Čo všetko obliecť bábätku pri ceste z pôrodnice?

winki.w
30. sep 2008

ahojte, mam pripravené - košieľka, dupačky, svetrik, čiapočka - do fusaka Emitex do autosedačky a navrch ešte deka. Alebo do perinky? ale potom ho nedám do autosedačky... poraďte

veronikahel
8. okt 2008

ahoj winki! my sme mali tento fusak http://shop.dieta.sk/index.php?page=6&itm=3156, je do autosedačky a používali sme ho aj vo vaničke. Material je goratex, takže som malého nemusela moc naobliekavať, a z pôrodnice som mu obliekla, išli sme 10.11. body s krátkym rukávom, dupačky s dlhým rukávom a na to súpravu - dupačkové nohavice a mikinku, čiapku a tenké rukavičky. V aute sa dá zakúriť, takže im bude teplúčko, neboj 🙂 Prajem šťastnú cestu! 🙂

zuzula25
8. okt 2008

jednoznacne v autosedacke.a co obliect, my budeme tiez septembrovy a casto nad tym rozmyslam.my dostaneme ku kociku fusak, ktory sa da dat aj do autosedacky, takze body, dupi a taky kompletok co nam ustrikovali babky-teraz si len vybrat aby sme jednu neurazili, dame do zavinovacky, fusaka a ak bude strasna zima tak prikryjeme dekou.sice mame to naplanovane, ale....uvidime.takze tak.drzte sa tehulky....

zuzula25
8. okt 2008

myslela som decembrovy nie septembrovy 🙂

emjee
23. jan 2009

monika77 • 37tt • Dnes o 21:04
V čom si chcete svoje detičky odniesť domov z pôrodnice? V zavinovačke, fusak a do hlbokého kočíka? Alebo do vajíčka, či len tak na rukách a hups do auta?

nana • 1d • Dnes o 21:06
malý sa narodil v januári a keď sme šli domov mal na sebe, bodynko, dupačky a kabáti. Bol v perinke,vo fusaku a vo vaničke od kočíka

lyrra • 1d • Dnes o 21:24
Maly sa narodil vo februari a pri odchode z porodnice mal bodynko, dupacky, bavlneny kabatik, bavlnenu ciapocku, bavlnene rukavicky, teply overal, teplu ciapocku. Viezli sme ho vo vanicke od kocika a v nej mal este flisovy fusak.

sassi
23. jan 2009

u nas sa balí v nemocnici ešte dosť tradične, teda do perinky
takže košielka, svetrík, kabátik a nožky sa zabalia len do plienky
na hlavu čiapočka a cele babo do perinky

ja som bola v nemocnici, ked ešte sedačky povinne neboli ...
ale my sme sedačku mali, tak sme ho s perinkou priputali do sedačky, troška zložite to bolo, ale poradili sme si
no ale teraz by som dala normalne dupky a overal/zavinovačku do autosedačky
v žiadnom prípade by som nešla s dieťaťom v aute na rukách, a to ani 100 metrov.

dicinka1
23. jan 2009

ako by ste babo obliekli z porodnice v juny?ja mam termin 5 juna...a neviem do coho by som ho tak mala obliect 😉

jasminet
24. jan 2009

dici - my mame termin 20.juna - takze asi bodyno, dupky, ciapocka a mozno nejaka deka...ved asi bude doost teplo... 🙂 ale necham si poradit od niekoho skuseneho 😀

zuzana17
24. jan 2009

ja by som v lete obliekla košieľku alebo bobynko s dlhým rukávom, dupačky a čiapočku na hlavičku a bábo do vajíčka 😵 (v závislosti od počasia aj dečku ).
môj synček sa narodil vo februári a mal košieľku, raklíček, čiapočku, plienku na nožkách (mali sme aj dupky ale sestrička vravela že netreba), perinku, deku a vaničku z kočíka 🙂
treba si vziať (aspoň u nás je to tak) 3 bavlnené plienky (1 na pampersku, 1 na nôžky a 1 do perinky pod hlavičku 😉 ) a ortopedické nohavičky 😉

sassi
24. jan 2009

dcera je v juli, ale ked sme šli z porodnice, pršalo
takže pre letne bobo
košielka (body sa novorodeniatku zle oblieka, alebo si kupte zavinovacie, čo sa cele vpredu rozopína)
svetrík
bavlnená čiapočka (tenká)
tenke dupky
rychlozavinovačka + vanička z kočíka certifikovaná na prevoz detí (napr. Navetta)
tenka zavinovačka do autosedačky + vajíčko

a tiež majte pripravenu tenšiu dečku 😉 keby pršalo ...

zuzana, presne tak 3-4 plienky - 1 pod hlavu, pamperska + 1-2 medzi nožky, 1 plienka na zabalenie nožičiek - a potom netreba dupačky (mne takto uviazane boli deti kym boli v perinke, asi 1. mesiac nadoma stále, bolo to rychle a praktické, a nemusela som sa oštarovať s dupačkami, naučili ma to v porodnici 🙂 )

sassi
24. jan 2009

ortopedicke gaťky sme davali až ked odpadol pupček, dovtedy len pampersku + 2 bavlnené plienky, a to sa ešte previazalo tou plienkou, čo sa balili nôžky

zuzuxx
8. nov 2009

Ahojte kocky, ozivujem temu, kedze cakame vianocne babatko 😉

Mam problem co mu obliect, lebo zavinovacku ani fusak do autosedacky nedostanem. Riesenim by bol zimny overal, mam taky teplucky vetrovkovy, problem je ze je na 3-6 mesiacov a bojim sa, ze sa v tom babo utopi.
Myslite, ze mam kupit aj mensi alebo to risknem s tym vacsim?
Specialny fusak do autosedacky kupovat nechcem, mam ten normalny...

Nemocku mame inac blizko, tak 5 min autom, ale do vanicky nechcem davat kvoli bezpecnosti.

manika77
8. nov 2009

ahoj zuzu pred rokom som riesila tento isty problem...a tak som si pozicala prenosnu tasku na babo, tam som dala fusak, obliekla som ho pancusky bodusky, kabatik, dupacky, ciapka prikila dekou a niesla som ho tak...mne bolo luto ho dat do autosedacky aby sa mi tam hrbil..tak som si ho niesla v tej taske 🙂

duplicka
8. nov 2009

ahojte, tak ja mam novembroveho chlapca, ale rocneho. mala autosedacku a nezdal sa mi dokrceny, hlavne bol v bezpeci na prepravu a mala som do nej fusak, ktory bol original a pouzivala som ho aj do vanicky, nepripada mi fusak do autosedacky ako zbytocnost. obliekala som len bodinko, dupacky, zateplenu bundicku, tenku ciapocku a supla osm ho do autosedacky s fusakom. fakt bol super.

soporova
8. nov 2009

Ja som môjmu synčekovi kúpila zavinovačku od emitexu (flísovú) zimná verzia, mali sme oblečené body a dupky bavlnené a na tom flísovú súpravku (kabátik, nohavice) a tenkú bavlnenú a potom flísovú čiapočku a samozrejme rukavičky. a bolo to super, v aute som zavinovačku pekne rozbalila a malý sa nepotil a potom sme ju ešte veeeeeľmi dlho používali a keď bola taká treskúca zima a spali sme v kočíku dala som ju namiesto deky do fusaku a keď sa trošku oteplilo používali sme ju samostatne, malý sa mi z nej nevykopkal ako z deky a bolo nám krásne teplúčko keďže sa dá pekne zatiahnuť okolo hlavičky. A milé mamičky čakateľky, mňa v pôrodnici pani doktorka upozornila, že treba dieťatko nielen teplo obliecť ale aj dať pozor aby sa neprehrialo hlavne v aute kde sa kúri. A určite autosedačka!!!!!Malý nie je neprirodzene skrčený ako si mnohé z nás myslia, ale má tam polohu ako v bušku takže žiadne obavy, no bez sedačky a v zime by som nešla ani 5m pozrite si crash testy.

garonka
17. dec 2009

ahojte ja sa neviem rozhodnuť čo kupiť či fusak Emitex do autosedačky alebo overal 😒 keďže sa nam babo narodí koncom januára

emjee
17. dec 2009

garonka prebehni si prispevky v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... na str. 12 - zimna kombineza je zbytocna 😉

garonka
17. dec 2009

emjee ďakujem 😵 a ta zimna kombineza je ako overal?

maznacik007
17. dec 2009

ako bez autosedacky sa ist v aute nesmie... pokial uz niekomu nezalezi na zivote a zdravi vlastneho dietata.. tak treba pripomenut ze je za to mastna pokuta

podla mna kombinezu vyuzijes.. dnes sa uz vela presuva s autom a je to pohodlne dat babu kombinezu a aute sa da odopnut aby nebolo tak teplo... osobne som aj za fusak aj za overal... fusak pouzijes aj do kocika do sportaka.. na rok.. su tam otvory na priputanie.. ten overal sa da lacno kupit aj z druhej ruky.. vyborne su take s dvomi zipsami.. po oboch stranach... a potom uz len sup do fusaku a do kocika ...

emjee
17. dec 2009

garonka ano kombineza a overal je to iste
pre male babo je kombineza zbytocna - budes rada ak krpca narves do bodycka, dupiek, svetrika, ... kto by sa este kaslal s kombinezou? ja som tu nasu naozaj vyuzila len parkrat (M. narodeny v pol. februara) a keby sme mali autosedackovy fusak, tak ju nepouzijem vobec - teraz uz je M. mala

maznacik007
17. dec 2009

a v com maly chodil von a ked ste sli autom ked ste nemali ani fusak do autosedacky ani kombinezu .. ? my sme kombinezu dost pouzivali a aj kamosky co mali zimne babenka ju pouzivali.. ako da sa aj ako napr. nasa suseda ze nosila v perinke aj do auta a tak.. ze len na rukach..

maznacik007
17. dec 2009

pozri napr. tuto foto.. /pardon za pozicanie/

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

neviem si predstavit ze by to babo nemalo v tej autosedacke ani overal ani fusak myslim v tejto zime

maznacik007
17. dec 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

polistuj si v albumoch a uvidis ze vecsina babetiek v zime chodi v overali a vo fusaku z porodnice..

ja som teraz kupovala sestre na mimiaukciach /rodi o chvilu/ a zohanala som krasny za 7 eur...

garonka
17. dec 2009

maznacik si zlata 😵 dakujem za pomoc, listovala som albumoch krasne zababusene babenka su 😵 tak sa snad nejak rozhodnem co kupit ak pôjdeme z pôrodky domov 🙂 a este sa popytam co niektore tehulky kupuju

velka vdaka vam za pomoc 😉

emjee
17. dec 2009

maznacik, my sme mali kombinezu - ale narvat ho do nej bolo umenie, preto radim radsej autosedackovy fusak (ten ja nemam)
okrem toho som rodila v polovicke februara - do velkej noci sme boli autom vsehovsudy asi 5x - raz z porodnice a zvysok poradna, takze naozaj vyuzita nebola, (po velkej noci uz bolo teplo ci na fusak ci na kombinezu), keby som mala fusak, tak ho vyuzijem aj teraz, ale kombineza uz mi je na houby, kedze mu je mala

emjee
17. dec 2009

este kukam tie fotky - garonka ak si mala na mysli takyto fleesovy overal, tak ten si kup, ja som skor myslela hrubu zimnu kombinezu (overal) - kvazi ako bunda s oteplenymi nohavicami

garonka
17. dec 2009

emjee zato ze som tolko knucala ze neviem co mam obliect babu z nemocky domov drahy vyriesil bez debaty kupil autosedackovy fusak emitex je teply, da sa nastavit aj pre male babo aj pre väcsie no tak ma babo darcek pod stromcek 🙂
a moc dakujem za rady ste zlate 😵

nanika
18. dec 2009

my sme nemali ani takyto flisovy overal, dokonca toho casu pri ceste v decembri z porodnice ani emitex fusak, len zimnu zavinovacku. Babo som pod nu obliekla uplne normalne, zababuskala do tej flisovej zavinovacky, na to sme hodili cez autosedacku taku tu pichlavu hrubu deku a stacilo. Okrem toho, naozaj sme sa nevyvazali tie prve tyzdne velmi autom a ak sme aj isli, tak manzel chodil vykurit auto vopred a Oli tam bol len leziac na tej zavinovacke v dupkach.

siuzi
18. dec 2009

ahojte,ja som s prvým synom išla z pôrodnice 8.oktobra a to bolo vonku celkom fajn,u nás v tedy z nemocnice nepúšťali bez perinky a prenosnej tašky(2007),samozrejme som mala nachystanú autosedačku a doma ani jednu zavinovačku(moc to nuznávam)a nastal chaos kde rýchlo požičať.malého naobliekali ako cibuľu-bavl.košielka,zamatový kabátik,pletený svetrík,do zavinovačky a ešte deka 😝 .a 2 čapice.ale je fakt,že bol maličký a horšie držal teplotu,ale teraz čakám druhé v januári a mám z toho vyrážky,čo mám chystať.zatiaľ mám body s dlhým rukávom,zamat.kabátik a chlpatku mikinku,a kombinézu.konečne môžme ísť s autosedačkou,lebo ja som zásadne proti vozeniu nepripútaných detí.. 😉

zuzkat1
18. dec 2009

ahojte ... ja cakam tiez na januar a nachystala som body, dupacky, kosielku a na to uz len hruby zimny overal.. somozrejme ciapocku tenku aj hrubu a rukavicky, sal a hrubu deku... treba aj zavinovacku? mala pojde v autosedacke tam tu zavinovacku aj tak neviem pouzit

tynushqa
18. dec 2009

ja si myslim ze zavinovacku nepotrebujes. My ked sme odchadzali z porodnice tak mi manzel doniesol vsekto oblecenie co som mala prichystane pre malu 😀 tak sestricka z novorodeneckeho malej povyberala odtial veci ze toto jej oblecieme a sup do vajicka. Nikto tam pri odchode nepouzil zavinovacku. Podla mna ten teply overal je super.