Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

erikasadek
25. mar 2009

didi jasne my sme tie blbe , a ty jedina mas patent na rozum.. ze?

zabudla som, kam sa objavis len sa hadas a nedas si povedat ci to boli chodaky , ci tu..

kazde dieta , skoro predcasne narodene, ma s toho nasledky, to vieme kazda.. a
kazda matk asa toho boji v tehotenstve predcasneho porodu.....

majte sa krasne tato tema ide , blbym smerom, smer hadka.... 🙄

petruci6
25. mar 2009

aj moja bola sc ale 4dni po termine,tak tiez je ina?

dukie
25. mar 2009

Ahojte. 🙂 Já nemám jaksi moc srovnání, máme jen jedno dítko - přišel na svět císařem. Nicméně s ním je od samého počátku spousta trápení... trpěli jsme na koliky na plné čáře až do 4,5 měsíců... je hodně citlivý, ukňouraný, špatně snáší změny, hodinovou návštěvu babičky u nás doma propláče, špatně spí (díky kolikám vůbec neuměl spát během dne, to jsem ho musela trpělivě učit - trvalo to skoro měsíc)... a já nevím, co bych tu ještě všechno vyjmenovala.

Hledala jsem kvůli těm kolikám info a asi ve 3 měsících jsem někde četla právě o císaři... prý byly zpracovány výzkumy, které potvrzují, že osídlení střev přátelskými bakteriemi probíhá mimo jiné i v průběhu porodu. Přesná data si nepamatuju, ale šlo o to, že např. výzkumy ukázaly, že určitou bakterii ve střívkách má třeba 80 % dětí narozených běžnou cestou, kdežto děti narozené císařem ji měly třeba jen v 15 % atp.

Obecně prý děti, které přišli na svět sekcí, jsou na koliky náchylnější, resp. je mezi nimi vyšší procento "kolikářů" než u dětí narozených přirozenou cestou.

Podobně je to údajně s citlivostí, plačtivostí, dráždivostí atp.

Ovšem myslím si, že výše uvedené nemusí být pravidlem.

Každopádně si stojím za tím, že děti narozené císařem jsou obecně jiné. Vemte si už jen to, že během porodu dosahuje hladina adrenalinu v tělíčku dítěte takové úrovně, kterou už nikdy v životě nedosáhne. Děti narozené císařem jsou o tohle "ochuzeny". Podle mého názoru se to někde projevit musí...

Ale určitě má vliv i nátura dítěte, tj. každé dítko se s těmito odlišnostmi od běžného zrození zvládne jinak vyrovnat.

babuci
25. mar 2009

ahojte. podla mna baby ktore nemate deti narodene sekciou sa radsej nezapajajte, lebo su tu popisane bludy, "vystresovane deti".
moj maly je narodeny sekciou aj ked kontrakcie som mala vyse tyzdna a maly sa tlacil von, len ho museli vybrat sekciou lebo som sa neotvorila uplne a klesal mu tep. je to stale usmiate babo. je kludny, ale fyzicky velmi ciperny chlapcek. je zvedavy a vsetko pozoruje. a naozaj je velmi usmievavy. co sa spanku tyka, tak ked bol uplne malicky do 4 mesiacov vedel prespat celu noc. teraz aj kvoli zubkom a mozno aj preto, ze je kojeny sa budi tak 2x za noc. co je tiez v norme.
svagrina ma malu, ktora je narodena prirodzene a je to maly jedos. stale mrnci a hneva sa. a spi tak, ze je skoro kazde dve hodky hore a tiez je kojena.

takze si myslim, ze je to genoch a aj pohode a povahe rodicov....

certica
25. mar 2009

neda mi....sa na vas normalne ze bavim, lebo tolko sarkazmu a vzajomnej ironie na par stranach sa len tak lahko nezadari 😀 .
ja mam za sebou dve uzasne tehotka a 2 sekcie, ale rozhodne nemozem povedat, ze by ma nazov ci obsah tejto temy dokazal nejakym sposobom urazit, nastvat alebo v niektorych pripadoch az vyburcovat do nepricetna 😅 😀.
len sa utvrdzujem v tom, ze je vazne neskutocny problem akceptovat aj iny nazor, nez len svoj vlastny 😉 . cest vynimkam, amen 😔 😀

babuci
25. mar 2009

dukie to s tymi kolikami je mozno pravda, ale mam zname ktore rodili prirodzene a mali rovnaky problem. hlavne chlapci maju tento problem. my sme mali tiez koliky do 3 mesiacikov, ale riesili sme to kvapkami a maly to ako tak znasal. ako vravim, je to usmiate babo a ked plakal tak iba obcas vecer kvoli brusku. ked sa vykakal bol ako vymeneny.

babuci
25. mar 2009

certica ja pisem tiez iba svoj nazor a suhlasim s tebou. ale vazne si myslim, ze kto nerodil cisarskym a nema skusenost tak tu zbytocne polemizuje🙂

shaula
25. mar 2009

dukie - moji kluci se narodili spontánně a na koliky trpěli až do 6 měsíců (!!!). Jsou taky ukňouraní, lítostiví uplakánci (první méně, druhý více).

jaja0110
25. mar 2009

dukie- dakujem za krasne vysvetlenie...mas uzastneho anjelika 😉

jabber
25. mar 2009

Ono aby se to dalo posoudit, tak by se mi muselo narodit podruhé úplně to samé dítě za stejných podmínek a se stejným průběhem těhotenství, jinak fakt nevím, jak to porovnat 😅 A jak přijít na to, jaká by byla, kdyby.....

certica
25. mar 2009

babuci, ale ved aj my mozeme len polemizovat, kedze nedokazes porovnat, ci by bolo nieco ine, ak by sa to iste dieta narodilo inym sposobom. cize v tom polemizovani nevidim absolutne ziadny zmysel...

milena35
25. mar 2009

neviem či bude moj prispevok niekto akceptovat.....ale napíšem iba to,čo mam z vlastnej skusenosti.......prve dieta som rodila prirodzenou cestou....bez komplikacii bolo tehotenstvo a aj porod....dieta bolo kludne...až do puberty.....druhe tehotenstvo bolo o samých komplikaciach....strachu....jedine čo som nechcela bola sekcia.....prišiel porod....išla som rodit prirodzene...už som bola otvorena na 9 prstov...a docent na to,že nema mala kyslik....tak spravili sekciu......mala je velmi živa...nervozna....hyperaktivitu ma potvrdenu.....myslim si však,že je uplne jedno či rodite klasicky alebo sekciou....doležite je ako vnimate cele tehotenstvo...take bude dieta....aspon u mna to tak plati a verim tomu....poznam vela žien po sekcii....ich detičky su v pohode.....nič im neubližilo......ale ak by som si mala vybrat medzi klasikou a sekciou.....tak jednoznačne KLASICKY....

berenika39
25. mar 2009

ahoj, no dočetla jsem, ale moudrá nejsem...proč tolik dohadů? otázka byla jasná, odpověď taky- ne, nejsou jiné. Jediné, co k tomu dodávám, že průběh porodu může ovlivnit pozdější vývoj, ale jen z nepatrné části, a nejde nijak objektivně posoudit, do jaké míry ani jakým způsobem. To nikdo nedokáže. To, jaké dítě bude ovlivnuje tisíce faktorů a není to "změřitelné" přece. Pustily jste se do sebe, jak kdyby šlo o život...nebo vlastně že by šlo o život???? 😀 😀 😀 😀

certica
25. mar 2009

jabber, asi tak 😉

andyva
25. mar 2009

Certica,naprosto s Tebou souhlasím a též se svým způsobem bavím nad nekompromisností některých dam a hlavně,každá si brání své dítko,což je přirozené a tím pádem neakceptuje odlišné názory druhých.Jen fajn,když si zde napíšete své názory,ale nikoho probůh nesuďte,na co?Buďte rády,že máte zdravé děti ať už narozené tak,nebo jinak 🙂 Přeji všem krásný den.

erikasadek
25. mar 2009

jebber to som pisala na predoslej stranke, porovna by s ato dalo len tak, ale technicky nemozne.... 😀

takze diskusia je zbytocna..pravdu sa nikdy nedozvieme..

diddi
25. mar 2009

erika a janett,napiste cim som urazila vase deti!!!!!.....ja som pisala o nasilnom vybrati deti....cize predcasne narodenych detoch....vy tu len vykrikujete,ponizujete ak ma niekto iny nazor....erika,mas pocit,ze sa hadam?...ja normalne diskutujem na rozdiel od vas!!!

jabber
25. mar 2009

erika 🙂 souhlas 😀

dukie
25. mar 2009

babuci: No jsou koliky a koliky... my plakali 18 hodin denně... 😝 A těch zbylých 6 spal v kuse, protože prostě padl vyčerpáním... a my s ním. 😒 Nic nám nepomohlo (cvičení, masáže, nošení v klubíčku, nahřívání, kapky - věř mi, zkoušeli jsme všechno včetně těch nekřesťansky drahých probiotických, čajíky... prostě nic).

Každopádně svým příspěvkem jsem nechtěla říct, že by snad děti narozené přirozenou cestou neměly "právo" mít koliky... to vůbec ne. Jen jsem se chtěla podělit o to, co jsem se dozvěděla já - tj. že se koliky častěji vyskytují právě u dětí narozených císařem. 🙂

shaula: viz. příspěvek pro babuci. 🙂 Jsem ráda, že už jsou koliky za Vámi, je to děs... kdo si neprožil, neuvěří, že? 😎 Mimochodem... prý taky existuje souvislost mezi těmi kolikami a tou lítostivostí a ukňouraností... ale bohužel jsem k tomu moc info zatím nenašla... 😕 Každopádně mě nedávno zarazila myšlenka, že u některých dětí nejde o koliky, což se obvykle ukáže až v pozdějším věku, že si to jen rodiče myslí, protože je nenapadne, že jejich dítě je zvýšeně dráždivé (fakt je to odborný pojem, bohužel, o tom ani dětští lékaři často nevědí, resp. rodiče téměř non-stop plačících dětí na to neupozorní). Taky jsem o tom zatím moc info nenašla (na netu, hledám k tomu nějakou literaturu - dozvěděla jsem se ale, že v Motole prý existuje nějaká poradna pro nadměrně plačící děti). Tyto děti později přejdou právě v ty ukňouránky, často je rozhodí každá maličkost, třeba i jen silnější zvuk, rychlý pohyb, když se vztekají, protahují se do oblouku, špatně usínají, špatně spí atp. Souvisí to s nezralostí centrálního nervového systému, která se často srovná do 3 měsíců (tudíž si rodiče myslí, že pominuly tříměsíční koliky), ale ne vždy tomu tak je... no a pokud se to nesrovná do 2 let, tak je u těchto dětí později často diagnostikována např. některá z poruch pozornosti (jak známo, souvisí s nezralostí CNS).

Ale to už jsem odbočila až příliš, to už není o císařském řezu... nicméně jsi mě svým příspěvkem inspirovala to uvést, protože já sama se díky těmto informacím, které jsem dřív neměla, často zamýšlím nad tím, jestli ten náš osmnáctihodinový každodenní pláč byl způsoben opravdu "jen" těmi kolikami... když kňourání a problémy s usínáním (dodnes tak 30 minut před každým spánkem propláče, usínat neumí, bojuje s tím...) a spánkem nám zůstaly dodnes...

jaja0110: Děkuji. 😵 Však Ty máš taky moc krásné hočičky. 😵 A koukám... i velmi pěkné heslo v "koníkovském pasu". 🙂

meleri
25. mar 2009

no teda... 😨

vy ste se rozjeli..

o té masáži hlavy sem to taky dřív neslyšela, ale dělá se to..tady to dělá ten samý machr co spravuje záda...asi si při té příležitosti nechám zkontrolovat i záda..

holky dyť to máte jedno, já si myslím že víc než dítě cís. řezem může strádat žena..já např. dodnes lituju že jsem nemohla zažít normální porod..že jsem nemohla držet malého v náručí, a že jsem místo dítěte vyfasovala odsávačku...

ale nakonec sem i za toto vděčná páč můžu být ráda, že ten cís. řez existuje, protože bez něho by tu nebylo ani moje miminko a asi ani já.

mywiel
25. mar 2009

meleri trochu od témy ti napisem... 😉 necakaj do polroka, my sme boli u osteopata uz po prvom mesiaci, krasne je kosticky napravil, inac na pohlad mala krasnu gulatu hlavicku a vidis aj tak bolo treba napravit. Treba ist cim skor kym su kosticky makké a kym fontanela nie je zrastena, neskor to uz nejde. 😉 🙂

meleri
25. mar 2009

Mywiel,

dík! zjistím kde tu je dobrý osteopat a zajdu si tam....mě i strašně bolí záda, od té doby co mi píchali ten spinál, píchal mi to na 4x a furt to někdy cítím.. 😖

je fakt, že náš má taky hlavičku moc pěknou!

zuzana76
25. mar 2009

ahojteee

tak sa znovu pridam

mne to niekedy pride od niektorych tie vyjadrenia, ako keby deti narodene sekciou by mali byt automaticky znevyhodnene.

Moj je narodeny sekciou a koliky nemal.
Ani mnohe ine veci na neho nesedia z toho co ste pisali.

Ale to je jedno, kazde dieta je jedinecne, ci uz narodene tak alebo onak 😉

Teraz trosku humoru- zachvilu aby sa sposob porodu nepisal aj do obcianskeho preukazu 😀 , lebo podla niektorych, takyto ludia by asi nemali byt na veducich poziciach, lebo budu zle znasat stres 😀

shaula
25. mar 2009

zuzana - 😉

mywiel
25. mar 2009

Ja som rodila normalne a mala mala koliky do 4,5 mesiaca... 😕 😅 Teraz je nervozna lebo lezu zubky, inac je to slniecko. 😀

mywiel
25. mar 2009

Este som zabudla rodila som 22 hodin, bola to fuska...ale nakoniec sme to zvladli. Nie som odbornik, takze pre zachranu dietata si dam urcite poradit od doktorov aj pri buducom porode a ak bude treba cisarsky tak bude cisarsky. Porodna asistentka nevedela co so mnou robit, doki na mna pozrel a vravi, este ju nechajte ona to zvladne, zvladla som a som rada, ze mi dali sancu porodit normalne ale mozno sme mali aj stastie lebo to mohlo aj zle dopadnut bohvie, v kazdom pripade mi je jedno ako by som uz rodila, len aby to dobre dopadlo. Som rada, ze som to zvladla prirodzene ale bolo to dlhéééé a namahavé, ale nevadi. Kazdej mamicke je jedno akym sposobom len aby bolo dieta zdravé, s laktaciou problém nebol kedze som rodila prirodzene, ale mala sa nevedela prisat tak sme sa aj tak natrapili, takze vsetko ma svoje pre a proti. Len stale neviem ako studia sa da vypracovat na deti porodené CS? 😕

mywiel
25. mar 2009

Zuzi asi k tomu pomaly nasa spolocnost speje, odtlacky prstov, vsetko o tebe pomaly budu vediet... 😕 😅 😖

jabber
25. mar 2009

Tak tak a čip pod kůží za uchem 😀 😝

gabka32
25. mar 2009

hmm tak osteopathy tady nemáme. leda sociopaty 😀 ono stejně každý tu hlavu máme nestejnou, ale zas když to pomůže, proč ne. jen že jsem nic neslyšela o srovnávání kostí během porodu 😕

a my koliky moc neměli, a snad má malá "hodných" bakterií dost, zatím klep klep ani rýmečka 😵

mywiel
25. mar 2009

Gabi ja viem to je len v zahranici, u nas je to bezné. Skus rehabilitacnu sestru ak chces...do 1 roka kym je fontanela este otvorena to ide. Dokonca tu vie osteopat aj napravit kosticky babatky na panve, aby nemalo koliky, lebo tiez moze tam mat od porodu nieco stlacené, nam to pomohlo ale koliky uplne neostranilo.