Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi7
5. máj 2008

ahojte babule 🙂 co nove?
womenne ahoj uz som tu mala som vela roboty,ale aspon ze ma to bavi 🙂 citala som si co si popisala to ta chapem ze by si uz niekam isla na kavu,tvoj manzel si to tazko predstavuje je prec a je medzi ludmi keby ste si to vymenili na tyzden ze by si bola prec a on doma potom by to pochopil.ine je ked pride a ste doma spolu,ked pride chod s kamoskou na kavu a uvidis 😉

bambi7
5. máj 2008

ja chapem ze sa namaka v robote ale ty tiez no nie

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xstelinka
5. máj 2008

ahojte,
tak som zvedava ako to bude u nas vyzerat, ked sa narodi maly. Dufam, ze neskoncim na psychiatrii a dufam, ze bude moj drahy stat za mnou. No uz teraz mam z toho vsetkeho strach.

Kedy ste prijali prvu navstevu po porode doma?

linnetka
5. máj 2008

Ahojte, dnes som nasla tuto temu a som s nej uplne rozcarovana. Som taka rada, ze nemam sama take pocity.
Mne do porodu svokra vobec nevadila, no potom sa mi sem po porode na tyzden nasackovala a to vam poviem, bolo to hrozne. Stale mi ju brala z ruk, ked v postielke zamrncala, tak ju hned vytahovala a to mala mrncala len zo sna.

Najlepsie zo vsetkeho bolo prvu noc ako som prisla z porodnice. Mala sa v noci zobudila na kojenie, trosicku plackala, samozrejme sa do spalne doterigala aj svokra. No a ako som kojila, tak si manzel lahol za mna, objal nas a pozeral ako kojim. No a ta moja uzasna svokra nam tuto krasnu rodinnu chvilku pokazila tym, ze si kvokla predomna a cumela na nas. Chapete to?

linnetka
5. máj 2008

A take veci ako ze sa s nami trepala aj na prvu prehliadku k pediatricke a tak.
Zeny .... ja ju odvtedy nemozem citit. Vtedy som mala pocit, ze mi ju chce ukradnut.
Nastastie byva az pri Leviciach, ale chodi k nam pravidelne kazdy mesiac na par dni na navstevu. Dokonca si uz naplanovala aj tyzdnovu dovolenku v lete aj so svojim 5r. vnukom.

Co mam robit? Muz na nu neda dopustit a ja nie som taka, ze by som sa hadala. Neni zla, ale strasne mi vadi, to ako sa mazna dokonca aj ked sa rozprava so mnou, to ze ten jej 5r. vnuk sa miesto kupania chodi "čupkať", nedostava jedlo ale "papačo", ja nechcem aby sa takto niekedy bavila aj s mojou dcerou.
Najhorsie je, ze tieto vyrazy zacina skusat aj moj muz.

dadulka19
5. máj 2008

linnetka 😠 😠 😠 ,by som ju vykopla a to doslova 😠 😠 😠

elise
5. máj 2008

treba si povedať svoje 😉 ja aj mojej mame poviem ked nechcem niečo aby robila čo sa mi mi pri výchove syna nepáči. inak moja svokra stelesnenie diabla v ludskom tele nášho syna ani od pôrodu nevidela 😠

elise
5. máj 2008

a čo so svokrou? no vystreliť na mesiac bez možnosti návratu 😀

dadulka19
5. máj 2008

linn,normálne v kľude sa skús o tom porozprávať s mužom,čo ti vadí a tak.A potom to spolu jemne povedať svokre.Je na 100%isté,že sa urazí,ale časom ju to prejde a bude po tvojom.Ja som sa v takých veciach na muža spoľahnúť nemohla,ale som to svokre všetko vykričala,tvárila sa,že ju zo mňa chytá infarkt,ale časom to prešlo a stiahla sa,hoci občas skúša presadiť svoje 😝 ..držím palce..

linnetka
5. máj 2008

najhorsie je, ze urazeny bude aj moj muz. povie mi ako vzdy, ze ju nemam rada a citim sa, akoby som bola ja ta zla.

linnetka
5. máj 2008

elise, ja by som bola radsej keby k nam nechodila vobec, hrozne ma vytaca. vazne male decko v tele 60 rocnej zeny

dadulka19
5. máj 2008

fu,tak to nieje bohviečo.To by teda mal pochopiť,že rodina ste vy traja a svokra sa tam nemá,čo miešať.Linn,ale hlavne si ver,že hlavná si ty,ty si matka a výchova dieťaťa je hlavne tvoja(a manželova)vec.Viem,že to je ťažké s takou svokrou,poznám to 😠 .My sme sa s mužom kvôli svokre hádali x krát,ale moje deti si vychovám ja.Ona mala predsa takú istú možnosť.A už beriem normálne,že som najhoršia ja 😀 ,aj švagriná mala reči,že ako som babke ublížila,keď som na ňu kričala 😀

linnetka
5. máj 2008

Teraz sa k nam znovu chysta na "par dni" ... tak sa skusim s manzelom porozpravat o nejakych tych pravidlach a budem dufat, ze ma pochopi.
Ale mam to dost tazke, uz niekolko krat som mu hovorila, ze rodina sme my a ze my sme prvorade aj ked je to jeho matka. Ma totiz iba ju, oco aj starsia sestra od nich odisli pred 13 r. a sestra sa pred 2 r. vratila aj s vnukom.
Tak sa jej strasne snazi pomahat. Niekedy sa mi zda, ze viac mysli na nu ako na nas. Je blbe, ze to pisem sem, ale nemam sa komu vyrozpravat. ☹

elise
5. máj 2008

linetka žiadne pocity viny tie som mala 4 roky aj ja ty vychovávaš svoje dieťa najlepšie ako vieš a manžel je tvoja opora, manžel musí pochopiť že prioritná rodina ste prenho vy dvaja a amamička je až tá potom. Starí rodičia majú právo deti zozmaznávať ale nech to robia zmierou ako si to predstavuješ ty, a ked deti budú u nej nech s nimi robí čo chce vrámci noriem (ved u babky sme mali aj tak viac volnosti kao doma nie, teda ja ano 😉 ) ale doma oznám pravidlá ktoré vyžaduješ. 😉

adetka
5. máj 2008

moja svokra si odo mna drzi odstup... a ja od nej... raz sme sa pohadali... a vyzeralo to, ze uz sa spolu nebudeme nikdy rozpravat... po mesiaci nerozpravania... kedze som chcela kvoli Mirke zachovat aspon nejaky kontakt... aby neprisla o babku... som sa jej ospravedlnila... ale jasne vysvetlila, ze nie som 17-rocne dievcatko... co bude svokru na slovo posluchat... ze mam svoj zivot a Mirka je moja dcera... a od vtedy je to celkom fajn... este obcas na nu zavrcim... ked mam pocit, ze sa k Mirke nesprava tak, ako by sa mala...nasilne ju berie z miesta, kde chce byt a vnucuje jej hracky, pripadne jedlo... pripadne jej moje dieta zoberiem... nastastie su moj manzel, svokor a svagor vacsinou na mojej strane...

teraz uz vacsinou na mna pozrie... ked nieco s malou chce... a ked vidi, ze sa na nu nedivam, pripadne zavrtim hlavou... da pokoj... uvidim, ako sa to zmeni, ked bude Mirka vacsia a bude rozpravat 😅

do malej 4. mesiacov o nu takmer vobec nejavila zaujem 😠

elise
5. máj 2008

je dobré spraviť kompromisy vyhrad svokre určité hodiny kedy môže byť s malou napríklad ranná vychádzka alebo poobedná vychádzka a ty si oddýchni, relaxuj, napusti si vaňu alebo sa venujte s manželom sami sebe. alebo jej urči jedno prebalovanie denne a večer dve hodinky a vyrazte si na večeru 😉

linnetka
5. máj 2008

no elise, do kocika jej ju mozno dam, ale zeby som ju nechala s nou samu ... ee Vobec jej v tomto smere neverim. Uz vidim, akoby ju najradsej cely cas len pestovala a vykladala jej, tym svojim upistanym hlasom. Ona jej rozprava aj ked mala spi. Minule mi hovori, ze uz by mala aj spala, tak jej hovorim, ze asi tazko zaspi, ked jej bude rozpravat.
Skoda slov. 😠
Zas som sa len rozculila. To sa mi stava vzdy pri myslienke na nu.

elise
5. máj 2008

linetka ona býva ďaleko od vás?

linnetka
5. máj 2008

adetka, este neviem co bude o 2 r. lebo skor jej ju urcite na prazdniny nedam, ale ak sa bude chovat tak, ako k svojmu prvemu vnukovi, urcite zakrocim. Neviem, ako to je s detickami, ale nezda sa mi, ze by dokonca 2r. mrne chcelo byt niekde bez mami viac ako den. Alebo sa mylim?

linnetka
5. máj 2008

hej 90 km nastastie, ale kazdy mesiac k nam chodi na tych svojich par dni a to mi staci.
Zacalo to az po porode, akoby si chcela vynahradit to, ze nevidela vyrastat dcerinho syna. ☹

elise
5. máj 2008

linnetka tak jej povedz že nech nechodí tento mesiac, že máš niečo iné na pláne. 😉

linnetka
5. máj 2008

ona je na invalidnom, ma cas stale, pride o tyzden. ☹ Asi tak. a teraz sa sem chysta s muzovymi sesternicami a ich detmi, frajermi ... najlepsie je ze vsetci su z komarna a nehovoria po slovensky 😀 no co vam budem hovorit, komedia.

elise
5. máj 2008

lenetka tak hlavu hore a brán si svoju rodinu a dieťa jednoducho si povedz svoje a zober si manželíka na koberček a povedz mu ako ho veľmi ľúbiš....a že si šťastná že môžeš kojiť tak nech ťa jeho mamička nestresuje že nech dodržiava tvoje pokyny, aby si neprišla o mliečko. že nie je dobré aby si sa stresovla, že máš jeho mamičku rád ale že nech ona rešpektuje že je na návšteve.🙂
držím ti palčeky 😉

linnetka
5. máj 2008

zostava mi asi len, urcit pravidla a zmierit sa s navstevami. muzovi vtlct do hlavy, kto je prvorady a prezit par dni tichu domacnost. 🙂 TO zvladnem.

linnetka
5. máj 2008

dik za pokec, mala je uz hore 🙂

elise
5. máj 2008

linetka tvoja krásna olívia potrebuje maminku v pohode a to musí byť pre manželíka priorita🙂

biela
5. máj 2008

joj, baby, vždy keď čítam túto tému, mám nervy. 😠
chápem vás, ako vám je. všetky máme podobný problém.
ja už to riešim tak, že si tú moju ani nevšímam keď je u nás alebo my u nich. vtedy zasiahnem, keď dáva malému do pusinky nejakú hračku a tak...
zo slušnosti prehodím pár slov.
stále si hovorím, že sa musím viac snažiť s ňou vychádzať, ale NEDÁ SA TO...

bambi7
5. máj 2008

ahoj linnetka no mas to tazke ono sa lepsie radi ked nie sme v tvojej situacii.no neviem je to komplikovanejsie tym ze tvoj drahy neda na mamu dopustit,chapem ze ju ma rad to je sice super ale teraz ma vas dve.keby som bola v tvojej situacii asi by som to riesila tym ,ze by som sa manzelom porozpravala ale v klude si sadnut aby to nezobral inac a budes najhorsia ty,ze ju nemas rada a tak.... ja by som povedala asi tolko ze proti nej nic nemas ,rada ju uvidis ale nech necha vychovu na tebe opytaj sa ho ako by sa citil on keby sa vasi starali do vas .urcite vas obe moc lubi a pochop to.keby si na svokru nieco povedala nedopadlo by to dobre a budete sa hadat .a naco je to dobre tak drzim palce 🙂