Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

mamutka
17. apr 2009

jasne ze su ine........nie su take pokrcene prvy den
tot vsjo

urcite su tam nejake rozdiely, ako ze nie je po takomto narodeni babatko unavene, ale zase ho zo spanku vyrusili tym ze ho vyrvali z maternice, to prirodzene porodene babatko na to islo postupne a aktivne sa zucastnovalo, takze akurat kazde z nich prezilo iny typ stresu.
Ale nemyslim si ze by to do buducna ovplyvnilo ich schopnosti alebo vlastnosti, to uz zalezi od vychovy, co ho daju laskavej matke alebo zene co ho od prveho dna "necha vyplakat" alebo skonci v decaku. to formuje viac.
no a stres v tehu - ja som sa bala ze nedonosim z tych stresov v praci a nenormalnej zodpovednosti - "ked nestihnes, niekto na to doplati" nuz ale nas prcek je taky zlatusik pokojny, sice hoodne aktivny a malo spavy, ale kludas paradny

talinka
17. apr 2009

mamutka, 😀 presne, nie su pokrcene a to je vsetko 🙂 🙂 🙂 zdielam tvoj nazor!

martao
17. apr 2009

Ja to nemám s čím porovnávať. Mám všetky deti narodené cisárskym. Takže ako každá mama, si myslim, že sú najúžasnejšie na svete.

Prví dvaja v noci zle spávali. Najmladší spí od narodenia takmer celú noc.

luca76
17. apr 2009

mirjanka: jj, s tím souhlasím, každý dítě už něco ve vínku dostane geneticky, zbytek se potom dotvoří výchovou a prostředím...myslím, že vliv porodu je minimální ..o těch sebevraždách jsem nic neslyšela, ale myslím, že to nebude tak horký 🙂

marrrka
17. apr 2009

tak toto su zasa take teorie jedna babka povedala alebo podme si vymysliet problem ked ziadny nemame... hlavne ze su zdrave a smeju sa na nas, bumbajka nase 🙂

talinka
17. apr 2009

marrrka,presne tak 😵 😵 😵 😵

diddi
17. apr 2009

ked sme pozerali dokument V lone,bol tam porod dvojiciek a zabery aj z maternice....vtom Mia zacala strasne plakat a ukazovat na tv....prave robili cisarsky,plakala ale tak lutostivo,a hovorila "babo,babo"....najprv sme s muzom nechapali,ale ked to spravila znova o tyzden pri rovnakom dokumente,ale pri porode stvoriciek,opat cisarsky,tak som si to zavala viac vsimat....plakala an ked videla babo v inkubatore....a place dodnes,aj pri ordinacii ked ukazuju babatko v inkubatore.....a na zaver,moje dvojky sa narodili v 35tt,akutny cisarsky-preeklampsia....Miuska bola kriesena,potom na Jiske,tyzden v inkubatore....Ella bola vpohode,ju dokument vobec nezaujal....je nam uplne jasne,ze Miuska prezila traumu,ktoru ma dodnes

mamutka
17. apr 2009

diddi, chudatenko malicke, to musia byt hrozne spomienky.....casto rozmyslam co si asi nas malicky moze pamatat, kolko si vytrpel, kym som ho vytlacila, no deticky tak skoro privedene na svet s tolkou traumou ako tvoje zlaticka....uf, no neviem....az mi zimomriavky nabehli

luca76
17. apr 2009

tak určitě si děti pamatují i zážitky z porodu (a z prenatálního období), ale myslím, že leckdy je normální porod více traumatický, než císař... nedokážu si představit, že bych já jako prvorodička rodila normálně mimi, který je koncem pánevním....kdoví, co by hrozilo za rizika.... jsem štastná, že se narodil císařem a je to spokojený miminko 🙂

marrrka
17. apr 2009

presne, normalny porod este nezarucuje bezproblemovost...

diddi
17. apr 2009

Miuska sa vzdy takto rozlutosti ked vidi cerstvo narodene babo,a ked ukazali 3D dvojiciek tak mi stale ukazovala na tv "toto,toto"....no ale porod,ako ich tahali z brucha hrozne preplakala.....ukludnovala som ju,ze babo je vporiadku....ale opat zacala,ked ho dali do inkubatora....radsej uz tieto dokumenty s detmi nepozeram,lebo jej to velmi ublizuje....vobec by ma nenapadlo,ze babatka mozu mat aj 2roky po porode takuto traumu....ale zrejme len tie,co prezili nieco velmi zle a bolestive....lebo na Ellu to neposobi

mamutka
17. apr 2009

az mi je do revu ked si predstavim babatka ktore mrchy hodia do smeti alebo do potoka. aj ked ich dakto zachrani, maju potom take strasne spomienky ☹ ☹ ☹

mtina
17. apr 2009

No toto je dosť divná téma... Asi taká teória, ako mi kedysi kamoška tvrdila, že kojené deti sú inteligentnejšie.
Mám 15 ročnú dcéru, ktorá sa narodila cisárskym a nekojila som ju (nedalo sa) A nevidím na nej, že by bola iná, prípadne menej inteligentná, ako jej rovesníci.....To aké je dieťa závisí od úplne iných faktorov...

diddi
17. apr 2009

nie su ine,len maju ine spomienky....to uz viem

biela
17. apr 2009

ahojte,
ahoj diddy, tak to mi je strašne ľúto, chúďa miuška ☹ , detičky si pamätajú viac ako by sa zdalo... všetki prežité zážitky im tam v hlavičke ostávajú už od narodenia...
mne robili akútnu sekciu, no v 40-tom týždni a môžem povedať, že moje dieťa je iné. - iné, jedinečné a neopakovateľné ako každé iné dieťa, každý iný človek. 🙂

mousunek
17. apr 2009

muj broucek je narozeny cisarskym rezem a krom toho ze je rychlejsi a ted uz i o dost vetsi nez jeho vrstevnici se mi zda uplne nornalni zadne extremni rozdily v tech detech podle me moc nejsou....
Jedine co vidim jako problem te sekce je te se mi nezacalo tvorit mliko a ze je tedy ochuzeny o kojeni

mamutka
17. apr 2009

mousunek a kolko vazi? moj dnes oslavuje 6 mes a ma 9 kg 😀 rodili sme spontanne, mozno jediny rozdiel ze nechcel od narodenia spat - stacilo mu 10 az 13 hod za den, ziadny 15-18 co pisu kade tade, ale toto vobec nesuvisi podla mna s porodom, jemu to proste stacilo. ani na net som nechodila, zuby kedy tedy umyla a inac len taka koma. cil sa zahra aj sam v tomto obdobi, tak tu besniem na koni 😀

trixi
17. apr 2009

neviem ci si deti pamataju na to ako prisli na svet. Pytala som sa nasho maleho, ale este mi nevedel povedat, mozno sa pamata, ako na sale zartovali lekari, a uzatvarali stavku kolko bude vazit (narodil sa skoro 5 kg sekciou). Tak som sa spytala synovca (tiez prisiel na svet sekciou), musela som anglicky, pretoze slovensky poriadne nerozprava a tiez si nic nepamatal, skusili sme mu ukazat fotky, ale vobec ho to nezaujimalo. Mozno chlapci na to kaslu a je im to jedno 🙂 . Nemyslim, ze deti si pamataju prichod na svet. Vy si ho pamatate? 😉

mamutka
17. apr 2009

trixi, clovek musi zabudat, inak by sa zblaznil, takze casom aj deti zabudnu, cim sme starsi ty menej si pamatame s prvych rokov aby sme nenaplnili hlavu "zbytocnostami", ale ja by som si celkom rada pamatala.
ale nejake slova a komenty lekarov si pamatat nemozu babatka, lebo este reci nerozumeli pri porode, zato pocity, dotyky, nedostatok kyslika a panicky strach - to si pamatat musia chudatka

trixi
17. apr 2009

mamutka, ja som to chcela zlahcit a trosku pozartovat. Je mozne, ze mimina si zapamataju nejaky sok, bolest a pod. Mozno to aj my mame niekde v podvedomi, len je to zapratane inymi zazitkami. Mozno ja mam zo svojho prichodu na svet taky sok, ze som vobec nechcela rodit a na stare kolena so mnou hormony zatriasli a maly je na svete 😀 , hoci ho museli pacit pomaly pacidlom v posledny den 42 tyzdna, vobec sa mu nechcelo von. Tak mu bolo dobre v mojom obrovskom bruchu. A hoci bol prenasany, porodeny sekciou vobec nie je iny ako deti narodene spontanne. Mozem porovnavat, chodime vyse roka na plavanie, kde s tymi istymi detmi-chlapcami (v tom istom veku) od 4 mesiacov a traja su porodeni sekciou a traja spontanne. Vsetkych sest chlapcov su poriadny certici a ani jeden nazaostava.

diddi
17. apr 2009

trixi, niekde v podvedomi to byt musi....mam dvojicky a na nich to vidim...Ella mala "relativne" lahky porod...apgar mala 8/10...ona si tieto veci nevsime ohladne porodu, sona....Miusku kresili...mala apgar 5/8...bola na hadickach v inkubatore...a "odniekal" ten pocit musi mat, ked to vidi...a nestalo so to len raz!...je to vzdy ked nieco podobne v tv vidi...nie je to normalny plac, je to lutost, strach...ten jej hlas mi trha srdce ked ho pocujem

mousunek
17. apr 2009

mamutka - jj mame v pul roce skoro 9,5kila a 72cm porodni vaha byla 3320g a 49cm
U nas se tky spi od malicka pres den malo vecer to zalomi v 19hod a chrni az do 7hod, ale pres den, to uz musi byt unavenej aby spal

mamutka
17. apr 2009

9,5? to ste dobri 😎 nas prvych 5 mes chodil spavat az po polnoci, dovtedy proste santil o dusu a spal denne 2 x 30 min, niekedy 3 x, to som mala ako bonus a mohla som si aj vlasy umyt 😀

mousunek
17. apr 2009

mamutka - to bych se asi zblaznila kdyz bych se nevyspala. malej se hodne budil prvni dve noci v porodnici, pak uz ne.
Ze zacatku nabiral i 800g behem 14dnu a co tyden to cm. kdyz jsem byla na kyclich tak mi rekl doktor ze je o dva mesice napred velikostne i vyvojem, ale jinak je to muj "malicky" sikulacek 🙂

mamutka
17. apr 2009

my sme mali rekord 700 g na 14 dni, tusim sme mimo temy uz, tak len dodavam, ze to so spos 😉 bom porodu teda asi nesuvisi, to je genetika. My s mm sme dost dlhi...

mousunek
17. apr 2009

mamutka - u nas nema byt po kom veliky ja mam 165cm a tatinek 170cm tak nevim po kom je veliky, ja si taky myslim ze tohle s poroden nesouvisi.
Co je nevyhoda cisare, ditko kdyz se rodi prirozenou cestou tak pri porodu ziskava nejake potrebne bakterie + se mamine zmeni hormony a zacne se ji tvorit mliko u sekce ta zmena hormonu potrebnych pro kojeni sice probehne ale o par dni pozdeji. Ditko je vice nachylne na nemoce, ale to uz je potom o zivotosprave a, take o tom jak se stravovala maminka pri tehotenstvi...
A vyhoda cisare, mimi je venku mnohem rychleji a je to pro nej myslim si lepsi....
Delkou prirozeneho porodu muze dojit ke spouste komplikaci pr: ditko se muze pridusit kdyz uz treba maminka nema silu tlacit kdyz je treba...

Myslim si ze jine rozdily v tom snad ani nejsou

berunka
17. apr 2009

tak ja teda nevim jestli tak striktne prichazi laktace pozdeji u cisare.ja ho mam za seb ou a mliko jsem mela treti den po porodu a paty den nas pousteli domu takze bych to tak nehrotila.

anke
17. apr 2009

odpoved na otazku: nejsou, leda jsou jine v tom, ze jsou porozene sekci 😝

binki
18. apr 2009

kvůli sekci myslím, že nejsou jiné, ale spíš co po těch hormonech na vyvolání, pokud to perou do člověka víc než 1 den..

luca76
18. apr 2009

berunka: taky jsem měla po císaři problém s laktací....napřed malej nechtěl sát, asi na to neměl sílu, když se narodil o 3 týdny dřív, pak už by i sál, ale zase já neměla mlíko...pak se mi vytvořilo jen v jednom prsu a v druhým skoro nic, zkoušela jsem ho vystimulovat odsáváním, ale po pár týdnech jsem to vzdala a kojím jen z jednoho prsu....takže dávám i Nutrilon....ted má větší nároky na stravu, takže už to není 50:50, jedno prso prostě nestíhá uspokojit 7 kg cvalíka 🙂 Ale jak říkám, myslím, že děti po císaři nejsou nějak handicapovaný...zaplať pánbůh za to, že malej šel císařem a neměl žádný komplikace....který by zajisté normálním porodem měl...