Čo všetko obliecť bábätku pri ceste z pôrodnice?

winki.w
30. sep 2008

ahojte, mam pripravené - košieľka, dupačky, svetrik, čiapočka - do fusaka Emitex do autosedačky a navrch ešte deka. Alebo do perinky? ale potom ho nedám do autosedačky... poraďte

zuzkat1
18. dec 2009

ja som chystala veci tak ako by som sa obliekla ja (az na tie 2 ciapky🙂 ) no a deka navyse kedze sa nebude hybat.. ja neviem ked vidim niekedy tie babatka ako su naobliekane tak mi ich je az luto... a keby si ten overal videla🙂ja som mu proste neodolala mala v tom bude ako vo vaticke🙂 ja naozaj teply ... taky aky si ludia beru na lyzovanie.. teda myslim ze to jej musi stacit

tynushqa
18. dec 2009

malo by stacit. Take male babatka si este nevedia regulovat svoju teplotu, preto ich obliekaju ako cibulky 😀
Ja si pamatam ze sme boli obleecene takto:
Pancusky, bodynko s dlhym rukavom, na tom taky flisovy overal, hrubu bundicku ciapku a rukavicky a do fusaku do autosedacky.

zuzkat1
18. dec 2009

no asi teda pribalim este jedno hrubsie body...nech si sestricka vyberie co jej dat, ja nemam fusak do autosedacky, ale mam taku velmi hrubu spanielsku deku🙂

nanika
18. dec 2009

Jee, mne ho nikto neobliekal, ani nekontroloval, do coho ho navliekam. Inak tam zimna zavinovacka bola myslena ta do autosedacky, nie normalna...

zuzkat1
18. dec 2009

nanika ahoj ...jaj to asi nieco ako fusak do vajicka...tak ten nemam, ale ved na nu dam v aute este deku.. no a kde si rodila? lebo ja by som prijala keby som si ju mohla obliect sama... som asi hrozna, ale uz teraz som na nu a aj na jej veci hrozne citliva 😀 neviem po tom co som si tu precitala som k jej veciam prilozila este jedny hrube dupacky, ale ked si predstavim ze by jej to obliekli pod ten hruby overal 😖

emjee
18. dec 2009

ja som rodila na antolskej a obliekala som sama (a nikto ma nekontroloval), sestricka mi len nainstalovala maleho do autosedacky 😀

nanika
19. dec 2009

Zuzi, Kramare... vratane autosedacky. ale keby bol v zimnej kombineze, tak sa uvari, lebo som s nim cakala este dve hodiny s naobliekanym na spravu pre lekarku, takto som len rozvinula zavinovacku a bolo to este v norme, aj ked tam bolo teplo na zblaznenie. Inak ja si to ani neviem dost dobre predstavit, aby mi niekto iny obliekal babo, na co je to dobre, ze bude raz oblecene riadne, lebo som kriva?!

Ja budem tento rok kupovat letnu zavinovacku do autosedacky a podla toho, ci bude teplo v aprili, alebo zima, dam pripadne emitex fusak.

zuzkat1
19. dec 2009

ja sa chystam na antolsku a ten overal je fajn da sa po celej dlzke telicka rozopnut... a keby daco tak jej to zobleciem na ten cas cakania a dam ju len do deky... ja neviem do auta ked ju riadne obleciem mi pride ten fusak zbytocny..mozno nie je a casom aj ja kupim, ale moj drahy vzdy tak zakuri ze aj v tychto zimach tam sedim len v pulovri..mi to pride ze by sa mi tam upiekla...budem jej tam bravat vzdy deku pre kazdy pripad🙂

nanika
20. dec 2009

zuzi, z fusaku odopnes prednu cast a hotovo, je to velmi variabilne...

zuzkat1
21. dec 2009

hej hej, ja viem, ved uvidim co spravim... zatial budeme bez toho a popripade dokupim... fusak do kocika mam a v tej sedacke aj tak nebude vela

lenocka23
26. dec 2009

zuzka, ak mas zimny overal, na cestu autom ti je zavinovacka nanic.. ako si pisala, ani tam babo v tom vsetkom nevtesnas.. 🙂
ja mam tiez termin v jenuari (hadam vydrzi krpec) a mam nachystane body, dupacky, teplejsi kabatik a taky fusak s nozickami (nieco ako overal) no a samo ze ciapocku.. rukavicky asi tiez nevyuzijes, kedze tie fusaky a kombinezy maju rukavy dostatocne dlhe... 🙂

zuzkat1
26. dec 2009

lenocka... tento overal ma rukavicky pripnute gombikom🙂 teda su jeho sucastou akokeby...

katarina.banska
28. apr 2010

akojte mamicky .
chcela by som sa vas opytat, ako uz skusene mamicky, co mam obliect malickej pri odchode z porodnice.
termin mam v polovici maja, no mozno uz aj zaciatkom 🙂
viem, ze mi treba zobrat, deku, autosedacku, plienku, ciapocku, rukavicky, no neviem co dalej? co jej mam dat na telicko?
poradte prosim. nejake body alebo dupacky? alebo body a pancusky? vobec neviem, co mam manzelovi prichystat aby mi doniesol ked si po nas pride. dakujem krasne

majovka111
28. apr 2010

ahoj, aj ja riesim nieco podobne. termin mame cca rovnaky. ja som rozmyslala, ze dam body, dupacky, tensi kabatik, ciapocku,rukavicky, do skrupinky mam letny fusak a ak bude chladno,tak prihodim este svetrik a deku. uvidim podla pocasia a podla toho sa zariadim 😉

berus222
28. apr 2010

nam sa narodil 19. maja a 22. sme isli domov. dala som mu body s dlhym rukavom, dupacky a ciapku. mala som pripravenu aj deku, ale bolo teplejsie byva ako teraz, tak mu toto stacilo.

majovka111
28. apr 2010

ved to, ze vsetko zalezi od pocasia 😉 tak uvidim aj ja podla toho. zavolam MM ktoru variantu ma zobrat.

imarikai
28. apr 2010

ano zaleži od počasia a pozor na prekvapenie ja čo som si nachistala bolo všetko malinke tak mi doniesli velke ale lepšie ako male no všimla som si že to robilo len par mamičiek priodchode s porodnice ja som to spravila pri oboch deťoch ked sme ich preniesli s porodnickeho oddelenia cez nemocnične chodby až do auta dieťu som tvar prikryla plienkou dokonca to robili aj sestričky ked brali dieťa na vyšetrenie

katarina.banska
28. apr 2010

a to sa preco robi, ze zakryt tvar? kvoli chorobam a tak....
no ja rozmyslam, ze dam tie body na to dupacky a pribalim mu aj zavinovacku a deku tensiu. ak bude chladnejsie tak este mam taky teplejsi svetrik. no dufam, ze sa velmi neochladi a ze malickej nebude zima. radsej zobra viac veciciek a odniest ich ako nemat ak bude malickej zimka. ja nemam fusak. len neviem ako potom ked ju dame do autosedacky. to ju tam mozme dat aj v zavinocke? 🙂 to asi nie vsak? nemame to daleko domov z porodnice ale predsa.

katarina.banska
28. apr 2010

a fakt este otazocka. aku velkost jej mam zbalit? ja viem, ze to zalezi od toho aka sa narodi, ale tak snad jej aj ta najmensia velkost bude dobra 3 dni po porode 🙂 🙂

majovka111
28. apr 2010

ja beriem 56, urcite nie vacsie,aby nebola utopena.
v zavinovacke babo do skrupiny nedas 😉

ichbinich
28. apr 2010

O tej plienke na tvar som este nepocula...
Body, dupacky, tenku ciapocku by som dala v kazom pripade. Podla potreby este svetrik a "teplaky", ak by bolo chladnejsie.
Do autosedacky bud v zavinovacke vhodnej do sedacky, alebo len tak a prikryt dekou. V aute mozes podla teploty dat deku prec, ale take malinke by som asi nechala prkryte. Ak ma tvoja autoesedacka vlozky pre novorodenca, nezabudni si ju zobrat.
Co sa tyka velkosti, aj som mala nachystane 56-tky, aj posledne meranie pred porodom bolo, ze bude mat 52cm. No a nakoniec mal 45cm a vsetko mu plavalo... Tak sme po prepusteni zhanali 50-tky vecicky.
Ale kedze dnes sa da nakupovat stale, pri najhorsom si dokupis po prepusteni. Alebo poprosis manzela/mamu/kamaratku, aby ti dokupili a oprali, kym budes v nemocnici, keby bolo babo prilis malicke alebo velke.

imarikai
28. apr 2010

ano pre ochranu ale to som mala plienku rozprestretu a prehodenu aby sa nedotykala ust ved len ked ideš chodbami nemocnice nevieš kto tam s akou chorobou a bacilmi sedi inač neni problem opytať sa sestričky ale možno si sama všimne ked pride sestrička s detmi na voziku su prikryté

katarina.banska
28. apr 2010

dakujem asi to spravim tak, ze v autosedacke ju prikryjem dekou. tym padom mi netreba brat zavinovacku, alebo radsej si ju zobrat? pokym prejdeme do auta, tak asi ano. a v aute jej dam deku a ak bude chladnejsie tak aj svetrik a teplaciky. 🙂
juj uz aby to tu bolo....

chanella
26. aug 2010

Ahojte 🙂 Už pár dní rozmýšľam čo oblečiem na cestu domov nášmu drobcovi keď pôjdeme z pôrodnice. Termín mám 14. októbra, čo môže byť +/- pár dní a ťažko je odhadnúť počasie na tento mesiac. Z pôrodnice to máme 36km, t.j. cca 30 min autom a maličký bude v autosedačke (lebo neviem ako by som pripevnila vaničku) Takže do autosedačky asi klasickú zavinovačku nedám, tak som rozmýšľala, že kúpim takú flísovu zavinovačku s nožičkami do autosedačky.... Alebo máte iný nápad? Budem vám veľmi vďačná. Ďakujem 🙂

alusha
26. aug 2010

@chanella nas drobec sa narodil v marci a mali sme body, dupacky, flisovy overalik a taku tensiu zavinovacku do autosedacky 🙂

chanella
26. aug 2010

@alusha aj ja som myslela na niečo podobné, až na to, že asi kúpim tú flisovú zavinovačku do autosedačky. Inak si neviem predstaviť ako by dieťatko v sedačke sedelo. A v tej autosedačke je to pre drobca v pohode? Veď je taký maličký 🙂

alusha
26. aug 2010

@chanella aj my sme mali taku flisovu zavinovacku, take nieco ako tensia decka, ale nejako dlho sme ju nevyuzili, lebo uz bolo potom v aute teplo neskor, ale vam sa zide, este aj v zime bude babo malicke 🙂

lagoonka
27. aug 2010

@chanella Ahoj, moj prvy drobec sa narodil tiez v oktobri, ale bolo tak teplo, ze bol len v bavlnenych dupackach a ja som odchadzala v letnych satockach. Takto popredu je skutocne zbytocne si striktne pripravit veci na cestu z porodnice. Asi maj pripravene nieco tensie aj nieco hrubsie a polovicke uz povies, co ma priniest podla aktualneho pocasia. Autosedacka bola uplne v pohode. Detaatko je tam sice este taktrosku stratene, ale hlavne, ze je napevno opasane popruhmi a v bezpeci... 🙂

chanella
27. aug 2010

@lagoonka ďakujem veľmi pekne, asi presne to urobím a počasie rozhodne 🙂

kingstonka
17. sep 2010

ahojte- kto ma decembrove babatko- poradte- v com ste isli z porodnice ?