Dávať kašu na odporučenie lekára? Nepozdáva sa mi to

janzi
28. jan 2009

Uz som tu raz rozbehla temu o tom ze moja dcera malo pribrala a nenarastla za mesiac, ale potom to zase dobehla, za 2 tyzdne narastla 4cm a pribrala 300g a je to tu opat ..... za 3 tyzdne pribrala 130g, ale ona je strasne ziva a pohybliva, tak to si myslim ze preto, a vobec nieje najaka chuducka, ma krasne gulate licka aj faldiky na nozickach vazi 5530g a ma 64 cm. Dr. mi odporucila/kazala davat jej na noc ryzovu kasu ☹ som s toho strane nestasna, lebo som ju chcela plne kojit az do 6 mesiacov. Mliecka mam urcite dost, mala papa kazde 2,5 -3 hodiny, a v noci prespi v kuse 8-9 hodin. Prosim poradte, mam alebo nemam davat tu blbu kasu ☹ ☹

claudinka
28. jan 2009

ja by som nedavala.. 😉

wali
28. jan 2009

janzi, ja by som urcite nedavala. dr to sice odporucia, aj mne povedala, ze mam davat od 5 mesiaca na vecer kasu, ale nevidela som dovod a pekne som si pockala - o nic sme neprisli. podla mna sa tym vobec nemusis riadit, aj vahovo je tvoja mala uplne ok. pocuvni seba, podla mna ty ako mamina vies najlepsie posudit, co je pre tvoju dcerku to NAJ 😉

paola.o1
28. jan 2009

ja mam tiez ten problem, a asi preto ze maly vela vela grcka. niekedy mi nepriberie za mesiac takmer nic. plne kojim, ale skusila som dat UM hipp, je take hustejsie, ako kasovite a ono to pomohlo, nevrackal, tak som ho zacala davat vzdy na vecer namiesto MM a teraz na konci stvrteho mesiaca mu vyskusam dat na vecer kasu HIPP od styroch mesiacov. maminky vacsinou davaju vsetko az po polroku, ale kedze maly nepribera tak mu ju dam a hotovo. na tvojom mieste by som nedavala kasu, ale skus jej dat to mliecko hipp a uvidis ze ti bude v pohode pekne priberat, moj maly dokonca po nom celu celucicku noc spinkal

saska.t
28. jan 2009

janzi - urcite nie, radsej ju v noci raz prebud a nakoj ju ako hovori annag, v noci je mliecko najvyzivnejsie a najtukovejsie, takze to urcite nekaz kasou 🙂 Moja dcera mala vo vasom veku o kilo menej a dnes je krasna gulatucka, tak sa vykasli na kasu tvoja Dr ma byt len radkyna nie prikazovatelka, ak je mala gulatucka, kaka cika a je vesela a plna zivota, nevidim dovod sa nad tym vobec zatazovat v tak malom veku, na kase ma min. 2 mes.cas ....
My mame skoro 7 mes. a vcera mala prvy krat kasu, aj to len aby mala zmenu v jedalnicku 😀

titkovamiriam
28. jan 2009

nedavat marek nemal ani tolko co tvoja a do 6m bol vzdy pod vahou no lekarka mi nikdy nic nepovedala lebo inak bol ok a tak som kojila a prikrmi som davala od 8m.a dnes ma sice len 12kg ale je to ok.

l.lara
28. jan 2009

janzi, my sme mali ten isty problem, mala bola vylucne na MM a tiez sme jeden cas nepriberali. mohla mat tak pol roka. (velmi zhruba) uz sme sa s muzom zacali bat, ale tiez bola velmi ziva, tak sme to prisudzovali tomu. vydrzali sme len na MM a zacala opat pekne priberat. v ziadnom pripade by som nedokrmovala. 🙂 dokonca, mne kazala pediatricka dokrmovat skoro hned po narodeni, aj sme kvoli vahe chodili do porodnice na kontroly ale neposluchli sme a oplatilo sa 😉 malinka je riadny bucko 🙂

kisska
28. jan 2009

janzi - nedavaj, my sme na tom boli tiez podobne, kojene deticky jednoducho mozu priberat a rast v takych skokoch a este ked sa zacnu hybat, tak to vsetko vybehaju/vylezu 😉 . Hlavne ked ti mala tak pekne spinka v noci. Tak by si ju len zacala prekrmovat a mohlo by jej v noci byt tazko a pokazila by si to krasne spinkanie. A akurat by ziskala nabeh na obezitu. Je teraz hlupe porovnavat plne kojene babenka s detmi nekojenymi... Kojene deti nepriberaju malo, nekojene priberaju prilis vela... 😒

paola - nedala si maleho vysetrit na reflux?Vtedy hustejsia strava pomaha proti vrackaniu, ale pokial je maly zivy, culy,nie je mrzuty a hladny, tak ju mu UM aj kasa uplne zbytocna. Skus si pozriet temy o refluxe, tam najdes dalsie navody, aby negrckal, vyskusaj a kasu mozes zaviest aj potom 😉

sirinka
28. jan 2009

nie...ona je este velmi malicka...kludne dalej dojci a od ukonceneho piateho alebo siesteho mesiaca zacni so zeleninkou...

elize
28. jan 2009

Urcite by som pockala a radsej budila na nocne kojenie. Ak sa to nezmeni vyskusaj nemliecne kase. Urcite by som nedavala mliecne kase. Radsej si mliecko odsaj a daj jej ryzovu nemliecnu kasu, ktoru zmiesas s tvojim odsatym MM. Tym nic nepokazis 😉

nikitaf
28. jan 2009

teraz ma mozno odsudite a pomyslite si aka som zla matka, ale ja mam presne opacny nazor. plne som dojcila, mala priberala na donej hranici ale priberala a tak mi lekarka nadalej odporucala len a len dojcit. lenze Viki zacala byt neskutocne nervozna, v kuse by bola na prsniku, v noci sa mi zacala castejsie budit a boli sme uz z toho riadne na nervy. ani von som s nou nemohla ist, lebo po pol hodine sa mi zobudila a revala od hladu a ked aj zaspala dlhsie tak uz bola tak velmi hladna ze uz sa nechcela prisat a plakala ako o zivot. Som si povedala dost. kupila som hipp prvu dojcensku kasu a davam jej ju na obed a na veceru a cuduj sa svete, moja mala je kludas, pekne spapa aj sa vyspi. Medzi tym kojim a sme v pohode vsetci. V noci sa mi aj tak budi 1-2x na krmenie. Mozno som to nemala robit, ale ako pisete radila som sa materinskym instinktom... mozete ma ukamenovat 🙂

sirinka
28. jan 2009

nikitaf mozno stacilo upravit dojcenie, aby mala dostala co najviac mliecka z prsnikov...v tomto veku je traviaci trakt skutocne este taky nezrely, ze jej tymi kasami mozes travenie pokazit na cely zivot 🤐

nikitaf
28. jan 2009

ked je kasa od 4 mesiacov tak to asi nemoze stvormesacnemu dietatu uskodit nie? dojcila som skoro v kuse a mala napriek tomu napapana nebola... bola nervozna, kusala mi do bradaviek a teraz aj po kasi este saje moje mlieko a je to zatial ok.

paola.o1
28. jan 2009

ahoj kisska, praveze maly ma reflux, jeden cas s dost chudol, preto davam to um a chcem dat troska kase, ale pokial by nechudol, ale aspon stagnoval na vahe tak by som davala len mm. tak pre janzi bude lepsie ako hovorite kocky len to mm. 🙂

basado
28. jan 2009

určite nie ked ju kojíš, no aj keby si nekojila

sirinka
28. jan 2009

nikitaf aj jahodove pyre ma na obale ze od 6. mesiaca a jahody sa odporucaju ako alergen pridavat do jedalnicka az po roku...pani, co reklamuje hipp, nam tvrdila, ze u nich tie jahody rucne oberaju o tie malinke semienka, preto je ta vyziva vhodna od pol roka 🤐
a vo vsetkych prikrmoch vhodnych pred prvym rokom je pridavana sol...
takze tym cislam na obaloch ja neverim, riadim sa zdravym rozumom.

paola.o1
28. jan 2009

podla mna kasa tiez neuskodi ked je od 4 mesiaca. ja som vyrastla od narodenia na sunare a ako mi mamina povedala, vtedy bol sunar husty ako zemiakova kasa a zdaleka nemal take kvalitne zlozenie ako dnesne veci. a som tu, nemam ziadne probl, ani alergie, vobec nebyvam chora, proste v pohode. ale ako som hovorila, keby maly nechudol aj napriek castemu kojeniu, do polroka by som kasu nedala.

paola.o1
28. jan 2009

to s tymi prikrmam i je pravda. dostal sa mi do ruk rozsiahli spotrebitelsky test, kde testovali uplne vsetky detske vyrobky roznych znaciek a presne je tam v tabulkach ktore prikrmi su dobre a ktore nie a preco. napriklad vela flasticiek od hipp je vyslovene nedobrych pre deti a zase urcite flasticky od hipp splnaju vsetky poziadavky...

basado
28. jan 2009

janzi mala by si sa poradit s mudr.

nikitaf
28. jan 2009

sirinka, aj v porodnici nam kladli na srdce ze jahody sa pri kojeni nesmu a hned na druhy den sme mali jahodove jogurty.... a nikomu nic nebolo....
paola.o1 ako hovoris aj mna mama dokonca od 3 mesiacov (nebola som kojena) krmila krupcou!!! a nec mi nebolo ani neni a teda mozem aj klince pojest, chvala bohu...
ved preto mame kazda iny nazor a preto je tu aj toto forum. mam znamu co do pol roka kojila, vsetkeho sa drzi ako kliest a maly je v kuse, ked hovorim v kuse, tak v kuse chory...

sirinka
28. jan 2009

aj mna krmili sunarom a trpim alergiami, mm krmili sunarom a ma traviace tazkosti... neda sa posudzovat podla mna alebo teba...ale v globale mame ovela viac ludi s problemami, ktore suvisia s traviacim traktom... pricina niekde je 😉

nikitaf
28. jan 2009

jasne siri, kazdy sa riadime svojim. ale mne sa trochu zda ze teraz sa to moc prehana a preto je viac alergii.. 😕 ked boli nase mamy male neboli taky mudri lekari a bolo aj alergii menej... u vrstovnikov mojej mamy je min. alergikov a teraz vsade pocuvam len o alergiach... clovek si musi vybrat kadial pojde.

sirinka
28. jan 2009

nase mamy boli viac dojcene ako sme boli my...nase mamy boli krmene zeleninou a ovocim z vlastnych zahrad, my sme boli na jablkach z jrd a teraz kupujeme bio flasticky...
nase mamy umyvali jendoduchym detskym mydlom a hrali sa na dvore takmer nahe, nam sa vsetko vyvaralo a zehlilo a kupali nas v harmanceku...

nikitaf
28. jan 2009

vidis, ja mam susedu ktora je chemicka a hovorila ze ked mala deti robila rozbor zeleniny ktoru dopestovala v zahrade a ze bola taktiez dusicnanova, aj ked neprihnojovala... tak si myslim ze tych dodavatelov asi musia viac kontrolovat nie ako nejaku mrkvu v obchode...
ja napr ked vidim spravy a ukazuju lunik IX ako tam tie deti behaju a to je zdrave a my sa strachujeme o kusok spinky, jahodky, cokoladky... a trpime vselijakymi pliagami...

kamilecka
28. jan 2009

Ja by som nedavala 😉

sirinka
28. jan 2009

nikitaf uz som pisala v inej teme...romovia maju priemerny vek, ktoreho sa dozivaju cca o 10-15 rokov nizsi ako neromovia...s nimi by som sa moc neporovnavala... 😅

nimi22
28. jan 2009

janzi, ja by som tiez nedavala, kludne koj 6 mesiacov a nerob si s tym starosti, hlavne ze pribera nevadi ze pomalicky, nemusia byt vsetci buckovia 😀

nikitaf
28. jan 2009

ok, nie je to len o romoch. moj manzel nie je zo slovenska a tam sa tiez divia ze preco dojcit za "kazdu cenu" do 6 mesiacov. ked zena moze a vyhovuje to obom, ok, ale ked nastane problem, treba ho riesit. mm bratranec maju o 4dni starsie dievcatko a ta uz papa mrkvicky, zemiacky... co nasa este neochutnala... proste mala menej mlieka tak sa zacalo prikrmovat... lekar jej povedal ze nema trapit seba ani malu... riadim a presne tym... netrapit malu ani seba...

nikitaf
28. jan 2009

ale aby som sa aj k teme vyjadrila:
janzi na tvojom mieste by som neprikrmovala ked je mala spokojna... riad sa svojim instiktom. ked uvidis ze je mala nekludna a nestaci jej to tak potom zacni a neboj sa toho. keby Viki tak pekne spinkala a neplakala neskutocnym placom od hladu tak 100% len dojcim.

beelinka
28. jan 2009

Janzi neries to, moj maly tiez zle priberal a tiez som bola z toho nestastna, a potom mi siesty mesiac pribral skoro kilo. tiez sa stale mrvi. Pokial je po zdravotnej stranke v poriadku tak to neries. Aj my sme boli nestastny, ze ine deti su uz take a take a vazia tolko a tolko. Koj ju aj dalej ved uvidis. My sme do piateho mesiaca priberali za mesiac ledva 400 gramov a teraz sa rozsupol 😀

cristin
28. jan 2009

janzi,ja som mala ten isty problen...Tolko mi doktorka kazala rikrmovat a ja som to odmietala,nakoniec ked som sa sama presvedcila,tam mi mala nechcela flasku ani vidiet a teda od 4. mesiaca som davala kasu okolo obeda,ale aj to striedavo,lebo mi prestavala kakat,potom sa do nej primiesavala vyzivu.Vobec sa netrap,my teraz papame uz aj zeleninovy vyvar,kasicku a obcas aj mliecko z flasky.Inac aj stale kojim,lebo nic ine nepijeme len moje mliecko.Ja som tiez podla mn vzdy mala vela mliecka a aj mam a mala je ziva aj vzdy bola.Ja ti radim dat kasicku,aby si si nevycitala,ze si pre svoju malicku neurobila vsetko preto aby dobre rastla.Anemyslisi,ze ti ju bude hned papat.
Aj ja som povodom s Piestan. 🙂