Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

mamaetka
25. jún 2008

Ahojte mamicky! Ani si neviete predstavit ako velmi ma potesilo, ze nie som jedina ktora ma taketo problemy. Vsetko sa to zacalo tym, ze svokra hned v prvy den ked prisla do porodnice strcila malemu do ust svoj prst ze ci cucká!!!!! A to je strasna fajciarka tak si viete predstavit ten zazltnuty prst! Ked som do nej skocila, tak sa obrikla, ze ona si ruky umyla! To je predsa jedno, maly mal vtedy len par hodin a ona toto. Nastastie manzel jej to vytmavil, ze ci si uvedomuje ze prve s cim sa nas syn na tomto svete stretol bol jej zafajceny prst. Tym to ale neskoncilo. Od tej chvile som na nu stale striehla. Vkuse len hovori o tom ako ho chce vycmiagat - teda vybozkavat, ocmuluje mu ruky a on si ich potom dava do ust. Ked som ju na to upozornila, tak mi povedala ze si umyla zuby! Ale mne je to jedno, aj keby si ich dala vytrhat, ja proste nechcem aby ho bozkavali ini ludia ako ja a manzel! Som precitlivena? Teraz to robi tak, ze predo mnou akoze nic ale len co sa otocim uz ho olizuje. Ja som z toho na nervy! A najhorsie je, ze moj muz povedal ze on jej to predsa nemoze zakazat. Ze ona ho lubi a chce ho pobozkat, ze je to normalne. Ked poviem, ze moji rodicia ho nebozkavaju a respektuju moje zelanie tak povie ze to je ich vec a ze sa sami ochudobnuju! Samozrejme toto su len chabe priklady! Uz som si od nej vypocula, ako si nevytvori moj syn ku mne puto lebo nespava so mnou v posteli a hlavne preto, ze ho kojim cez klobucik! Vkuse ho chcela budit aby sa na nu pozrel a pod. Potom som mala s manzelom strasnu hadku, do 3 v noci, sice som sa nevyspala, ale aspon som mu vsetko povedala, co mi na jeho mame vadi.Kus sa mi ulavilo ale viem ze to bozkavanie nikdy neprestane, tak som sa rozhodla, ze ked pride na navstevu, tak jej ho dam a odidem prec aby som to aspon nevidela.

eppik.m
25. jún 2008

Ahojte maminy, tak ja som už v pohode. Nedávno som tiež písala o svojej svokre a strašne som to riešila. Teraz sa nad tým iba pousmejem lebo čo som chcela som jej na rovinu a pekne do očí povedala. Poviem vám že jej to nebolo vobec príjemné, zapierala že si nič nepametá a riadila sa teóriou doktora Plzáka "zatloukat, zatloukat, zatloukat" Na mňa to ale neplatí a tak som sa nevzdala a pokračovala až sme sa dopracovali k záveru. Pre mňa teda to bolo prekvapenie ale budiž to už som povedala že riešiť nebudem, podľa mňa je to jej vec ako ona chce svoju lásku a čas venovať svojmu vnukovi, to zase ja ju nemožem do ničoho nútiť. A tak sme sa dohodli že jej bude stačiť keď ho každú sobotu zoberie von a pokočíkuje tak dve až dva a pol hodky. Koniec. Tečka, bodka. Samozrejme može kedykoľovek prísť keď bude mať potrebu ho iba kuknúť (bývame v susedstve) ale musí dať do predu vedieť. Myslím že má trošku inteligencie v sebe a pochopila ako to myslím a že sa viem brániť ako poriadna šelma a nenechám si sypať popol na hlavu a tak trochu cítim že má od tej doby ku mne rešpekt. Nie som žiadna malá flandra s ktorou može mávať ako sa jej páči a ak opať sa tak bude chovať tak zase narazí a myslím si žsi to pekne rozmyslí lebo sa bude hanbiť sama pred sebou že o dvadsať rokov mladšia ženská jej to pekne vytmavila na rovinu, bez pretvárok, úprimne bez nadávok a sprostých slov, poučovania ale zato rázne a stála som si za svojím názorom lebo som vedela čo chcem. Náš vzťach funguje ďalej, kecáme spolu, navštevujeme sa všetko v pohode. Možem vám poradiť iba tolko, že ak viete že "práve tak" je to pre vaše deti a vás dobré, neváhajte a hneď im to na rovinu povedzte. Ich radu si možete vypočuť, zobrať z nej to poučenie ale ste matkami vy a nikdo vám nemože nariadiť ako to je správne lebo vy inštinktive predsa viete čo je pre vaše deti dobré. Držím všetkým palce a som rada že som mohla tiež prispieť. Ano sme v tomto období precitlivené a mávajú s nami hormóny 😀 😝 ale všetko ide len treba chcieť a hlavne každý by mal začať u seba....

lilyk
25. jún 2008

mamaetka sorry ale po precitani tvojho prispevku mi prislo zle 😝 to by som jej nikdy nedovolila, to je premna fakt hnusne. ja sama som sa bala maleho pobozkat na ustocka, a mam taky dojem ze som to urobila prvy krat v 3 mesiacoch 😅 aj ked samozrejme svokra skor, no ale to co pises je na mna privela.
A uz vobec by som ho nenechavala sameho bez teba. tak neviem ci som ja precitlivela ale tot moj nazor na vec 😉

martina21
25. jún 2008

mamaetka teda aj mne je zle,ja tiez neznasam ked mi ho bozkavaju mam kl tomu odpor,ani nasi ho nebozkavaju obcas na vlasky mama,ja by som ju asi vyrazila a to v porodnici to je fakt humus nedala by som jej dieta do ruky aj keby miho chcela vytrhnut baba jedna 😝 co si to tie zenske nedovolia 😠 😠 😠

horallka
25. jún 2008

Baby, veľmi rada čítam vaše príspevky na túto tému - pre vás je to určite ťažké ale ja sa na tých vašich svokrách tak dobre bavím, je to také zábavné čítanie..., aj keď pri daktorých je to skôr na zaplakanie. A viete čo je na tom najsmutnejšie? Že aj my raz budeme svokry a presne také isté ako ony. Ako som už písala, ja svokru našťastie nemám - prvej som sa zbavila rozvodom s manželom a druhá zomrela ešte skôr ako som poznala terajšieho priateľa. A poviem vám úprimne- som taká rada, že žiadnu nemám - nechýba mi ani dobrá ani zlá - proste som rada, že žiadna svokra v mojom živote neexistuje.Úplne mi stačí moja mama- aj na to dobré, aj na to zlé.

mareli
25. jún 2008

mamaetka, ty nie si vobec recitlivena. my bozkavat nasu malu tiez nedovolujeme! skoda len, ze tvoj manzel ta v tomto "nepodrzi". ja ed som videla ako fuzaty svokor malu stale bozkaval uz v porodnici, tak som povedala manzelovi, aby im to povedal bud ona, ze ju nemaju bozkavat alebo to poviem ja. on im to raz dva povedal, ze nemaju ju bozkavat, pretoze je este malicka, nema imunitu a na kozi moze mat lisaje a basta. sice sa mozno urazili, ale mne je to jedno, ja som stastna, ze ju neolizuju. take male babtka si maju bozkavat iba rodicia!

eppik.m
26. jún 2008

Ahojte, podľa mňa je slušnosť opýtať sa či možu dať našemu dítku pusku a kam a hlavne ak je dieťa maličké. Ja tiež stále peckujem svojho manžela, aby si ruky umyl keď chytá malého. Našťastie svokra si ich umýva sama a všetci čo chcú malého chytať. Pusinky keď, tak iba na vlásky ani ja som inam nedávala. Teraz už je pekný štvormesačný šinter tak, od nás (rodičov) dostáva pusinky všade. Mamaetka 🙂 to je fakt dosť drzé od svokry!!!! Neustupuj a stoj si za tým čo si nepraješ aby robila malému a vyžaduj to od nej aby to rešpektovala, či sa jej to páči či nie, matkou si ty a nie ona!!!! Neviem prečo všetky ženské čo už mali deti sa nám strašne pletú do výchovi našich? A radia jak keby iba oni vedeli všetko na svete najlepšie?! 😀 Každý sme z iného cesta a urobíme si to po svojom to je logické 😵 treba im to neustále hovoriť, potom ich to prestane baviť?!

pinco
26. jún 2008

fuj pre boha!!! To s tym zafajcenym prstom, to je fakt moc... 😠

eppik, mozes byt rada, ze to pochopila. Mne sa skor vzdy stava, ze ked sa takto otvorene porozpravam, tak sa to nakoniec obrati proti mne, ze som drzana namyslena 😒 Ale kazdy mame stupen IQ iny, tak som sa s tym v podstate zmierila a uz sa nesnazim.

bambusko
26. jún 2008

fuuuj, pchat babenku palec do pusinky, to je teda humus 😠 aj nechty si vydenzifikovala? ani ja take nerobim, nieto este nejaka prefajcena zenska 😖 co sa tyka bozkavania, ved slinami sa prenasaju choroby ako herpes, mononukleoza, zubny kaz, hepatitida b, chripka, enterovirus... a dokonca aj besnota 😀 takze od cudzich osob maximalne na vlasky, urcite nie na rucicky a na tvar, mamaetka daj svokru do pucu, ak to nedovolis, nik by nemal dieta bozkat, mala sa vyblaznit na svojich

bambusko
26. jún 2008

pinco, radsej by dalsich 30 rokov 😀 drzana namyslena ako chudera ufnukana 🙂

pinco
26. jún 2008

ze "dieta mi chytilo besnotu od svokry" 😀 😀 😀

sorry, ale je mi to strasne smiesne, jasne ze to nie je na smiech...

bambusko, ved mas pravdu, ale niekedy mi to je luto, ze ja som vzdy len ta zla. Lebo ja sa povazujem za takeho sprosteho dobraka, nie za daku bestiu namyslenu. Ale co uz. Lepsie ako by mi mala ocmulovat dieta 😀 Mozno si tie zeny myslia, ze tak si dieta vybuduje dobru imunitu, ked chyti dake choroby hned na zaciatku...

bambusko
26. jún 2008

to by uz bolo ine kafe povedat, nebozkajte mi dieta, moze chytit od vas besnotu 😀 😀 😀
pinco, dobrotu si nechaj pre dieta a manzela 😉 veru, niet nad dobru imunitu, napr. s takym herpesom, to mas na cely zivot a aspon sa nemusis bat, ze to chytis 🙄

pinco
26. jún 2008

no tak daktore svokry sa vazne chovaju ako besne... 😀

renus
26. jún 2008

img style="border

cistko
26. jún 2008

No veru ako besne haha, vam poviem 😢 boli sme v sobotu blahozelat na svadbe manzelovej sesternici. Len co sa cele techtle pechtle skoncilo tak svokra uchmatla drobca a vzala ho do "kutika svojich sestier" a to ste mali vidiet 😲 😲 😲 😀 😲 😲 😲 😀 z ruk do ruk raz ho jedna tahala raz druha vsetky na neho kvicali a skerili sa, stiskali, pusinkovali och joooooooooj vsetky mali na sebe po kilo make-upu, nagebzene pyksy/myslim tie hlavove 😀 😀 😀 😀 / bola som taka nahnevana az ma pot oblieval a manzel len zufalo stal a nedokazal mame povedat aby mu ho "vratila" lebo nechcel nikoho urazit ani vyzerat divne tak som sa do toho nemiesala ale v duchu som ratala do 10/tusim aj stovka to uz bola 😀 /nastastie sme museli odist tak ho vratili zdesene ze my nejdeme na svadbu a vtedy som bola prvy krat neeeeeeeeeskutocne stastna ze tam nejdem lebo takymto stylom by ma do vecera urcite pepka klepla 😝 Drobec sa mi vratil naruzovany, napudrovany po sebe mal kopu trblietok vsetkeho druhu, smrdel ako defka po vsetkych tych parfemoch nastastie sa hned na to pokakal tak aspon to ma potesilo 😀 😀 😀
No a v nedelu ideme na rodinny jansky gulas - nastastie som si u manzela "vybojovala" ze nemusime ist od rana a pojdeme len poobede a utesujem sa ze tam budu aj ine deti so svojimi detmi tak ze Jakubko nebude mat az taku "zaberacku" 😀
Tak ako to ukoncit? No mile mamicky len zhlboka dychat a pevne nervy prajem 😵

jahodka11
26. jún 2008

eppik-jedine s cim nesuhlasim, co si pisala, ze s nami hormony mavaju 🙂 keby si videla, co robia s mojou svokrou? 😀
mamaetka-je mi ta veeelmi luto, ale v ziadnom pripade nedovolit!!!! ked je to tebe protivne, nie je co riesit...ona si uz svoje deti vyoblizovala, toto je tvoje dieta, je to fakt nechutne...a uz nehovorim o tom, ze je fajciarka....dufam, ze to aj tvoj manzel pochopi cim skor....pre dobro vas vsetkych... 😒 tiez si nemyslim, ze je dobry napad nechavat svokru samu s malym, to ja by som asi neprezila...ver mi, ked ti vadia niektore veci, tak nevediet o tom, ze co s nim robi......to nie, to by si bola nervozna ...ale strasne nervozna a nakoniec by to mozno tiez vyvrcholilo hadkou, lebo to v tebe ostane a pri najblizsej "prilezitosti" to vyjde von.....bohuzial...
moja svokra-no comment, tieto posledne 2 tyzdne velka zmena, aspon z mojej strany, uz mi je fakt ukradnuta, nenecham ju s malym ani na 5 sekund a pocas 2 tyzdnov, co som bola u ocina (byvaju v tom istom meste), som ju videla 2x....a to ona taaaak velmi lubi danielka 😠 , haha, jasne.......takze uz som dospela do toho bodu, kedy sa jej uz "nebojim", alebo ako to napisat a JA rozhodujem o tom, co bude s danielkom...ci sa jej to paci alebo nie...a uz to nebudem riesit s manzelom, je mi ho akurat luto, ze je sklamany zo svojej mamy.....
viete, co prve povedala, ked nas stretla s malym vonku? Ze chudacik maly je chudobny, lebo nemal ponozky a asi aj topanky, ked bolo 35 stupnov v tieni.....chapate? tak som jej chcela povedat, ze to ma oblecene to, co mu ona kupila, teda nic....ale zahryzla som si do jayzka.... 🙂
horalla-zaaaavidim 😀

mamaetka
27. jún 2008

dakujem baby za pochopenie a podporu, skusim sa s nou pozhovarat, aj ked neverim ze ma pochopi, urcite sa pojde vyplakat po celej rodine aka som a bude mi to robit poza chrbat. 😢

bambusko
27. jún 2008

zienky, ja si nemyslim, ze budeme tiez take svokry. ved doba je uplne ina, aj vztahy, komunikacia. moje babky boli obe klasika babky so satkou na hlave. moja mama si nedovolila svokre povedat ani mekke f, to sa vtedy nepatrilo, radsej si doma poplakala a otec ju podporoval tak, ze jej daval za pravdu, ale hovoril, aby to vydrzala 😒 dnes su babky mojich deti, teda mama a svokra, take bezne dnesne, trvala a bluzka so suknou, ale pomaly uz aj od tej trvalej upustaju a moja mama nosi uz aj sucasne veci - obcas. fandi mi, ked svokre poviem na rovinu, co sa mi nepaci a ze mam iny nazor, sama povedala, ze nechce, aby som trpela kvoli svokre ako ona. a my uz podla mna budeme zas uplne ine, ja si predstavujem, ze az mi deti odrastu, budem vela cestovat a urcite nie kukat dennodenne svojim detom do hrncov a verim, ze u nich nebudem schnut kazdy den 🙂 ale co som mala ja rada na babkach, chcela by som tiez robit pre svoje vnucata a to, ked pridu k nam, budem vyvarat a vypekat ich oblubene jedla 🙂 snad nebudu vegosi a makrobiotici 😀

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambusko
27. jún 2008

tiez dobry plan 😀

denisocka
27. jún 2008

no bože,asi dnes poviem našim,aby mi male´ho nebozkali na ruky a na USTA ,už som to pár krat povedala a vždy nastalo velke URAZENIE 😠 ale asi by si to mali uvedomiť.Je pravda že take bábo je na zjedenie,ale bozkať by som ho mala len JA 😀

😀

eppik.m
27. jún 2008

Jahodka11 ja si myslím že materstvo zmení každú ženskú a preto že sme tak precitlivelé nám všetko vadí a bereme to tragicky.... a prečo tie hormóny cloumají so svokramy, záhada? 😀 Ja sa teraz snažím držať hesla: "Keď nejde o život, nejde o nič" Však nie sme s cukru. Ináč čo sa týka mojej svokry tak tiež mi na nej vadí snaď aj to jak sa na mňa pozrie 😀 . Ale preboha sme ľudia a máme pusu tak musíme spolu komunikovať. Ono je to ťažké sa dohodnúť ale zmierila som sa s tým že s manželom si berieš aj jeho rodinu a s tým ja nič neurobím a snažím sa ju rešpektovať takú aká je... Postupom času som zistila, že ja som tá najhoršia matka na svete, lebo nerobím veci tak ako mi radia všetky, skúsenejšie svokry, babičky, tetky a ja neviem kdo ešte a robím si to po svojom. Tak čo, nech majú aspoň o čom drbať za mojím chrbtom, mňa momentálne stejne zaujímajú úplné iné veci. Svokru som si zobrala "na kobereček" povedala úprimne čo ma trápí a ona si to hold musela nejak zpracovať. A či sa na mňa preto hnevá či nie, o to tu predsa vobec nejde. Nie som na nej závislá a tým ona nemože so mnou manipulovať! A že ona nevie byť ku mne úprimná a povedať mi na rovinu čo jej vadí na mne, to je ale predsa jej problém! Hlavne do toho neťahať deti. Však oni až vyrastú si úsudok urobia samy. Sú to iba moje úvahy, jak to všetko momentálne vnímam. V sobotu mi bude kočíkovať malého tak ako sme sa dohodli tak som zvedavá z jej strany čo prinesie ten náš malý kompromis. Zatial ho dodržuje a nepletie sa nám do života, aj keď malinko na to zabudla a zase niektorý deň otravovala mňa, že kedy príde manžel domov, potrebuje kúpiť cigarety.... nič som jej nepovedala ale ak ešte raz tak poviem. Majte sa krásne a držme sa. Papa

horallka
28. jún 2008

A amoja bývalá svokra mojej dcére namáčala cumeľ do vodky- vraj kvôli dezinfekcii alebo jej olizovala cumeľ - výdatne predtým posilnená vodkou a podobné veci. Alebo od mesiaca do nej pchala kravské mlieko a podobne.

majada
28. jún 2008

horallka nechcem nikoho uraziť ,ale mala všetko pohromade.....? 😠

eppik.m
29. jún 2008

horallka, teda to je husté!!! 🤐 Tá moja je na odstrel, dohodli sme sa že soboty mi bude kočíkovať malého až keď si ona vyvenčí psa,chodí o 14tej, ževraj potom si dá kafíčko a nohy na stol a až si vydýchne príde na radu vnúča. V tých teplách som jej povedala že až okolo 16tej. Súhlasila. Celý deň sa neozvala a tak som jej poslala sms o pol štvrtej, že o štvrtej bude na nu malý čakať pred barákom aj tak bolo, ale čakali sme 15 min. ona nikde a idem jej volať a ona má vypnutý mobil!!! Večer jej píšem že prečo neprišla, že sme na nu čakali? Ževraj ona čakala do 14tej že sa ozvem a potom šla spať že jej nebolo dobre celu noc a vypla mobil. Ale zabudla už na to že sme sa dohodli, že ak bude zmena tak si dáme vedieť. Z mojej strany nebola!!! Ona trucovala a miesto toho aby mi dala vediet že jej neni dobre a nikam nepojde (vedela to celý den)vypla mobil a všetki vinu zvalila na mna aby mala alibi. A opat som na vine ja, že sa so mnou nadá dohodnúť. Že ma ospravedlnuje moje mládí a že božie mlyny melú pomaly ale iste....mi napísala.No nekopli by ste ju.... 😀

mywiel
29. jún 2008

Lencici ak budes chciet druhe dieta este budes rada, ze sa ti o nu postara a ty si budes moct vydychnut trochu... 😉 😀

mywiel
29. jún 2008

Myslim si ze po druhom dietati to zena uz inac vnima. 🙂

bambusko
29. jún 2008

mywiel, veru nie, ved uvidis 😀

dnes sme mali oslavu, v zahrade sme grilovali, jasneze bola aj svokra a snazila sa, aby som mala co napisat 😀 dospelaci aj deti jedli, pili, debatovali, hrali sa a tak, proste pohodicka, ziaden stres, zlatym klincom programu u nas byva torta - sfuknutie sviecky oslavencom, nakrajanie, ved to poznate. boli sme vsetci napchati na prasknutie, tak sme travili a uvolnovali v zaludku miesto na tu fajnu tortu, ktora este mala len prist na rad, ked zrazu moja vecne uponahlana svokra /ako vecsina dochodcov/ prisla ku mne a vravi: odrez mi z torty, ja uz idem domov. a ja jej na to - to mam akoze potom doniest na stol rozkrojenu tortu a do nej zapichnut sviecku, nech ju ema sfukne? 😕