Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

annika11
10. aug 2010

@mana1 jasné, že také budeme 😎 prečo by sa naše nevesty a zaťkovia mali lepšie ako my hehehe 😀 😀 😀

ani3012
10. aug 2010

viete aký je rozdiel medzi bábätkom a svokrou?
Žiadny!
Stačí pochovať a je kľud 😀

keď som bývala u svokrovcoch,tak všetko sa pomaličky kopilo a až jedného dňa BUM ! Z hodiny na hodinu som sa presťahovala naspäť k našim.Teraz už 5. rok bývame samy a je to najlepšie Ako si ustelieme,tak si ľahneme 🙂

katecameron
5. nov 2010

jasne ze take nebudeme teda ja nie lebo taku piiiip svokru ako mam ja taka otrasna by som nemohla byt ani keby ma zaskrtili

bubbles
4. jan 2011

http://www.topky.sk/cl/11/864786/Na-vrazde-zaro... hehe, ten ma skvelu svokru.. teda len mal.. za jej vrazdu si sedi pekne zatvoreny v teplucku a este ked vyjde z basy, podedi jej bohatstvo 🙂

ohnivka
9. feb 2011

ahojte baby, no ako tak čítam vidím že to neskončí ani po svadbe. my s mojim Maťom nie sme ešte zobratí a ako tak pozerám tak neviem či nám jeho mama ešte aj kostol nepodmínuje keď k nej dôjde🙂, ja ked som sa stretla so svokrou povyzvedala čo to o mne, a potom mi len tak povedala že "vieš maťo nie je ako ostatní chlapci, on je taký maminkin... ale veď aj tatkov🙂 no to som hneď vedela že toto len tak nebude. a ked sme sa vrátili so spoločnej dovolenky a maťo sa jejpýta že či drží dietu že je nejaka pochudnutá tak povedala že to preto lebo chradne z toho že stale odchadza za mnou. a to povedala predomnou no krása, potom sa ma pytala že či rada upratujem- ja že a kto rád upratuje? ona sa otočila na manžela a hovorí - "no budeme si musieť niekoho iného nájsť na to upratovanie. a potom ked sa dozvedela ze to Maťo so mnou myslí vážne a že ja si chcem postaviť dom u nas v dedine to je tak 30 km od nej tak začalo hotové peklo. že pre koho ona postavila dom, komu zostane rodinny podnik, začala ho psychicky vidierať. lebo Maťo sa venovať hotelierstvu nechce ona to nevie prežiť lebo pre ňu je ich rodinný penzion životom a preňho sú životom autá, strojarina a pod. On dostáva peniaze od nich z podniku lebo tam pracuje a dáva mu smiešnu sumu a pridať mu nechce aby sa nemohol osamostatniť. a zasa Maťo inu prácu nehladá lebo by ju to položilo. A navrhla mi aby som bývala u nej. a ja že kde v jednej izbe??? a kam dám deti ked prídu. Aj maťo sa to spýtal svojho otca a st ým že za ten smiešny plat čo dostáva si ani to dieťa nemôže spraviť. a viete čo svokor na to povedal? - on sa o svoje vnúča postará. a ked sa stretneme, tak predo mnou hraju akoby sa nič nestalo a vraj ked budem na nich urazená tak to by ich velmi doslovne "nasralo". ja som z toho celého úplne na nervy, najhoršie je že všetmy výčitky dávajú mne aj za to že nechce v ich podniku robiť, a pritom viem že to raz možno zdedí a zostane to aj nasim detom. mne do očí nepovedia nič, len maťo mi všetko potom povie. maťo mi stále hovorí že on sa ma nevzdá a že ma miluje no aj tak mám pocit že ked dojde isté k istému že budeme chcieť riešiť svadbu a bývanie tak dá prednosť matke. neviem čo mam robiť:( :( :( normálne ked tam mám ísť bolí ma žalúdok , trasu sa mi ruky.....:(

67cajka
3. dec 2012

Milé babenky ,ja mám tiež bohaté zážitky so svokrou,bohužiaľ nie dobré. Keď osm si brala jej syna,bol rozvedený,jeho bývalka ho opustila pre iného ,mali spolu syna .Ja som bola tiež rozvedená,ale bez dieťaťa.Myslela som si ,že som konečne našla muža svojho života. po dvoch rokoch som konečne otehotnela a narodila sa nám dcérka .Všetko vyzeralo byť v úplnom poriadku ,všetko klapalo,avšak len do doby,kým bývalku ,nenechal jej frajer,potom sa diali veci ktoré som nechápala a nechápem .Netvrdím že môj vzťah so svokrou bol ideálny,ale bol korektný,ja som juj rešpektovala ako matku môjho muža i keď to bola mierne povedané veľmi svojská osoba .Bývalka ,i jej matka chodili k nej vyplakávať ako jej je teraz ťažko ako ostala na dve deti sama ,že čo s ňou teraz bude..... a zrazu sa moja svokra otočila o 360 stupňov, už som začala byť ja navyše . Bola na mňa hrubá,ohovárala ma kde sa dalo ,mojeje dcére rozprávala hlúposti typu že som ukradla niekomu otca a pod ......to ma začalo vytáčať,a vrcholom bolo ,keď mi pred mojou dcérou povedala ,že si ku mám vychovávať inak ,lebo sa mi v 15 sku.ví,tak to už bola silná káva . Moja dcéra mala vtedy 7 rokov. Prvá otázka bola keď sme prišli domov ,čo to je sku::í? A oddvtedy to už šlo ako lavína ,neustále urážky ,aké mám zlé decko aká je roztopášna ,,,,ale bolo to len dieťa neviem čo chcela aby bola ticho ako pena ...a len v kostole s nou vysedávala ? Pána Boha by za nohu stiahla a tolko zla je v nej že nechápem .Dlho som pred manželom mlčala ,nesťažovala som sa ,chodil na týždňovky,takže nevedel ako to medzi nami dvoma je.Svokra sa síce na mňa sťažovala ,ale mne nič nepovedal.Až raz som doma vybuchla a vyklopila celú holú pravdu ,všetko som mu povedala ,,neveril mi ,ale to sa dalo čakať je veľký mamičkár🙂.Svoj kontakt s ňou som obmedzila na minimum,nechodila som tam . Pred pol rokom svokra ochorela na alzheimera , A ja som sa zbláznila 🙂,dala som výpoveď v práci a súhlasila s jej opatrovaním.Kamoška mi na rovinu povedala ,že som sa zbláznila a že to horko oľutujem. Mala pravdu . Teraz sa s ňou trápim chodím na 13 hodinové šichty,a verte mi ,nie je to med lízať . Všetko ide bokom ,moja domácnosť ,moj život,moj otec ktorý mi pomáhal ako vedel ,maminu už nemám ,zomrela pred 26 rokmi.Na záver by som len dodala ,každá svokra by si mala uvedomiť,že aj ona bola niečia nevesta a ko by sa ona cítila v koži tej svojej.( to som často počúvala historky aká bola na ňu jej svokra zlá,aká to bola sviňa 🙂 ) a že raz bude možno odkázaná na pomoc práve toho,koho tak urputne nenávidela .....

14erika
9. jan 2013

No dievčence sú tu rozne názory na svokry , ja moju znášam 21 rokov a je to fuška 😒 , vždy som hovorila , ja taká nebudem a ako na potvoru mám dvoch chlapcov 😀 . Tak sa pripravujem na dve nevesty. V mojich 39 rokoch som sa nečakane stala starkou 😀 a teda aj svokrou , poviem vám veľa krát si hryziem do jazyka 😝 a hovorím si nestaraj sa!!! no dá to zabrať , ved sú to ešte deti , a do konca môjho života pre mna aj budú , ale budem sa snažiť ích rešpektovať 🙂 Moje veľké zadosť učinenie je ked mi ích pokladík dajú postrážiť 🙂 , má 4 mesiace a už som ju mala aj na tri dni , tak to stojí za to nestarať sa 🙂

mirkave
9. jan 2013

Svokra mi 5 tyzdnov pred porodom priala potrat a smrt manzela(jej syna).pourazala mna aj moju rodinu.nechcela uznat moju vychovu.teraz je urazena,ze nechcem spravit za vsetkym hrubu ciaru,lebo zevraj to vsetko povedala,ked bola nahnevana.akoze sorry,ale toto co spravila a povedala a ja sa mam tvarit,ze ok? Zo stresov mi hrozilo,ze porodim predcasne, 2 mesiace po porode som o mlieko kvoli nej prisla(ale nastastie existuju laktacne poradkyne a bylinky,tak sa mi laktacia obnovila)...povedala som si dost.skakat po hlave si nenecham.po neuspesnych pokusoch o vyjasnenie si problemov,po nekonecnych vysvetlovaniach sme prisli na to,ze ta osoba nema v sebe kusok dobra voci mne.a naco mam byt v kontakte s takym clovekom?len preto,ze je to matka mojho muza?dovtedy som ju respektovala,ale ked som zistila,ze svoje presadzuje doslova cez mrtvoly-koniec.nechcem s nou nic mat.velice vyplakava,ze chce vidiet vnucata.na ne mala mysliet,ked mi zelala,nech potratim.v 34tom tt podotykam.fuj.hnus.neviem ci k nej citim nenavist za to vsetko,ale je mi z nej zle co i len pri predstave,ze rozprava nieco mojim detom,ze ich objima,bozkava.....fuj.takyto clovek klesol pod moju urovem.a to som v minulosti v kazdom cloveku vedela najst nieco dobre.v nej uz nic hladat nechcem,lebo sa bojim toho,co by som nasla.zlo,nenavist,arogancia,agresia......

livien
4. apr 2013

ahojte baby, moja svokra sa k nám chystá po pôrode na 2 týždne, vraj pomáhať mi...ani sa ma neopýtala, že či mám o jej pomoc záujem... posiela mi veci pre malú - 30-ročnú perinku a košielky, ja to vôbec nechcem... už mám z nej nervy a to len začala... dlho sme si k sebe hľadali cestu a bojím sa, že narodením malej zas začnú nejaké konflikty len preto, že nevesta je podľa jej slov "spurná" 🙂 na druhej strane viem ako veľmi sa teší na prvé vnúča, nechcem jej kaziť radosť, ale už to mám normálne všetko pre očami... tu sa mi natrepe na 2 týždne a bude sa starať do všetkého. Jej hygienické návyky tiež nie sú bohviečo... po dlhej ceste vlakom si ani ruky neumyje, to hneď bude oheň na streche, keď ju upozorním na to, že malú nech chytá až keď sa umyje...

pedrita
26. apr 2013

Ako povedat svokre, ze nechcem aby mi kocikovala maleho...ona mi skratka hovori ze na to si zvyknem... ale za tu dobu co je s nim som total na nervy...vobec ma nepocuva...maly v kociku place...a ona mu nasilu toci hlavu...ale hlavne ze kocikuje...minule som sa u nich zastavila ked som isla okolo a svokra ze kolac mi da...hovorim ze nechcem...maly sa mi zobudil, musim utekat domov s nim...nie ona mi doniesla na ulicu kolac na tanieri...zobrala kocik s malym...a ja stala s tanierom v ruke pozerajuc ako maly huci a svokra mu hlavu natriesa ...ze des...jasne ze to nepomohlo...darmo ked jej to hovorim...uplne kazi nas vztah...su tieto veci normalne? Ona mi chce skratka pomahat...ale niekedy je v poho...inokedy vilomeniny. Varuju vam svokry deti?

nana
26. apr 2013

@pedrita nie nevaruje..... minule bola u švagriny - jej dcéry, ktorá býva oproti v bytovke, a vravím, že keď pôjde od nej nech sa zastaví, že dá pozor na malú a ja si niečo zatiaľ upracem, no a milá svokrička, že " však o siedmej ti príde Robo - mm, pomôže ti..... ja že oki, ďakujem. a potom dodala ešte, no tak mi ju niekedy privez, pokočíkujem ju.... býva cca 15 min. tak ja mám vziať dieťa, veci, plienky, kočík a priviezť ju k nej, aby ju povozila a ja budem asi sedieť asi na riti u nej kým sa poprechádza. lebo kojiť ju asi ona nebude. čiže doma urobím h....., doma som mm povedala, že keď jeho mamička chce kočíkovať nech príde k nám, ja jej malú voziť odmietam.
inak za dva mesiace bola u nás 1x, ale na diaľku vie, že sme si ju zle naučili.... uspávať, nosiť na rukách, mám ju nechávať vyrevať, aby si zvykla... atď..... ale našťastie manžel je na mojej strane. 🙂

pedrita
26. apr 2013

@nana no tvoja nema zaujem...ale moja je na dochodku, o dve ulice dalej, a nevahala by maleho kocikovat aj kazdy den
...

14erika
28. apr 2013

@pedrita zdravím,milé mladé maminky, nechcem sa zastávať starých mám, ale verte, že každá to vaše dieťatko pokladá za taký malý zázrak,alebo dar a chce aspoň troškou sa na tom podieľať,ale treba si určiť pravidlá keď im trochu dovolíte pozabávať nebudú také doterné a tie rady stačí vypočuť a ak sa nepáči pustiť z hlavy, ale niekedy dobrá rada stojí groš. želá vám veľa šťastných a krásnych chvíľ zo svojimi detičkami 🙂

althejka
28. apr 2013

Ja som najprv tiez vela povolila svokre,clovek chce byt so vsetkymi zadobre, potom si az neskor uvedomi,ze mimino chce byt v prvom rade so svojou mamcou a az potom su vsetci ostatni. pokazila mi cele sestonedelie, stale mi brala maleho prec, aj u nas s nim chodila do inej izby,chcela robit vsetko,prebalovat,tisit,uspavat,krmit, reci ako :" ved on este nevie,kto je mama, kto ma flasu,je mama" ma neskutocne zranovali,ale bola som ticho,tiez som nemala vobec podporu partnera.raz,ked som sa zosypala na ceste na nakup,lebo som jej ho nechala strazit a pritom bol po niekolko hodinovej kolike, ked mi chlap povedal ze som nevdacna, som sa zatala a dovolila jej len co som ja chcela. bolo to super, aj ked na mna pozerala ako puk,ked som jej ho zobrala z ruk,ked plakal,ze ja si ho utisim, jaaaj, skoro ma zozrala.este par krat som to nadrzovku urobila a ako keby jej vtedy zaplo,ze ona je babka a jej miesto je na nizsej priecke,ako si ona predstavuje. a o par mesiacov sa to vyriesilo same, maly u nej nechcel byt az tak,ze sa rozplakal,iba ked ju zbadal. to mala z tych jej : a nedam ta mame a nedam. ciste psycho to bolo 🙂 a teraz lutujem,ze som si poriadky neurobila hned odzaciatku, mozno by som si aj ja prve tyzdne uzila uplne inak.

monikajaco
28. apr 2013

ja svoju svokru milujem ... 😀 vidim ju raz rocne cez vikend a byvame od seba 3000 km ... dokonale !!! 😎

pedrita
28. apr 2013

@althejka veru treba si niekedy urobit poriadky..ked to nejde po dobrom.....ja uz radsej tie reci typu..ze: "ty si babickyn" ani nepocuvam...🙂

althejka
29. apr 2013

@pedrita vcera sa nastvala,lebo sme nechceli dat malemu piskot,co kupila. totiz nie nie gulate obycajne,ale tie s hrubou vrstvou cukru a drahy to najprv oskrbaval lyzickou. to bolooooo,jejda, ze ved aj my si dame zakusok,tak preco on nemoze take pocukrovane 😀

14erika
29. apr 2013

keď to tak čítam, musím sa zamyslieť či aj ja nie som taká vtierka 😒 dala by som jej aj modré z neba, ale som zásady ,že mama je len jedna a tá najdôležitejšia pre dieťatko 🙂

petrushka16
29. máj 2013

Och, musím prispieť do tejto debaty, taká je dobrá. Ja som šťastná, že bývame trocha ďalej od svokry, síce len trošku, lebo normálne k nám chodí mestský autobus, ale to je dosť na to, aby k nám svokra nechodila, lebo ona sa autobusom nevozí, ju zásadne treba voziť autom, stále zapíska, buď na muža alebo jedného zo synov, ale to hlavne keď chce ísť do kostola, lebo to je pre ňu najdôležitejšie na celom svete, alebo potom do záhradky. A ako by jej prospelo, keby sa častejšie prešla a zviezla busom, na tú jej obezitku. Malej neustále pchajú do úst cukríky a lízatká, čo ma štve, lebo veď to je to najhoršie na zuby, a oni majú doma všetci hnilé zuby. Ľudia, a doma bordel jak v tanku, v chladničke nakydané humusy na sebe, v kúpelni ani poriadne mydlo nemajú, ale kritizujú každého aj moju švagrinu, že si nevedia upratať. Pritom oni okná roky neumyli, poriadne cez ne ani nevidno, lebo nemá času, stále sedí v kostole, aj 2x denne. A my sme najhorší, malej sa ani neprihovorili ani nič, pokiaľ nebola pokrstená, a že kedy už to decko dáme pokrstiť. Len to ich zaujímalo, a keď sme ju dali, ale v inom kostole ako oni chceli, tak nám svokra povedala, ako sme to mohli malej urobiť, ako s tým ona bude žiť, a ako sa bude cítiť. Svokor pre zmenu strašne nahlas rozpráva a je akokeby trocha mimo, rehoce sa bez príčiny, my kukáme, nechápeme, vláčia deti stále po rukách, až sú z toho hrozne nervózne tie deti, hrozné baby, ja sa na to nemôžem pozerať. Najhoršie je to, že najhoršia som ja, lebo oni sa zahrajú na chúďatká, aká som ja protivná a zlá. A môj manžel je tak trocha pasívny, a dá za pravdu im, lebo oni o neho celé detstvo nejavili záujem, a teraz na staré kolená sa do všetkého montujú, a on si myslí, že odrazu o neho javia záujem. Keď mala dcérka mesiac, svokra zahlásila že jej mám dať ovsené vločky, že ona svojim deťom dávala, a mala pokoj. No ďakujem. Takže tak.

m_ij_ka
6. aug 2013

ak nechceš aby ju brala k prababke tak jej to treba rázne povedať, ty si predsa jej matka. Svokra predsa nemôže tebe rozkazovať. Podľa mňa by mala mať aj tvoj súhlas ak tam chce ísť, ak ho nemá tak by som to nedovolila, aj napriek tomu, že by sa muž urazil

laura167
8. aug 2013

@lencici No moj manzel... nechem bit zla,ale nedovoli si mi nic povedat ohladom toho kam pojdu alebo nepojdu nase deti...jednoducho ked poviem nie tak nie! A keby sa uraza tak si rozmysli na co a na kolko....Ja som taka natura a nedam si rozkazovat a po hlave skakat...a to vdaka svokre ta ma vycvicila do zivota!!! Robila mi zo zivota peklo! ☹
Dom mame postaveny hned vedla nich a neni to bohvie co...ked sa narodila prva dcreka tak ju nechcela a nevsimala si ju..pre nu je a bola len teta od susedov...
a taraz sa v svokre zobudila ,,babka" a strasne by chcela vnucata! Mala ju ignoruje absolutne ju nechce to odmietanie je balzam pre mna za vsetko co nam spravila....a tak sa svokra upiera na nase druhe dieta! Ale ono je malinke 5mes.nechape to..ale dufam,ze dcerka mu da skolenie ked pride k rozumu 😀
No a manzel malej dohovaral raz,lebo svokra sa jej pytala ze co je spravila a mala povedala,ze daj mi pokoj.... 😝
a manzel povedal dcerke,ze ako sa to sprava,ze kto je da jahodky a malinky...!! a vo mne ako keby vrelo som mu dala inu hobovu polievku!!! 😅
Kto jej da malinky a jahodky ten kto jej ich daval doteraz!!!!!! 😠 odvtedy sa manzel ako keby uvedomil a nedohovara koli svokre dcerke 😉
No a niekto ma dobru svokru nehadzme ich do jedneho vreca 😵
Ja len dufam,ze nebudem zla svorka, ale vecsinou po zlej skusenosti so zlou svokrou, vedia bit dobre nastavajuce svokri cize my 😉
No a preco si manzelia zastavaju svojich rodicov? Nech uz su akykolvek je to ich mama a otec.
A manzelia nasi chlapi si to proste nevsimaju-nevidia to-nechu to vidiet alebo si to neuvedomuju....mamicky si ich opancu okolo prsta...su ako vretenice 😀

lencici
autor
8. aug 2013

laura167 ja už sviokru neriešim...už je to 5 rokov čo som to písala 🙂 teraz sa svokra veľmi neangažuje má druhú vnučku...mne to vyhovuje, stretavame sa na oslavách a tak...inak vôbec...takže už je to pohodička..... 🙂

laura167
8. aug 2013

@livien Len je povedz co mas na srdci! a Povedz je ze nech pride neskor,ze ked bude mala vecsia,ze teraz hravo stihas! Mna by asi utrhlo keby sa mi svokra nasackuje do domu! Urcite by som to nedovolila! Ked to dovolis a pride a bude do vsetkeho kafrat potom bud ena streche..treba ju zastavit kym je cas!!! 😎

laura167
8. aug 2013

@mirkave ahoj...ja so mala dva potraty a ked sme stavali domm, tak mi svokra povedala,ze naco nam je tolko izieb,ze bohvie ci budeme mat vobec deti!!!! tiez mile od nej nie? 😠

laura167
8. aug 2013

@lencici Aj mojho muza brat si nasiel priatelko v co nik uz nedufam...a idu sa brat a ked budu mat babtko tiez som zvedava ako sa zachova a bude chovat potom k mojim detom...aGratullujem ze mate uz pohodicku. Aj ja by som chcela 😔

anikazia
8. aug 2013

Ahojte baby, moja este len buduca svokra ma neznasa uz 6 rokov ( cize od zaciatku ) ale ja ju mam tazko na haku. Ohovarala ma po celej rodine, po susedoch a ked sa dozvedela ze cakame babo tak sazmenila o 360 stupnov. Mame trojmesacneho syna a ja si ju vobec nevsimmam ked pride ku nam akoze na navstevu. Ona je sice ako cukor ale ja ju ignorujem. Radsej sa zavrem do izby aj s malym a nech sa snou rozprava priatel. Ani na rodinne oslavy nechodim a vobec mi ani nechybaju 🙂 som rada ze ju vidim raz za uhorsky rok 🙂 🙂 🙂 🙂 pre mna je to falosna osoba a priatel to respektuje a to je podstatne 😝

barcelona94901
8. aug 2013

@anikazia ale je babka ,ked bude dieťa rásť ,bude aj tvoj priateľ meniť názor na to 🙂 a také vačšie dieťa jednoducho nezavreš do izby a možno aj priateľ ho začne ako vačšie brávať k babke,rodine,aj bez teba

anikazia
8. aug 2013

@barcelona94901 ved nech ho bere ked chce, ja mu branit nebudem. A maly nech ju ma rad to mu zakazovat nemienim. Babka je taka ze mu ani nic nekupila ale ja od nej ani nic nechcem. Neriesim ju.

mirkave
8. aug 2013

@laura167 fu,to je sila.toto ti normalne nadrzovku povedala? Mna by slaktrafil v tom momente.ubohe.som znechutena takym spravanim ☹

barcelona94901
9. aug 2013

@anikazia jo,ja len ,že vekom dieťaťa sa všetko mení 😉