Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

malaskoricka
8. júl 2008

rumka tvoja svokra miluje filozofovanie 😀

rumka
8. júl 2008

ja neviem či tie naše svokri už zabudli že boli mamami malích bábätiek

majada
8. júl 2008

rumka ...ja si tiež myslím že zabudli....

pinco
9. júl 2008

jahodka, poslem ti par vaziciek a kuchynskych potrieb a uterakov .... 😀 Take dary vacsinou dostaneme. Ved ja si vazim, ale vzdy je to fakt len o tom, aby bola plna taska a aby to bola znacka Tescoma, a vobec nie o tom, co by nas asi potesilo (aj keby to bolo len za par korun...).
Zajtra je den D a ja uz mam teraz paniku 😖 Vcera mi zazvonil mobil a to ONA. Po dvoch mesiacoch nebavenia sa spolu... Tak som jej nezdvihla. 😅 Lebo asi hodinu pred tym som povesala dupacky na balkon (co som si poprala vybavicku) a ona isla so psom, tak to videla. Tak si myslim, ze jej prislo luto, ze ona mi este nic nedoniesla a ze ani nevie, kedy mam presne termin... Ale pokym sa neospravedlnia, ako sa k nam zachovali, tak ja sa nebudem tvarit, ze sa nic nestalo a ze sa bavime dalej... A mozno jej to ani neprislo luto, len aby nevyzerala pred ludmi tak, ze nam nic nedali (lebo my nic ani nechceme).
Takze ak zajtra pridu vinsovat, tak ja idem radsej na kavu s kamoskami a muz nech si to vyriesi s nimi ako chce. Ved to je vlastne jedno, ci sa tu pohadaju, alebo nas ohovoria, ze sme naschval neboli doma 😒 Ale stve ma to neskutocne... Vobec sa nad to neviem povzniest...

gabika11
9. júl 2008

ahojte, tak ka sa k vam pridam. Najradsej mam ked svokra pride pred branku a vola, ci sme doma, alebo kde su mladi? Nas vztah je na bode mrazu, ona je dost cudna osoba, a mysli si, ze len ona je najlepsia a ma sebavedomia, ze by ho mohla rozdavat...

jahodka11
9. júl 2008

pinco, haha, ok, tescomu ja mozem 😀
tak potom napis, ako bolo, co sa stalo.....ja sa chystam bud tyzden ist k mojmu ocinovi a budeme robit oslavu asi, danielko bude mat prve meniny, tak uz teraz sa hrozim, ze dolezie...ale budem sa snazit byt kludna, ved moj danielko bude oslavovat..a hlavne hned reagovat na jej blbe poznamky....ako mi poradil ocino a nie to dusit v sebe, hadam si uvedomi, aka je trapna...inac, aj manzelov kamarat hovoril, ze si rozumel na jednej akcii so vsetkymi, akurat s jeho mamou sa mu nepodarilo porozpravat...ze sa to nedalo, tak to nie je o mne...ja som ju mala kedysi rada...akosi sa zmenila.... 😒

pinco
9. júl 2008

jahodka, niekedy je lepšie to predýchať pre pokoj v rodine 😒 Veď uvidíš, ako sa to vyvinie... Niektorým ľuďom ale nedopína, takže márna snaha reagovať na poznámky... Je to oslava tvojho syna, tak si ju zbytočne nepokaz 😉

jahodka11
9. júl 2008

pinco dakujem, posnazim sa 🙂 ale budu tam aj bud krstni, moja sestra a tak, takze sa budem mat s kym bavit a nevsimat si ju 🙂

janette4
9. júl 2008

caute baby.Ako vás tak čítam, mám pocit,že svokra ostane tiež len svokrou.Tak pridám sa aj ja.Pinco, tá moja býva asi 40m od nás, muž je s nimi v podstate každý deň, lebo majú chalupu, role, záhrady a tam treba makať.Ja tam nechodím, lebo som im hneď na začiatku oznámila, že ja si beriem ich syna a nie ich záhrady.Doteraz som žila v meste, role a záhrady mi nechýbali, tak prečo by som to mala meniť.Ale on je vychovaný tak, že im treba pomôcť.tak chodí.A keď náhodou nejde, tak ešte brbloce, že prečo nejde!?Mne nevadí,mže tam chodí pomáhať, sú to jeho rodičia, ale iné je keď chcem niekomu pomôcť a iné,keď sa s tou pomocou automaticky počíta.
A k tým deťom.My dvaja bývame sami spolu niečo vyše 2 rokov.Asi po3/4 roka som počúvala, dokedy budem brať tabletky, že už by sme aj mohli mať malinké a pod.A keď sme im oznámili, že som tehotná, tak iba prehodila.No, však nejako vychováte.Nezabili by ste ju?Normálne som ostala jak omráčená, čakala som trochu radosti, a nič.
Až donedávna som s ňou vychádzala celkom dobre, ale pri našej svadbe som zistila, že to je človek, ktorý si dá pre korunu, čo korunu-50halierov, aj dieru do kolena vyvŕtať, tak sa snažím s ňou stýkať čo najmenej.Inak tiež neni schopná zapamätať si môj termín.Och, ale som sa dobre vypísala. 😉

mareli
9. júl 2008

a co keby zalozili nase svokry forum o nevestach a poriadne by nas tam prebrali so vsetkymi nasimi "chybami" 😕

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janette4
9. júl 2008

vieš čo, neviem, či by vošlo toľko "dokonalých" osôb do jedného fóra. 😀

mareli
9. júl 2008

my sme boli v sobotu u svokrovcoch na navsteve. tesili sa, ze vidia malu, ale ked ju zacal svokor pestovat, tak zase spustila velky plac. (ako vacsinou pri nom) a on hned zacal akoze agatke hovorit: nie si na mna naucena ze? preto places." a zopakoval to asi 3krat. na to mu manzel povedal, ze to nie je preto, ale preto, ze ju nevie poriadne chytit! ja som mu povedala, nech ju otoci smerom von od seb, aby videla okolie a nech sa s nou postavi a prechadza, ze to ma rada a ukludni sa, ale svokor si zase iba to svoje povedal: :nie nie, ty nie si na mna naucena. chod teda k mame, ci budes u nej plakat." baby, take mi to bolo smiesne. on sa vyhovara na to, ze nie je nan ho naucena. al ked ju chyti, tak ju tak nemotorne drzi a nechce sa mu ani postavit s nou a poprechadzat. jasne, ze mu bude mrncat, ked sa bude zle citit. a navyse agatka asi ako vsetky deti sa rada pestuje a sleduje okolie ked sa s nou prechadzam, ona predsa nebude sediet tvarou k mojej hrudi spokojne a bez placu. 😅

jahodka11
9. júl 2008

mareli, kludne, ja mam svedomie ciste 🙂

mareli
9. júl 2008

janette 😀 😀 😀

mareli
9. júl 2008

janette inak my ked sme povedali, ze som tehotna, tak svokra povedala nieco v tom zmysle, ze co to hovorime, ked este nevieme ako to dopadne.

jahodka11
9. júl 2008

mne zasa svokra, ked sme povedali, ze som v 8 tyzdni povedala, ze ved nech to nejako donosim, ona si potom vnuca vychova.... 🙂 no vtipna je, o to pokoj 🙂

janette4
9. júl 2008

mareli, no paráda.Ozaj, človek čo vymyslel slovo svokra musel mať tiež veľmi milú svokru, nemyslíte?Minule som mužovi hovorila, že jeho babku/mamu jeho mamy/ má radšej ako jeho mamu.Keď som niesla niečo ťažšie a on mi dohováral, aby som to nevláčila, že on to odnesie,tak hneď sa doňho pustila, že čo také sa mi stane, čo všetko ona ako tehotná nosila a je tu,že aspoň ľahšie porodím.Tak jej povedal, že keď z námahy dostanem záchvat/keďže som astmatik/, či mi bude vedieť pomôcť, keď je taká premúdrelá.
Ale inak ju mám celkom rada,keď je v dostatočnej vzdialenosti odo mňa a je ticho a nevyvoláva mi.Vtedy ju úplne zbožňujem.

janette4
9. júl 2008

pohodka 😀 😀 😀 si robíš srandu?

janka5861
9. júl 2008

tema svokra je najlepsia tema.... taka vdacna na pokec... ale ked si na tu moju spomeniem..ked sa moja svokra dozvedela , ze som tehotna povedala : dufam,ze to nebude chlapec . vtedy som myslela ,ze ju zabijem

janette4
9. júl 2008

baby, a neni sú tie svokry nejako naklonované? lebo mne to tak pripadá, jak keby pochádzali z jednej a tej istej.

janka5861
9. júl 2008

moju mam najradsej ked ju nevidim a nepocujem. ked sa narodil drobec, tak mi volal do porodnice a pre istotu som jej ani nebrala telefon. ani teraz jej telefon neberiem.
ale kazda svokra nie je zla. moja mama mala svokru lepsiu ako vlastnu mamu . stale si hovorim, ze preco prava ja mam za svokru taku trubu...

janette4
9. júl 2008

janka 😀 😀 .
Mňa švagriná hneď upozornila, aby som od ich mamy pomoc nečakala.Jej keď sa narodil syn/prvý vnuk!/,tak boli v pôrodnici 3 týždne, lebo malý mal nejaké zdravotné problémy.Za celú dobu ju ich prišli pozrieť raz, druhý deň po narodení.A keď s malým prišla domov, tak rodičia prišli pozrieť až za 2 mesiace.No povedzte, vydržala by vaša mama čakať dva mesiace, aby videla svoje prvé vnúčatko?!
Minule som nahodila reč na túto tému a moja milovaná svokrička mi povedala:Chvalabohu, že Elena/švagriná/ sa všetko naučila v pôrodnici, aspoň ma neotravovala a nevolala.Veď jej tiežť nikto nepomáhal.Ja si neviem predstaviť, že by moja mama niečo také povedala.Tá už sa teraz teší, ako k nám príde a trochu nám pomôže.

janka5861
9. júl 2008

moja svokra ma uz dvoch vnukov a to ze ma teraz tretieho tak to nemohla prezit. ked sa mal narodit nas Matusko , tak ju vobec nezaujimalo ako sa ma v brusku , ci je vsetko v poriadku aj somnou a to som mala dost problemove tehotenstvo.. vsade roztrubovala , ze to bude zase chlapec.. ale ked niekoho teraz stretne , taka je mila , slizka az do ritneho otvoru by mi vliezla. ale fajn je to , ze muz stoji namojej strane. aj teraz ked ju stretnem , som taka ukecana, ze ju pozdravim a onemiem.
Moja mama je poklad , pomaha nam maleho miluje a naozaj mama,je len mama . moja svokra bola posledna v rade na rozum.

janette4
10. júl 2008

janka 😀 .Tá moja je taká istá.Doteraz sa ma ešte ani raz neopýtala, ako sa cítim,aj keď som mala nejaké problémy, či je malé v poriadku, aj keď sme boli na sono, nikdy sa nespýtala,ako to dopadlo nič.Zo začiatku mi stále hovorila, aby som sa neprepchávala, že ona v tehotenstve ešte schudla, a teraz ma zas otravuje, nech sa stále hýbem, že sa mi bude ľahšie rodiť.Ešteže nebývame v jednej domácnosti, už by zo svokra bol vdovec.Som zvedavá, aká bude,keď sa malý narodí, ale moc veľké nádeje tomu nedávam.

jahodka11
10. júl 2008

janette4-aj moja bola taka ista, ani raz sa nespytala na mna, furt len, ze ako sa ma jej vnucik, aj ked som bola v 12-tom tyzdni...chapes? no ako sa asi mal...co ja viem???? 😀

janette4
10. júl 2008

Lenže jej nestálo za opýtanie ani to vnúčatko.Keby jej muž vždy vyradostený nešiel hovoriť,čo nové,tak sa ani neopýta.Zrovna za mnou bola suseda a hovorila mi,že včera stretla moju svokru a pýtala sa jej či som ešte doma.Ja jej na to:to je pekné, keď sa svokra pýta cudzích ľudí,či som ešte doma a pritom bývame asi 40m od nej a telefóny nám všetkým fungujú.

lenocka80
10. júl 2008

Babky tak moja svokrusa zasa svojho vnucika porovnava so svojim psom... 🙂 Ja jej poviem, ze Marecek robi toto a toto a ona mi, ze Sisinka zasa robi toto a toto... 😀 tak to asi hovori za vsetko...nie?

janka5861
10. júl 2008

lenocka,keby mi mojho maleho porovna so psom, tak jej asi kupim granule a misku. asi by som sa s nou pekne povadila. totiz ja si nenecham ani od nej rozkazovat. raz sa ma pokusala usmernovat, tak som jej vysvetlila , ze ma len tri deti a ja som jej neni vlastne nic a nech si kupi psa pokial chce niekoho vychovavat. tak som jej povedala svoje a od vtedy mam pokoj. ked zs nieco mudre povie , tak sa otocim a kaslem na nu. po svadbe chcela , aby som ju volala mama. no to som jej povedala , ze ja mam mamu len jednu a ziadne oslovovanie mile nebude. tak jej vykam a neoslovujem.

lenocka80
10. júl 2008

Ja tiez vykam a neoslovujem, sice mi ani nenavhrhla aby som ju mamou nazyvala, ale ani by som to nechcela. Ja ju uz beriem s rezervou, lebo ma vystiera, ked nieco povie, teda aspon sa snazim...Zatial sme tam velakrat neboli, ale ked sme boli tak jej maly plakal a to bol samozrejme pocikany, pokakany, hladny....potom zasa ckal, lebo sa mu troska po papani odgrcklo a to mu zasa bola zima a neviem co...Len sa mi tam hnusi chodit, ked viem ze vsade je pes...este aj do postele si ho davaju, no tak ako tam mam polozit babo...