Dala som 6-mesačnej ráno a omylom aj na obed Ibuprofen

elizabeth453
21. okt 2008

ahoj,,,potrebujem rychlu pomoc.......dala som mojej 6mes. dcerke ibuprofen rano o osmej...zabudla som na to a o jednej som jej dala zas...co mam robit,,pomooc prosim

monkula
21. okt 2008

a prečo si je jdávala ibuprofen? 😲 myslíš ten pre deti dúfam.. 😅 😅
prečítak si príbalový leták, tam by malo byť napísané, pok oľkých hodinách je bezpečné h odať dieťaťu...
ak ju niečo bolelo, odporúčam Nurofen sirup pre deti...

elizabeth453
autor
21. okt 2008

tak je po operacii razstepu podnebia...v nemocnici poivedali, ze po 8 hod...len som zabudla, ze som jej rano o osmej davala...co teraz...co sa jej moze stat

caruzo19
21. okt 2008

to je 5 hodin,to neni take hrozne.len dbaj aby mala dostatok tekutin,aby sa neintoxikovala.myslim ze sa nemusis nejak extra bat,ibuprofen sa moze dat po 6 hodinach myslim,ta hodina nieje tak vela.horsie by bolo keby si to dala po nejakych 2 hodinach

veverica
21. okt 2008

elizabeth453 🙂 myslim, ze sa nic take strasne nestalo. Odstup medzi liekmi proti teplote by mal byt 6 hodin a ty si dalo po 5 hodinach.
Este sa zvyknnu kombinovat aj dva druhy sirupov proti bolesti a teplote len tam musi byt ina ucinna latka cize napriklad Ibalgin a Panadol a tam medzi nimi musi byt odstup 3-4 hod. neviem presne teraz.

zebricka
21. okt 2008

Keby si zavolala detskej lekarke, urobila by si lepsie...

monkula
21. okt 2008

hlavne zachovaj chladnú hlavu a pozoruj ju..
osobne si myslím ,že môže byť viac ospanlivá, alebo naopak podráždená...
každopádne ju sleduj, a keď zaspí, tak ju občas jemne pohladkaj po ruke, alebo ešte lepšie po tvári, a ksa zamrví, vieš, ž len spí.. ak by sa Ti zdalo, že nereaguje a prepadne panike, že je v bezvedomí ,tak ju jemne uštipni... ak len spí, preberie sa na bolestivý podnet....
a po piatich hodinách si myslím ,že to nie je až také strašné...... ta kdaj vedieť a hlavne pokoj... 😉

elizabeth453
autor
21. okt 2008

bojim sa aby sa jej nioeco nestalo, rano o stvrtej som jej totizto dala aj paracetamol...a teraz stale len place..............som ja hrozna matka ☹ ☹

monkula
21. okt 2008

nie, nie si hrozná matka ,to ani nehovor, lebi prídem a Ťa nakopem vieš kam... 😠 😠 😠
plače ,rpetože niektoré lieky zvyšujú pozornosť a možno je len unavená..
nemôžeš sa s niekým poradiť cez telefón? S lekárkou, so sestričkou, alebo na pohotovosti...
radšej riskuj výsmech, ako život svojho dieťaťa...

elizabeth453
autor
21. okt 2008

ale som,,,ktorej matke by sa to este stalo...jaj, to nieje take jednoduche..zijem v zahranici a tu vacsinou dr. nikdy nedvihaju telefony...uz som volala..mysles , ze mi to niekto zdvihol...

denduska
21. okt 2008

elizabeth, koľko mg ibáč jej dávaš? ľahko si to vypočítaš, maximálna dávka je 20mg na kg na deň. ale aj keď si jej dala viac, myslím že taká jednorázovka jej nič neurobí, neboj.

denduska
21. okt 2008

a nie si hrozná matka, sa upokoj!!!! ináč pre malé deti je oveľa nebezpečnejšie predávkovanie paracetamolom, takže nestreeeeesuuuuuj!!!!

susik77
21. okt 2008

nie je to nic hrozne...nic sa jej nestane.

denduska
21. okt 2008

a hej, neviem kde teda bývaš, ale najlepší by bol paralen v čípkoch. ak nemáš taký, tak skús zohnať a ak to tam nemajú tak ti to hoci pošlem 😎 , lebo z takej kombinácie by som dostala vredy aj ja, nieto ešte malá babuľka. môže plakať aj preto, lebo ju z toho bolí bruško...ale to tá jedna tabletka navyše neovplyvní.

elizabeth453
autor
21. okt 2008

2,5ml kazdych 8 hod...este stale mi len place...oci ma zatvorene a place....

lenka1108
21. okt 2008

elizabeth davaj malej vela vody pit a vsetko bude fajn raz som bola vonku a muzovi sa zdala mala horuca tak jej dal 10ml nurofenu skoro som ho zabila ale malej sa nic nestalo akurat lepsie spinkala to je vsetko niekde si to zapisuj a zbytocne ju neprejedaj liekmi.mozno ked place to pre tu operaciu asi ju to bolka chudatko malicke.
niesi zla matka keby som si za kazdu chybu mala povedat ze som zla matka tak som uz na cvokarni.........hlavne sa ukludni ty bo ona moze byt nervozna aj s teba.

kikaamajko
21. okt 2008

Neboj sa nič sa jej nestane, ved to je len hodinka , asi plače lebo má bolesti, ked je po operácii. Skús ju zobudiť a dať jej napiť a nech sa hýbe. Ale to si jej dala už o jednej , takže keby mala byť neaká reakcia tak už by bola dávno. Nezvracia, skús jej odmerať pulz a nájdi si na nete aký by mal byť. Ak je v norme tak je to ok

denduska
21. okt 2008

to je teda 50 mg...lebo malo by to byť 20 mg/ml.....čiže v pohodeeeeeeeeeeeeeeeee...my dávame v práci bežne 100 do riťky, takže nič jej nebude. neboj 🙂

annag
21. okt 2008

elizabeth, neboj sa, vôbec nič sa jej nestane 😉 🙂

elizabeth453
autor
21. okt 2008

momentaôlne zijem v skotsku a tu okrem ibuprofenu a paracetamolu, nic ine nepoznaju...
nechce mi nic pit ani jest,,,prave zaspala, ......po akej dlhej dobe by som jej teraz mohla opat dat ibuprofen...viem sprosta otazka,,ale ak nahodou ☹

denduska
21. okt 2008

po 8 hodinách sa dáva bežne. a ozaj neboj, nič sa jej nestane.

elizabeth453
autor
21. okt 2008

ne ved prave , ze po osmich hodinach..a ja som jej ho dala asi po 4roch..........jaj, bojim sa , ze som jej nieco urobila...chudiatko moje, teraz ked ma beztak dost bolesti, este som jej pridala... ☹ ☹

elise
21. okt 2008

elizabeth neboj sa neublížiš jej len ju pozoruj jednorazovov aj zvýšená dávka neškodí 😉 najblyžšie jej daj až ráno 😉 veľa tekútín nemôže uškodiť. občas ju buď a kontroluj očká ak ich otvorí. ale neznepokojuj sa keď sme zrážali 40 tky teploty tak som časovo nedodržiaval odstupy a tiež sme dali paralenčipok skôr ako mali a nič malému nie je 😉

elizabeth453
autor
21. okt 2008

tak zatial to je v pohode...spinka,,,,len sa bojim co bude v noci , ak zaspim a nebudem ju moct kontrolovat...jaj, aj bez toho som stresujuci clovek,,,a este toto

denduska
21. okt 2008

neboj, dovtedy to jej organizmus odbura 😉 a hlavne buď v pohode ty 🙂

elizabeth453
autor
21. okt 2008

tak ale nic nechce pit ani jesr

elizabeth453
autor
21. okt 2008

ma za tvorene oci len place, neviem do nej dostat ani kvapku caju ani mleika, dnes v podstate nic nejedla ani nepila

denduska
21. okt 2008

nebojkaj, to urcite nie je z toho ze dostala o jednu davku viac. naozaj. podla mna placka lebo ju to boli ☹ lebo to musi boliet fest, a tie lieky tu bolest neodstrania, len ju utlmia. to ze nechce pit, je horsie, u malinkych deti su tekutiny strasne dolezite, ak nic nevypije, bojim sa ze jej budu musite dat tekutinky do zilky, lebo sa dehydratuje. ale ved tam musite mat nejaku pohotovost, ci nie? utekajte tam a povedz ze odmieta pit.

elizabeth453
autor
21. okt 2008

tak ahoj....uz sa malicka zobudila, a uz sa hra,,tak dufam, ze je v poriadku.dala som jej ryzovy puding, aj ho spapala, asi 10ml mlieka a taktiez tolko caju...tak dufam, ze budeme mat dobru noc.....dakujem vam vsetkym

3558
21. okt 2008

elizabeth chod pre istotu k doktorovi a nech ti aj predpise detsky sirupcek proti teplote. aj ja som tak bola. mne raz na slovensku doktor vynadal za ibuprofen, a to som si ho ,,naordinovala,,pre seba a nie pre dieta.ze vraj strasne zatazuje zaludok, tak odvtedy ho vynechavam a davam ine. 😉

elizabeth453
autor
21. okt 2008

ahoj...ja som jej to nedavala na teplotu, ale na bolest...v nemocnici mi to dali, aby som jej to davala kazdych 8 hod....ale zatial sa mi zda , ze je v pohode...dufam, ze to uz nic nespravi