Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

nikuska123
30. aug 2008

Susik kasli na nu mne svokor stale podhadzoval poznamky tipu, nasmu Lackovi sa tucne nepacia a pod. mam navyse 3 kila a postupne ich este zhodim , ale nie koli nemu, kvoli tomu, ze chcem. Manzel mi zakazal chodit dole, ked on nie je doma a je klud.
Inac situacia sa u nas postupne stabilizuje, zacali sme sem tam chodit dole, ale v ziadnom pripade nedopustim, aby sa nam opat dostali pod kozu, lebo vtedy ma ozyj dostali na pokraj nervoveho zrutenia. robim to kvoli muzovi, vidim, ze mu mama neni lahostajna, ale so starym sa nebavim vobec, chodime tam vacsinou ked neni doma.
Elinka ja mam doma to iste ale od svokry, sice nepije ani nefajci, ale malej oblizovala rucicky stale, manzel razne zatrhol, a strasne sa poti, ked malu drzi na rukach mala je od nej cela mokra a co mam robit vezmem vykupem a prezleciem. Su situacie ked mala slinta a ona vezme plienocku aby jej utrela slinky ale najprv utrie sebe spotenu tvar apotom malu. Je mi na zvracanie. Teraz jej ju nedavam. Ked pride posadim malu na sedacku a nech sa s nou hra tak.

nikuska123
30. aug 2008

A myslim si, ze problemy ktore mame so svokrovcami najlepsie vyresia s nimi ich synovia, lebo my budeme vzdy len hlupe a namyslene nevesty. Od nich to vezmu inac. A ak stoji manzel opri vas neni problem, len to vyuzite 😉

susik77
30. aug 2008

baby, diky🙂
no, ja to vacsinou vsetko nechavam na manzela, nech sa s nimi dohaduje, ale za tych par rokov sa vo mne uz tolko veci nahromadilo, ze ked ma najblizsie vytocia, asi im vsetko poviem 😝

nanyka
30. aug 2008

nikuska fuj..preboha..to fakt? ze utrie najprv svoju spotenu tvar a potom malu? 😝

nanyka
30. aug 2008

ja si tiez nerozumiem so svokrovcami..nic nerobim podla nich,takze som zla..a vyustilo to do takeho extremu, ze sa nebavime a mojho draheho vyhodili z domu, cim u mna skoncili na plnej ciare a pravdupovediac, ani mi to nejako extra nevadi, ze sa s nimi nestretavam..
aspon nemusim pocuvat ich hlupe reci a rady.
len moj priatel z toho nadseny nie je, ze to takto dopadlo 😒 ale stoji pri mne..

nikuska123
30. aug 2008

Ano fakt, ziju v takych extremnych podmienkach, ze sa clôoveku rozum zastavuje, nevedia co to je tepla voda, umyt si ruky z wc, sprcha raz do tyzdna ak teda je.

olivova
30. aug 2008

baby tiez mam hroznu aj maminu aj svokru - aby som povedala spravne - taaak strasne sa mi pchaju do vychovy mojich deti, ze je to az neuveritelne...Normalne uz ani telefony nedviham, lebo moja mati mi dokaze zavolat pre taku hlupost a povie to takym prikazom, ze tak mi stupne adrenalin - no normalne mi pride uz slabo 😀 . A mam to "stastie" so svokrou byvam v jednom dome - nastastie mame vlastny vchod - a vlastne ani neviem, ci je to stastie, lebo len co manzel odide do prace, uz si otvara vlastnym klucom, a vobec jej nevadi, ze som len v spodnom pradle 😝 - chystam sa vymenit zamky. Jednoducho hruuuza 😖

A tie rady - moja svokra davala svojim detom uz v 4 mesiacoch kapusnicu s haluskami a uz jej behali v tom case v pavuku, tak nechape, ako ja nemozem mat navarene a upratane....A to nehovorim, ze kupujem vzdy nove veci, vsak ma ich dost - ona si snad mysli, ze v cisle 62 budeme asi az do roka. A preco ju davam spat, ona nechce spat a 3x do dna? prepana, to preto, lebo som leniva, sa mi nechce s nou hrat, tak ju davam spat...je toho tolko, ze keby som mala napisat vsetky preslapy, toho by bolo...
A moja mati vobec nerespektuje co jej hovorim, normalne ma ignoruje, ked jej nieco hovorim, ze toto nemoze, najnovsi vystrelok: malinka mi velmi zle dycha (preddispozicia na astmu), cize nam lekari zakazali akekolvek zvieratko atd, no a samozrejme mamina sestra prisla na navstevu so psom. Tak hovorim, fajn, idem domov. A to bolo - nemozes ist domov. Bud tu, aspon zistime, ci ma na psy alergiu. A normalne jej nechala olizat rucicku tomu psovi (ma 5 mesiacov). Tak dost. Som jej ju doslova vytrhla a sla domov. Samozrejme, ze nie len tak bez odozvy - som taka a taka a nechcem jej ju dat....juuuuuj.
Zhrniem to - kazdodenny boj o prezitie
Ale teraz mi je dobre. Nebavim sa ani so svokrovcami a ani s maminou. Ten klud je neopisatelny. Skoda, ze len
tak kratko....ja by som vydrzala aj rok 😀

susik77
30. aug 2008

olivova: nezavidim, to je fakt drsne. sestra byvala so svokrou asi 1.5 roka ked mali malu a des-ako 3-mesacnej svokra davala oblizovat cukor.a stale sestre nadavala, ze koji-ze vraj ma dat sunar malej a moze upratovat...takto, ze sa len zdrzuje 😠 😎
Ja som tak rada, ze byvame od nasich aj svokrovcov 300-400 km 😵 Ale ked sa vraciame zo Slovenska, vzdy mam este tyzden zvyseny adrenalin 😝

susik77
30. aug 2008

mne mama zase tyzdne vypisovala sms a maily, ze nemam nechavat v zime malu spavat v kociku na balkone, ze bude chora, ze ja by som tiez nesla spat na balkon 😎

susik77
30. aug 2008

inak, mne tiez praje aj moja mama: normalne mi povedala, ze mi zela, aby mi verca vratila vsetko, co som jej robila ja-ze ako dieta som ju zatazovala, ze sa mi musela stale venovat a citat mi rozpravky-chapete???ze bola zo mna unavena...

lencici
autor
30. aug 2008

olivova presne to isté zaživam s mamou. Vôbec ale vôbec ma nerešpektuje a má strašne sprosté reči..(vždy niečo take že chcem malej ubližiť) chápeš? že jej zachladím ľadvinky, šak uvidiš keď vyrastie a take reči...Vtedy by som ju ZABILA...Poviem jej nevyberaj ju z postielky dam ju do postielky a ona ju o sekundu vyberie....

blau
31. aug 2008

Baby zlate, tak to vas uprimne lutujem!! CO to tu citam sa mi zda akokeby vymyslene! To su fakt taky zaujaty? Aj mne sa niekedy nasi smeju,ked im poviem, ze to sa nema a to som citala, ale respektuju ma.Nerobia to co nechcem, ale toto co tu citam Olivova a susik tak to je sila.Mate to pestre, drzim palce a pevne nervy😅

petulienka
31. aug 2008

babule babule, mame to tazke

nanyka
31. aug 2008

petulienka: asi si myslela kyanid alebo gutalax, ze? 😉
(glutaman sa nachádza vo veľa potravinách, je to dochucovadlo, na zvýraznenie chuti 😉 , tým by si jej moc neuškodila)

nanyka
31. aug 2008

inak vás všetky, čo bývate spolu so svokrovcami alebo rodičmi, obdivujem a zároveň aj nechápem 😒 ..
ja by som nebývala spolu ani s jednými v žiadnom prípade..nikdy. dosť, že mám svokrovcov akých mám a sú 2 obce od nás, neviem si predstaviť s nimi žiť, keď som musela prespať u nich, tak to bolo ako za trest.
viem, je to ťažké čo sa týka vlastného bývania, ale určite by som robila všetko pre to, aby som mohla povedať, že sa doma cítim dobre, pre mňa je to veľmi dôležité.

dididi30
31. aug 2008

nanyka no ked nemas inu moznost ,tak by ti aj to bolo dobre, ja som pri malej byvala so svorkou a stacilo, teraz sme sami a je nam fajne
ked nieje vychodiska nic ine neostava 😉

susik77
31. aug 2008

aj my by sme boli uz davno rozvedeni,

petulienka
31. aug 2008

nemyslela som nic

nikuska123
31. aug 2008

😲 baby, tak to som si nemyslela, ze niekto moze mat take problemy s maminou, so svokrou to chapem, ale este keby mi nervy zrala este aj mama tak uz fakt neviem co by som robila. JA mam super mamu a keby nebolo jej tak neviem co, aspon mam kam chodit.

petulienka
31. aug 2008

nanynka, my sme nemali na vyber

nanyka
31. aug 2008

☹ veď ja viem, je to ťažké..tých 10tisíc človek môže zužitkovať inak..
neviem, čo by som ja robila na vašom mieste..to je fakt. ja som sa nevedela dočkať 18-tky, aby som konečne odišla z domu, nerada sa totiž podriaďujem vôli iných, rada si žijem svoj život po svojom, tak preto by som si to vôbec nevedela predstaviť 😕

ale na druhej strane - to, že my bývame sami, nás nezhôd so svokrovcami neuchránilo..keď sa s ľuďmi nedá, tak sa nedá, môžu byť aj neviem ako ďaleko.. 😖 .. len ich aspoň nemám stále na očiach.

petrushka
2. sep 2008

Ja len kratko, neznasam moju svokru. A nebyva s nami, ale to je taka krava. 😅

petulienka
3. sep 2008

to zasa ja nie nanynka.

nanyka
3. sep 2008

veď aj ja našich ľúbim..i keď ocko je už po smrti..
ale bývať .. len sama..
mamine pomáham, ako sa len dá, snažím sa 😉
o svokrovcoch pomlčím 🙄

elize
3. sep 2008

baby, ja svoju svokru nenavidim ....

- neznasam jej falosny usmev,
- neznasam ked pride po dvoch mesiacoch (byvame v tom istom meste) a hodi na drobca usmev c. 4 a pyta sa ci ju pozna,
- neznasam jej neohlasene navstevy,
- neznasam ked sa vypytuje co maly potrebuje a potom pride s uplne inou vecou,
- neznasam jej sebeckost,
- neznasam otazku kedy jej dam drobca na cely den - odpoved NIKDY, pretoze on nie je vec, ktoru treba za jeden den poukazovat vsetkym kamaratkam!!! Ak s nim chce byt nech je u nas, keby sa aspon zaujimala co ma rad, co mu chuti, co sa mu paci, ako ho uspavame, kedy chodi spinkat, ....

Ako je to mozne, ze tak velmi milujem jej syna?!? Asi preto, ze aj on neznasa ju prave pre tie iste dovody ... Zaujimave, ze kym sme nemali drobca mala som pocit, ze je ta najlepsia svokra na svete. Cim to je?

Sorry, musela som sa vykecat 😅

asitka
3. sep 2008

nuž...ja keby napísala o svojej svokre...tak si myslíte...že som čistý blázon...tak...razdšej pomlčím...nuž...čo už ☹

nanda77
3. sep 2008

No toto, v podstate ste ma potešili - hurá nie som v tom sama. Fakt je zaujímavé, že som mala svokru rada a odkedy sa nám narodilo prvé baby, tak ju nenávidím. Všetko sa však dá nejako so zaťatými zubami prežiť (žiaľ, aj záchvaty plaču kvôli zápche po kilách zjedených sladkostí), ale to, že si Kristínku zoberie na varovanie a prinesie ju ožratá neviem predýchať - veď tu už ide o život. Keby mi to urobila moja mama, tak jej už nedovolím s ňou byť osamote, pokiaľ by sa nešla liečiť 😢 😢 😢 .
Vždy sa o dcéru strašne bojím a čo je najhoršie, manžel sa cíti byť právom urazený, že sa o ňu strachujem iba keď je u jeho rodičov. Čo mu na to povedať? To je iba básnická otázka - nečakám odpoveď. On má proste s rodičmi iný vzťah ako ja - on im iba pritakáva a keďže v takom chorom vzťahu žil väčšinu svojho života, ťažko mu to vyčítať.
Zatiaľ to riešim tak, že keď viem, že bude doma sama - urobím dcére taký program na celý deň, aby som ju s čistým svedomím mohla odbiť - klamanie mi moc nejde.

Hneď mi je lepšie, keď som to napísala 😉 .

gabika11
4. sep 2008

elize, nemame podobne svokry?
To ako keby som pocula o svojej. 🙂

gabika11
4. sep 2008

body 1 - 5 uplne to iste ☹

gabika11
4. sep 2008

Stale rozprava, joj kolko ponozticiek ti ja pokupim, ked malu dava v ponozkach na travnik. A na rocik jej kupi letne oblecko z blsaku a take, ze budem mat obavy obliect do toho Kajku, je na snurku, ktoru musim odstrihnut asi, na tricku boli prilepene take diamantiky, ktore som aj hned odlepila, ved sa jej to moze uvolnit a mozem to prehltnut.