Dá sa naučiť 9-mesačné mimi na cumlík?

evicska
5. jan 2008

Viem ze vacsina maminiek tvrdi ze je lepsie ked deti nemaju cumel no vidim u inych ze ked miminka mrncia alebo su nepokojne daju im duduku a pokoj,kym nasa princezna dokaze spustit taky rev ze az,vacsinou pouziva cajovu flasu ako cumel lebo nepije len dudka a ked jej ho chcem vymenit za cumel spusti obrovsky krik. Ta flasa ma hneva najma kvoli moznosti kazu zubkov kedze cistu vodu nechce a pije len caj viete niekto poradit?

janka2121
5. jan 2008

evicska môj malý nechce ani dudel ani fľašu. a sám odmietol dudu a keď mu ju skúšam dať tak ju ani dudlať nevie. skrátka už nevie čo s ňou má robiť ( hryzie do nej , hrá sa s ňou ako s hryzátkom )a to isté fľaša tak som mu musela kúpiť pohárik. ja si myslím že naučiť na dudel sa dá len treba veľa trpezlivosti. existujú také tekuté vitamíny a čo keby si do nich namočila cumel a skúsila to tak? možno že sa chití.

evicska
autor
5. jan 2008

A co su to za vitaminy? Skusila by som to zaujimave je ze kym bola mala bola velkym dudlikarom 🙂

riuska
5. jan 2008

moja maminka namacala dudel do medu 😅

junovka
5. jan 2008

riuska, len to nie!!!!Takto,moja svagrina dobabrala svojmu synovi zubky, a chudak ked mal necele 3 roky, tak nemala ziadne ☹ cele sa mu pozili-odhnili.BABY NEBLBNITE S MEDOM!!!To je najvacsia blbost aka moze existovat...a jednak tym medom sa zatazuje aj trav.trakt.

Evicska, bud statstna, ze nechce cumlik.Co by som za to dala, keby Nelka nechcela ☹ Cumlik ma ja vplyv na vyvoj zubiek a celkovej celusti 😉

mikca
5. jan 2008

absolutní souhlas s junovkou...jen žádný med 😝 ,,,mé neteři to dávali její prarodiče a ve třech letech vypadlala jak malej nupírek prootže přední tuby jí uplně vyhnili, jen zbytky špičáků jí tam trčeli....přesně tak bud ráda že ho nechce a nemá...ono lechce naučíš na dudla...ale daleko hůř ho budeš odnaučovat...já už ted mám tramu z prořvaných nocí..řve jen když mu vypadne, co pak až ho nebude mít vůůůbec...jo a navíc větší děti s dudlíkem v kočáru..vypadá to děsně 😠

januskaababoo
5. jan 2008

Holky, ja jsem stastna mamca...mala mi odhodila dudel v sesti mesicich...proste ho nechtela...mela ho od 3 tydnu, flasku nepoznala, no a pak jsme dudel schovali do krabicky jako MEMORY!

To by byla ta vysnena verze...ale realita je krutejsi...ona sice dudel odhodila, ale nahradila ho mym cickem!!! Takze to vyjde nastejno, jestli ne hur! 😉

Ale co, do patnacti to snad nebude...

aponchie
5. jan 2008

😀 mala ho taky mela od narozeni pac mela prdiky a rvala jak o zivot tak sem si rikala proc ne proboha taky me tchyne tvrdila ze je to spatne atd.ale mala ho zahodila sama ale asi az v 9mesicich a to jen proto ze dostala afty a musela do nemocnice kde nemohla nic jineho papat a dudlat nez strikackou mlicko a odnaucila se od nej jinak bychom asi dudlali jeste ted 😀

janka2121
5. jan 2008

ten med - no aj naša mama nám namáčala dudel do medu a nič sa nám nestalo a zúbky sme mali a máme pekné. ale ja by som skôr odporučila skúsiť tie vitamíny. evicska neviem ako sa volajú tie vitamíny skús sa opýtať v lekárni ale naisto viem že také dačo existuje lebo keď sme boli ešte v nemocnici malý nebol pri mne keďže som mala problémy a on tak isto tak mu sestričky dávali na cumeľ striekačkou také vitamíny aby neplakal a ukludnil sa keďže som nemohla byť nonstop pri ňom a to dávali aj iným detičkám. ako sme sa vrátili z nemocnice tak dudel odmietal keďže som začala plne kojiť už naň ani nepomyslel a už ani nechcem aby ho mal.

magg
5. jan 2008

nasa lujka sa naucila na cumel sama, tiez ho zo zaciatku odmietala a potom ho zrazu chcela, doteraz ho pouziva , pomohol nam aj pri oduceni od prsnika, al eflasu nechce do teraz. Cumel pouzivame len na spanie

luciask
5. jan 2008

Ja si myslim, ze to endava zmysel davat cumel, ked je dieta uz 9 mesacne. Potom mas dalsi problem ako oducat. Mne moje ani flasu a ani cumel nechceli , hned zacali pit z pohara so sosacikom.

aponchie
5. jan 2008

zalezi jestli ho chce pokud jo tak bych ho dala ja myslim ze v 9mesicich je to miminko a ma na to narok!pokud ho odmita tak bych mu ho necpala a zkusila najit jinou formu uspokojeni treba hracku do pusinky nebo zmoulat haderku proste zkouset co zabere ,ja treba za problem to ze ma mimi dudel nebo flasku klidne po 1roce vubec nepovazuju porad je to dite malicke a detstvi ma do6let pak uz jen skola a povinosti 😀