Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

pinco
10. júl 2008

ešte, že ti nesľúbili, že ti ho kúpia 😅 Lebo neviem, v čom by si kočíkovala..

anouchka
10. júl 2008

janette4 no teraz ti povedia že načo ti ma na ten kočik dať,keď ho už máš doma

janka5861
10. júl 2008

moja svokra nasemu malemu kupuje stolicku na jedenie este od vtedy, ked bol v brusku. a keby mame cakat na to keby ju kupi asi by jedol pri dverach. je stedra. jednemu synovi splaca uver, druhej dcere pomaha kazdu chvilku a mi nepotrebujeme . ked sa ma uz stale pytal co potrebuje nase dieta, tak som sa nasrala a povedala som jej, ze ked chce ze nech nieco kupi a ked nie , nech neotravuje otazkami a nech si nederie usta. najlepsie je na tom to , ze plakala herecka ako ju nemam rada a ona nevie preco a co mi urobila a moj muz jej povedal, ze inak to nebude a ze ma smolu. ako sa chova je jej vec a on je na mojej strane.

pinco
10. júl 2008

janka - 100 bodov! 😎

janette4
10. júl 2008

anouchka, vieš že už aj to som čakala? a nič.ale možno ma prekvapí a ozaj to zadrie.
Ešte ma napadlo.Keď sme mali mať svadbu, povedala, že nám kúpi svadobné poháre, že to budeme mať od nich ako svadobný dar.Ja že dobre.A keď už bolo po svadbe, s mojou mamou sa vyrovnávali, čo ktorá platila a tak.A predstavte si ona si tam tie poháre zarátala, aby jej mama polovicu dala.Pritom od našich sme dostali oveľa drahší dar, ale to je jedno.Moja mama kukala jak puk, ja som skoro na riť padla,v mužovi by sa krvi nedorezal a milostivá v pohode.Až keď svokor povedal, že však to sme dostali od nich, tak potom to odrátala.Ale keby sa nebol ozval, tak si to asi nechá zaplatiť. 😨

bambusko
10. júl 2008

pinco, no ked pridu v nedelu, to by si mala nejaku paradnu trotu upiect 😀 napr. tuto:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5760
svokor by odpadol, mozno aj svokra 😀
ked ste pri tych daroch, mne raz kupila svokra v polsku obrovsku avivaz, som sa podakovala, ze ja to nepouzivam. tak som ju dostala na narodeniny 😠 skoncila v kontajneri...
dnes zavaram marhule, tak som si spomenula na svokrinu hlasku, ked sme zacinali prerabat dom, vyhadzovali sme z kuchyne taku staru pec na pevne palivo. povedala, ze si ju mame nechat, ved je dobra a ja ze naco?! vraj na nej mozem v lete zavarat 😀 😀 😀 jasne, ked mam teplovzdusnu ruru, no nie? vzdy, ked zavaram, si na to spomeniem

janka5861
10. júl 2008

nam nasi kupili k svadbe byt a to sme sa tak tesili s muzom a moja svokra nam dala darcek. pozicala si od nas peniaze . no nie je bajecna ? ale tak sa pretvaruje , SND by ju ihned prijalo .
ja som taka rada , ze je takato tem a ze len ja nemam taku bajecnu svokru .

janette4
10. júl 2008

ano, aj ja som dostala aviváž tento rok na narodeniny, a samozrejme nezabudla mi povedať cenu.

anouchka
10. júl 2008

bambusko,ale som sa z chuti zasmiala,ta moja nic akože nevladze urobiť,ani chodiť nemože,ale nedavno vyela na kreslo,zvesila zaclonu a začala si ňou nadšívať kratke tielka

pinco
10. júl 2008

bambusko, dík za tip na tortu. To by fakt odpadli, lebo oni si myslia, že ja neviem variť ani piecť (na meniny som urobila takú ľahkú nepečenú a svokor taký vybitý, že či som to naozaj ja robila 😅 ).
Aj my sme dnes u mamy zavárali marhule. S jej svokrou 😀

pinco
10. júl 2008

ja neviem, čo máte proti praktickým darom ako je aviváž? 😀

bambusko
10. júl 2008

ja nic, len som studovala chemiu 😅

pinco
10. júl 2008

a čo? nemá sa to používať? Alebo to je nejaká chemická reakcia na svokru? 😀

anouchka
10. júl 2008

bambusko,ako je to s tou avivažou?

bambusko
10. júl 2008

podla mna je to zas jedna zbytocna chemikalia, ktora sa cape uz na mrnata - ta avivaz 😀 ale maju dobry marketing... aspon maju svokry co kupovat. a neznasam tie prenikave synteticke vone 😖

lovacka
10. júl 2008

hmmm caute babule
ja nebudem rospisovat co mne vsetko vyviedli ale asi to bude aj tym ze ak maju dcery a synov tak stale budu mat ten vstah krajsi s dcerami co je pochopitelne.mna napada len jedno ze mali by si uvedomit ze ako by sa citila ich dcera keby sa k nej chovali tak ako trebars k nam uboziatkam 😀
aj ked ja sa nestazujem ja vidim svokrovcov raz za rok max dva krat kedze sme v uk a ked nie je cas tak niekedy ani tolko
ja si to uz ani nepripustam manzel je a mojej strane a ja som mu zato vdacna aj ked viem ze ho to trapi ze nemame s jeho rodicmi aspon taky vztah ako jeho sestra s manzelom
Ale zase svagrine nemozem zazlievat s nou mam pekny vztah(teda aspon dufam Livca 😀 )

jahodka11
10. júl 2008

jaaaj, to ja dostanem vzdy len bonbonieru.....aj ked som kojila a nemohla cokoladu, bonboniera ma neminula 🙂

lovacka
10. júl 2008

ale zase nemozem zazlievat svokrovcom co sa darcekov tyka lebo stale som dostala bud peniaze alebo normalny darcek ako pulover nikdy nie nejaky blud v tom im fakt nemozem zazlievat.Len keby ma mali trosicku radsej 😅

anouchka
10. júl 2008

moja nevie kedy mam narodeniny,ona mi neblahoželá a sme v jednom dvore
ona neprisla zablahoželat ani našmu synovy k 1. ani 2 . narodeninam

kosicanka1
10. júl 2008

lovacka, je to tak ako pises, svokra ma samozrejme krajsi vztah k dcere ako k neveste. ja mam to iste, niekde som to tu na MK pisala a jedna holka mi pekne odpisala, ze tielko je blizsie ako kosela 😀
nic s tym nenarobim, teraz ma aj svagrina dcerku, takze svokra sa u nas neukazala uz niekolko mesiacov a zvysoka na nas kasle 😖

kosicanka1
10. júl 2008

a co sa darcekov tyka, tak som asi vzduch, simonka mala minuly tyzden rok a dopadla rovnako. 😖

bambusko
10. júl 2008

jahodka, kolko cokolad a bombonier som ja dostala za posledny polrok ☹ a ani jednu od svokry. drahy sa vzdy potesi, ale dve take fajnove som si odlozila, maju dlhu zaruku 🙂

lovacka
10. júl 2008

no ahoj kosicanka
si ma aj spoznala ci len si sa nahodne ozvala?
si mojej svagrinej kamoska 😀 nieze budes bonzovat 😅

pinco
10. júl 2008

tak bonbonieru mám ja rada 😀 Ja niekedy dostanem aj dve (nie je mi celkom jasné prečo, ale nevadí.)

si tu robím srandu, ale zasa mám žalúdok stiahnutý z toho, ako to ide v nedeľu prebiehať... V mojom stave mi tieto "rodinné vzťahy" fakt neprospievajú. 😖

lovacka
10. júl 2008

baby ono to nie je vsetko len o darcekoch aj ked samozrejme ked si na vas nespomenie nikto od svokrovcov tak to nezlepsi na nalade mne napr darceky nechybaju radsej by som brala to aby ma mali radi.ale vnucovat sa nebudem a hadam jedneho dna pochopia aj oni ze sme tu prilis kratko na to aby sme sa neznasali 😉

kosicanka1
10. júl 2008

ahoj, k svokram som sa tu uz ja vyjadrila a uz to neriesim, zasa na druhej strane, keby ma otravovala tiez by mi to slo na nervy. proste pre synceka si vysnivala nieco lepsie a teraz ma musi strpiet.
a nebudem bonzovat 😉

lovacka
10. júl 2008

takze vies kto som hej?
inac simonke vsetko naj?
a bola si teraz s livcou? vies ake maju novinky?

anouchka
10. júl 2008

tak ta moja uz može nacvicovať skoky do t.... a ak by mala oprať na mojej pračke,tak radšej v špinavom

kosicanka1
10. júl 2008

ono tie matky su na synov neskutocne zatazene a ani princezna by nebola pre ich zlaticko dost dobra. mna na zaciatku uplne neznasala, teraz ma akceptuje, ale ako vravim, nevidame sa a ak nahodou, tak je to zdvorilostne ako cudzi ludia. s manzelom sme spolu 10 rokov a ja ju oslovujem pani S....

pinco
10. júl 2008

hej tielko je bližšie ako košeľa, ale my sme dve košele 😒 Teda ja som skôr už dáka reflexná vesta 😀