Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

veronika13
17. apr 2008

cicush, u mňa podobne, po príchode z pôrodnice každý deň návštevy so všetkým čo k tomu patrí... aj so švagrinou, som si povedala nikdy viac, pri druhom sa zamknem, len dúfam, že už budeme vo svojom

jahodka11
17. apr 2008

my byvame v malom bytiku, ale keby sme mali byvat so svokrovcami...az teraz vidim, co by to bolo...

danuska24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stenli
18. apr 2008

danuska24, to poznám, my síce so svokrou nebývame, ale keď tam prídeme a vždy aj prespíme, lebo je to 100km, tak máme problém s kúrením, tiež musím hovoriť, aby pridali, im sa zdá, že 19 stupňov je pre malé dieťa dosť, každý druhý raz, čo tam sme, nie je teplá voda na kúpanie malého, pritom majú nový bojler, škoda reči, ja neviem, baby, prečo sú tie svokry také, keď to človek číta, čo všetko porobia, tak mi nad tým rozum zastáva, a pritom naši muži vyšli z tých ich domácností a väčšinou nie sú takí 😉 ako ony, tak ja už neviem, dúfam, že keď ja budem svokra, tak nebudem taká 😀 😀

iffka2002
18. apr 2008

danuska u nas je to naopak- tiez byame s mamou len u nas je zase 500 stupnov, hrozny hyc, furt len chodim vypinat kurenie lebo sa v izbe neda dychat, mala je furt chora- kazdy mesiac od narodenia byvala chora az do pol roka. Mozno je to aj na nieco dobre ze tam mate chladnejsie- aspon nema linduska vysusenu sliznicu a neochorie tak lahko- aj ked je to paradox ze v zime babo menej ochorie ako v prekurenej izbe. Co sa mojej svokry tyka, je mlada, a dost dosledna, nebala by som sa jej dieta nechat.. len ona na malu nema moc vela casu..od narodenia az do 7. mesiacov s nou bola asi tak desat krat..

duskaf
18. apr 2008

Ahojte kočky, elinka normálne tu nadskakujem od smiechu z tejto Tvojej vety .... Nechcem byt hnusna,ale neviete ako mam naucit dieta aby sa k nej nepytalo?

Náš Danko nechce ani počuť slovo starká, o mesiac má 60- tku a on v žiadnom prípade nechce ísť, úplne ho chápem, tak sa dohodol s babkou, že v ten deň k nej pôjde a my na oslavu, lenže problém je v tom, že ani ja tam ísť nechcem, odkedy sa to stalo, som tam nebola, ani oni u nás, keď telefonujú, vôbec to nespomínajú, volá len ona manželovi, svokor musí byť strašne naštvaný, on nevie prehrýzť, že proste počúvame malé dieťa a nezavelíme, že tam musí ísť a hotovo.
Oni to berú tak, že ona mu predsa chcela pomôcť, aby sa už naučil to R- nevie sa s tým zmieriť, že je vnuk nevie R. Ale je to jediné, čo mu zostalo z toho nedonoseneckého obdobia, mohlo to skončiť zle, ale všetko išlo hladko a v živote by nikto nepovedal, že mal pri narodení nejaké problémy a keď sa to R nenaučí tak čo, nevadí, svet sa nezrúti, neviem prečo jej to tak vadí.
Možno to vyznieva, že som tú situáciu prijala bez cirkusov, ale ako som písala väčší trest ako moje výčitky, či krik je, že malý na ňu zanevrel, aj keď nás manžel fotí a posiela rodine a kamarátom fotky, malý sa stále utvrdzuje, že ocinko nesmie posllať starkej fotku, kde je on- Danko. Veľmi mu to ublížilo, a keď nepríde na tú svokrinu 60- tku on jej prvý milovaný vnúčik, možno až vtedy to ona pochopí.

cistko
18. apr 2008

Len piste baby, len piste 😉 dobre sa to cita a utvrdzuje ma v tom, ze mam vybornu svorku 😉

fifla
18. apr 2008

ja mam teda svokru dost v pohode, aj ked niekedy samozrejme ze nevie, kde su hranice. to ze mi do vsetkeho radi som si uz zvykla, vzdy je na to poviem, ze jej dakujem a ze ma vytrhla s tymto nazorom z biedey a obe sa na tom zasmejeme. mne skor vadi, ze vie byt niekedy taka ani nie ze falossna, ale hra na nas divadielka. asi neprisla este na to, ze ja mam uz davno prekuknutu. ved sa pozname uz vyse desat rokov.
mne najviac pomaha, ked svokjra alebo moji rodicia zoberu jakubena von a ja si poupratujem. maly sa este trosku boji vysavaca a cistenie kupelne tiez nie je zalezitost, pri ktorej by som bola rada aby bol doma.

takze akoze mame chyby asi vsetci, mam fajnu svokru, aj ked... :o)))

wali
18. apr 2008

teda, citam tuto temu od sameho zaciatku a celkom dobre sa bavim. 😀 a niekedy zasnem, coho vsetkeho su svokry schopne 😕 po precitani musim uznat, ze mam este dobru svokru, aj ked ta antichemia svokra vs. nevesta tam je. drzim vsetkym palce, aby to u nich dopadlo dobre, u inych zase len - pevne nervy!!

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nana77
18. apr 2008

baby, aj ja sa bavim na vasich trampotach so svokrami (aj ked uznam, ze to v podstate nie je smiesne, ale fakt hrozne), len su niektore vtipne napisane. potom, co som precitala, mozem pokojne vyhlasit, ze mam super svokru!!! ona sa do nas nestara, ale ked nieco potrebujem, tak som na prvom mieste - to fakt neprehanam. ked som bola chora, nosila mi jedlo, starala sa. uvidime, ako to bude, ked sa mali narodia, ale myslim si, ze si to usmernim. mam totiz este jednu vyhodu - moj muz sa vzdy postavil na moju stranu a vzdy ma podporil, ked bolo treba (a tych situacii nebolo vela). takze som mozno prikladom toho, ze existuju aj dobre svokry 🙂 . mozno je to tym, ze sme si sadli - ako sa hovori, alebo tym, ze ja som tiez dost tvrdohlavy clovek a robim si po svojom a moja svokra to akceptuje. a ked sa jej niekedy aj nieco nepaci (to vidim na nej, tiez sa pozname 10 rokov), tak to neriesi a nevnucuje mi za kazdu cenu svoje nazory. no, v tomto mam stastie 😀

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nana77
18. apr 2008

womenne, po tom, co som citala o vasich problemoch so svokrami, si aj ja zavidim sama sebe 🙂. vidis, moja svokra sa tesila, ked sa dozvedela, ze bude svadba (brali sme sa po 7 rokoch zivota na divoko, tak sa tesili vsetci). ona je celkovo fajn, ale to ma v sebe, to je proste taky typ cloveka. nielen voci mne, ale voci kazdemu. tak drzim palce vsetkym, co to so svokrami nemate ruzove, aby sa to nejako vyriesilo, hlavne vo vas prospech. zit v strese a pod tlakom (na jednej strane svokra, na druhej manzel), to je zle...

betka1
18. apr 2008

stenli, k tomu, co bolo pisane vyssie: idealna teplota pre babatko na spanie je 19 stupnov. To pisu aj v odbornej literature aj na teplomery, ktory som pre babatko kupila je to napisane. Takze toto by som svokre nevycitala.

bambi7
18. apr 2008

ahojte babule ako sa dnes mate?

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veverca
18. apr 2008

stenli ...ja neviem, baby, prečo sú tie svokry také, keď to človek číta, čo všetko porobia, tak mi nad tým rozum zastáva, a pritom naši muži vyšli z tých ich domácností a väčšinou nie sú takí ako ony, tak ja už neviem, dúfam, že keď ja budem svokra, tak nebudem taká...
Môj muž čím ďalej tým viac pripomína svokra- takými vecami, čo mi idú na nervy 😠 . A ja si uvedomujem, že sa niekedy chvám ako moja mamina 😅 . Tomu sa asi nedá vyhnúť

bambi7
18. apr 2008

womenne tak to je super ,tak za chvilku uz mas muzicka doma to je super 🙂

bambi7
18. apr 2008

womenne ja viem ze to mas tazke ked si sama ,ale myslim ze aj tvoj muzicek to nema take ok je mu urcite smutno ved vas ma daleko .keby boli roboty lepsie platene ludia by nemuseli toto absolvovat ze?ale neboj raz pride aj to a budete stale spolu,hlavne ze sa lubite 🙂

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi7
18. apr 2008

znesu 😀 super tak nech sa vam dari a drzim palceky

zuzula28
18. apr 2008

baby, tak ja tu budem asi za blázna...tu sú maminky, ktoré svokra vyhodila, ale ja som si baby sama a dobrovoľne nasťahovala svokrovcov na skoro 2 mesiace do bytu, keď som bola v 6. mesiaci 😀 Moji svokrovci sú veľmi zvláštni v organizovaní prác, hi. Išli prerábať byt, ale na kompletku, všeeetko rozbité, voda nič, elektrina nič a to podotýkam, že ešte žijú s dospelou, mentálne postihnutou dcérkou, ktorá takéto zmeny absolútne neznáša 😲 Sme k nim prišli pozrieť, že ako prestavba beží a keď som to zbadala, tak jediné čo zo mňa vyhŕklo, že "a vy akože tu chcete ako normálne fungovať a chodiť do práce a všetko v tomto bordeli ?" 😲
No a trvalo to prosím pekne tie 2 mesiace, kým sa to všetko dokončilo...a veru občas aj manžel dostal takú poznámočku od svokrušky, že by sa mal k nej krajšie správať, keď hneď nezatancoval ako sa písklo...Chcem vidieť ešte takú nevestu, čo si zoberie chlapa, keď vie, že na dôchodku ešte okrem svokrovcov bude mať starosť o postihnutého človeka, nasťahuje si ich do bytu keď treba a kopu ďalších vecí...a napriek tomu ešte vie mať svokra krivdu hocikedy, to ja nepochopím...ale svokra ľúbim, on je dobrák a viem, že mu pasujem a ja som vždy na jeho strane, keď sa dačo zomelie, môj muž sa vždy smeje...no jasné, ty aby si sa nezastala nášho "predsedu"...my ho tak voláme 😉

martina21
18. apr 2008

ahojte baby hlasim sa z dalsimi zazitkami s navstevy svokruse 😠 prvy den za nami to bola ta zoo a potom kolotoce a dnes zase behaju po centre pamiatky, ja som s nimi nesla sa brodit s kocikom medzi turistami a riesit kde kojit a pod...neviem ci som spominala ale prisla aj so svojou dcerou cize svagrinou a malou vnuckou, ktora dostala sople a kasle a ked chcela maleho na ruky tak jej vravim ze jej ho nedam ze je chora 😖 a hned svokra na mna ze neni chora ze to ma s naseho sucheho vzduchu 😕 no dievca nevladze ani dychat a ten kasel pripomina stareho chrchlajuceho tuberaka,sa modlim aby mi dominicek neochorel chudatko ☹ vy by ste dali babatko k choremu cloveku??
a neviem ci to vadi aj vam ale mne hrozne ked mi ho cudzi ludia bozkavaju na lica a na rucicky aj svojej mame som to hned zakazala ze on je zvyknuty len na mna a manzela,normalne to pochopila tak mu len na hlavicku dala pusku obcas..vsade na nich vidim bakterie no hroza...a ked som videla ako sa k nemu svokra sklana a bozkava ho az mi zle prislo 😒 a uz som jej ho nechcela dat stale som s nim behala aby nebola moznost a maly mi pomahal lebo bol mrzuty a take ho pestovat nikto nechce 😀 a vravim manzelovi ze nechcem aby ho bozkavali a on jej to hned zapotil ze neni zvyknuty na pusy(a pozrel na mna takym pohladom ze mam daco proti jeho maminke) 😠 a svokra sa samozrejme urazila a urcite ma s dcerou ohovaraju az sa im z hlav pari, inak vsetci su silny fajciari a fajcia si aj v byte,u nas nastastie mame balkon ale aj tak ten smrad ide dnu
ach jaj, do nedele daleko 🙄

jahodka11
18. apr 2008

martinka - teda fajcenie by som absolutne nestrpela! mame suseda fajciara, takze to riesim denne, najradsej by som mu rozkopala tu jeho sprostu robotnicku hlavu 🙂)) ach, aspon sa mi trosku ulavilo 🙂
co sa bozkavania tyka, - striktne zakazujem, aj svokre, doslova okriknem, neznasam to, bozkavame ho len my dvaja.. a to az dovtedy, kym nebude vediet povedat, co cche....ked si vyslovene vypyta pusu od mojej svokry, ok, ale o tom dost pochybujem 🙂 a chore dieta na navsteve? co im sibe? drzim palce, aby neochorel, my sme nikoho nepustili ani s nadchou....a maly doteraz nebol chory, aj ked niekto trepe o vybudovani imunity.....tak to sa snazim otuzovanim, malo ho obliekam a tak a nie stykom s chorymi ludmi 🙂
tak ti teda dava zabrat, uz aby odisli...🙂 ja mam vzdy po svokrinej navsteve migrenu 😠

tobina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tobina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina21
18. apr 2008

jahodka si uplne moj clovek 😉 normalne sa mi ulavilo ze nie som jedina tak aspon bude mat viac odvahy a poviem jej sama ked ho zase bude chciet oslintavat 😝
no ved mi tvrdia ze chora vobec nebola ze to az tu stoho vzduchu ci co alebo ze co vcera vela behali po zoo ale ze to su len sopliky ze to nic neni a kasle preto ze jej to zateka a ze som moc precitlivela 😒 ako keby som sprosta a neviem co je choroba..aj ked to nepovedali ale vidim ze si to beru osobne ze si vymyslam aby som im maleho nemusela davat ze proti nim nieco mam 😝
no a presne tiez sa ho snazim nebabusit, ked vidim ako niektore tie deturence v kociaroch maju styri vrstvy ved je uz krasne teplucko tak obliekam lahko a zakryvam len dekou
a to fajcenie bleee,rano som spala v izbe zavrete dvere aj okno a zrazu taky smrad akoby mi boli nad hlavou lebo nezavreli za sebou dvere na balkone a fajcili pri nich!!v kuchyni ak v krcme dpteraz som to vyvetravala oni to necitia
a ze pridu ked maly podrastie ked uz bude vediet lozit,dufam ze vtedy bude mat to obdobie ze bez mamy ani krok 🙂

debra
18. apr 2008

elise..ked budes vystrelovat tvoju svokru do toho vesmiru...tak sa ozvi 😀 😀 pošleme tam aj moju aj so svokrom... 😀

martina21
18. apr 2008

tobina: to o svadbe vravela aj ta moja!!!a dala mi za priklad svoje dcery a ani jedna nebola vydata a maju deti s inym chlapom nez s ktorym teraz ziju

duskaf
18. apr 2008

martina21- veľa sily, nech ten čas rýchlo zletí, myslím na teba.