Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

erikasadek
23. mar 2009

leniko, tak ja mam dvakrat za sebou, ale ze by boli ine. to nie.. 😀 urcite su ako ostane... 😉

zuzana76
23. mar 2009

abi mne sa nezda iny 😀 , okrem toho kazde dieta je ine svojim sposobom, ale,zeby bol v nejakej nevyhode oproti detom porodenym prirodzenym sposobom sa mi nezda

roana
23. mar 2009

Já jen vím, že jsou častěji nemocné, ale s tím se dá dost dělat. Myslím prevenci a tak....

fajn
23. mar 2009

ahojte tak já mám obě císařem a ta starší se vůbec neliší od ostatních. Myslím že je to blbost.

kokaka
23. mar 2009

čím by měly být jiné? snad jen rozdíl že jsou po porodu takové vyhlazené, "nepomačkané"
mám obě dcery císařem a o časté nemocnosti jsem neslyšela, starší má 11 let a nebyla výrazně často nemocná, nechci zakřiknout, u té mladší zatím máme ochablejší svalíky na rukou a trupu, tak cvičíme, ale po porodu byla OK,

erikasadek
23. mar 2009

roana , ja ti mozem povedat ze moj , nebol chry do 3 rokov , vobec okrem 3 krat bol nachladeny..a drobec.. napriek tomu ze starsi je v kolektive, tak sa drzi velmi dobre..

takze aby boli casto chory odpadava s listu..

roana
23. mar 2009

Tak to je jedině dobrře, jen jsem to slyšela a jsem ráda, že to tak není...

erikasadek
23. mar 2009

😉

ano vidis; podla mna je to , jedna baba povedala..

ja len viem ze peridural nie je az tak bez nasledkov u deti.. to , je lekarsky fakt...
ale to je uz o inom.. 😉

berenika39
23. mar 2009

ahoj, jsou jiné, jen v dobrém 😀 😀 😀 , krom toho, že po porodu jsou vyžehlené, protože nemuseli podstoupit cestu porodními cestami, tak jim nehrozí žádné pozdější starosti typu LMD a hyperaktivita a taková ta trápení, která právě mohou být způsobená třeba komplikovaným porodem. Jinak můj prcek je taky sekcí, a od narození je velmi vyrovnaný, není nervozní, vzteklý, hodně dobře spí, nevím, jestli je to snadným příchodem na svět, ale jsem za to ráda 😀 😀 . O vyšší nemocnosti to není pravda. To stím nesouvisí.

erikasadek
23. mar 2009

berenika
aj moje, obe spia, ako maloktrore deti.. obaja to nie je nahoda.. nie; kludne; boli do 2 rokov teda starsi a potom to je uz priroda.. 😉

nepoznam co je vstavat k nim v noci.. a to od 2 mesiacov uz spia celu noc..
😉

kokaka
23. mar 2009

tak u nás obě dcery spaly špatně, ta starší do 3,5 roku a mladší se budí každou hodinku dvě, tak každý je jiný, ale je pořád usmátá, tak to je polehčující okolnost 😉

berenika39
23. mar 2009

přesně,od šetinedělí, nejdřív samozřejmě s kojením,od 4 měsíců s UM už bez vstávání. Velmi snadno si nechal zavést takový ten svůj pravidelný režim, prostě pohoda.až mi to je podezřelý, snad jim to nepokazej zoubky...když tak jim budu vyprávět o císaři a že mají spát hezky dál....... 😀 😀
Je fakt, že o tom, že stres z nesnadného porodu se může na chování miminka podepsat.

jaja0110
23. mar 2009

Ja som citala ze deti narodene prirodzenou cestou byvaju v zivote priebojnejsie a samostatnejsie, lebo sa museli na cestu von vyhrabat sami, kdez to cisarom "ich to nic nestalo", v podstate ich "len vybarli" takze si to nemuseli odmakat tak ako tie deti co sa museli tlacit von same.... 🙂 podla mna to ma hlavu aj patu a ten rozdiel sa da vidiet u starsich deti...ale inak ze by boli "ine" si nemyslim...no a samozrejme "prirodzene deti" ziskavaju lepsiu imunitu ako tie "cisarske"... 😉

majaaita
23. mar 2009

Oba kluci jsou císařem. Pozoruju vliv stresu u porodu, starší je akutním císařem, opravdu v poslední minutě, je hodně citlivý, stresař, tragik, potřebuje hodně něžné vedení, má rád své jisté, nedá na sebe šáhnout, cizí lidi ho děsí. Mladší je plánovaným císařem, hned po porodu byl u mě, je to mazlivec, pohodář, kliďas.
Ani jeden nespí dobře, oba bojují s jídlem.
Ani jeden není nemocný, mladší ještě nebyl, starší byl jednou (dvoudenní rýma).

jaja0110
23. mar 2009

"Deti, ktoré sa narodili cisárskym rezom, sú omnoho viac alergické ako tie, ktoré prišli na svet prirodzeným spôsobom. Príčina je jednoduchá. Prirodzene narodené dieťa sa už pri prechode maminou pošvou stretáva s normálnymi bacilmi. Dieťa sa narodí cisárskym rezom za sterilných podmienok a ide do sterilného boxu a nie je ničím kolonizované. Čím sa osídli ako prvým? Zlými nemocničnými kmeňmi, rezistentnými na všetky antibiotiká, ktoré sa tam za desaťročia fungovania nemocnice rozmnožili.Tu všade treba hľadať príčiny alergií"... 😒

zelmirka1
23. mar 2009

no ja som zase citala prirodzene je prirodzene, predstavte si sok ked si lezi babetko v brusku a zrazu ho niekto
vytiahne sa svet bez pripravy vtedy ked sa rozhodnu lekari a nie ked sa ono vypyta von...
chorobnost si myslim ze nazavisi, ta je zavisla od genetiky, dispozicii a postupnom ziskani imunity
skor je dolezite ci su dojcene alebo nie.

jaja0110
23. mar 2009

majaaita- uplny suhlas ja to mam rovnako a to mam dvojicky, obe prirodzenym ALE je tam rozdiel.
Ta co isla vbon prva to mala sakra tazke, tlacila som ju niekolko hodin, lebo nebola zostupena a samotny porod bol komplikovany, sestricka mi musela skocit na brucho aby vysla, proste stres...ona je citliva, ustrachana, bojazliva ALE PRIEBOJNEJSIA!-vsetko skusa ako prva.
Druha dcera bola von 10 minut po nej na par zatlaceni takz etu cestu uz mala kvazi vydlazdenu a ona je viac flegmaticka, pohodacka, neda sa rozhadzat, neboji sa tak ale tiez aj trochu lenivsia, menej priebojna, nepusta sa do veci tak ako ta prva... 😉
Takze ten rozdiel tam urcite je aj u deti narod. cisarom (ked je planovany a bezproblemovy) tie deti byvaju take 'kde ma polozis tam som" 🙂 😉

jaja0110
23. mar 2009

zelmirka, tiez suhlasim, urcite je to pre dieta sok ked ho zrazu niekto vytiahne z bezpecia matkinho bruska v ktorom bolo 9 mesiacov, to pritmie, tlmene zvuky, istota a v sekunde sa to zmeni a nema sancu sa na to ani len pripravit tak ako ked sa "pripravuje na prirodzeny porod"... 😉

alena22
23. mar 2009

Ahojte ja mam maleho cisarakom a mylsim ze rozdiel v tom neni oni vsetky deti maju ine povahy a kazde dieta je ine takze moj nazor je ze to je jedno ako pride na svet 😅

majaaita
23. mar 2009

Zelmirka, v tomhle je dobré, když jsou i u plánovaného císaře aspoň nějaké kontrakce (pokud to lze) - měla jsem to tak u mladšího, bylo ale dost času na epidurál a přišel na svět opravdu v klidu. U staršího to byl fofr a ten prožitý stres je na něm znát - plus moje následný psychický problémy.

Jajo, tak to podepíšu 🙂 Já jsem taky z dvojčat a jsme každá úplně jiná, je na mě znát, že jsem šla první 🙂

Jinak mladší je drak, bohužel není, kam ho položím, tam ho najdu - už ani teď v půl roce, ale všechno prožívá prsotě klidněji, nic není takový problém - usínání, kojení, první lžička ... asi je to tím, že i já jsem si jako máma jistější jak u prvního. Plus ten obrovský dar sourozence a zdroje podnětů 🙂

bzucinka
23. mar 2009

Mozno na tom nieco bude ... nasa je strasny plačko, citlivka, vsetko ju rozrusi ... taky nas malicky ufnukancek ... 😎 ...akutne na cisara isla ...asi to nebolo pre nu med lizat ☹

kejka
23. mar 2009

Malýho mám plánov.císařem.Je to skvělej 4letej klučík,moc hodnej,společenskej-miluje děti,ale i on má samo svoje dny blbec.Starší kluci jsou normoš porodem a nevidím žádný rozdíl. 😉 😉 😉

jaja0110
23. mar 2009

alena22, a ako to vies porovnat ked mas len jedno dietatko ktore islo cisarom? ked mozno budes mat druhe babo ktore pojde prirodzene tak budes vidiet ten rozdiel... 😉

majaaita, jeeej to mas super ze si z dvojok a si z jedno alebo dvoj vajecnych? 😅

domulienka
23. mar 2009

Ahojte ,neda mi nezapojit sa,to som nepocula ze by deti narodene cisarskym boli ine..
Ja mam tri dcery ,vsetky tri cisarskym,dve starsie dva roky po sebe,ziadne caste choroby,ziadne alergie,bezproblemove dievcata,akurat teraz s nimi trosku puberta máva 😉 ale to patri k ich veku.
Mala jednorocna slecna takisto v pohode ,spava cele noci od narodenia ako jej sestry,oni boli kojene malinko,malicka 10 mesiacov,teraz bola prvy raz chora kaslik atd.
Takze ja vobec nevidim ze by boli ine 🙂 a ako vidim tak ani vacsina mamiciek co rodili cs. 😉

alena22
23. mar 2009

jaji ved v okoli je milion deti aj vela kamaratok ma deti a maly chodi do jasli a teda vobec mi nepripada iny 😅
a ono aj u nas by islo druhe zasa cisarakom takze take ozaj porovnanie by som nevedela podat nikdy, on to je len taky moj nazor ze ja si to tak myslim 🙂

jaja0110
23. mar 2009

domulienka, ved prave preto ze vsetky tri isli cisarskym tak ten rozdiel nemas ako vidiet...nemas s cim porovnat ked ani jedna nebola prirodzenym... 😉 v podstate ako pises vsetky su "rovnako bezproblemove' 🙂 🙂

martimarti
23. mar 2009

Moje dcera také přišla na svět císařem, ona už připravená byla, odešla mi voda a já ne, žádná kontrakce, totálně uzavřené porodní cesty. Malá je naprostá pohodářka, pořád usměvavá, dobře naladěná, jsou lidé, kteří jí ještě neviděli plakat, nevzteká se, společenská. Tak o čem se tu bavíme?

majaaita
23. mar 2009

Jajo, dvojvaječných, jsme každá jiná. Ale v dospělosti je to nejlepší kamarádka, je to hezký 🙂

Bzucinko, já právě teď vidím - vzhledem k chování mladšího - že ono to z velký části možná aj v tom porodu bude. Starší měl fakt peklo, ohromnej stres - a já taky - mladší pohodičku klídek ...... a je to na jejich chování hrozně moc znát.

domulienka
23. mar 2009

Nemam co porovnat,nerodila som prirodzene ale proste si myslim ze je to blbost.Vsetko zalezi od genetiky 🙂to ake su nase deturence zalezi od nas rodicov co im dame do vienka. 🙂

jaja0110
23. mar 2009

martimarti, no ved si to prave potvrdila...nemala pri porode ziaden stres, nemusela sa tlacit von, urobili to za nu ini...z toho prameni ta pohodacka povaha, alebo ako som pisala vyssie "kde ma posadis tam som" proste usmievava, svet gombicka...krasny priklad 😉