Dávať v lete bábätko do perinky alebo nie?

elibetka
28. máj 2009

Ahojte.Chcela by som sa spýtať či dávate vaše detičky do periniek.Ja mám termín 20.6 a myslím si,že vtedy bude na perinku až príliš teplo.A v zahraničí perinky nedávajú vôbec robím chybu?

elibetka
autor
28. máj 2009

Teda ak nebudem dávť perinku môže to bábätku ublížiť?

lucijja
28. máj 2009

ja som malu mala v perinke asi len prve dva - tri tyzdne...potom som jej ju nedavala, iba na noc zavinovacku, lebo doma mame dost chladno...hadam jej to neublizilo...

cuchre
28. máj 2009

my sme nemali klasicku perinku, len zavinovacku. babatku tym podla mna neublizis, lebo si nevie same udrzat teplo. okrem toho, pomaha to, ked ma koliku (podla knizky Nejšťastnější miminko v okolí od H. Karpa). samozrejme, ked su horucavy, tak asi nie 🙂

elibetka
autor
28. máj 2009

Ďakujem Vám za rady.Zavinovačky mám pripravené ale perinky nie.Mám sestru v zahraničí a tam to vôbec neuznávajú.Uvidíme ako bude keď sa malá narodí

dosa
28. máj 2009

ja mam doma klasicke perinky este po muzovi aj rychlozavinovacky. malu som davala doma do periniek, kludnejsie a dlhsie mi potom spala. narodila sa v juni, boli vtedy horucavy, tak som ju mala len v plienke, kosielke a perinke - ale nedala som do nej tu vypln 😉 rychlozavinovacky som pouzivala ako podlozku do kocika, take otvorene a ked sa ochladilo tak som ju do toho len zapla...

zoeno.1
28. máj 2009

ahoj,my sme mali nachystane klas.perinky a zavinovacku,no nepouzivali sme ich vobec,ani do porodnice som ich nebrala (asi by sa na mna aj kukali,ze co to je 😅 )
ked sla spinkat,tak som ju zavinula do takej tensej deky (ruky mala pri tele),lebo sa mi zdalo,ze nemohla zabrat,rucickami sermovala,pomohlo a bola spokojna,casom som jej tu deku vzdy povolila,ked zaspala az nakoniec som ju s nou iba prikryvala 😉

anarida
28. máj 2009

Ja som perinku dávala len keď sme šli von.Malá je Januárová takže som ju obliekla normálne do perinky do fusáku do vaničky na to ešte deku a vrch s kočíku 😅 😀 ale keby sa narodila v lete nedávam jej 😉 doma bola sem tam v zavinovačke inak vôbec 😉

quika
28. máj 2009

elibetka, ako by mohlo dietatu uskodit ked mu nedas perinku? ved to je nezmysel. to je ako keby si sa pytala, ci mu uskodi ked mu nedas bodycko alebo dupacky. ci pouzivat perinku alebo nie, je cisto otazka praktickosti - ako si prave ty zvyknes, ci ti to bude vyhovovat alebo nie 😉 vobec sa neboj a kludne sa o svoje dieta staraj tak ako to bude vyhovovat tebe 😉

elibetka
autor
28. máj 2009

quika
Veľmi pekne ti ďakujem za radu 🙂 😉

chantall33
13. jún 2009

Ahojte eli ja som si tiež hovorila , že perinku nebudem dávať.Ja ju v nej ani moc nenosím len ockovi sa lepšie zo začiatku sa veľmi bál ju brať bez perinky je taká maličká a krehučká až dnes ju prvý krat bez perinky zobral na ruky 😵 veď uvidíš 😉 inak Gratulujeme k Matejkovi je krásny 😵

paola.o1
15. jún 2009

najlepsi je spaci vak

flavi
16. jún 2009

moja dcera sa narodila v juni, bolo ultrahorko a stale bola len v body a ponozkach, ked sme sli von, ani ponozky nemala, dupky len na noc
zavinovacku ani perinku sme nepouzivali, lebo fakt bolo teplo, ale dr ma zdrbla, ze mam ju dat aspon pod babatko a zdvihat ju v tom, vraj kvoli chrbtici, lebo zavinovacka ju vraj udrzi v lepsej a stabilnejsej polohe (priznam sa, moc som to nedodrzovala, ale mala ma uz 7 rokov a nic s chrbtom nema, chvalabohu). mala sa narodila velka a mala uz mocny chrbatik, uz v porodnici nadvihovala hlavicku (jasne ze len trochu), dr skoro odpadla, ked to videla, ale podla toho sudim, ze keby nemala 3900 g ale cojaviem 2500 g tak asi je to telicko slabsie a podopierat treba.