Čo všetko obliecť bábätku pri ceste z pôrodnice?

winki.w
30. sep 2008

ahojte, mam pripravené - košieľka, dupačky, svetrik, čiapočka - do fusaka Emitex do autosedačky a navrch ešte deka. Alebo do perinky? ale potom ho nedám do autosedačky... poraďte

barboramarek
17. sep 2010

@kingstonka ahoj moj prvy je nov. tak mal body s dlhym rukavom, dupacky s dl. rukavom svetrik alebo mikinka a do overalu hrubeho. v autosedacke bol este zakryty dekou. na hlave jedna tenka bavlnena ciapka a jedna hrubsia 🙂

barboramarek
17. sep 2010

@chanella ahoj moja je junova a v den prepustenia bolo 15 stupnov a lialo ako z krhly 🙂 ja som mala pripravene 3 varianty a v porodnici mi vybrali v com sme isli ale veru v ten den sa by sa nam zislo aj nieco zimne 🙂 tak mala 2 mikinky 😀

moonixi
1. apr 2011

Ahojte baby, mam termin v july a ak bude velmi horuco, planujem nasmu drobcovi obliect bodynko s kratkym rukavom a dupacky take kratasky, ciapocku, ponozticky.... Myslite, ze by to mohlo stacit? pripadne by som ho zakryla deckou... Alebo radsej dlhy rukav bodynko a dlhe dupky?

barboramarek
1. apr 2011

@moonixi ked bude naozaj teplo tak staci bodynko a ponozky a zakryt plienkou, ked teda bude naozaj teplo a nebudes mas 2kg dieta 😀 ale inac body a tie dupackove gature a tenulinka capicka, alebo bez capice ked ma autosedacka striesku a plienka staci 😉

moonixi
1. apr 2011

@barboramarek Velmi pekne dakujem za radu 😉

barboramarek
2. apr 2011

@moonixi ahoj, neni za co 😉 kazdopadne si zober na vyber viac moznosti, nikdy nevies dopredu aky bude den, ked pojdete domov, a tam ti vyberu 🙂

dzimbulka
12. apr 2012

@winki.w ja som si kupila kociar ktoreho vanicka sa da pouzit aj ako autosedacka..ma tam take adaptery z oboch stran...ja by som volila radsej tu perinku ale ak nemate dlhu cestu z porodnice myslim ze ani autosedacka nebude zla..ved babatko je malinke a bude sa mu tam dobre spinkat

monika333slov
25. apr 2012

@tina_ no ja si myslim ze babo bez autosedacky nema co v aute robit a mimochodom najviac nehod sa stava v blizkosti domova.A to taak veris ludom? ja si myslim ze nikdy nevies aky debil ide oproti tebe. a tak kazdy ma svoj nazor. A este kolko mas rokov? uvedm si kolk bolo aut na ceste ked si sa narodilaa a kolko je teraz akoze??? to je podla mna to najhllupejsie odovodnenie.

simona603
5. sep 2013

Ako mne polo povedané a tak to aj bývalo pred rokmi,rodičia si nás brávali z pôrodnice v perinke,deke a a ak bola moc zima tak ešte do fusáka.Však v tedy ani vajíčka ani také moderné kočíky neboli! My to máme cca z pôrodnice autom 5 min,takže si naše dievčatko odnesieme v perinke a deke.Nemá sa čo stať a pokutu určite nedostaneme!

bubelko
5. sep 2013

@simona603 ak do vas niekto pocas tych 5min nabura - a debilov na cestach je habadej, tak ti deka a perinka budu na 2 veci. to ti potom moze byt jedno, ze ste nedostali pokutu. a nejde o to, ci vie tvoj muz/priatel dobre soferovat, ale ten kto pojde oproti nemusi. ale urob, ako uznas za vhodne...

lleniak
5. sep 2013

@simona603 a ktokolvek kto povazuje za ok viezt dieta v aute bez nalezitej autosedacky - povazujem za velmi nevhodne argumentovat tym, co bolo, ked sme my boli mali, hlavne, pokial ide o bezpecnost na cestach. situacia je dnes radikalne odlisna. Ked bude mat tvoje dieta 4 roky, nechas ho trojkolkovat s kamaratmi pred domom bez dozoru? pokial nebyvas niekde na samote, silne o tom pochybujem. Ked bude mat 6, posles ho same do obchodu, k babke, ku kamaratom, ked bude musiet niekolkokrat prejst cez cestu? Zveris mu kluc od bytu, ked bude mat 8 ci 10? Nechas ho same doma? Pripadne s mladsimi surodencami? A podobne. Vsetko to bolo normalne, ked sme boli deti.

dieta patri spravne priputane do poriadnej autosedacky bez ohladu na to, na aku vzdialenost sa vezie.

petracierna
15. nov 2013

@debbie tiež som si myslela že sa tu dozviem ako obliecť bábo narodene v strede decembra 🙂 myslím že si to dobre odhadla, a to čo si napísala by malo stačit , a ešte nám snád poradia aj sestričky v nemocnici.. mna by skor zaujímalo čím potom doma zakrývať v postielke také decembrové bábo.. všetky kamošky maju letné a jarné babätká 🙂

patka182
11. sep 2014

Prosim vas ja mam termin v januari? čo mu určite obliect? len problem je že bude určite v zavinovačke a ja ho chcem dat do vajička...

batolashop
25. sep 2016

Slovenský dojčenský tovar | http://batolashop.sk/eshop/do-pôrodnice