Dávať kašu na odporučenie lekára? Nepozdáva sa mi to

janzi
28. jan 2009

Uz som tu raz rozbehla temu o tom ze moja dcera malo pribrala a nenarastla za mesiac, ale potom to zase dobehla, za 2 tyzdne narastla 4cm a pribrala 300g a je to tu opat ..... za 3 tyzdne pribrala 130g, ale ona je strasne ziva a pohybliva, tak to si myslim ze preto, a vobec nieje najaka chuducka, ma krasne gulate licka aj faldiky na nozickach vazi 5530g a ma 64 cm. Dr. mi odporucila/kazala davat jej na noc ryzovu kasu ☹ som s toho strane nestasna, lebo som ju chcela plne kojit az do 6 mesiacov. Mliecka mam urcite dost, mala papa kazde 2,5 -3 hodiny, a v noci prespi v kuse 8-9 hodin. Prosim poradte, mam alebo nemam davat tu blbu kasu ☹ ☹

kubkovka
28. jan 2009

no tak tato tema ma zaujala, ja som mala tiez ten isty problem, stagnacia vahy, tak dr. poradila davat nemliecnu kasu, tak som tyzden davala, ale to bolo o nicom, mala prestala cez den spavat, bola mrzuta, taka ina, asi kvoli tomu, ze jej to nestravilo.......tak som prestala davat, rozbehla som iba dojcenie, mala je spokojna, usmievava, spi cez den, zahra sa bez mrncania

stvura
28. jan 2009

Janzi, kasu nedavaj.
Moj drobec je tiez lahsi ako ine deti v jeho veku, je velmi pohyblivy, aktivny. Zatial som zacala prikrmovat len so zeleninou, no nie preto ze by sa mi nepozdavala jeho vaha {5 mesiacov a 2 tyzdne, 5700g}, ale preto ze sa uz natahoval za jedlom. Ty mas este velmi malicke dietatko, ak budes mat pocit ze si vyzaduje jest, zacni po piatom mesiaci, skor nie, lebo zaludok dietatka este nie je prisposobeny strave.

lucustek
28. jan 2009

janzi ja by som tu kasu este nedavala. pre tvoju malu to je este velmi skoro podla mna.moj maly ked mal tri mesiace vazil 5030g. a taktiez bol velmi aktivny a z kazdej strany som len pocuvala ze ho treba prikrmovat alebo mu davat umele mlieko.ale tak ako sa hovori jednym uchom dnu druhym von.az raz to prehnala svagrina ked som ju nechala s malym 20minut sama a isla som po mamu na zastavku a dala malemu bebu z ktorej mi potom tri dni zvracal az sme skoncili v nemocnici. Lenze tvoje dieta nepozna nikto tak dobre ako ty, aj ked je to doktorka a ma na to vysoku skolu. Ty sama prides na to ze nadisiel ten cas aby si jej zacala davat na vecer kasu. My sme zacali s kasou v 5tom mesiaci.

annag
28. jan 2009

janzi, nečítala som diskusiu, ale stačí jediné - začni ju dojčiť aj v noci častejšie, hoci v polospánku, aspoň 3 x a bude Ti priberať ako drak 😉 🙂

katullka
28. jan 2009

nikita, s tymi alergiami, nemyslim si, ze by sa dnes nieco prehanalo, problem je v tom, ze dnes je uplne ina kvalita stravy ako bola pred rokmi, takze by som sa vobec neriadila, tym co sme mi jedli kedysi a "nic" nam nie je. Dala som to do uvodzoviek, lebo este nevieme ako nam bude o niekolko rokov, ved si len zober kolko rakoviny criev je, vo vsetkom je sama chemia..je problem vobec nieco zdrave kupit. A fakt aj do tych hippiek kadeco davaju, co vobec nie je vhodne pre deti.
No trosku som mozno odbocila od temy, ale mala som potrebu vyjadrit sa k tomu 😉

Janzi ja by som tiez s tou kasou pockala.

akejka
29. jan 2009

janzi:
aj moja malá má od 4. mesiaca problém s priberaním. Plne som ju kojila 5 mesiacoc (posledný mesiac sme týždennne sledovali váhu) a na zač. 6 mesiaca sme až začali dávať mäsko, zeleninku a po 2 týždňoch kaše. Je pravda, že po tej kaši začala neskutočne veľa priberať (aj 250 g týždenne), dovtedy priberala cca 50-80 g týždenne, niekedy aj pod 50 g, čo už bola dr. nepokojná...
Ale u teba sa mi to zdá skoro, veď máte len necelé 4 mesiace....Odporúčam chodiť týždenne na prevážženie a ešte mesiac vydržať s kojením. mne pomohlo, keď som začala kojiť z oboch pŕs a každé 2 hod...a začla som piť čaj na podporu kojenia, aj ten pomohol...a vydržali sme to do konca 5. mesiaca

zuzanale
29. jan 2009

Ahoj ani ja by som neprikrmovala pokial je bábatko spokojné hravé a inak je v poriadku tak nieje dôvod,aj moja bola kojená až do 8mes príkrmi nechcela potom už ani MM tak sme prešli na mliečko a kaše ale až v 9 mes no potom sa už rozpapala a všetko bolo ok....
A lekár nieje zárukou múdrej rady kamoškin syn večne chorý s každým kýchnutím k lekárke zakaždým antibiotiká veľa kakal čo je v prvých mesiacoch bežné lekárka že nie dajte banán a čierny čaj uznajte dať toto 2mes bábu teraz má chlapča 2roky chodia po gastre a kade tade alergia na všetko čo sa dá boja sa aby nevyskočila ešte celiakia a mlieko a mliečne nemôže žiadne.

katka72
29. jan 2009

Janzi to som ja katka, prosim tak ako som ti pisala do mailu neries ziadne kasicky a skus vazne 1-2 v noci kojit........ annag ver je to fakt velka pomoc pre mamicky uvidis ako ti priberie a ak nie tak od 4 mesiaca zacnes no, pokial ti dorotka hladom nereve neries prosiiiiiiim 🙂