Čo všetko obliecť bábätku pri ceste z pôrodnice?

winki.w
30. sep 2008

ahojte, mam pripravené - košieľka, dupačky, svetrik, čiapočka - do fusaka Emitex do autosedačky a navrch ešte deka. Alebo do perinky? ale potom ho nedám do autosedačky... poraďte

bubatinko
30. sep 2008

no podla mna v pohode deku uz nedavaj ved ten kusok do auta vydrzi a v aute uz bude teplo....

tina_
30. sep 2008

v pohodke môžeš zobrať bábo aj v taške a v perinke, je to klasika a je to lepšie ako "rvať" bábo do autosedačky také maličké. My sme tiež kupovali autosedačku, ale za to, že nedáš bábo z nemocky do autosedačky ešte nikto nepokutoval (šak máš aj prepúšťaciu správu), takže pohodka.
Bola som v nemocke dva mesiace, keď som čakala za malou, takže som videla bábätiek odchádzať dosť 😉 , takmer všetci brali bábo do tašky, raz som videla v autosedačke, ale 😒
P.s. Nezabudni ortopedické nohavičky č.1, a asi tri plienky, dve do ortopeďákov a jednu dávaju do perinky pod hlavičku, keď si bábätko "grcne", môže byť totiž práve napapané, keď budete odchádzať. Aspoň u nás človek čakal dobrých pár hodín za správou, tak bolo treba dieťatko ešte vždy kŕmiť...

tekvica
30. sep 2008

tak to je teda obrovska nezodpovednost, brat babo v taske alebo v perinke a je to zakazane.
autosedacka je dana zakonom, bez ohladu na to, ci ide dieta z porodnice, ci inde.

ako vies, ze nikoho nepokutovali? ak by bola razia, tak pokutuju.

som prekvapena, ze mamicky maju v dnesnej dobe este taketo nazory 😕

i

katy1979
30. sep 2008

ja by som bez autosedačky nikdy s malým v aute nešla. ani z porodnice. náhoda je blbec a nenosím autosedačku kvôli policajtom ale kvôli tomu malému pokladu a jeho životu.
vieš kolko detí zomrelo na nezodpovednosti rodičov a nemaju sedačku či ho ani do nej nepripnu. prednedávnom vyletelo dieta cez predné sklo, kedže nebolo dobre priputane v sedačke.

ale je to samozrejme na každom. vy ste rodičia a viete čo je pre vaše deti najlepšie.

a som brala aj emitex zavinovačku ale akosi bol v nej utopený a nevedela som ho potom zapnut v sedačke.takže bol len prikrytý dekou.
a postolky sme dávali až doma, u nás ich v porodnici nedávaju a nepoužívaju.

tina_
30. sep 2008

K tym pokutam - minule som citala clanok, uz neviem v ktorych novinach, ohladom autosedaciek a ich pouzivania. Odkedy su dane zakonom, tak sa vobec nerobila ZIADNA statistika, CI vobec autosedacka zabranila zraneniu dietata pri nejakej autonehode, zvlastne, nie?
Ja osobne nie som proti pouzivaniu autosedaciek, prave naopak, maju ich obe nase deti, ale ked idem s dietatom Z PORODNICE (u nas su to napr. dve ulice, cca 2 minuty autom), tak mi pride logicke, a praktickejsie dat dieta do tasky, podobne aj k lekarke. Odhliadnuc od toho, mam dieta skor narodene (mala 980 gr) a pri odchode z nemocky mala 2 kg, napriek tomu, ze mam autosedacku s novorodeneckou vlozkou, ked som tam doma malu skusila vlozit, tak tam bola totalne "utopena" a skrivena.
Ako som spominala, za cas, kym bola v porodnici, videla som tych babatiek z nasej izby a jej okolia odchadzat az-az, mozno 30, na cestu domov brali autosedacku, jedine pokial sli mimo mesto, napr. takych 30 km.
Posledna poznamka pre katy - neviem, kolko deti zomrelo kvoli nezodpovednosti rodicov a autosedacke - ale viem, ze ty ani ja, a cela nasa generacia a este min. jedna po nas autosedacky nemala, a sme tu...
Takze zopakujem, SOM za autosedacku, ale ako som povedala.
Pre "tekvicu" - v tom clanku sa dalej pisalo o pokutach, a bolo tam, ze DOTERAZ policajti NEPOUZITIE autosedacky riesia dohovorom, a nedavaju pokuty. Jasne, ze raz ich budu davat, ale zatial nedavali.

tekvica
30. sep 2008

dieta bolo 9 mesiacov skrutene v maternici, takze cestu v autosedacke, ktora ju myslim navrhovana aj na zaklade nazorov pediatrie urcite prezije.

nikdy, nikdy, nikdy by som nemala dieta v aute na rukach v perinke. ci je to ejdna ulica, ci 10.

je stastie, ze nie som lekar, ja by som tym mamickam dala 😀

k tej statistike nevreim, ze niekde bol takyto clanok, pretoze prave sa stertavam so statistikami, v kolkych pripadoch autosedacky dieta zachranili.

uz len zakony fyziky nepustia- ak ma dospely dieta v rukach, pri zabrzdeni je dieta vymrstene z narucia neviem akou silou...

a tina, vies, kolko deti ansej generacie neprezilo aj banalne autoenhody, ktore by inak v tej autosedaacke prezili?

katy1979
30. sep 2008

tekvica suhlasim

tina ano my sme tu ale vela z tých čo tu mali byt tu už nie su.
ja priputam aj ked ideme len cez jednu ulicu.

sissik
30. sep 2008

jednoznacne autosedacka.
koli tomu su navrhnute.
pri naraze je dieta vymmrstene takou silou, ze ho neudrzime. videla som na vlastne oci havarku - nedobrzenie pred krizovatkou a tuk do predchadzajuceho auta. v aute boli dospeli ludia, naraz bol povedzme v 40km/h a ti ludia neboli schopni vyjst z auta. co asi taky naraz urobi s malym nepriputanym babetkom?
no a k tomu, ze ked sme boli mali, neboli autosedacky.
neboli, ale aut bolo malo, chodili pomaly, takze nedalo sa na nich "frajerit" tak, ako robia mnohi teraz a bolo aj menej nehod koli tomu, ze vodici chodili akosi zodpovednejsie a boli starsi. nie mladi sopliaci ako casto vidim

tekvica
30. sep 2008

a baby, podme spat k otazke 🙂

do coho obliect babo narodene v decembri?

body s kratkym, na to body s dlhym rukavom, polodupacky, taky kabatik tensi, ciapka, potom do overalu a potom do fusaku? a na to este deka?

ci ho uvarim uz uplne, chuda? 😀

katka183
30. sep 2008

Môžem sa pridať k vám do diskusie?

katy1979
30. sep 2008

tekvica aby sa v aute neuvaril cestou domov.

ja by som dala body s krátkym rukávom na to kosieločku a na to svetrik, samozreme dupačky.

overal a fusak sa mi zdá byt moc, ale závisí aká bude zima. bud do svetrika a do fusaku + deka alebo overal +deka

tekvica
30. sep 2008

hybaj 🙂

tekvica
30. sep 2008

aj mne sa zda, ze tych vrstiev je vela, co som popisala, no je pravda, ze zalezi od zimy.

liaah
30. sep 2008

tina 😲 😲 😲 😲 si myslis zeby si udrzala to babo, aby sa mu nic nestalo, keby doslo aj len k nejakemu banalnemu tukancu??? hned by ho hodilo o sedadlo a take drobatko by to mohlo velmi vazne poskodit, ak by to vobec prezilo. Nam primar na detskom oddeleni vyslovene doporucil na prevoz vajicko, lebo dietatko tam ma podobne skrutenu chrbticu ako v maternici, vobec mu ta chvila neublizi, skor mu ublizi nezodpovedne jednanie rodicov, ktori si myslia ze sa im nic nemoze stat. Zakon schvalnosti ucinkuje a vacsinou sa stavaju nehody vtedy, ked sa ludia spoliehaju ze ved to su len 2 ulice 😕

a co sa tyka oblecenia novorodenca - bodynko, kosielka, dupky, alebo pancusky, teplaciky, svetrik overalik, a deka, ciapocka, rukavicky, ale zavisi od rocneho obdobia 😀 😀 😀 😀 my sme malu viezli v januari 😉 a vtedy bolov onku asi -10, takze mala toho podstatne viac 😀 😀 😀

katyl
30. sep 2008

ahojte, nas to tiez o chvilu caka, porod a potom prevoz domkov. Prve dieta som mala julove,to bolo nalahko toto bude oktobrove-novembrove, tak tiez riesim docoho ho navliect 🙂
Tiez som rozmyslala, ako spravit prevoz, ci perinka a vanicka, alebo autosedacka a teda bez perinky..Ale vsetky sa tu pozerate na tinu a jej prevoz bez autosedacky ako keby prisla z marsu a ako keby narocky nedopriala dietatu to naj. Ked sme viezli dcerku z nemocnice pred 11timi rokmi, ani neviem, ci boli vtedy autosedacky.
Malu som mala v naruci v zavinovacke a domov sme to mali 20 km. potom som sedacku kupila az vacsiu, tu strednu velkost. Teraz nedavno, som bola brat z porodnice kamaratku, co ma sice partnera, ale nemaju auto. Normalne si sadla dozadu, babo do narucia, autosedacku sme nemali....je nezodpovedna?? bola som nezodpovedna ja?? isli sme opatrne, davala som 3 krat taky pozor. Viec krat sa nam stalo, ze bola v meste s malym v satke, stretli sme sa a ja som ich odviezla domov, alebo nakupit. Bez problemov. Teraz ked pojdem z nemocnice domov ja s babom snad sedacka uz bude( mam ju totiz objednanu) ale ked nahodou to nestihne prist, tak sa nezblaznim a pojdem bez. urcite vzdy budem dieta vozit v sedacke, priputane, az dokedy nebude mat velkost a hmotnost na to , aby sedelo samostatne, priputane len pasom

cicushka
30. sep 2008

sa mi az rozum zastavuje nad tym, co tu citam...ako mozete NEDAT dieta do autosedacky, s odvovodnenim, ze na tu kratku cestu urcite nedostanete pokutu. To si naozaj myslis, ze o to tu ide. Taka strasna nezodpovednost !!!!!!!!!!!!!!!!!! Dufam, ze si nikto od teba nezobral radu, nedat dieta do autosedacky.

katyl
30. sep 2008

ale vsak sa nerozculuj 😉
tu nikto nikomu neradi nedat dieta do autosedacky, len som spomenula, ze som viezla kamaratku s dietatom bez autosedacky, len v naruci. Da sa to riesit inac? Mala som sa v porodnici otocit, ze bez sadacky ju nevezmem, mala som ju poslat pesi domov s nakupom, alebo som mala utekat kupit vajicko???

jeana
30. sep 2008

fuuuha tiez som dost sokovana z nazoru "bez autosedacky". Preboha ved su to vase deti!
mozes ist opatrne ako chces, ale ked nejaky ..... vrazi do teba, tak sa narazu asi neubranis. A sila aka vznikne aj pri nizkej rychlosti je taka, ze dieta v naruci sa neda udrzat... nasledky si nechcem predstavit!
mne aj ked malinka place v aute ako chce a sedim s nou v zadu, nedovolim si ju vzoat na ruky az pokial bezpecne nezastavime nezastavime a to kvoli tomuto....

tekvica
30. sep 2008

tak baby tu nakupuju od zaciatku tehotenstva, niektore dokonca este pred otehotnenim tony oblecenia, milion kozmetiky, milion rozkosnych ponozticiek a neviem coho este,akych serepeticiek, ktore su casto pre dieta zvytocne, namiesto toho, aby kupili autosedacku a potom argumentuju, ze v com mali babo odviest z porodky, ked nemali tu autosedacku.

to je ako debata o tom, ze niektore v tehotenstve fajcili a este sa ofucali, ked ich za to zdrbali.

tekvica
30. sep 2008

pred 11 rokmi sa nerobil ani uzv ani triple testy a neviem co este. tak ideme spat do minulosti?

liaah
30. sep 2008

no mne to fakt pride na hlavu ze uz pred porodom sa rozhodujete niektore ze ako vziat dieta, ta pochybnost, ze ci do autosedacky, alebo na ruky, ved to je chory nezmysel, autosedacky, vajicka stoja dnes z druhej ruky uz smiesnych 1000sk, to nech mi nikto nevravi ze na to nenaskrabe, kto ma auto, tak isto ma aj ten liter na to vajo 😉

ja nehovorim, ze ak niekto nema auto, ma si kupit sedacku , ale ja by som vedome do auta zenu s novorodencom, ani s dietatom bez autosedacky, alebo vanicky urcenej na prevoz deti, nevzala, to teraz myslim vazne, ked viem ze idem pre kamosku a viem ze nemaju sedacku, tak im bud poziciam od niekoho na ten prevoz alebo riesim takto, ale to riziko by som si ja osobne na triko nevzala, ved to je obrovska zodpovednost 😕

ale ja nikoho nesudim, kazdy robte podla seba, ale potom je neskoro plakat, ked uz je nestastie na svete 🙄

petocka
30. sep 2008

videla som jednu autonehodu na zladovatenej ceste a nechcem si predstavit co by sa stalo s nepriputanym babom.. ☹
asi presne to, co sa stalo spolujazdcovi co nebol priputany pasom a obil si hlavu o strop auta.. stacilo sa priputat a myslim ze keby v takej situacii bolo babo vo vajicku, tak by to s nim sice pohadzalo, ale urcite by ho to nepoudieralo o auto ☹ strasne pomysliet

cicushka
30. sep 2008

katyl, to nebolo adresovane tebe, tvoj prispevok som ani necitala..ale sofer je zodpovedny za cestujucich..ak by co in len jeden clovek nebol iba priputany a zastavia ta policajti..dostanes pokutu TY a nie ten nepriputany.

katyl
30. sep 2008

cicus, peace 🙂 sak ja tomu rozumiem, mam dceru, manzel ma tiez dceru z prveho manzelstva, este donedavna som vela jazdila a tiez som vozila dcerine kamosky, pochodili sme po dovolenkach..a vzdy gezujem decka, aby sa priputali...teraz tiez budemem mat vajicko na babatko. Nehodu som raz mala na zladovatelej dialnicí a raz na mokrej ceste....takze viem aj ako sa auto sprava a aky naraz moze byt a autosedacka podobne ako prilba moze zachranit zivot dietatka. Ale zas nerobim vedu, prejst par sto metrov po meste s kamoskou s babom bez sedacky
tekvica: pred 11 timi rokmi bol uzv, amniocenteza, testy.... 😀
liaah: vzala som an seba tu obrovsku zodpovednost a zaviezla som ju domov, par km z mesta na sidlisko.
😀

katyl
30. sep 2008

Asi by sme mali temu pomenovat: z porodnice v autosedacke, vo vanicke, alebo v naruci? 😀 😀 😀 😀
(ale asi by sa strhla hadka) 😵

debbie
5. okt 2008

Ahojte, tak som si otvorila tému že budem o čosi múdrejšia ohľadom oblečenia z pôrodnice no to som si ozaj len myslela... ☹ Uvažujem obliecť malej (rodiť mám v decembri) body dl.rukáv, overál hrubší, kombinézu, čiapočku, rukavičky, a ako bude v sedačke tak ju ešte zababuším do deky aby ju neofúklo. Kedže manžel bude mať vykúrené, v auto už bude teplúčko....ak máte skúsenosti prosím napíšte mi budem rada ....želám peknú nedeľu...

katy1979
5. okt 2008

debbie rikavičky podla mna ani nemusíš, kombineza jej bude určite ešte velká takže ručičky budu schovane a zababušíš ju celu dekou a v aute daj deku dole.

zukab
5. okt 2008

rodim v novembri a male bude mat body s dlhym rukavom, dupajdy, overal, ciapku. samozrejme pojde domov vo vajci, nastastie zijem v krajine, kde ma z nemocnice bez autosedacky nepustia, len keby som byvala vo vedlajsom dome a odkracala si to peso.

a myslim si, ze smrtelna nehoda sa moze stat aj na tych "par smiesnych" metroch v ramci presuvania sa z mesta na sidlisko a podobne.
NIKDY by som neviezla nepriputane dieta v aute!

melany_s
8. okt 2008

ja som na jednej stránke objavila fusak do autosedačky, takýto:
http://87.197.96.247/kociky-babyland.php?Stred1...
pre bábätká narodené v zime ako stvorené, čo poviete?

winki.w
autor
8. okt 2008

Ahojte, hlásim sa ako zakladateľka témy 🙂
keďže čakáme dvojičky, tak to máme trošku zložitejšie, pôrodnicu máme cca 50km od bydliska, takže u nás prichádzajú do úvahy tie autosedačky. Bola som v meste popozerať tie fusaky, ale všetky sa mi zdajú nejaké veľke a bojím sa, že tie babata sa v nich utopia. ale zase by som nechcela kupiť fusak, ktory im vydrzi dva mesiace... fakt neviem. ten Emitex http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3844557 sa mi zda celkom v poho. a mal by sa zmestit aj do kociara. Takze zhrniem: kosielka, dupacky, svetrik, ciapocka, do fusaku a do autosedacky. staci? moze byt este navrch deka...