Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

roasha
22. sep 2008

blau,ale niekomu netrkne,pokial mu nezabijes kladivom po hlave. 😒 😅

blau
22. sep 2008

no to ano, ale ona nezije so svokrou, ale s jej synom tak preco by mala zabijat klincom svokre po hlave. AKo sa to hovori? Mudrejsi usptupi sprostejsi ostane? V tomto pripade by to sedelo , neviem 😕

ilduska14
22. sep 2008

blau to chcem presne skúsiť nereagovať,tak uvidím ale čo píše roasha, to je presne prípad mojej svokry. 😖 ona čo povie z toho neupustí, to je jednoducho tak!!! aj keby si pred ňu dala téglik z červenou farbou a ona predtým tvrdila že je to modrá farba, aj keď to vidí na vlastné oči,aj tak bude modrá, nie červená 😝 Veď keď je schopná poprieť to čo sama napísala v sms-ke? 😠 veď ju mám v tel. a ona to popiera 😠 😠 .A čo sa týka toho že poviem že všetko mám to nie je pre ňu prekážka, keď jej to poviem povie že nevadí, alebo sa bude robiť že to nepočuje 🙄

roasha
22. sep 2008

cize suma-sumarum,vsetky svokry/okrem mojej maminky -ona je zlata🙂 /su sibnute kravy. 😝
boze,dakujem ti,ze ta moja byva 100km daleko. 😝

blau
22. sep 2008

Ja myslim, ze ty si s nou lahko poradis 😉 Nech kupi, jej peniaze nie tvoje a to, ze meni svoj nazor z minuty na minutu jej problem....Hovorim ti takym ludom zapchas hubu jedine, ked na to nebudes reagovat...Mozno sa zobudi a mozno nie v kazdom pripade jej problem.S tym si nerob starosti stavaju sa aj horsie veci ako debilne reakcie a argumenty nejakej svokry. Chvalabohu nezijes s nou, ale s jej synom a to musi byt podstata pre teba. Ked chce mat vo vsetkom pravdu nechaj jej ju to uz nezmenis ☹ Drzim ti palce nech ta oslava dobre dopadne a nevytahuj na nu nic ani tu sms-ku....Nechaj si ju ulozenu pre kazdy pripad, ale uz sa k tomu nevracaj 😉

ilduska14
22. sep 2008

blau napísala si mi zo srdca, máš úplnú pravdu a aj som mala v pláne to urobiť ako píšeš a uvidíme.máš pravdu, stávajú sa aj horšie veci ale nechcem aby mi pokazila malú tými jej blbými rečami a ona jej rozpráva negatíva aj o mne tak to ma najviac štve.veď som rozpísala čo vyvádzala na téme svokry tak čumnite ak chcete 😉 len ma nebaví mať stále stiahnutý žalúdok kôli nej, ale musím to dáko predýchať.roasha to sa ti zdá 100km veľa?moja býva 150km od nás a robí nám peklo.Ale aj môjmu mužovi chýba už málo aby jej povedal že s ňou nadobro končí.Ešte vyvedie nejakú blbosť, čo podľa mňa určite vyvedie to by nebola ona a zatvorí jej pred nosom dvere 😅 ďakujem vám za rady.som rada že sa tu môžem posťažovať 😀

blau
22. sep 2008

Veru ilduska presne taky postoj by si mala zaujat voci nej. To ze vyprava malej kraviny to nic, mala to este nechape...Ked bude starsia vtedy zakroc, ale takto neeeeeeeech si trepe 😉 Nech vyvadza nehaj ju ocividne sa nudi, ked robi sceny. Stiahnuty zaludok maj skutocne len pre vazne veci toto je na smiech. Vzdy sa z hlboka nadychni pomysli si aka ste stastna rodinka mala je zdrava a nejaka svokra vam to predsa nemoze pokazit 🙂
Drzte sa a nezabudni: vzdy s usmevom 😀 To odzbroji kazdeho 😵 Aj tvoju milu svokru 😎

dari226
22. sep 2008

jaj moja svokra mojej pät mesacnej dcere dala praskovy cukor na pery volako som ostala v soku a len som jej to stihla utret a nevedela zareagovat a dnes svokor ceyl vecer len fotil a len tak blesky lietali no cloveku to niekedy poriadne da zabrat a poriadne vie liezt na nervy 😠

ilduska14
23. sep 2008

tak blau, len vieš s tým trepaním malej je to tak že teraz ju nechám a potom už ju ťažko odnaučím, keď bude malá väčšia a bude chápať.A potom mi svokra povie že dovtedy jej to pohla hovoriť a potom nie? 😒 tak ako 😕 a vieš to sa ťažko počúva keď tvojmu dieťaťu niekto hovorí o tebe škaredé veci, to ma ide trafiť.ostatné kraviny nech si trepe, ale to jej v žiadnom prípade nedovolím, či už malá chápe alebo nie.Malej nemá čo o mne škaredo rozprávať. 😠 veru dari, dá to zabrať byť ticho, ale niekedy to človek musí vydržať.len nechápem ten práškový cukor 😝 , to akože načo ho malej dávala.Niekedy žasnem čo píšete že tie svokry deťom dávajú, svojim by to nedali, ale kedže sú to ich vnúčatá tak už aj hovädzí okorenení vývar môžu v 4 mesiaci 😕

ilduska14
23. sep 2008

a ešte blau, ja sa na ňu už nedokážem usmievať, to by som pri tom úsmeve vyzerala ako 100 rokov skysnutá uhorka 😀 😀 😀 ale som zvedavá keď príde skúsim to čo ste písali a dám vedieť 😉

ilduska14
23. sep 2008

blau a ty máš akú svokru? 🙂

stresmenka
23. sep 2008

ilduška s tým polrokom máš svatú pravdu škoda korún, ale skonštatovala som, že máme na vlas rovnaké svokry myslím povahovo ale úplne na vlas aj s tou sms som mala takú skúsenosť ale ja som huba nevymáchaná tak som jej povadala na rozum a príde k nám raz za 2 mesiace a ani 3 mesačný vnuk jej nechýba vôbec ako by ho ani nemala ale veď ona vnúčatá ani nemá, len jej sestry vnúčatá sú pre ňu všetko veď tam aj vysedáva aj na dovču šla so sestrou a jej vnukom ale že má svoje tak to ani nápad zobrať ich ale oni by ani nešli lebo vedia akú má sprostú povahu a odtají aj nos medzi očami 😠

mamutka
23. sep 2008

ahojte babulky,
toto je nadherna tema, ja nou zijem ak uz neviem co si mysliet a co robit 😉
no radsej som nepisala doteraz, lebo je to na roman a kto ma tolko casu??
Nuz ta moja, aby ste neboli take smutne len zo svojich svorkus, tak ta je nabozensky fanatik no.1 v celej europe, tym som si ista, lebo uz pred nou prchaju aj ucastnici vsetkych tych puti a svatych vyletov ktore ona tak lubi....
sme manzelmi rok a pol ( spolu 7 rokov inak ) a este nam nezavolali, lebo nemaju peniaze, lebo cely jej inv.doch. ide na tie vylety.
Ten inval.ma koli noham - trpi na klby, az tak, ze na vsetkych rodinnych svadbach tancuje ako diva Bara a nikto jej nestaci, topanky odhadzuje......na parada.
K hygiene ma nulovy vztah, ja sa u nej fakt bojim klucku chytit, domestos sme jej predstavili po nasej svadbe ked nas pozvali na navstevu...
byva od nas daleko 😀 asi 300 km. ale pozor, vzdialenosti su niekedy velmi relativne 😒
co chvila budem rodit, dievcence, pocula som, ze uz husti do muzika, ze krst ma byt do 3 tyzdnov a uz nam vybrala aj krsnu.......nemam jej kedy vysvetlit, ze o tomto rozhoduju len rodicia babatka, lebo nevolaju, vola im muzik a vtedy ma ona monolog a diskusia sa proste nedari. Nikto s nou nikdy nic nevydiskutuje, lebo sa ma hovorit len o Jeziskovi a spol. ....
je toho vela, nebudem Vas trapit teraz 😉
a co so svokrou vseobecne? neviem, mojej vela ludi doporucilo ustav.......len kto by ju tam dostal a kto by nasledne preliecil ten ubohy personal???

ilduska14
23. sep 2008

stresmanka no to ja by som prijala aby sa o malú nezaujímala, bol by svätý pokoj 😉 aj ty to máš veselé keď si rada vymýšla a klame, dobre že jej povieš svoje ale asi je to houby platné ako u tej mojej čo 😀 kašlať na ne, ako písala blau, tešme sa že máme zdravú krásnu rodinku a máme sa radi 🙂
mamutka také typy ako je tvoja svokra "zbožňujem" 😠 veľký náboženský fanatik, ale keby sa toho kázania a biblie aj tak držali ako sa nedržia bolo by super. 😒 oni si z toho vytiahnu len čo im práve vyhovuje a s tým donekonečna otravujú. 😖 neozve sa ti mesiace a keď je niečo do čoho môže strkať nos tak hor sa do práce 😝 ale nenechaj sa je to tvoje dieťa a ona o svojom už rozhodovala.A čo sa týka tých krstných rodičov tak žasnem 😕 to ti ich ona akým právom chce vyberať? Veď to je výlučne vaša vec a záležitosť, jej je do toho h.... 😝 a s tou hygienou, tak mám vážne obavy že sa to nezlepší 😀 , aj ja u mojej pochybujem či nebozkáva psa keď k nám ide na návštevu, lebo je to jej maznáčik a veď sa s ním pred odchodom musí rozlúčiť no nie? 😠 Pusu si neumyje a potom mi tu bozkáva malú, veď sa aj minule trošku vyhádzala po jej návšteve.Ktovie od čoho??? 😉 😉 😉

ilduska14
23. sep 2008

mamutka to s tým ústavom si napísala super 😀 😀 😀

ilduska14
23. sep 2008

a krstiny majú byť podľa mňa vtedy, keď sa na to už s bábom cítíte.veď budeš po pôrode, ešte nevieš ako sa ti s tým organizmus vysporiada a aj keď ti s oslavou pomôžu je toho dosť, hlavneí hostia dajú zabrať 😝

ilduska14
23. sep 2008

stresmanka, tvoj Dávidko je taký starý ako moja Laura 😉 😀 .Ktorý deň sa presne narodil?

mamutka
23. sep 2008

Ilduska, ved to....len ona to tak nevidi, podla nej sa mam pozosivana a teoreticky so zapalom prsnikov trepat po BA v novembri po zladovat.cestach a nechat sa ohrozovat tunajsimi dement vodicmi. ale nejde ani tak o to, ale o to ako si dovoli rozhodovat, lebo u nich je vraj taky zvyk.....
ale co mozes cakat, ked syna svojho zjazdi za to ze v nedelu hovoril o praci, nie o jeziskovi - a to vravel, ze pojde sluzobne na vychod dakedy, tak pojde k nim, aspon sa uvidia a potom tam popracuje. chapes? povedal daco o praci v nedelu..... ja uz nevladzem... takychto veci je tisic, ja keby som musela u nich byvat, uz sedim za vrazdu, neviem kolko davaju za vrazdu v afekte, hadam nie moc.... ☹

mamutka
23. sep 2008

inac to bozkavanie psa....mne ked pusu vylepi psisko nasich rodicov, pohodka, ale svokra - oblapi mi tvar do dlani - citim tu masnotu neumyvanych ruk - nie krem, to su svetske zbytocnosti, ale proste zamastene laby a potom na celo vycapi pusu a krizik robi - odpadavam a som si povedala, ze minule to bolo naposledy.
a ano, vybrala nam krsnu, svoju dcerenku, len rodinne tajomstvo, ze babulka nabuchana a potrat vybavovala, samozrejme pred mamou je svata ta to nevie. ja taku klamarku za krsnu nechcem, aky ma vztah k babatkam, ked svoje chcela zabit? vraj mala napokon MA, no neviem. Ide o to co chcela. Kazdeho osobna vec, ci potrat ci nie, ale ona mala aj dost rokov, aj frajera, aj plnu hubu kostola a dobroty a len potrat ju zaujimal. Takze v tej rodine sa cudujem ze sa moj muzik nezblaznil, furt si len klamu, lebo pred matkou sa neda povedat nic....ani ked dakto vylet planuje, lebo to je hriech ak ide niekam kde nie je put a nezbehne tam do kostola.

segricka
23. sep 2008

mamutka, co sa tyka krstu, priprav si dobre nervy, lebo to bude o hubu. moja starka je inac uplne v poho, podla mna je to najlepsia starka na svete, ale je velmi silno veriaca. na rozdiel od mnohych sa naozaj drzi bozich prikazani a tak a nikoho normalne svojou vierou neotravuje, ale ...
v pondelok som prisla s malou z nemocnice a ona v stredu zacala riesit, ze v nedelu je u nas omsa a mala by som ju dat pokrstit 🙄
tak to teda v ZIADNOM PRIPADE!!!
chrobacik mal v piatok 1 rok a do dnesneho dna nie je pokrstena. 😉

mamutka
23. sep 2008

no segricka, absolut suhlas. ja svojej svokruse zahlasim, ze to ci vobec bude pokrsteny, to je otazka, a nie kedy 😀
len musim mat prilezitost s nou hovorit....
sak jej aj poviem, moj kamarat je moslim a je to ovela slusnejsi a skromnejsi clovek ako vacsina krestanov na slovensku.

milhaus
23. sep 2008

mi sme malu krstili ked mala vyše mesiaca až

lencici
autor
23. sep 2008

Tak nám svokra aj so svojou mamou a celou rodinou oznámili že by mohla byť krstná manželová sesterka lebo bola tiež tehotná vtedy ako ja. Ešte nám aj volali že čo maju povedať manželovej sesterke ja som povedala že nič lebo ja krstnú pre svoju dcérku už mám. Tak už boli ticho.

ilduska14
23. sep 2008

mamutka, tak to žasnem nad tou krásnou rodinkou, stále si myslím že ma nič už neprekvapí, ale toto.... 😕 No mne keby niekto vybavoval krstnú a ešte dokonca niekoho koho ani nechcem, nemám v láske a nepoznám, tak to by bol cirkus 😠 Tak nedeľu sa hovorí iba o ježiškovi..., budem mať na pamäti 😀 😀 😀 .To je už vážny fanatizmus toto, normálne vážna diagnóza. 😖 Jej dcera sa podľa mňa k MA ani nepribližila, takýto ľudia ako sú oni majú podľa mňa najviac za golierom 😉 Už keď sa tam rozprávalo o tom že si bábo dala vziať a zrazu potratila 😕 😨 , zaujímavé, to potrat dôjde len tak na počkanie? lebo sa jej to hodí?Ja som potratila a nechcem to už nikdy viac zažiť a niekto si to akože vymyslí, no kde to žijeme?Daj od tej rodinky ruky čo najďalej.Aj ja hovorím že keby som mala žiť so svokrou, tak si to hodím ja, alebo sedím za vraždu.A tvoj mužíček čo na svoju mamu a sestru?Uvedomuje si aké sú?Dúfam že áno. 😉 Aj mi sme krstili po mesiaci, už to bolo ako tak v pohode, len ako som písala tí hostia sú hrozne vyčerpávajúci a to sme mali len najbližšiu rodinu, rodičov, súrodencov, ktorý boli zároveň aj krstný rodičia a mala som pocit že sa v byte nemám kam pohnúť.

mamutka
23. sep 2008

ach jo, ja mienim riesit cokolvek, aj krst, az po sestonedeli, dovtedy ma zaujima len zdravie a pohoda maleho, vytvorit si nejaky rezim ako rodinka a hlavne zacat kojit a nenervovat sa, lebo aj o mlieko pridem takto.
Muzik si mysli v podstate to co ja, ale problem je ze hra mrtveho chrobaka, lebo podla neho so starou uz nikto nepohne a nepomohlo dohovaranie sto krat, cela rodina to vzdala a ked ona zacne, su proste ticho, aby nebol ozajstny ohen na streche. Ja som mu to hovorila, ked jej ty jej bludne nazory takto budes zrat, uvidis, ze o par rockov bude aj mne rozhodovat o zivote a potom by nam najradsej aj deti pobrala, lebo len ona vie vychovavat....u nich sa ani telka nesmie pustit, ked sa ona ide popoludni modlit v kuchyni pod krizom, to som zazila na vianoce, vypli to...a ja som zapla naspat, si rozpravku nekuknem ci co? 😀 a cela zvysna rodinka ostala pozerat tiez, ich problem, ze si nedovolia huby otvorit. Ja komunikujem slusne, pokojne, ale s nou uz aj razne, ked sa raz za cas vidime.
A hlavne ich v byte po porode nechcem - mame maly byt, spali by v kuchyno obyvacke ci co to je a ja budem po kazdom wecku tade pobehovat sa osprsit a s malym strasit...no iste...a ako bonus mam stres z toho hnusu co ma chyta, ked vzdy najdem nase vycistene wecko zakvackane, lebo u nich doma stary dosku nedviha, tak ani na navsteve.....potrebujem ja na take sadat po porode, alebo si to pred kazdym pouzitim znova cistit, ako to uz poznam? aby sa mi u mna doma muselo hnusit...mam dost 🙄

blau
23. sep 2008

No ilduska aj ja som tu pisala este predtym, aku mam svokru...Uz sa mi nechce k tomu vracat, ona si povedala svoj nazor a hotovo a ja som si povedala svoj a bolo.Bolo to ohladom kojenia. Ona nekojila, lebo ju boleli prsia a hotovo ,tak ho odstavila. Ja som kojila, teda aj kojim a som jej povedala, ze aj budem pokial maly bude chciet a vyhovuje mi to a hotovo. A na to povedala, ze robim dobre a tym tato tema skoncila...Ona je inak velmi moderna svokra, nestara sa do nas (to by jej muz dal / 😅 Zlata je navstevuje nas kupuje pampersky aby som ja nemusela no proste teraz na nu neviem nic vytiahnut. 😉 A som rada, pretoze ako Vas tu tak citam, tak mi je do smiechu a niekedy ostanem na ten monitor kukat ako puk...No uvidim aka budem ja svokra ci o mne niekde nebude moja nevesta tiez pisat 😀 😀 😵

blau
23. sep 2008

A mamutka ty sa tiez dobre citas. Pripominas mi moju kamaratku. A s tym televizorom ako si si ho zapla som sa tu rehotala, az moj ocino prisiel a pytal sa co sa rehocem, tak som mu to tu poprecitovala: tieto perlicky tak sa rehotal aj on.... 🙂

stresmenka
23. sep 2008

blau tak tú svokru ti tu všetky tíško závidíme ☹ nech Vám to vydrží 😉

blau
23. sep 2008

no aj ja dufam, ze sa nepokazi 😉 Ale tiez som si po porode vypocula, ako to robila ona. Co ma teda vobec nezaujimalo , no ale sak povedala si svoje a ja svoje a bolo

mamutka
23. sep 2008

blau, som rada, ze som aj tatika pobavila, aspon na daco ta svokra predsa je dobra, musim uznat 😀
ja som sa vzdy mala za trpezliveho cloveka, ale pri nej uz o nervy prichadzam aj na dialku, bud rada ze mas co mas v tej svojej 😉 ze pampersky vam kupi, nasa nam darovala supravu troch plastovych lievikov, sak ja nepytam, kupim si sama, ale od nasich uz mam fajne hrnce, mixer, postelne pradlo,.... darovane len tak, ze sa zidu. a to ziju nasi z jedneho platu a co zahradka da, ked na nej dru. Ale tie lieviky su pametne, lebo sme ich dostali v case vyrocia svadby, tak to si aspon spomenuli, mame stastie, nie? 😎