Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

ivka31
15. apr 2008

cistko sa mi fest paci ako pises asi preto ze mas svoju svokru tak rada asi ako ja tu moju a pis vela lebo sa pri tom vžzdy nasmejem

sivocka
15. apr 2008

babulky, aj mne lezi svokra v zaludku...bohuzilal musim priznat. Vy riesite problem, ze Vam chcu deti brat aj na noc a na kocikovanie a pod. a ja mam na svokru tazke srdce, ze odkedy sa nam maly narodil - 3,5 mesiaca, ani raz ho este nebola povozit. A myslim, ze sa ani nechysta....ale zasa uznam, ze som asi aj rada...len to nemozem pochopit, ze existuje taka babka, ktora nema zaujem....a to sme z jedneho mesta podotykam...

elinka27
15. apr 2008

aj moj syn sa narodil predcasne, a mozno ta moja averzia voci svokre prameni aj z toho.Ja sa o nho mojim a sama vie,ze to niekedy mozno prehanam,ale jednoducho si nemozem pomoct.Ale tym,ze bude mat stale poznamky, ze preco hento a preco toto, a ona to robila takto a podobne keci ma vyslovene vytaca, uz som v stadiu,ze nieze ju nemam rada, ja ju priam neznasam a nemozem ju vystat.
Nechcem byt hnusna,ale neviete ako mam naucit dieta aby sa k nej nepytalo? 😀

cistko
15. apr 2008

Ivka 😀 Ale ja mam tu svoju svokru naozaj rada 😅 aj ked mi obcas ide na nervy aj ked si na nu pohundrem, aj ked sa na nu manzelovi stazujem, zo zaciatku ked sa drobny narodil tak castejsie teraz uz menej casto, povacsine si vyriesim vsetko hned, lebo moj manzel ma na nu neda dopustit a aj ked sa mu nieco nepaci tak si kusne do jazyka a stale si ju obrani tym-ze ona to mysli dobre. Verim, ze vsetko mysli dobre. Verim ze svojho prveho vnuka lubi nadovsetko a tiez verim ze ma rada svojho syna i najkrajsiu a najlepsiu a zaroven jedinu nevestu - mna 😀 😀 Ale my sme dospeli ludia, mame svoje nazory a musi pochopit, ze nie vzdy su rovnake a ze aj ked ona nieco mysli len v tom najlepsom svetle tak to nemusi byt najlepsie pre mna 😕
Uz par krat som mala vymenu nazorov s manzelom preco je to tak a preco, dlhocizne rozhovory nepomohli, raz je to jeho mama a zniesol by jej aj modre z neba. Kym to bude v hranici ze ja a nas syn budeme pre neho na prvom mieste tak nebudem riesit, no priznavam ze niekedy mu tie schodiky "vitazov" nesedia tak ako by mali. Tak sa potom radsej hra na mrtveho chrobaka aby neublizil jej ani mne. Comu zase rozumiem ale hudnrat musim ved by ma potom slak trafil nie? 😢

cistko
15. apr 2008

elinka27 😀 😀 ja som ku svokre prestala chodit na vikendy ked som bola tusim v 5 mesiaci, jednoducho uz mi to nebolo pohodlne tak sme sa s manzelom dohodli ze noci budeme travit doma, nestretli sme sa s pochopenim ale necakala som nieco ine 😉 ked sa Jakubko narodil tak to bola aspon pre nas samozrejma vec ze noc u nich nehrozi a teraz "trpnem" pri kazdej debate ako ide leto, ako sa bude na dvore grilovat, opekat ako prideme na vikend....vobec si to neviem predstavit a veru vobec ma to nelaka ale viem ze raz sa to zmenit bude musiet a ked si predstavim ze by tam mal ist drobny sam tak cela rada tam pojdem aj ja, lebo inak by som doma vooobec ale voooobec nebola vo svojej kozi. A tiez ma niekedy napadla tvoja posledna otazka ale snazim sa reagovat "triezvo" a dohovarat vlastnej sedej hmote ze to je dobre ze nasho Jakubka babka tak lubi 😉 Fakt je to dobre a to su len nase mamickovske "komplexy" pretoze urcite vsetky berieme inak svoje mamky a inak svokry a svojim sposobom sme ustrachane a "lakome" mamicky 😅 No ale taketo myslienky pridu na mna veru len malokedy
😀 😀 😀 😀 😀

cistko
15. apr 2008

Akurat som s nou volala ako sa citi, ci jej je uz lepsie, - jasne ze cely vikend lezala v horuckach, vcera skoro odpadla ked ju bol manzel pozriet ale vecer uz polievala zahradu a dnes je v robote! Poriadne ju zjazdila ze je ako 18-rocna pubertacka, lebo chodi vonku s kratkym rukavom, dobre ze si pupok holy nevystrci a ze vobec nedba o svoje zdravie, ci jej nevadi ze sa deti koli nej trapia a ona si aj tak po svojom stale robi a ze ked uz neberie ohlad na deti tak nech si uvedomi ze moze skoncit aj so zapalom pluc a tak neuvidi Jakubka aj dva mesiace. Tak jej skoro az do placu bolo ze to nesmie dopustit ze si je vedoma toho ze ma uz svoj vek a ze toto by ju najviac mrzelo lebo to by ju potom uz ani nepoznal a to by sa veru riadne naplakala. Tak dufam, ze si uvedomila ze je nacase sa poriadne preliecit ale k teme ze vo stvrtok chodit nema sme sa nedostali lebo musela koncit hovor, slubila ze este zavola no velmi tomu enverim, lebo je zabudliva po mne, ci ja po nej? 😀 😀 😀 No ja som zabudliva po tom ako mi niektore bunky sedej hmoty odumreli pri tlaceni Jakubka a ona tak vytlacila 4 deti tak to od mojho porodu akceptujem-teda snazim sa 😀

martina21
15. apr 2008

ahojte, uplne super sa mi tato tema cita...my byvame s manzelom v cechach a rodinu mame na slovnesku, takze vo stvrtok pride svokra prvy krat na navstevu..poviem dopredu ze ju nemam rada aj ked zatial ziadne skusenosti ohladom vychovavania deti s nou nemam a ani nechcem mat, nemam ju rada pre jej povahu a pristupu k zivotu ale to je na dlhy pribeh ☹ takze urcite potom pridam svoje skusenosti...zatial mam len jednu ze este pocas tehotenstva(bola som asi v 3.mesiaci)vyhlasila ze ked sa to narodi pride na dva tyzdne, co sa mi nastastie po narodeni podarilo zvratit normalne som jej napisala sms ze si nezelam aby chodila ze chcem byt s mojim novonarodenym babom sama v klude...ako to zobrala neviem,no pride len na predlzeny vikend 😉

janina77
15. apr 2008

ja by som tu moju niekedy vedela utopit v lyzicke vody 😠 😠 😠 Nie je tyzdna, ze by ma dacim nenas...a, ale pre pokoj v rodine, si vacsinou zahryznem do jazyka. Ale niekedy sa nezdrzim, poviem co si myslim, a potom mam aspon na tyzden pokoj, lebo sa nerozprava, nechodi ku nam. Potom mi to pravdu povediac zacne aj chybat, ze ma nema kto nasrat 😀 😀 .

kiwuska
15. apr 2008

sa mi zda celkom svanda nazov temy. Co s nou? Pokrcit? zahodit? zrusit? Aj svokra je sucast rodiny, Tak ako nasa mama je tiez svokra. Ale su aj rozumne svokry, ci nie? Trosku ma desi predstava, ze budem starou mamou a vnucata by som mala navstevovat podla rozvrhu nevesty.... Na druhej strane chapem ze sme rozni, a tato tema ako uz napoveda jej nazov je o tych strasidlach 😎

penelope10
15. apr 2008

jeeeej kiwuska to si pekne napisala 😵 😵 😵
Nic so svokrou toho človek uz veľa nenarobi... trevba sa poučiť do buducna, aby ked my (snad raz) budeme svokryaby sme boli ine ako su tie strasne svokry 😉

Ps:viem o čom hovorim... tiez mam peknu zbierku zážitkou s "milou svokrickou" 😖 😀

biela
15. apr 2008

cistko, rada čítam tvoje príbehy, mala by sa to tu volať "cistko téma" 😀 😀 😀
ja si stále hovorím, že tá moja nie je až taká zlá, ale skrátka niekoré veci nezabudnem, napr. v tehotenstve som dosť pribrala a v šiestom mesiaci mi povedala že vyzerám ako keby som už šla rodiť a ako niektoré žienky majú pekné malé brušká...
čo dodať, skrátka vie ako zaťať do živého... 😠

jahodka11
15. apr 2008

no, ja som sa zasa po porode chvalila svokre, ze kolko som schudla, ja viem, ze som bola este tucna, ale len tesne po porode som mala o 9 kg menej, tak som bola rada a ona len, ze to schudnes, neboj sa.....:( a v podstate ziadna pochvala za porod ani nieco podobne.... a ked sme jej povedali, ze som tehotna, tak povedala, ze aby som to len donosila a porodila, ona si to uz vychova....tak to sa mi uz ani smiesne nezdalo, skor trapne....ani ako keby dospela nebola....sa postaram, aby sa do vychovy zapojila co najmenej, ak vobec 🙂

cistko
15. apr 2008

kiwuska ja si myslim, ze sa mozeme snazit robit co len chceme a stale len budeme svokry a nic ine 😀 tak isto ako nase svokry mali svoje svokry 😀 😀 Ja verim ze existuju babizne s ktorymi sa to neozaj neda vydrzat a svojim zatom ci nevestam riadne zneprijemnuju zivot ale verim ze polovica z tych o ktorych tu bola rec je celkom fajn len im to v tom veku kapicko nedopaluje ako by malo a ktovie ako mi budeme pribrzdene po 50-tke🙂)))
Moja mamka obcas povie a to na svoju mamu, nie na svokru - ked ja budem taka ked budem v jej veku prosim odstrel ma 😀 😀 a ja sa len na tom bavim, lebo uz teraz chyta "maniere" jej mamy🙂
A tiez sa bavim na tom ze moja mama je tiez mama ale zaroven je to svokra mojho muza aked sa ti dvaja do seba "pustia" uplne rovnake povahy, rovnake znamenia, no su rozkosni 😉

rinuska
15. apr 2008

joj baby a to som si myslela , že len ja mám také zábrany nechať malého so svokrou , je to pre mna hrozná predstava ako s ním ide po susedách a pchá mu hocičo do úst a stále ho drmáca a tak , ved viete 😝 😝 , no ale skúšam sa vžiť do jej kože , aj ja raz budem svokra a asi budem smutná z toho ked mi moja nevesta nebude chcieť dať vnúča.Nech už budem akákoľvek.

jahodka11
15. apr 2008

haha, rinuska, ja som preto rozhodnuta rodit dovtedy, dokedy nebudem mat dceru 🙂))

mata79
15. apr 2008

Super tema. Ja mam inak dobru svokru, aj ked s viacerymi vecami s nou nesuhlasim a poviem jej to, co si nezelam.
Ale tiez sa desim toho, ze aj ja raz budem niekoho svokra.....A bude na mna nevesta nadavat.....

cistko
16. apr 2008

rinuska aj mna to casto napada mam syna takze mat o urcite caka a urcite bude zo mna svokr aj ked viem ze sa budem snazit prvelmi a vyvarovat sa toho co mi na tej mojej vadi 😉
ja by som kazdej z vas priala taku svokru ako mam ja, len keby kustik viac pocuvala alebo ked uz si robi po svojom tak keby si robila tak aby som ja o tom nevedela a nikdy na to neprisla 😀 😀 😀 😀 tak by bolo vsetko idealne 😉

rumka
16. apr 2008

no fajn téma tak dobre sa to číta 😀

lusil2005
16. apr 2008

no ako to tu tak citam, celkom fajn ze moja svokra je 150 km daleko 😀 ale ona je taka mierna osobka, ona mi nerobi problemy. teda - mozno je to tym ze nema sancu 😀 ked tam prideme, aj mi sem-tam navrhne ze "bezte do mesta, ja malu postrazim" ale to samosrejme nehrozi. ale neurazi sa. ja jej pekne poviem "nieee ona na vas nieje zvyknuta" a svokra pochopi. sem tam tiez povie "joooj a vladko uz v takomto veku papal hento a toto" ale to skor tak aby pochvalila manzela a to jej ani neberiem, ved aj ja ho rada chvalim 😀 no ako vravim - mozno nas pekny vztah prameni z dialky ktora nas deli 😝 😀 ale nemozem sa stazovat a celkom sa tesim ako tam pojdeme na tri - styri dni v lete. mala sa vyjasi na dvore a na novej hojdacke. ale samosrejme - len pod dozorom. samu ju tam urcite nenecham ani na hodinku 😠

milhaus
16. apr 2008

včera sa u nej nič zlé nestalo ale to bola asi výnimka

cistko
16. apr 2008

milhaus 😝

tribitka
16. apr 2008

no ja by som svoju skorosvokru nevymenila za nič na svete.... včera som jej spomínala, že som čím dalej stále viac unavená, tak sa mi ponúkla, že mi bude chodiť kočíkovať malú každý den od 16:00 do 17:00, tak sa teším, ja s nou budem chodiť von doobedu a ona poobede, trošku si oddýchnem alebo vybehnem niekam von.... svokra je taká malá biznismenka workoholička, takže si túto jej ponuku cením.... 😀
nikdy mi do ničoho nehovorila, príde k nám len ked ju zavolám ale ona je suer, takže ju k nám volám takmer stále 😀
Hovorila mi, že ona mala strašnú svokru a že si slúbila že ona taká nikdy nebude, zatial sa jej to darí.... 😵

milhaus
16. apr 2008

som zvedava aka budem ja svokra ale to si ešte par rokov počkam

biela
16. apr 2008

tribitka, to je super, sa máš...

cistko
16. apr 2008

Aj ja budem taka svokra ako ta tvoja tribitka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisulik
16. apr 2008

jeej tribitka...ta tvoja svokra mi pripomenula moju maminu 😉

cistko
17. apr 2008

No je to necela hodinka ako sme sa s manzelom skaredo pohadali podla mna koli svokre a podla neho koli mne 😒
Potreboval ist nieco robit k rodicom a tak som si povedala ze nebudem sediet s drobcom doma a ze pojdeme s nim, volala som kamaratke ona je tiez doma na materskej ze prideme k nim, ze mozeme ist spolu kociarovat a ze sa detvaky za doobedie "vyhraju".
Tak sme sa dohodli vcera.
A rano mi oznamil, ze nam svokra nachystala obed a ze musim ist tam. Tak som mu povedala ze by bolo dobre keby to zabalil a ze sa napapame doma/svokra je v praci/ lebo ja nemam navareny obed pre drobca takze musime byt najneskor o 12,00 doma. Nechcel o tom ani pocut, vraj sa tam pridem najest a hotovo ze nemam byt sebecka ze sa niekto koli mne snazi a ja som taka a taka ☹ Snazila som sa mu vysvetlit, ze mna sa nikto nic nepytal ze predsa som si spravila vlastny program a ze potom sa mi vobec k tej kamaratke neoplati ist pretoze ked tam prideme akurat bude drobec spinkat a to budeme kociarovat a ked mam stihnut aj obed u svokry tak to k nej ani neprideme lebo sa mi maleho neoplati na 15 minut u nej vyzliekat ked sa zobudi. Neuspesne, absolutne nebral do uvahy to ze sme my dvaja boli na niecom dohodnuti, ze ja som sa s niekym dohodla, jednoducho som z toho vysla ako "nevdacna mrcha" ktora sa nevie prisposobit ☹ Nakoniec odisiel sam a nas nebral nikam.
Ja mam naozaj rada svoju svorku lebo v podstate mi nic zle nespravila. Problem je akurat v tom, ze pre mojho manzela bude vzdy prvorada ona, to co si pomysli ona, to aby sa vyhovela jej, to aby bola spokojna ona a az tak to budeme my....
V duchu som si hovorila ze to mam za trest ako som si tu robila! "srandu na jej ucet"
Presne tymito "malichernostami" vo mne rastie akysi stit a v takychto chvilach mam v sebe na nu taku zlost a pritom sa snazim brat do uvahy "kusok triezveho rozumu ktory vo mne ostal" ze to urcite takto nemyselal a ze to myslela len v dobrom.
Dotklo sa ma ako mi manzel vykrikoval ze este sa ho pytala ze pripravila obed/taky co ja sice nemusim ale cert to ber/ci mi to nebude vadit ze tam budem jest. Zbytocne som sa snazila vysvetlit manzleovi ze urcite na to pozerala z tej strany ze vedela ze ja nejdem k nim ale ku kamaratke...ale nadarmo. Proste ma postavil do pozicie nevdacnej a sebeckej nielen nevesty ale zeny ☹

martina21
17. apr 2008

tak ku nam dnes prisla svokra prvykrat na navstevu zatial som ju videla len 2 hodiny lebo uz odisli s manzelom do zoo, ale uz zacali pripomienky ze preco nedavam cajik od smedu ze ved existuju aj take co mozu babatka, a ze mam slabe mlieko ked sa mi budi v noci kazde dve hodiny aj v noci 😖 a tahala maleho ako mača, uplne neznasam ked mi ho niekto zdviha tak ze ho chyti pod pazusky okolo hrudnicka, u aj manzela som naucila aby ho dvihal tak ze ruku mu da pod hlavicku a druhu pod zadocek,ze sa nemam bat ze ona mala tri deti 😒 a s tale omiela ako sa podoba len do ich rodiny a prihovara sa mu tak prehnane maznavo az mi je zle ked to pocuvam..no ma tu byt do nedele,brrrr

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenadka
17. apr 2008

womenne, tym by u mna skoncili 😠