Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

marcelapetrikova
18. apr 2009

ahoj mě nepřijde že děti po cř jsou jiné ale jak jsme četla o stranu zpět tak jsme si uvědomila že malej mi jednu dobu pořád říkal že ho vytáhli z bříška mamince a pak ho umívali a že ho píchali do nožičky 😒 myslíte že je možné aby si i ted v 5ti letech pamatoval co se s ním dělo po porodu?

luckacr
18. apr 2009

Ahoj holky, mně MUDr. říkala, že děti po císaři jsou pár dní nebo až týdnů třeba nespavé, takové jako neklidné, že se musí srovnat všechny hladiny hormonů. Naše Terinka fakt ze začátku pár dní nechtěla přes den moc spát, k večeru plakávala, ale teď je už úplně v pohodě 😀
S tím kojením to ze začátku bylo taky dost blbý, prý to je taky tím císařem. Malá se narodila v pondělí večer v 7 a k prsu mi ji dali až v úterý kolem 4 odpoledne, tak mlíko se mi spustilo hodně pozdě a bylo ho strašně málo. Ale pomohla mi její dětská MUDr. homeopatikama, mlíko se spustilo a i rozkousané bradavky se mi vyléčily...
Tak do konce 6. týdne jí mateřské mlíčko stačilo, teď už ne a dokrmujeme Nutrilonem. Chutná jí obojí 😉
Takže si myslím, že pár dní ze začátku je to trošku tím císařem ovlivněno a pak už se to srovná a je to nastejno...

certica
18. apr 2009

lucka, no ja tvoje tvrdenie asi vyvratim...obidvoch chalanov mam cisarom a obidvaja, hlavne ten prvy bol strasny spavec, akoze na kojenie sa pravidelne budil, ale pomedzi to len spal a spal 😀 a obidvaja boli kludne babatka, o starsom som snad ani nevedela.
a co sa laktacie tyka, mne ich tiez prilozili az po xy (cca 18h) hodinach a mlieka bolo nastastie v obidvoch pripadoch habadej, len to bolo treba tie uvodne dni proste rozkojit, cize neustale prikladat, aj kazdu pol hodku 🙂

mamutka
19. apr 2009

s tym kojenim to az tak od cisaraku nezavisi, je to proste kdesi v nas.....ja som rodila spontanne a mlieko sa nie a nie spustit, po navrate z porodnice som musela tyzden dokrmovat, este mesiac som sa trapila ale sme to rozbehli a plne kojime, ziadna umelina, vcera sme spapali prvy zemiacik, teda asi jedna bunka sa dostala az do zaludka pri tych grimaskach, ale dnes ideme znova 😀 tak odvtedy si hovorim, ked uz som to ja rozkojila, to uz hadam moze kojit naozaj kazdy, okrem pripadov s vaznymi zdravotn.problemamy

mousunek
19. apr 2009

luca76 - jo mela jsem to stejne
jak jsem byla na jipu prcek si zvykl na lahev a pak odeme nechtel a kdyz chtel bylo malo, nerozkojila jsem se ani doma

zuzana76
19. apr 2009

moj narodeny cisarom

prve dni bol spavy, ale mal zltacku , tak mozno zato, ale aj cely prvy mesiac ako tak doma spaval a potom ako keby utalo, horko-tazko kde tu nejaku tu 15 -30- minutovku si schrupol

prve prilozenie bolo po 2 hodinach, nespala som, ja po narkoze nejako nikdy nespim, ked ma uz zobudia po operacii, a hoci sa maly narodil o 20.00 vecer o 22.00 som ho uz mala na prsniku a to mi ho sestricka musela normalne odtrhnut od prsnika, este si pamatam ako povedala - "Ved ty by si tu mamu celu zjedol, to uz stacilo", mala som ho na prsniku asi 5-10 minut a potom ho zobrala, ziadny problem s prisatim sme nemali, ani s laktaciou, podla mna je to v psychike zeny hlavne - ako velmi chce kojit a co vsetko je preto odhodlana urobit. Ja som od zaciatku ako som bola tehotna snivala o tom, ako budem malinke dojcit.

fim
19. apr 2009

Zuzana, nedá mi to a musím ti říct, že tvůj příspěvek mě dost ranil. Nemůžu sice tvrdit, že by se mi o kojení počas těhotenství zdálo, ale těšila jsem se na to a byla jsem zároveň na tehnle malý zázrak zvědavá. 😵 A můžu ti jen říct, že pobyt v porodnici a každý pokus o přiložení jsem obrečela, když se malý neuměl prsa chytit a plakal mi hlady v náručí. Dala bych život za to, kdyby se to podařilo.
Asi to tak bude vždycky, že ti, kterým se tohle nedařilo, tak na to budou citliví a ti, kteří neměli problém tomu nebudou věřit. Vol prosím příště méně radikální slova.
I po půl roce mě to hodně bolí. 😢

lienka43
19. apr 2009

Do tejto sekcie som zapadla omylom, rodila som prirodzene ale musim napisat pretoze presne viem ako sa fim citi. Ja nekojim ale nie ze by som nechcela ale neslo to. Nie je to psychicke ale hormonalneho povodu. A reci takeho typu ze je to o psychike a o tom ako zena chce ma urazaju tiez. Odkaz pre vsetky nekojace matky "Nie sme o nic horsie a nic sa nedeje ked nekojime, ked to nejde tak to nejde."
Dolezite je spokojnost nasich pokladov.

bibianka
19. apr 2009

Zuzana, si na omyle - mám dvojičky a jedno kojím, pre druhé musím odsávať. Poznám ženy, čo sa išli na hlavu postaviť a mlieko proste nebolo. Ty si pre kojenie nemusela urobiť nič, len si malého priložiť, takže si dosť mimo v tomto ohľade. Nechápem teda, na základe čoho si prišla k týmto svojim názorom.

diddi
19. apr 2009

Ja som nekojila....nemohla som...este 6m. po porode som si musela denne pichat injekcie...takze psychika ani nahodou....a navyse - pred tehu mi gynekolog robil sono prsnikov a povedal mi,ze mam len jednu mliecnu zlazu, aj to len v jednom prsniku a nevidi to ruzovo s mojim kojenim...takze opat nie psychika, ale dana predispozicia

anke
19. apr 2009

zuzana: to bylo opravdu nevhodne - sice mas samozrejme narok na svuj nazor, ale trocha taktu by neskodila

ja mam maleho akutni sekci, z porodnice jsme odchazeli s castecnym dokrmem - prozila jsem si tez svoje, kojim doted a pomerne casto - podarilo se mi doma rozkojit, ale mela jsem proste stesti

byla jsem tez po sekci, vlastne i pri ni, pri vedomi, ale maleho mi prilozili az 12 hodin po sekci - nikdy nezapomenu na ten pocit, ze jsem jako matka totalne propadla, kdyz se mleko nespoustelo a bylo ho malo ... ver, ze kazda mama udelala pro kojeni maximum, ale kdyz to nejde, tak to proste nejde

maminky, sice je to do uplne jineho tematu, ale stejne - v porodnici mi pani doktorka, ktera me operovala a pak videla uplakanou, rekla, ze nejsem spatna mama, ze jsem ta nejlepsi, ktere moje dite mohlo dostat - a tak to proste je ... 😎

iinuska
19. apr 2009

ja som mala pri mojom synovi robenu akutnu sekciu v celkovej anesteze. Kojila som 7 mesiacov, maly upne v poriadku a ja tiez.

mousunek
19. apr 2009

zuzana76 - tak pokud ti ho prilozili dve hodiny po narkoze tak jsi stastna ze ja jsem byla na jipu na jine budove protoze na porodnici nebylo misto a malyho jsem videla az treti den....

O psychice by to bylo tehdy kdyz by zena kojila normalne a nahle nemela mliko ze dne na den, jinak NE

mamutka
19. apr 2009

zuzana, ano, je to do velkej miery v hlave, ale nie takto! aj ja som snivala ze budem kojit a mlieko nezistilo kde byvam, tak co myslis ze moja psychika je na vine?
to ze je to v psychike znamena, ze ak to ide len biedne, tak najdem sposob ako maleho nenaucit na flasu, hodiny ho budem dokrmovat zo striekacky, po kvapkach, aby cucal moj malicek pritom a nezabudol na saci reflex, budem vo dne v noci prikladat kazdu hodinu - cele tyzdne a telo, pokial nema skryty problem, pochopi co musi robit a robit to zacne! aj som si poplakala od bolesti a myslela, ze to vzdavam, ale zvladli sme to. a to mi sestricka povedala, ze mam ploche bradavky a nic z toho nebude, podpora jak hovado. Toto je ta definicia, ze kojenie je v hlave, nie to ze sa na porodnom stole rozbehne mlieko ako z otvorenej flase.....
a su take co sa snazili a nejde to, nie su na hlavu....
k teme len tolko, ze sposob porodu nejak laktaciu neovplyvni az tak, ak sa k tomu clovek moze spravne postavit a dieta mu pravidelne nosia
vobec som nespavala aby som mohla mojho nespaveho, vecne sa hrajuceho drobca hodinu co hodinu prikladat, tak ked si pomyslim, ze sa niekomu mlieko spusti samo a potom mi vysvetli, ze to je v hlave, to mi dusu pohladi jak kamion. nic v zlom, len definiciu hlava-mlieko vysvetlujem...

romcatko
19. apr 2009

já se přidám jen krátkým názorem - mám dcerku taky akutní sekcí, viděla jsem ji až 3.den, protože byla na JIP - problémy s dcháním atd. takže jí nemohli přivézt, byla na přístrojích. Rodila jsem v Motole, dva dny na JIp, pak ana pooperačním. Ale musím smeknout před péčí o holčičku na JIP a i mě sestřičky na pooperačním hrozně moc pomohly - měl ajsem sebou manuální odsávačku, moc mi to nešlo, ale sestřičky mě povzuzovaly, ukázaly i ruční odsávání. nechala jsem se budit i v noci po 2 hodinách - rady, že v noci je třeba laktaci stimulovat. Když jsem poprvé svojí holčičku chovala, tak se snažila přisát tak mocně i přes vrstvy oblečení, že ji sestřička přiložila a ona se hned chytla. takže zázrak. z nemocnice jsem šla 11. den, ve dne jsem chodila kojit po 3 h, v noci ji dokrmovali lahví. Dařilo se obojí. Plně jsem kojila skoro 7 měsíců a kojím dodnes.

a jeslti je Esterka Kačka jiná? Nevím. Měla problémy, cvičili jsme vojtovku. dnes vypadá vpohodě. je usměvané spokojené dítko. jen nespavé 😨 samozřejmě je mi líto, že ty první dny trávila na JIP s hadičkama a ne s maminkou. Ale musím říct, že v rámci možností se setřičky i lékaři na JIP oravdu snažili.

fim
19. apr 2009

Já bych to uzavřela asi tak, že odpověď na otázku, zda je Toník jiný než miminka porozená vaginální cestou......zní ANO. Ale v tom dobrém slova smylu a hlavně proto, že každé miminko je jiné. Rozhodně není nedůtklivý, nervózní nebo já nevím jaký, zatím vážně nestonal (a to ani není kojený) a je to moje sluníčko. 😵
Otázka kojení a nekojení po sekci je už jiné téma, která bude stále živé a pro nekojičky bolestivé. 😔

mousunek
19. apr 2009

fim - Souhlasim s Tebou Monco, byla by to debata na dlouho

hlavne mi tady obcas prijde ze nektere maminky ktere koji jsou chvilema i jizlive a hledaji problem kde neni...
Jeden vzkazik pro jizlivky, to, ze kojite a mate to stesti z vas nedela o nic vic a o nic lepsi nez jsoui maminky ktere to stesti nemaji.....
Pokud se to nektere maminky dotkne predem se omlouvam jen muj nazor a postreh za dobu kterou jsem na tomto serveru...

shaula
19. apr 2009

Holky, nemyslím, že to Zuzana myslela nějak zle, vy jste se na ni všechny tak obořily 😉
Jinak s vámi ale souhlasím, vím přesně, jak to všechny myslíte. Anke - taky jsem měla ten pocit, že jsem neschopná matka, když mi kojení nejde, taky jsem to obrečela. Měla jsi štěstí, že tam byla taková skvělá doktorka. Já si sice na lékařskou péči nemůžu stěžovat, ale podpora veškerá žádná. Kluci se neuměli přisát, mléko nikde, prostě katastrofa. Nikdo mi neřekl, abych třeba zkusila odstříkávat, na to jsem si musela přijít sama a skákala jsem málem až do stropu, když jsem třetí den něco z prsu vymáčkla. Strašně strašně moc jsem chtěla kojit a stejně mi to nešlo - ze začátku jsme dokrmovali a pak už jsem se nezbavila pocitu, že klukům moje mlíčko nemůže stačit☹ Jo, a to jsem nerodila sekcí, takže i ženy s "normálním" porodem to nemají automaticky dáno. Nakonec kojím doteď, ale mléka na rozdávání tedy určitě nemám a nikdy jsem neměla.
Zuzana - tobě moc gratuluju k bezproblémovému kojení a přeju ti, abys nikdy nepoznala tu bezmoc a pocit selhání, když máš problémy s kojením, jako některé jiné maminky. Které taky chtějí moc kojit, dělají pro to všechno možné, ale prostě to nejde.
Mousunek - to muselo být strašné, vidět prcka až za tři dny, vůbec si to nedovedu představit... Taky u nás máme jednu nemocnici, kde je novorozenecké JIP úplně jinde než odd. šestinedělí, takže o ní jsem z tohoto důvodu ani neuvažovala.

mousunek
19. apr 2009

shaula - ona mi ho sestra privezla ukazat,a le vypadlo z ni ze je prave nakrmeny a nenechala me ani zkusit ho prilozit... tak to bylo pak na prd at jsem pila caje na podporu laktace at jsem prikladala ve dne v noci, mela jsem mlika malo, bohuzel opravdu ne svou vinou to proste clovek neovlivni ani kdyz by se postavil na usi....nektere maminky si tu asi mysli ze to funguje tak ze lusknou prsty reknou si a ted zacnu kojit a strikaji z nich litry mlika ale tak to nefunguje (to je pochopitelne extremni prirovani) kazda jsme jina a kazde telo prijima jinak zmeny....

zrovna tak se tu muzou maminky dohadovat o tehotenstvi ja jsem ho cele prozvracela od rana do vecera a nektere maminky chodi klidne az do konce do prace, jak rikam je to u kazde jinak, zrovna tak jako jsou deticky jine neda se to srovnavat a polemizovat o tom kde je problem...

Jsem stastna ze mam zdraveho klucinu i bez kojeni ktery velice dobre prospiva a vyviji se

eliskalesinka
19. apr 2009

No, jediné, co jsem o odlišnosti slyšela je to, že dětičky jsou hezčí 🙂 Ale samozřejmě to je spíše humor. Mám šestiměsíčního syna a je od narození naprosto vzorné mimčo. Je těžké říci, zda má císařský řez vliv, protože jsem si prožila "normální porod" a nakonec následoval císař... to, jaké děti jsou je spíše o genech a výchově...ale jak říkám, člověk nikdy neví...

fim
19. apr 2009

To je pravda, Toníček byl od prvního okamžiku krásně čistý - jak si nemusel projít porodníma cestama, tak byl takový krásně okoupaný. 😀 A bez otlačenin apod. Kuk:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

mousunek
19. apr 2009

eliskalesinka - souhlasim genetika ma veliky vliv na tom jaka ditka jsou 😉

fim
19. apr 2009

Ale zas byl ťuknutej skalpelem. Už jsem na to zapomněla, až teď při juknutí na fotečku jsem si na to vzpomněla. Tak stejně nebyl dokonalý. 😝 Teda byl - pro nás určitě. 😵

mousunek
19. apr 2009

fim - kazde mimi je dokonale i kdyz ma treba sme musky, ale je to tvuj vytvor tak nerikej se neni dokonaly je to tva chlouba 😉 🙂

fim
19. apr 2009

Míšo, však taky říkám, že pro nás dokonalý je a bude. I když to bude lumpačisko s ukousnutým ouškem. 😵

mousunek
19. apr 2009

muj broucek ma on narozeni flicek na celicku, ale bez nej by to proste nebyl on 🙂

soanpe
19. apr 2009

Ahoj fim a ostatní
Já rodila taky sekcí, nekojím-není mlíko- od narození a malá Sofi je čilé dítko,ani jednou nebyla nemocná,nastydlá atd.Dokonce i když byl taťka doma s chřipkou a horečkama a Sofince byly 4týdny ani tehdy nic nechytla.
Je to vše o genetické výbavě.

fim.Toník má nerozeniny ve stejný den jako já 🙂

fim
19. apr 2009

Soa: určitě. Ale není to jen o ní - myslím si, že spíš než na kojení a způsobu narození, záleží hlavně na dispozicích, to ano, ale i na přístupu maminky - aby bylo všeho s mírou - ani nebýt moc benevolentní, ale ani úzkostlivá. 😉
🙂

kuliskaa
19. apr 2009

No já si jako ostatně většina také myslím že jiné nejsou...ba naopak děti rozené císařem jsou klidnější a opatrnější nevím..můj názor...ve porodnicic jsme se dělili na císařovny a ne-císařovny a dodnes se s císařkama jako jsem i já stýkám a naše děti jsou spíš hodnější,opatrné a rychleji se všemu učí ...moje je i mazánek,ale mám jen jedno a to ještě zázrakem,a vzpomínky na porord nebyly nejrůžovější jsem strašně za ní vděčná mooc jsem se o ní bála a bojííím!!S císaře jsem se dodnes nevzpamatovala...nebyla jsem připravená na to že mi jí jen tak vytánou z břicha 😔 a narodila se až zač.43tt..

soanpe
19. apr 2009

jo to určitě.naprosto souhlasím 🙂
na druhou stranu, když to nejde, nemá smysl se tím stresovat, protože miminka vycítí,kdy je maminka nervozní a pak jsou plačtivá.