Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

szivem
1. okt 2008

Editka aj to je nazor.Ja som si sice neprecitala celu diskusiu na tuto temu,ale ked to vidis takto neda sa ti nic vytknut len dat ti za pravdu.Ale aj ty musis uznat ze nie vsetky svokry su rovnake,ty mozno mas dobry vztah so svojou svokrou ale ja sa musim zastat tych zien ktore ho nemaju.Mam proste taku skusenost.Mozno ked svokra nieco kupi tak to vkuse vyhadzuje na oci a to potom radsej nech nenosi nic,mozno ked sa prilis stara tak neda dychat,no a s tym sukromim tak to mas uplnu pravdu,je na kazdom z nas ako sa rozhodneme,ci byvat sami alebo so svokrovcami.No a ja uz teraz viem ze ja budem ta najlepsia svokra na svete.Mala som totiz priklad aka urcite byt nesmiem.

editka_nz
1. okt 2008

Samozrejme, viem, že sú aj svokry-mrchy, s ktorými sa nedá dobre vychádzať. Ale iste také nie sú všetky. Ja som len chcela povedať, že občas je za tým všetkým skôr nedorozumenie ako svokrin zlý úmysel a vždy je lepšie vydiskutovať si veci, povedať, čo mi vadí, opýtať sa, čo vadí jej... Pre lepšie vzťahy a pokoj v rodine.
Všetkým Vám držím palce, aby sa tie vzťahy čo najviac zlepšili. A ak sa nepodarí, tak už len - pevné nervy. 😉

aussiegirl
1. okt 2008

editka super napisane 😀

ilduska14
1. okt 2008

Editka a ty máš akú svokru? Určite máš v niektorých prípadoch pravdu, ale vieš je ťažké vychádzať s niekym, kto iných nazor nerešpektuje a nie je schopný robiť kompromisy.Ja som kľudný človek a aj moje okolie by potvrdilo že ma skoro nič nerozhádže a nerada sa hádam. ale keď niekoho o niečo 10 krát pekne požiadaš a na 11-ty krát ti spravy opak s takým človekom sa nedá.A ja som konkrétne ten príklad ako píše szivem že to čo nám ona pomôže a kúpi máme vyhodené na oči.A to jej stále opakujeme že nič nechceme,nedá si povedať a potom nám to vykričí.Ako by si to ty riešila?Ako by si komunikovala s človekom, ktorý iných nepočúva a potom sa za všetko uráža? A mi nechceme naozaj nič len kľudne si žiť.Vieš je to tvoj názor, ale tu píšu dievčatá aby sa posťažovali alebo si dali poradiť ako majú zvládať situáciu.To tvoje tvrdenie že ich za každú cenu chceme nenávidieť pokladám za dosť prehnané.Ja si myslím že väčšina báb čo tu píšu nechcú nič iné len život bez hádok a každá to určite /teda dúfam/ skúšala vyriešiť najprv po dobrom.Bola by som rada keby si mi napísala/keď nechceš zverejňovať tak do súkromnej pošty/, že ktoré príspevky sa ti zdajú byť prehnané.Som zvedavá čí ich posúdim ako ty, lebo ani ja som všetky príspevky nečítala. 😉

jahodka11
1. okt 2008

editak-tak neda mi nezareagovat, ako pises, zo 4 dni sa stali uz 2 mesiace a auto uz od nich ani nechceme....tebe sa to mozno zda normalne, nam s manzelom nie a to, ze s nami nekomunikuje, to ti tiez pripada normalne? ze ona vlastne teraz caka, ze jej milovany vnucik bude mat 1 rok, ze ved hadam prideme, aby sme to oslavili? mne sa to teda nezda a ako pise ilduska-aj ja verim, ze sme sa vsetky najskor snazili, ja som ju aj mala rada, sama si to pokazila...na zaciatku som sa len smiala kolegyniam(ked hovorili o svokrach) a svoju svokru som svokrou ani nenazyvala a teraz.....no ale musela by si ju a nas poznat a videla by si sama 😒

editka_nz
1. okt 2008

ilduska, jahodka, už som napísala vyššie, že sú svokry, s ktorými sa vychádzať nedá a vtedy sa naozaj neoplatí ničiť si nervy. Ale napríklad mne sa nezdá až také nenormálne, keď niekto chce späť SVOJE auto. Ani sa mi nezdá fér to, čo urobila anyjelyk - nasťahovať sa k svokrovcom, ktorí majú taký malý byt, že v jednej izbe spáva ona s priateľom a malým dieťaťom a ešte aj priateľova sestra. A sťažuje sa, že tam nemá súkromie. Myslím, že sestra jej priateľa je na tom horšie, keď sa k nej do izby nasťahovala cudza baba aj s malým...
Nemusíte so mnou súhlasiť, je to len môj názor. Ak som sa tým niekoho dotkla, určite to nebol úmysel. Skôr som chcela naznačiť, že niekedy existuje viac uhlov pohľadu a možno aj menej bolestné riešenie ako hádky. Ale uznávam, že niekedy to fakt nejde.

editka_nz
1. okt 2008

aussiegirl, díky 😉

ilduska14
1. okt 2008

editka, tak ja sa urcite dotknutá necítim neboj 😉 Keď to nejde, tak to nejde 😀 Ale vážne, je to ťažké veľa vecí posudzovať, lebo na tú istú vec môže mať 5 z nás rôznych 5 názorov.S tým súkromím je to dosť blbé, ja si myslím že si tam súkormie narúšajú obe rodiny navzájom.Aj keď je veľa takých prípadov, keď svokrovci chodia do izby bez zaklopania a naopak ich deti a nevesty by si to nedovolili.Mi z tohto smeru máme pokoj, lebo bývame sami v podnájme.Ak keď sa o niektoré veci musíme ukrátiť napr.o dovoleku, lebo čo platíme naviac neušetríme a z iného šetriť nemôžme ale aspoň sme si sami pánmi.A tie hádky, každá máme aj inú povahu.Niekto je viac výbušný a háda sa možno aj keď netreba, ale to je už v povahe a s tým sa nič nedá a niektoré sa hádame už až keď je "pohár plný".V každom prípade musíme sami zvážiť čo si ako poriešime a či sa to vôbec poriešiť dá.Musím ale napísať že niekedy sa to vôbec nedá ako píšeš editka a ja to už aj niekedy vzdávam.Je ťažké vysvetľovať niekomu niečo ak má v hlave vštiepené že každé tvoje slovo treba vyvrátiť.Či to je už pravdivé, alebo logické to je jedno.Hlavne aby som nemala pravdu.Ale nič to rozhodla som sa ignorovať a dúfam že to zaberie.Tak aj ja držím palce.A editka nenapísala si akú máš svokru 😉 Som zvedavá 😀

editka_nz
1. okt 2008

ilduska, moja svokra nie je dokonalá. Keby som chcela, nájdem na nej milión chýb a ona na mne tiež. Ale snažím sa ju rešpektovať, je to mama môjho manžela. Stáva sa, že máme rozdielne názory, ja to riešim tak, že si ju vypočujem a buď jej dám za pravdu alebo si jednoducho spravím po svojom. Keby som sa vždy mala kvôli tomu rozčuľovať, asi už mám žalúdočné vredy a žlčníkové kamene 😀 A všimla som si, že keď sa ja správam ústretovo, správa sa tak aj ona. Ja viem, že sa mi to ľahko hovorí, keď mám takú normálnu svokru a nie beštiu 🙂 🙂 🙂

jahodka11
1. okt 2008

editka-ved hej, ja len, ze ak raz budem mat 2 auta a moj syn ani jedno a narodi sa im babatko, tak im ho poziciam dokedy budu potrebovat!!!......teraz to auto stoji na parkovisku.....my by sme ho aspon vyuzili, caka nas chodenie po lekaroch na kramare kvoli kontrolam a budeme chodit MHD a prestupovat...ja viem, ze je milion mamiciek bez aut, ved aj ja tam patrim, ale ked niekto len rozprava a ak nam moze pomoct, tak ani nahodou.....stve ma to 😒

lia
1. okt 2008

dobra tema 😀 😀

ilduska14
1. okt 2008

Tak dokonalý človek neexistuje.Každý máme svoje chyby. 😉 Či už menšie alebo väčšie ale máme ich habadej. 😀 A pre mňa je vzácny taký človek ktorý si svoje chyby uvedomí a neututláva ich.O to sa snažíme aj v manželstve, priznať si chybu a snažiť sa ju napraviť a tak chceme vychovávať aj malú.Lenže moja svokra má takú predstavu že malá môže všetko, všade a bez následkov.A nechápe že ju chceme učiť zodpovednosti a aby si aj vedela napr.sama upratať, lebo ona má takú predstavu že 2 ročné dieťa ešte nemá po sebe čo upratovať, od toho má rodičov a starých rodičov 😕 .A na našu smolu je to jej fixná idea a hotovo 😠 No nevadí, už to neskôr nejak poriešime, malá je ešte malinká, len nechceme aby jej odmalička vštepovala takého svoje názory, lebo neskôr to môže byť vážny problém 😖 To je dobre že si na nej vysledovala, že ako na ňu a že sa to dá.Máš v tomto šťastie, že keď ty na ňu podobrom tak aj ona.U nás to bohužial nefunguje, skúšali sme. 😒 😢 Aj ja som hovorila mužovi, že ju rešpektujem a znášam, ale iba preto že je to jeho mama. 🙄 Rodičov si človek nevyberá.Aj on si uvedomuje aká je a som mu povedala že nech si s ňou narobí sám poriadky keď bude vyskakovať, lebo odomňa to pre ňu vyznieva ako totálne napadnutie jej osoby a pri tom to tak nemyslím, lebo len vyjadrujem svoj názor a to podotýkam najprv stále miernym hlasom ale žiaden efetk 😖 Tak nech to rieši on, je to jeho mama.

szivem
1. okt 2008

tak sa pridaj a pochval sa,do ktorej kategorie patri tvoja svokra?

ilduska14
1. okt 2008

jahodka aj také poznám.Požičiam, požičiam, dám, ale potom si pýtam naspäť. 😠 Neviem či ho ozaj potrebovali, ale oni majú radi aj také ťahy, že nech to radšej ja mám doma nevyužité než aby si to mala mať ty. 😉 Ale neboj, aj my sme bez auta a aj keď nám veľmi chýba dá sa to zvládnuť.Ja idem s malou všade kočíkom aj keď trvá cesta dlhšie, ale aspoň sa prejdeme. 😀 Len teraz to bude nafigu keď ide zlé počasie. 😖

szivem
1. okt 2008

toho sa nebojte,ved deti treba otuzovat,dobre naobliekat a verte tomu za kazdeho pocasia je pre nich prechadzka prijemna.Ja chodim so synom na prechadzky za kazdeho pocasia,mali by mi nevydrzal bez prechadzky,a potom mi vzdy krasne pospi a ani chory nie je.Aj ked prsi,normalne ma radost z toho ze ma na kociku plastenku a zabava sa tym ze sa ju snazi chytit.

mamutka
2. okt 2008

editka, neviem ci sem este zbehnes, toto riesime aj v teme svokry, uz neviem kam skor 😀
no ale k veci - nazor mojej svokry - dvaja mladi nemaju spolu chodit pred svadbou, len v slusnosti sa stretnut, poznala taku, co chodila s chlapcom, ze sa lubili, ale rodicia ju prinutili vydaj sa za ineho, starsieho a tak, napokon povedala, ze je spokojna, ze po 15 rokoch!!! si zvykla a mali spolu spokojny zivot!!!! povie toto dnes normalna osoba?
Som jej razne povedala, ze hriech nie je ked sa dvaja maju radi a vazia si jeden druheho, ale hriech je davat dokopy ludi ako kone na trhu, brat sa koli dobytku a poliam ako volakedy a ze ci to chce aj dnes tak..........zavrela papulu, naozaj by som jej niekedy najradsej uvalila jednu. Ona je taka jednoduchsia, dost som o nej uz popisala, ale toto ako hodnoti kazdeho, posudzuje a odsudzuje a este si ma zavola a da mi takuto prednasku...........niezeby bola rada, ze roky s jej synom pekne zijeme...........a to ze sme spolu pred svadbou byvali ona vediet nesmie, lebo by bolo dalsie kazanie!
mas v niektorych veciach pravdu, s tym sukromim a tak, ale zase kazdy je v inej situacii, ja sice tiez radsej za najom vyhodit, ako sa k niekomu nakvartirovat, ale kazdeho vec, len potom treba bud vychadzat, alebo sa moc necudovat...

nejdem sa opakovat co ta moja este vykonava, ake prednasky, krik koli kostolu a tak ale raz napisem, ak sa nezdrim a oznamim jej, ze nech sa pozrie ako ona vychovala deti, ked jej stale klame jej milovana dcerenka, taka slusna, stale v kostole a tak a ma po potrate dievcinka, to ked v sebe neudrzim, to uz len bude v rodine chaos......

editka_nz
2. okt 2008

mamutka, Tvoja svokra je asi jednoduchá žena, ktorá stále žije v stredoveku a určite je skalopevne presvedčená, že len jej názory sú správne. Takých ľudí nepresvedčíš. Ale najviac sa mi páči, že práve tí, ktorí každý deň vysedávajú v kostole a majú plnú hubu kresťanskej lásky, sú v skutočnosti plní nenávisti a intolerancie voči všetkému, čo nie je podľa nich.

ilduska14
3. okt 2008

editka, úplne súhlasím 😉 Aj z vlastnej skúsenosti viem že je to presne tak.Ranná omša, večerná omša, blablabla o ježiškovi, ale skutek utek. 😀 😕 A sú to najhoršie povahy na svete.

nikuska123
9. okt 2008

Ahojte baby nasla som Vas az na tretej strane, svokricky sa polepsili? Nepisala som lebo co muz odisiel mam toho dost, ale sledujem Vas. Tak u nas sa vsetko otocilo o 360stupnov, co som sa nastahovala k mame. Som kludnejsia, pokojnesia, venujem sa malej kolko vladzem a nemam stres, ze niekde uvidim tu pretvarku alebo co mi zas povie a ako pokazi den. Mame sa naozaj super. som stastna a az teraz si naplno vychutnavam malu. Jedine co je na tom zle, chyba nam tatik, ale neda sa mat vsetko. O tyzden mi zacina skola tak uvidim s cim vyrukuju, lebo v sobotu k nim asi zabehneme na navstevku, tak potom dam vediet. pa pa a drzte sa

iva232
11. okt 2008

Ahojte,som rada že som našla tuto temu.Už som z mojej svokry na nervy. 😠 😠 Pred dvoma mesiacmi sa nam narodil synček,bol narodeny predčasne ,lebo ja som mala vysoky tlak a lekari sa bali o maličkeho.To že som mesiac ležala v nemocnici a už z toho som bola na nervy,tak ona SVOKRA mi ešte pridavala.Začnem asi tym,že kedže sa Filipko narodil skor,automaticky ho davali do inkubatora.Je to uplne normalny postup.Muž maličkeho pofotil,ale svokra zakazala tieto fotky ukazovat.Neviem z akeho dovodu.Dalej..........za cely čas sa neopytala ako sa mam a že vraj moj muž viac PREHANA ako to je.A to nehovorim o tom,že maleho mi hned previezli do inej nemocnice,lebo v našej nemaju taku vybavenost.Takže ja som bola skoro na prašky,ale moju svokričku trapilo to ,že jej JEDINY vnučik nebide odfoteny v miestnych novinach ako všetci novorodenci 😠 😠 .Podotykam ,že do dnešneho dna mu nekupila jedinu vecičku!!!!!Asi pred dvoma tyžnami sme mali krst a ona sa ujala toho že to spravi.Tak ja že ok,tak som sa jej pytala či niečo nepotrebuje a ona že NIE.A den po krste mi hovri,že svokor chcel dat malemu viac penazi ako dal,ale ona ho odhovorila,pretože ten krst bol drahy!!! Skoro ma rozdrapilo od jedu.....V čera som ju stretla v Tescu a hovori mi,že by niečo malemu aj kupila ,ale ma toho vela.No to už bol vrchol 😠 😠 Moja mama a sestra mi ho obliekaju,samozrejme s radostou 🙂 ,a tie peniaze čo dostal na krst mu mam ešte aj odložit.To ste už zažili takuto kravu????????? Ja už som z toho taka vynervačena...Nemam sa komu ani vyrozpravat ☹ ☹

iva232
11. okt 2008

nik tu nieje?? ☹

blcha
11. okt 2008

iva ahoj tak ja mam svokru uplny opak je do malej uplne zblaznena ja jej nestihnem ani nic kupit vsetko jej chce dat ona od narodenia som jej kupila asi dve veci 😉 rozumieme si velmi dobre aj ked v jednej domacnosti by som s nou asi nevydrzala 😝

maca793
11. okt 2008

ja by som vedela ale to sem nepatrí 😲

adrioska
11. okt 2008

Iva, kasli na to, neboj, deti vycitia, kto ich ma skutocne rad a kto nie a su to tie najuprimnejsie bytosti na svete, ked sa takto sprava, ono sa jej to vrati ako bumerang...nebud smutna, venuj sa malemu a tes sa z neho a ona nech si robi, co chce... 😉

iva232
12. okt 2008

dakujem baby,ale ja už sa nemam ani komu vyrozpravat.Stale som doma zavreta s malym,alebo vonku.Tak by mi dobre padlo vypadnut na kavu s kamoškou a vykecat sa ☹ Už mi je zle z toho aka pretvarka medzi nami je.Už len to slovo SVOKRA je nechutne 😉 Mam obmedzit navštevy?

ilduska14
12. okt 2008

iva, neboj to sa upraví 😉 A z toho že malému nič nekupuje si nič nerob, možno je tak aj lepšie, akoby mu kupovala a potom ti to vyhadzovala na oči ako moja.Ja od svojej nechcem nič.Už aj to čo mi dala som pobalila a odložila, lebo to nemôžem používať ani si to obliecť, mám k tým veciam jednoducho averziu.Keď dá mužovi a malej jej problém, za muža hovoriť nemôžem nech to on odmietne a za malú tak isto nech muž odmieťne, ale čo kúpi osobne mne nechcem ani za svet.A to že je pretvarka, tak na to si zvykni, je mi to ľúto že ti to píšem ale nezmení sa to.Skús to tak že nech ti v ničom radšej nepomáha a nebude mať čo rozoberať.Moja je tiež pretvárka, nedávno ma roznášlala po rodine a včera ma dala po mužovi srdečne pozdravovať. 😝 Ja už kašlem na ňu.Zo začiatku to bolo ťažké tak brať, ale už si zvykám a ty čím skôr si ťiež zvykneš sa k nej takto stavať, tým skôr ti bude ľahšie na duši.Lebo sklamem ťa, ani dohováranie nepomôže, ona keď je raz taká, tak aj keď jej povieš svoje, alebo navrhneš kompromis, bude si robiť po svojom.A adrioska má pravdu, deti to vycítia a potom keď bude malý väčší, tak sa bude stará čudovať, prečo sa k nej tak správa a možno jej to dojde.Ja mám nevýhodu, lebo malá sa vyškiera na každého, ale dúfam že neskôr ju tiež dobre odhadne. 😉 S tými návštevami počkaj, neviem v akej si situácii, ale moja svokra hovorila že bude malú chodiť pozerať každé 2 týždne a už ju 2 mesiace nevidela 😅 Tak počkaj a uvidíš, možno nebude chodiť aby nič nemusela doniesť.Moja nám povedala že nám bude nosiť plienky že ani kupovať nebudeme musieť a doniesla 2 krát.Ale ako som písala nech radšej nič nenosí to som ti písala na porovnanie, že oni jedno hovoria, druhé si myslia a tretie robia. 😀

macaeliska
12. okt 2008

baby, nezavidim vam. Tak u vas je to ako ten vtip. Aká vzdialenosť od svokry je najlepšia?
Ak je asi 1000 km ďaleko, ale najbezpečnejšia je ak je 2 m hlboko. Morbidne, ale pravdive. Drzte sa a hlavne sa nenechajte vytacat.

ilduska14
13. okt 2008

naozaj morbídne, ale s poľutovaním musím konštatovať že pravdivé. ☹ Ja so svojou mierumilovnou povahou som si nikdy nemyslela že sa budem o niekom takto vyjadrovať ako o svojej svokre. 😢 Ale žiaľ nič sa dopredu nedá vedieť ani naplánovať.Ak to nejde po dobrom, čo mi je pánboh svedkom že sme to niekoľkokrát skúsili, tak sa nič nedá robiť. 😉

nikuska123
13. okt 2008

Svoky su tajomne, pretvaraju sa, su ustipacne a skodoradostne. Vcera mi ukradli penazenku sdokladmi a kedze som mala vsetky potrebne papiere na vybavenie novych u nich, tak som si tam po to vecer zasla a ich od radosti skoro rozdrapilo, ze to preto lebo som odtial odisla, a mam to za trest a take keci. a co sa tyka kupovania tak tiez po nicom od nich netuzim nekupovali jej a ked sa toraz za cas stane oblecko ide rovno na povalu a jogurtiky 2 dni pred zarukou na akciu zjem ja 😀 Nechcem od nich nic, lebo oni hnedkazdemu kecaju ako mi pomahaju a musia sa o mna s malou starat.

dididi30
13. okt 2008

sranda co pisete o svokrach, chcela by som vidiet ci aj vy nebudete take iste, ked si ozenite syna 😀