruk ze ona ju nakrmi.Potom to zacalo pusinkami uz som vrela pretoze neznesiem aby mojho anjelika bozkaval niekto iny ako ja a manzel.MOzno sa vam to bude zdat smiesne.Ked mala malinka 5 mesiacov tak jej strcila do ruky chleba ja som myslela ze odpadnem.Jasne som jej dala najavo ze to este nemoze ale ona mi povedala ze sa jej to ani do bruska nedostane.Chapete? Potom ju zase zobrala na maliny aj to tak prefikane aby som ju nevidela.A malinkej dala neumyte spinave maliny.Samozrejme ze sa mi hned na druhy den vyhádzala a ked som sa pytala ze co jej dala do ust tak zatlkala.Az po manzelovom kriku povedala ze boli na malinach.No a naposledy ma vytocila az az to uz zaslo az pridaleko.Rozkazom povedala manzelovi aby priniesol kocik ze pojde s malou na prechádzku.A to chcela ist peso do susednej dediny za nejakou svojou kamoskou.4 krat som jej ja aj manzel zakazal ze tam nema ist.Ked chce odvezieme ju tam autom, nedala si povedat povedala ze sa teda ide prejst troska po ulici.Kedze sme ju dlho nevideli tak sme jej zavolali a povedala ze uz je u tej kamosky.Vtedy som myslela ze vystrelim.Samozrejme bola tam 2 hodiny.A najhorsie este len prislo.Malinka jej zacala plakat a ona namiesto toho aby zavolala isla s nou peso domov.Cesta jej trvala vyse pol hodiny a mala jej stale plakala.Ked prisli a ked som zbadala malu myslela som ze v tu chvilu asi skolabujem. Mala bola cela cervena na tvari mala cervene flaky oci cele uplakane a cela sa triasla.Ked som sa opytala co sa stalo povedala ze revala.V tedy manzel zakrocil a tak jej vynadal, ze nafucana odisla.Tak sme sa zbalili a odisli sme domov. Na druhy den sme prisli a ona este na mna vyletela ze ci som jej nevedala povedat ze zacne revat.No myslela som ze jej asi jednu vylepim.No a to jej este nestacilo a hned jej chcela do ruky strcit banan v cokolade.No tak to uz bolo na mna dost.No proste vzdy ked je prilezitost tak silou mocou ma chce nasrat a ked jej aj povieme ze nech to nerobi tak najust.Dnes mi akurat volala ci som neni s malou vonku ze je v meste.povedala som jej ze som ale som s kamoskami.Tak nasrata povedala ze dobre.Som rada ze robi v zahranici a chodi domov len na par dni, ale poviem vam za tých par dni mi stihne zozrat tolko nervou co mi nikto zatial este nezozral.Uz aby isla prec lebo asi osediviem.

blau
20. okt 2008

bubatenko uff 😒

ilduska14
20. okt 2008

bubatenko to je ako moja aj ona robí v zahraničí a keď je doma stihne narobiť cirkus, ale najnovšie už robí rozbroje aj na dialku.Ja sa Ti čudujem že tam k nej vôbec chodíš.Povedz jej rovno, alebo manžel aby si Ty nebola najhoršia nech toleruje vaše požiadavky inak k nej nebudete chodiť.Ja viem že je to ťažké aj my našej povieme 10 krát aby niečo nerobila a ona jej to na just urobí.Teraz malej kúpila čiapku a samozrejme musela jaj ju vyskúšať.Bola som otočená a malá zrazu rev.Tak jej hovorím že malá to neznáša nech jej ju nedáva na hlavu.Ona že dobre že ani muž nemal rád čiapky.Neskôr sme boli v kuchyni a ona sama s malou v izbe.Zrazu počujem rev akoby malú z kože drali dojdem tam a čo stará robí,no naťahuje malej čiapku na hlavu.Tak som bola nasratá jak šlak.Načo zbytočne dieťa týrať.Nechápem 😠 Musí mi niečo urobiť napriek. 😝 Ja na vašom mieste nepúšťam malú z očí keď je ona s ňou a už vôbec nie dávať jej ju aby s ňou niekam sama šla.Ináč skončíte zle lebo malú naučí na blbosti a potom to bude požadovať malá aj od vás.Ťažko sa potom dieťaťu vsvetľuje že to čo jej dovolí babka je zlé. 😖 Ja som tiež povedala mužovi, že ak pôjde jeho mamka kočíkovať tak pekne nech pochoduje s ňou.Ona keby jej malá plakala tak by ju natriasala až by vyletela a neviem kedy by s ňou došla domov.

lencici
autor
20. okt 2008

Tak žena môjho švagra to viriešila takto. Majú 2 mesačné bábo a svokra chcela žeby mslú doniesli na deň k nej. Bývaju 2 dediny ďalej.. Ona to vyriešila tak že zajtra prinesú malú ale ona ostane s nou.... 😀 ja už ani na svokru nemám čo zlé povedať. Horšie je to z mojou mamou...Vždy urobí niečo čo sa mi nepáči. Môžeme jej s manželom povedať čo chceme a ona si aj ta urobí po svojom. Ja Tamarke nedávam šunku a keď tak len hydinovú a ona mi dávala bravčovú tak som jej povedala že si neprajem žeby toto maoja mala jedla tak povedala že jej kolgyna už dáva...No ma porazí...ale ono je to tak vždy keď jej niekto iný niečo povie tak to je pravda ale keď ja tak je to hlúposť....Už som jej aj kľudne aj s krikom hovorila že je to moje dieťa a ja rozhodnem čo s nou bude a nie ona...A minule mi poedala šak to len ty si povedala že nemože kolegyna už dáva....strašne sa pre tieto veci hádame... Aj mala ju veľmi nemusela lenže teraz mi s manželom nepovolíme a a ona jej hneď dovolí...ide ma trafiť....mám nervy

bubatenko1
21. okt 2008

No tak nastastie z mamou problem nemam.Lenici viem ze tvrdohlavemu býkovi mozes hovorit cokolvek a podobne to bude asi s tvoujou mamou.No musis sa mat aj ty napozore a jasne jej davat najavo ze ti to vadi.Veru budem sa mat aj pred svokrou na pozore a nespustim ju z oci.No predstavte si ze mi este aj zakazala kupit capicu s takymi bombrlcami pretoze jej sa nepaci.A to nehovorim keby som tam nechala malu tak neviem ako by to dopadlo.Radsej ked potrebujem si nieco vybavit tak ju beriem so sebou ako by som ju tam mala nechat.

melany_s
21. okt 2008

lencici preboha, čo to má Tvoja svokra za divné zvyky? Dvojmesačné bábo chce mať celý deň u seba bez jeho mamy? Aj kojiť ho bude ona? A Tvoja mama by mala rešpektovať, že Ty si Tamarkina matka a rozhoduješ o nej Ty a nie nejaká kolegyňa. Fakt nechápem takéto ženy, veď aj ony mali malé deti, čo už na to zabudli? Ja by som to mlátila... 😠

fifinna
21. okt 2008

bubatenko, presne to iste mam ja tiez so svokrou, ako keby som to ja pisala...

ilduska14
21. okt 2008

tak som sa ťešila že mám po návšteve a bude pokoj asi 3 týždne, kedže budúci piatok ide von a až o dva týždne domov ale figu.Túto sobotu príde zas.jupí. 😖 A mám strach že bubatenko a fifina dopadneme ako vy.Aj moja je totiž taká že keď jej poviem aby niečo nerobila just to urobí.Akurát dnes som hovorila mužovi, že nebudeme môcť nechať malú s ňou bez dozoru, lebo čo jej zakážeme ona jej dovolí a to ja nestrpím.My rozhodujeme o tom čo malá môže a nemôže a nie ona. 😠 A majte to aj vy na pamäti.Zájdu vždy len potiaľ pokiaľ im to dovolíme.Viem že niekedy je to ťažké a ani ja nemám v záujme sa stále s ňou naťahovať, lebo sa neznášam hádať, ale bude musieť nás v týchto veciach rešpektovať ináč budú stále len rozpory. 😅
Lencici skús sa spýtať mamy, koho názory sú jej prednejšie, vlastnej dcéry alebo nejakej kolegyne? Je nefér že sa riadi nejakou kolegyňou a teba nepočúva.Viem že je to sprosté citové vydieranie a sama to neuznávam, ale v tvojom prípade môže pomocť, lebo asi sa s ňou ináč nedá,tak skús si s ňou sadnúť a opýtaj sa jej rovno prečo iných a cudzích ľudí počúva a teba nie.povedz že Ti to ubližuje máš pociť že sú jej iný prednejší ako Ty.Hovorím že citové vydieranie neuznávam, ale v ojedinelých prípadoch možno pomôžu. 😢 Ale len ako krajné riešenie.Neviem či si to skúšala.

lencici
autor
21. okt 2008

melany-s ide o to že ani ja ani švarova manželka nekojíme....ale svokra je už taká.......

a čo sa týka mojej mamy ja sa s nou už normalne rozprávať nemôžem ja som už na nu alergické...Mne už dvíha tlak že je somnou v miestnosti....je to hrozné ale je to tak.... A naj je kď sa hádame o niečom a ona mi začne vyčitať že ale vtedy som ti dobrá keď mam byť s malou....no mna vtedy ide poraziť....tak manželik povedal že druhykrat jej ani nič nepovieme a malu dáme ku jeho mame. Alebo len povieme že dáme malu svokre tak ona určite povie šak nie šak ju nechajte doma...a potom to bude vykrikovať...

ilduska to bolo vždy tak keď som ja niečo hovorila tak to nevnimala ale keď niekto druhý povedal to iste čo ja tak tomu druhemu už dala za pravdu.... ide o to že ja mám 22 manžel 24 a ona si myslí že sme hlúpe deti čo nič nevedia...

a najlepšie je keď hovorí odveci tak jej povieme nech nevymyšľa tak povie že kto nám ma poradiť keď nie ona...Len to je problém, že mi o jej premudrele rady nestojíme....

melany_s
22. okt 2008

lencici, to je fakt smutné, že Tvoja vlastná mama nerešpektuje Tvoje názory. A to je čo za argument, že máš len 22 rokov? Predtým ženy rodili v 17, 18 a vedeli sa o deti postarať. Tvoja mama Ti takto môže podrývať autoritu aj u Tvojej dcérky a malá si potom zvykne, že netreba počúvať, čo povieš. Toto by si Tvoja mama mala uvedomiť, dieťa vychovávajú rodičia a nie stará mama.

bubatenko1
22. okt 2008

No takze svokra dnes rano odisla jupi, a vrati sa o 3 týzdne.Tak mozme kludne spavat.Ale ked príde zase urcite nieco vyparati a najhorsie je ze mame ist na svadbu tak malinka chvalabohu ostane u mojej mamy.Dufam ze z tej svadby bude taka unavena ze si malu na druhy den nebude pytat.

lencici
autor
22. okt 2008

melany ja sa toho najviac bojím. A preto chcem čím skôr vypadnúť...len to momentalne neide. Ale dúfam, že sa to časom zmení.

ilduska14
22. okt 2008

lencici,to máš ozaj zlé s tou mamou. ☹ Ale ozaj nechápem čo vyťahuje váš vek.Ona ťa mala v koľkých rokoch.Veď dávnejšie ženy v 22-dvojke mali už aj druhé dieťa. 😅 To aj s ňou bývate?
Bubatenko to po tých všetkých príhodách dávate svokre malú bez dozoru???? 😒 😅 😕 Tak odomňa by ju nedostala.Veď to aby si sa stále bála čo s ňou vyvedie.To nie je o tom že si od malej na chvíľu oddýchneš, ale bojíš sa dokiaľ ti ju nevráti.Ako som písala ja som tiež mužovi hovorila že malú k svokre bez dozoru ani na minútku, veď vidím čo robí u nás keď len vyjdem z izby.Čo jej kážem nerobiť hneď urobí keď ju nevidím.A podľa toho čo si písala tvoja robí to isté. 😠 😲 Ako potom deťom vyhovoríme že to čo im dovolia starý rodičia je zlé??? 🙄 Je to tvrdý oriešok. 😒

lencici
autor
22. okt 2008

tak to je iné mna mama mala v 29tke...takže tak....to je na tom najhoršie že aj s nou bývame ☹

bubatenko1
23. okt 2008

ilduska14 tak svokra malu uz mat nebude,len ked tam budem ja.A ked ju bude chcet ist kocikovat tak to len so mnou alebo s muzom inak moze zabudnut.Lencici tak to ti nezavidim ja by som s mamou ani so svokrou nebyvala.Ale kedze asi nemate inu moznost,tak sa drz.

ilduska14
27. okt 2008

lencici a nemáte možnosť ísť od mamy preč? my tiež bývame sami aj za cenu že si nič moc neušporíme, ale stojí nám to za to.Stačí že svokra robí rozbroje keď príde na návštevu, alebo na diaľku nie to s ňou bývať.A s mašimi nemôžme lebo sú 400 km a muž má tu dobrú prácu tak to by sa nedalo.V sobotu tu bola a zas si vymýšľala ale bola som radšej ticho.Malá bola na očkovaní a keď ju pichli tak zamrnčala, to sa plačom ani nedalo nazvať a 2 sekundy na to sa vyškierala 😀 Muž jej to povedal a teraz keď prišla tak prišla aj so svojou krstnou dcérou /mužovou sesternicou/ a hneď sa jej chválila že malá neplakala a všetky ostatné deti plakali. 😕 Neviem aké ostatné deti, lebo pokiaľ som tam bola dr. neočkovala nikoho iného len moju malú.Tak neviem odkiaľ to zobrala.Zasa si vymýšľa, prikrášľuje a pýši sa cudzím perím.Ale už kašlem na ňu.Od muža to nemá lebo on si nevymýšľa tak si prifarbuje sama.
Bubatenko dobre robíte, dúfam že sa vám bude dariť a stará nebude ako besný býk,keď jej budete stále v pätách 😉

dadis
27. okt 2008

jaaaaaaaaaj musim to napisat, lebo snad explodujem, moja svokra ma tak nastvala, to je taka neskutocna skatula.....hned sa mi ulavilo....pa 😎

lencici
autor
27. okt 2008

ilduska samozrejme že máme 🙂 ku svokre 🙂 ale to radšej nie....už to neako vydržíme...aj dnes sme jej s manželom povedali svoje že jej sa do výchovy nikto nestaral tak nech sa nestra ani ona...jej svokra zomrela ke´d som mala 3 mesiace a mama byvala 20km...a vieš čo nám na to povedala? nič len sa smiala jak blbááá

ilduska14
4. nov 2008

no čo baby, svokry a mamy počúvajú??? 😉 dadis a teba čo tak napajedila? 😉

muriel293
4. nov 2008

ahojte aj moja ma dnes vytočila....to je asi ich úloha,na to sú však? 😖 Nebudem to tu však opisovať ale mám dosť! Nechápem čo by sa stalo keby sa do nás nestarali... 😢
A je pravda že najlepšia je taká ktorú často nevidíš...

ilduska14
5. nov 2008

muriel áno to je ich životné poslanie 😉 Tak ja svoju vidím 2 krát až 3 krát do mesiaca a vytočiť ma teda vie dokonale.A aj nadialku,takže tak.To by sa im svet zrútil keby dali pokoj.Vieš oni robia všetko dokonale a najlepšie a keď robíš niečo ináč všetko je zle.A aj názory musíme mať rovnaké a neprotirečiť to by sa im pozdávalo najviac.Oni nechcú mať nevesty ale voľajaké vymetené mozgy čo na všetko prikivujú a počúvajú príkazy.To je bohužiaľ utkvelá predstava väčšiny svokier.No majú smolu.My sme tiež samostatne rozmýšľajúce bytosti a keď sa s tým nevedia stotožniť ich smola.Držím palce.

simona55
5. nov 2008

cavte baby .suhlasim stebou ilduska 14 lebo aj ja mam taku svokru ze aj ona bi sa mi rada starala do rodini kebisom dovolila amna to velmi sere sprepacenim inac aj vcera ma vitocila ale shltla som racej slovo pred pohadanim ja ju mam kazdi den umna. tie svokri su strach a hruza. 😝 😒 😖 😲 🙂

sasiki
5. nov 2008

Ahojte, tak náhodou moja svokra dá aj na moje názory 😀 Nehovorím, že máme úžasný vzťah, máme odlišné názory na život a dokopy nič spoločné, ale viem, že má ma rada a ja mám rada ju za to, akého chlapa mi vychovala 😀 😀 😀 Ale samozrejme, aj ona vie vytočiť a istotne viem vytočiť aj ja 😅

bubatenko1
8. nov 2008

No uz sa to blizi.v stredu pride svokra uz teraz mam zaludocne problemy.Uz volala ze malu nevidela sto rokov ze sa tesi ako ju vyboskava.Drzte palce aby nam zase nieco neviviedla

elenita
8. nov 2008

No ta moja k nam nechodi, ale zato neprestajne otravuje, aby sme prisli my tam.......lebo s dvoma malymi babami cestovat 50km je fakt strasne jednoduche 😖 . Na mojho muza je totiz zatazena..zvysni synovia ju nenavstevuju, ani ona ich, len my musime.............a to manzel pracuje, ja studujem, casu teda fakt nemame nazvys...........

ilduska14
10. nov 2008

bubatenko ak sa dobre pamätám tak aj tvoja robí v zahraničí ako moja. 🙂 No tie ich príchody sú super.Aj ja to mám najradšej.Aj ja zvyknem mať zalúdočné krče,že čo zas vymyslí.Moja sa teraz hrá na anjela,ale cítim z nej zlú energiu takže to je len hra a pretvárka.Mne to strašne odčerpáva energiu.Už vypisovala čo malej kúpila,neviem načo.Nech jej to jednoducho donesie a hotovo.Ona sa po celej rodine stále chváli čo malej kúpila akoby to niekoho trápilo 😉 😕 .Ja by som bola najradšej keby nenosila.Možno som blbá,ale už sme párkrát mali vyhodené na oči čo nám dali tak kôli tomu.A najlepšie je keď začne ukazovať malej čo jej doniesla a ju to ale ešte vôbec netrápi a nerozumie tomu.Minule doniesla paplón a vankúš a začala to celé rozbalovať a ukazovať malej.4 mesačnému dieťaťu. 😖 Keby to bola hračka tak ju to zaujme ak jej to ukážeme ale paplóny? 😒 Nevadí,čakám kedy sa strhne ďalší boj,kedy zas bude niečo čo sa nebude páčiť.To máme také obdobia,že je tichá domácnosť,potom je chvíľu pokoj /relatívne,lebo malé kiksi sú ale to sa snažíme s mužom prehliadať/ a zas po čase brutálna hádka.Je to na psychiku.Mne vadia už aj jej gestá.Tak vám držím všetkým palce a prajem pevné nervy. 😀

bubatenko1
11. nov 2008

No uz len jeden den.Normalne ma od rana boli brucho.Uz mi volala ze ako sa ma malinka a co je nove, a dokonca mi este aj vytkla ze ked bola v meste a volala mi aby som prisla za nou tak som odmietla.Zevraj su mi dolezitejsie kamosky ako svokra.No proste nemam slov tak ma vytocila.Ale ved ja ju tiez vytocim, nebudu ziadne natahovacky a pusinkovanie a davanie novych jedal, na to nech velmi rychlo zabudne.A co sa týka kocíkovania ako som spominala uz minule koniec ani to nebude.

staxa
11. nov 2008

ahojte babenky,
precitala som si celu diskusiu a fakt som sa niekedy dobre zabavila na kuskoch vasich " milovanych svokier " 😀 😀

ja mam nastastie dost tolerantnu svokru aj rodicov, som samorost a tak sa aj spravam, raz som tu a zas tu, robim co mi vyhovuje a co ma bavy a jedine co neznasam su povinne nedelne navstevy...

ale zatial mi to vsetci toleruju 😉

inak byvanie by som si nevedela predstavit nielen so svokrou a mamou ale aj so segrou... drzim sa pravidla ze jedna zena v jednej domacnosti je akurat, ci pri vela?

drzte sa a kaslite na nich, hlavne myslite na vasich anjelikov a naucte ich ze zlych ludi treba proste ignorovat.

elenita
12. nov 2008

Minule sme si so sebou zobrali HIPP, prikrm, lebo uz na obed papaju zeleninku a ona ze naco si doniesla, ved vytiahnem z polievky! 😀 🙄 (okorenene , ovegetene, atd......). Potom som jej vyvsetlila, ze ved oni take este nemozu a ona ze ale nabuduce si uz so sebou nenos, ja dam vegetu az na koniec a tesne predtym im to vytiahneme.....(akoze zemiak, co sa bude varit v tej ich vode zo studne, medzi drobkami a inym.....) no ale to nevysvetlis......uz teraz mi vravi, ze im musim davat papat vsetko, musia si zvykat, ehm, ehm...a to chcem kojit minimalne do roka, to si este len vypocujem........