Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

gergi7
14. dec 2008

juuuj som rada,ze je tu aj takat tema.mojej mamine sa nemozem neustale stazovat na svokru a manzelovi to uz asi hra tiez na city
kojzarik - ja to mam doma podobne ako ty. tiez byvame u svokrovcov a fakt je to o nicom.Svokra je velka panicka ,ona si o sebe myssli,ze je pani nikto.nasa malicka ma 1O tyzdnov. v den, ked sme prisli z nemocnice, som manzelovi pred branou domu povedala, ze nepripustim aby sa ona starala do malickej a uz vobec nie do nasej vychovy. ja jej tak iste nedovolim zobrat malicku na ruky,musi sa ma najpr spytat. no ked nepovolim, buchne dvermi a cely zvysok dna mam od nej pokoj.ona si mysli, ze babo treba len nadrdat,ked zamrnka,uz hned jej pcha dudlik do pusy, vlastne pchala,lebo aj za to som ju zvozila.
fuuu a keby ste videli ako sa vie zaksichtit, ked manzel je v robote a ja idem s malickou k mojim rodicom na cely den, hoci byvaju od nas len 7km! no vtedy pravdepodobne zabuda,ze malicka ma aj druhych strach rodicov, a som radsej, ked je u nich 😀

ivanuska77
15. dec 2008

Ahojky necitala som vsetko, ale z toho co som citala vidim ze sme na dom vsetky dost podobne. Musim povedat, ze so vsetkym suhlasim.
My tiez byvame-docasne- u svokry. Este pred narodenim Natalky sa vyjadrila, ze sme s tym mali pockat az do svojeho... 😢 . A ked sme jej isli oznamit radostnu spravu -ze som tehotna- povedala, ze ona vie 😠 . Mohla byt radsej ticho, vypocut si to a radovat sa s nami. Najradsej mam, ked vsetko na mna zaluje manzelovi, za moj chrbat. Ked som tam neni, uz je to ona povedala to a to.... 🙄 .A potom sa cuduje, ze sa s nou moc nebavim. Navonok je vsetko O.K. A potom nenapadne podriva a robi natlak. Nenadarmo sa hovory, ze ticha voda brehy myje. Nastastie, manzel si ju vypocuje a ide dalej. Mne povie len "uz to dlho trvat nebude". A to sme sa k nej nastahovali len preto, ze jej zomrel manzel, aby nebola sama. A co sa tyka brblania mi do vychovy Natalky, na tom som pracovala hned od zaciatku. Vsetko si spravim sama. Navarim (aj pre nu), upracem, proste vsetko co treba, ked Natalka vecer spi, alebo cez den, pocas tych 30minutoviek co hadze. Svokra je dost stara (70), takze na prechadzky nechodi, to mame vyriesene. Do kostola mi ju brat nebude, lebo mi dvaja nechodime, ani svadbu sme tam nemali. A musim sa priznat, ze ked mi nieco vadi, nemam problem jej to povedat. Ovela tazsie je povedat mojim rodicom, lebo tych mama rada. Viem som hnusna.
Som rada, ze som sa mohla postazovat, lebo manzel ma toho s nou dost aj sam 😀

bimbia
15. dec 2008

Ahojte.
aj ja mam podobny problem. u svokry sme byvali asi 2 roky ale dva tyzdne pred narodenim malinkej sme sa prestahovali do svojho. cele tehotenstvo som pocuvala ze nesmiem nic robit a podobne veci. citila som sa ako v zacarovanom kruhu. vychadzali sme celkom dobre kym sa nenarodila malinka. teraz mi uplne prekaza ked pride k nam sa pozriet na malinku. nesmie pri nej vobec zamrndzat a uz vobec nie plakat. a mne to lezie na nervy. tak ju stale nosi na rukach a myka s nou a podobne veci. a je dalsich par veci v com sa nase nazory rozchadzaju. niekedy jej poviem co sa mi nepaci ale uz sa aj bojim nieco povedat aby bolo vsetko ok. aj manzel je z toho ... ze si nerozumieme a ze mi vadi co jeho mamina robi s malinkou. k mojim rodicom je to tiez take ze sa to neda tak povedat ako by som chcela. ale nie je to take zle.

gergi7
16. dec 2008

ja som este hadam nestretla babu,ktora by nemala problem so svokrou. Ak nejaka neveste vychadza so svokrou, tak klobuk dole, pred takou svokrou 😀
Boze,ked ja tu moju tak nemozem,niededy mi prebehne husia koza po chrbte,ked pocujem jej hlas 😠
Aj u nas je to tak,ze drobec nemoze ani muknut, lebo hned ju chce brat na ruky a nadrmavat. Karinka si uz sama haka a prve co je,tak jej hned strka dudlik do pusy,aby bola ticho.No ide ma rozrtrnut od nervov 😠
Neviem ako vy ale ja nie som akosi spokojna,ked ju mam nechat s malickou.Aj dnes sme boli s manzelom v meste, mrholilo,ale malicku som si radsej zobrala so sebou 🙂 Stara sa ofukla,lebo ona to berie ako samozrejmost,ze Kaja musi ostat s nou doma.
Neviem, ako j e to u druhych mamiciek, ci potrebuju svokrinu pomoc pri starostlivosti o malicke. ja som na stastie zdravotacka a mam od nej pokoj a nemusim sa jej vypytovat CO a AKO, lebo viem,ze potom by ona bola ta dolezitejsia a mna by rozoberala, ze ako nic neviem a ta..............

martina21
31. jan 2009

Ahojte dievcence, ako svokry??prestali zneprijemnovat zivot hmmm?

jahodka11
31. jan 2009

haha, tusim oziva moja oblubena tema 🙂 v mojom pripade prestala, ja som sa prestala zaujimat a rozoberat, co povedala, kedy ako....snazim sa nestretavat, aj ked moc to nevychadza a ked pride k nam, vie tu byt cely den...takze som si dala predsavzatie, ze sa naucim ako slusne jej povedat, ze je cas odist....moj ocino je tiez z nmnv ako ona a on vie, kedy ma odist.....a to mi tu ani nevadi....a akosi som stastnejsia, ked som prestala na nu mysliet, v podtsate je mi ukradnuta a mam lahsi zivot 🙂

pammy
31. jan 2009

Jeej, toto je srandovna tema 🙂
Len ja nemam zatial moc cim prispiet... s mojou svokrou vychadzam velmi dobre, videla som ju raz v zivote a byva 10000 km od nas 😀

pastuska
31. jan 2009

No ja mám takú svokru, čo svoje deti ignorovala takmer od malička, a vnuka tiež má na háku. Ak prídeme na 10 minút ak ok, to je všetko. Inak si s ňou akože rozumiem, v skutočnosti sme príliš rozdielne. Takže tiež nič moc.

amatula
1. feb 2009

pammy normalka si ma pobavila 😀 😀 😀
ja mam svokru ok a svokor je super 🙂

tatolu
1. feb 2009

Dievčatá a téma o svokroch nie je? 😅
Nie že by som so svokrou vychádzala nejak extra, ale so svokrom to je ešte horšie 😠

amatula
1. feb 2009

tatolu zaloz 😉 ja mam svokra suproveho 😎

a_rianna
1. feb 2009

ja svokru nemam, osobne som ju videla,ešte ked som nechodila s mojim mužom, teda svokru som poznala skor ako muža, a ani by mi nenapadlo, že raz budem mať za muža jej syna ( ani som nevedela že syna ma ) no a rok po jej smrti som sa zoznamila s manželom, takže nemožem povedať ako by som s nou vychadzala ...
ale čo som ju poznala z prace tak bola dosť silna osobnosť...

tatolu
1. feb 2009

No vlastne ja sa zatiaš nesťažujem. Momentálne má mesiac môjho najstaršieho.
Predpokladám ale, že už zajtra budem soptiť. 😉
Máme úplne odlišné výchovné metódy

zuzu13
1. feb 2009

no ja sa tiez nestazujem...svokra byva 4 posch. pod nami a vidime sa max 1x tyzd. a to v obchode alebo na schodoch 😀 😀 😀 nakolko sa viac stara o ine vnucata a ich rodicov...xixixi...co uz... 😀

repka
2. feb 2009

Pammy s tou vzdialenosťou Ti fakt môže väčšina závidieť, ale aj ja prispejem svojou skúsenosťou. Keď sa mi narodil prvý syn, svokra bola nezamestnaná a samozrejme mala kľúče od nášho bytu. To znamená že prišla hoc kedy a ani zatajenie neprichádzalo do úvahy. Ale bola natoľko ohľaduplná že aspoň zazvonila že ide a vošla do bytu 😉 . Ale už ani neviem pri akej príležitosti som sa strašne nahnevala a vynydala som jej a že jej malého už nikdy nedám. Manžel ostal stáť ako obarený, ale bol na mojej strane a aj on mame dohovoril. Keď mal Janík niečo vyše roka začali sme prerábať dom a svokra nám veľmi pomáhala. Brávala malého k sebe na celé dni. Voala každú hodinu že je OK no a odvtedy sme kamarátky. Už som sa jej aj ospravedlnila za ten výstup. Ale stále si myslím že tie moje vresky pomohli k jej zmene. Došlo jej že malý je môj a vychovávať sa bude podľa mňa. Všetkým vám prajem aby vaše svokry prešli takou premenou 😵

tatolu
2. feb 2009

No Repka, kľúče má aj svokra aj svokor. Ohľaduplnosť u nás neexistuje. Ona sa mi už ozve iba za chrbtom: Je niekto doma? Svokor zaklope na kuchynské dvere.
Zvonček máme a aj telefóny...

Môj sa ma ale vtedy nezastane. Takže sa snažím prežrieť to, ale raz keď vybuchnem, tak to bude stáť za to. My sa z drahým nehádame, ale ak náhodou vyletím, tak je to vždy pre jeho rodičov...

stvura
2. feb 2009

No kocky, co by som ja dala za svokru, ktora by si maleho zobrala aspon na pol dna a mala by som konecne cas na seba! Posli te mi taku svokru!
Moja nejavi ziadny zaujem o maleho, to ako myslim ze by sama od seba ho prisla pozriet alebo mi navrhla ze ho bude kocikat. Zaujem ma jedine vtedy ked tam mi prideme, to sa s nim hra pokial je dobry a ked zacne mrncat {vacsinou po tej hodinke co je hore} tak mi ho supne spat.

ell3
18. máj 2010

fu ha, ked si to tu vsetko citam tak mozem povedat ze to je nieco, ako sa jeden clovek dokaze "montovat" do toho duheho. Mi ideme s priatelom prerabat podkrovie u mojich rodicov, budeme mat vlastny vchod, garaz, vsetko svoje. Moj priatel si s mojimi rodicmi vychadza dobre. Teraz nam nastava problem s jeho mamou, ktora si nevie predstavit ze jej syn nebude byvat doma, ale dalej od nej, stale nam navrhuje aby sme zostali u nich(ale s prerabkou ich domu nesuhlasia), alebo u nich v dedine, ale z financnej stranky nie je mozne si tam zakupit pozemok a zacat stavat. Vsetko sme si s priatelom mi dvaja dohodli ako by sme chceli a co ako bude a teraz nastal velky problem, pretoze jeho maminke sa to nepaci, ze sme to vsetko riesili bez nej a uz nema zaujem sa s nami o tom bavit. Mzri ma to len kvoli priatelovy, ale co s tym narobim....

lucyso
8. jún 2010

Ahojte, no ja mam svokru tiez "genialnu"..... na nestastie zijeme pod jednou strechou:(.. ona by nebola taka zla, len sa do VSETKEHO stara... kam ideme, kedy prideme, s kym ideme a teraz sa mi stara do vychovy.. uz som jej slusne naznacila, ze ja sa viem o svoju dceru postarat, ale jej to ide jednym uchom dnu a druhym von.. 😉 😠 ....ja sa uz na nu ani nedokazem pozriet... a je neskutocna bordelarka... to svet nevidel.....
teraz sme boli mojej sestre na svadbe a dceru mi strazila moja teta ktora pracuje na novorodeneckom, takze Lila bol v dobrych rukach.... ved ja by som ju svokre nedokazala nechat.... 😒 😒 😒 ...

novomamina
28. júl 2010

aj ja by som ju bez ohlasenia nepustila 🙂) ale keby ze som na terase a ona ma vidi tak ma asi drbne..svokra vzdy spravi zo seba chudacika ze ved nevesta ma ani nechce pustit a uz je nevesta najhorsia..podla mna a tak je to aj v mojej rodine aj manzelovej ze kazda zena ktora mala zlu svokru neveste robi s malymi obmenami to iste ako jej svokra

novomamina
28. júl 2010

@lucyso aj ja zijem zatial so svokrou..ta moja stale vari jednu polievku cely rok -neprehanam!! a mne nedovoli varit lebo musi varit ona akoze to vie lepsie pritom ked som mala 12 tak som lepsie varila ako ona teraz..a nuti nas to jest..a aby ste sa zasmiali - tu polievku vola vyborna polievocka!!! Dajte si aj vybornu polievocku! alebo Ake je to,vyborne? no odpadavam niekedy..raz od smiechu raz od placu 🙂

henikav
28. júl 2010

Tak som sa dobre zasmiala nad nadpisom temy ze "co so svokrou "
Prve co ma napadlo odstrelit, zavriet do pivnice, alebo sa jej vyhybat ako sa da 😀 😀 😀
Mne sa to tretie,celkom dari, od svadby som ju nevidela 😉

rebeka25
28. júl 2010

Ja som akurat vcera citala perfektny citat: " Ak chcete mat spokojne manzelstvo, svokry sa musite do roka zbavit." 😠
Trosku morbidne ale paci sa mi to 🙂

jonki
28. júl 2010

ja na svoju svokru nemozem povedat jedine zle slovicko az mi je tazko ju volat svokra lebo mi to pride ako nadavka...je to uzasna zena ktora vychovala uzasneho syna...mojho mm a nemala to lahke ma 4 deti a ked mala najmladsie stravila rok v nemocnici koli rakovine ☹
ale zase na druhej strane je pravda, ze je mi svokrou kratko v septembri to bude rok a este nemame dieta(myslim ze to vela zmeni). a dalsia velka vyhoda je ze od zaciatku byvame s manzelom sami....aj ked k svokrovcom chodime raz za tyzden...neviem ako by sme vychadzali ak by sme byvali spolu...mne sa napr velmi tazko vychadzalo s mojou vlastnou maminou....mam ju rada ale jednoducho sme tak rozdielne ze boli chvile ked to bolo velmi tazke...a moja mamina je podobna ako moj svokor 😖 s tym sa mi vyhcdza omnoho tazsie...ale on je taky zvlastny...
na mojej svokre sa mi velmi rata ze aj ked sme rozdielne...uuuuuplne rozdielne tak respektuje moj nazor a moju inakost...povie mi co by robila ona alebo aj dohovori...ale necha ma tak ....co sa o svokrovi tvrdit neda....jeho cesta je jedina a vzdy najlepsia...trosku sa obavam jeho postoja k nasmu este nenarodenemu babu...lebo predpokladam ze tam to bude iskrit...a ja si zase po hlave skakat nedam...moze si udenou klobaskou krmit susedove rocne deti ale nase babo nebude 😉

zuzin78
28. júl 2010

@rebeka25 tak to je super co si napisala. zasmiala som sa dobre. ja mam svokru vo svojom dome, brr. skoda pisat. na moju dcerku šušľe od narodenia, aj ked som jej to povedala uz milion krat, nech sa s nou tak nerozprava,lebo bude suslat, a rozpravat maznavo. ale robi si stale po svojom. dcerku este ani raz nestrazila, ja jej ju nedam. nemam doveru .a pred tv nechcem aby sedela. svokra by jej pustila telku a mala by pokoj.
je to tazke s tymi svokrami. ach,......

annika11
4. aug 2010

moja svokra...??? ...akože klasika,- malá si cmúľa prstíky, bude hladná...-toto je nesmrteľná hláška, asi ju poznáte 😉
alebo minule som sa ani neposadila a už mi zobrala malú z rúk a potom hned, že dones jej čiapočku, lebo ju budú bolieť ušká ( ani vánok nefúkal) doniesla som, aby bol pokoj a o chvíľu- joj aká je spotená, daj jej tú čiapku dole....
chválabohu aj ked žijeme pod jednou strechou, chodí na dvojtýždňovky do rakúska 😉 😉 😉 nechcem byť hnusná, lebo nám pomáhajú, kde sa dá, aj finančne, ale nevieme sa dočkať, kedy odíde ( aj môj svokor 😅 )

nice202
4. aug 2010

@annika11 hehe len nahodou som klikla na tuto temu, ale s tou ruckou to je klasika. mne to robia moje stare mamy. ked si da prsty do ust hned veta "tyyy a nebude ona hladna???" darmo, ze jedla pred 10 minutami. a aj s tou ciapkou presne presne. a este musis davat cajik a stavicky

annika11
4. aug 2010

@nice202 oni nikdy nepochopia, že detičky si tak skúmajú prstíky a ústočká 🙂 🙂 🙂 aj ked povieš 1000x a potom ti ešte povie...mňa aj tak nepresvedčíš...he? minule som jej povedala, že jedla pred chvíľou a nebudem každú chvíľu skákať ju krmiť, tak je zo mňa macocha 🙂 ale ja sa nad tým už nestresujem
no a ked malá náhodou zaplače, už ju niečo bolí, ani náhodou to nie je pre to, lebo mi ju nechce dať na ruky
minule na opekačke jej chcela dať do ruky chlebík...tak som povedala, že si neželám, aby mi zasahovali do toho ako ju budem krmiť , že jej za mojim chrbtom budú niečo dávať a ja nebudem o tom vedieť, odvtedy som aj zlá a prísna nevesta 🙂 🙂 🙂 a hej...nedám si vôbec poradiť 🙂 a ja jej na to, že nech len radí, aj tak urobím, ako ja uznám za vhodné
Najhoršie to bolo, ked mala Rebecca asi 2 mesiace a mala koliku a ja som sa dozvedela, že počas prechádzky mi zišlo z očí a prešlo to do mlieka 😒 😒 😒 malú mi ani nechcela dať do rúk a drobec sa ukľudnil, až ked odišla 😠
Napriek tomu všetkému je moja svokra klasika, ani najhoršia, ani najlepšia, pokúšam sa ju brať s humorom, ale aj ten niekedy dochádza pri jej perlách 😉

ivkaivka
5. aug 2010

no ja na mojej svokre neznasam, ze malu stale boskava, nosi ju na rukach, ked chce mala na zem, tak s nou zacne hadzat, len nech ostane pri nej... a svokor to je najhorsie co moze byt, berie malej ruky do svojich ust, uz som mu to taktne naznacila, ze je mi z toho zle,ze mala potom svoje prstiky berie do svojich ust, no akoby bol hluchy,cize nerobim nic ine len jej hned ruky umyvam...asi budem musiet raznejsie zasiahnut 😒

beru30
5. aug 2010

Ahojte kocky,
citam, citam a dobreeeee pisete. Ja uz svokru bohuzial nemam 😔 bola to super svokra, mala tiez svoje hlasky, ale nasho maleho nepoznala, Ja toto ale prezivam so svojou mamou. Akohnahle maly zaplace, tak ho berie na ruky, nikdy si ku nemu nesadne a nazahra sa s nim, vzdy povie....pod moj, babka ta trochu ponosi....to je jej oblubena hlaska, uz sa u nas udomacnila a s manzelom ju zo srandy pouzivame 😀 😀 A co ma neskutocne vytaca, ze mu dava tak 1000x pitie, a kadzych 5 minut mi hovori...a nie je smadny? ja jej vzdy poviem, ze nech sa ho opyta 😉 Zaujimave ale je, ze vzdy ked je u nas tak maly je ako vymeneny t.j. nechce spat, castejsie place, prieci sa a tak podobne. Zeby nieco vyzarovala ?? 🙂