Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

canama
3. jún 2013

@brisalek pises mi z duse. ja som bola s malou na neurologii ked mala 4 mesiace a nechali ma tam s nou cakat vyse 2 hodiny (v zdruzenej cakarni pre viac ambulancii, bolo tam aj vela dospelich). nemala som malu kde prebalit, sedadla tie plastove tvarovane, prebalovaci pult ziadny. ked sme prisli do ambulancie tak mala uz zacala naozaj vyvadzat, bola hladna, unavena...ja uz som tiez mala dost, lebo sme boli objednane na konkretnu hodinu. no a neurologicka zahlasila ze mala place, lebo ja som nervozna!!! ale to je mimo temu. k teme: jasne ze typ a priebeh porodu mozu mat vplyv na dieta, a velky. kamoskin syn sa narodil velmi komplokovanym porodom, ma epilepsiu, silnu potravinovu alergiu....ale vyrastol v laskavom prostredi, a zije ako ini normalni teenageri. myslim ze je na tom lepsie ako dieta ktore sa narodi zdrave, ale nedostava sa mu v detstve lasky a pozornosti. v skratke, porod je len poharom v mori udalosti ktore formujuz cloveka to cim je.

gretka2
3. jún 2013

Ved na to "ake" je dieta ma vplyv neuveritelne mnozstvo veci....ci je jedinacik, alebo ma surodenca, ci starsieho, ci mladsieho, aj to, :aky" je ten surodenec, aki su rodicia, ci je rodina "kompletna", ci ziju v rodine aj stari rodicia, aka je financna situacia, aka je strava dietata, aky je intelekt rodicov, v akom prostredi zije, aka je forma vychovy, kolko casu sa dietatu venuje, s akymi hrackami sa hrava, ci je dojcene, dokedy je odjcene, ci dostava sladkosti, a z akeho dovodu, k comu je vedene, ci je vychova prisna, autoritativna, alebo benevolentnejsia, ci bolo "chcene", alebo nie, a aj to, akym sposobom prislo na svet, ..... a spusta dalsich veci. Je to jednoducho mozaika okolnosti, a vybrat z toho jednu, je uplna bezpredmetna blbost..... Ale ako vidite, tema ma prispevkov - "mrte".....

monikabie
3. jún 2013

@vlckulka Přesně jako u mne. Oba kluci císařem, ona dva na Um a zatém jsou zdraví šikovní, mě by zajímalo to zvláštní znamení kde by jako mělo být🙂 At vím kde hledat.

vlckulka
3. jún 2013

@monikabie pokud nějaké to znamení zjistíš, tak mi dej vědět, abych případně mohla provést nějaké protiopatření, aby se ty moje malá "císařská monstra" nevymkla kontrole 😀 😀 😀

jendralka
3. jún 2013

@monikabie ja mam tiez 2 chalanov sekciu, obaja od narodenia na Um a nemam pocit, zeby im nieco chybalo 😀 alebo boli ini 😀

ratatooy
3. jún 2013

nevim jakej by mel být rozdíl,jedinej rozdíl je že jsou hned po porodu krásný neomačkaný a bez hlavy jak lebkouni

katecameron
3. jún 2013

jasne kazdí je nejako poznacení 😀

ratatooy
3. jún 2013

jako nekterý komety sou fakt přehánka,že by deti cisařem mely vic alergií to je blbost,jedine že by deti rozene přirozeně se už po ceste setkaly s alergenama třeba kočičíma chlupama,nebo jitrocelem,bezem????😀

orchidis
3. jún 2013

Já si osobně myslím, že ano. Absence porodu, průchodu porodními cestami, osídlení některými bakteriemi, atd. Dále absence bondingu. Osobně jsem slyšela jednoho lékaře, že všechno to "pulsování a stlačování" jednoznačně není pro nic za nic, že se tím tělo/orgány jaksi připravují k samostatnému fungování. Jasně, někdy není zbytí, ale ženy, co si císař samy přejí a naplánují (příp. podlplatí), aniž by měly jasnou a závažnou zdravotní indikací považuji za ... nevhodné ke komentování 😉 😀.

dana3262
3. jún 2013

@jija ne méně žive, ale méně neuroticke. Moji jsou oba nervaci. Normálně bych řekla, ze je to výchovou, ale je to od narození stejne. Oba jsou narození přirozeně a porody byly snadné a bez komplikací.. ale jiné výzkumy zas hovoří uplne jinak, ze cr je pro dítě šok a od toho se to pak odvíjí dál. Nahodou je to zajímavé, ale prakticky mi to moc nesedí. Ale s tou neuroticnosti me to zaujalo.

jija
3. jún 2013

@dana3262 ja bych rekla, ze nervaci jsou podle povahy. Mam dva brachy a jeden byl nervak jako maly a ted je klidny a druhy byl klidny jako maly asimod 4 je z neho nervak az do ted🙂 . Oba jsou narozeni normalne a nas maly se uz taky umi krasne vztekat kdyz mu neco hned nejde🙂 .

ratatooy
3. jún 2013

no jsem zvedava jestly to budu mzt porovnat u druheho,doufám ale spíš že ne,že bude opet ciařem

orchidis
3. jún 2013

@ratatooy A můžu se zeptat proč si přeješ, aby i druhé miminko bylo císařem (jestli to teda chápu správně)? Z čeho máš obavy u normálního porodu, atd? Já rodila vagniálně, na bolest jsem zapomněla, fit jsem byla druhý den, sex 3 týdny po porodu bez problémů. Tři stehy vypadly samy a brzy. Teď se jen modlím, ať se nic nepodělá a druhé je taky přirozeně. Já se naopak hrozně děsím sekce, jizvy, narkozy, pooperační rekonvalescence, neschopnosti postarat se o miminko hned od začátku, chybějícího bondingu a citového navázání, atd.

mecenga
3. jún 2013

@jaja0110 Ahoj ja mám malého cisárskym je alergik a trpí ezemom, a je strašne lenivý 😀

ratatooy
3. jún 2013

@orchidis protože to byla taková pohoda jediná já sem byla schopna hned druhej den fungovat,ostatni rodičky nemohly ani odlezt domu jak se plazily po zábradlí,a co sme videla jak sou sešitý,dekuji nechci

ratatooy
3. jún 2013

@orchidis jinak nemam pocit že bych ho mela min ráda nebo ne ,prostě dítě,možna bych si přirozeny porod skusila ala fakt jen skusila na 10minut a dost

ratatooy
3. jún 2013

@orchidis spíš jsi mela ty štěstí na dobrej porod,3 stehy ma asi fakt málokdo

orchidis
3. jún 2013

@ratatooy Tak to je hodně zvláštní... mám 3 kamarádky, co rodily CS a bylo to právě naopak, nebyly absolutně schopny fungovat docela dlouho, sejít 3 schodky, atd. Přece jen je to přefiknutí břišních svalů-přitahovačů, takže normální fungování po CS si z hlediska fyziologického fakt nedokážu absolutně představit. Asi jsi výjimka, to je fajn 🙂.

ratatooy
3. jún 2013

@orchidis ja sem mohla jit kldine za 3dny domů,ono to asi zaleži na psychice jak si to člověk v hlave nastaví,takže by to šlo asi i pro vag.porod,ted čtu zrovna o hypno porodu,sestry mi furt cpaly leky na bolest tak sem si je musela dat aby byli spokojeny,pak jsme mela i homeopatika pro cisaře,a 5den sem šla domu a 6den sem jela na vytahnuti stehu autem s malym v sedačce,ale kamaradka taky byla pul roku mimo a koukala na me jak na blazna😀

ratatooy
3. jún 2013

@orchidis ještě me npadá že pokud jsou svaly v dobrem stavu rychle se zotaví,ja sem cvičila cely tehu a 3tydny po sekci znovu se najela na cvičení

romcovaklarka
3. jún 2013

První, syn, je narozený císařem, druhá, dcera, normálně. Dcera je v porovnání v tomtéž věku taková o dost klidnější, "samostatnější" jestli se to u miminka dá tak říci, lépe si pohraje i sama pod hrazdičkou apod., lépe usíná (často sama od sebe, bez pláče i uspávání). Do jaké míry je to porodem, to samozřejmě nedokážu říct. Ale i u mě mi připadá, že na dceru jsem mnohem líp naladěná a víc jí rozumím, než jsem byla u prvního. Ale opět - je to už druhé dítě, takže roli mohou hrát moje větší zkušenosti. Píšu jen, jak ty rozdíly vnímám - ale čím jsou způsobeny, to už se nikdo nedozví 😉

ratatooy
3. jún 2013

ja sem teda ješte neřekla jaky je naše prvni ditě/syn narozen CS,jako miminko byl užasnej pořád jen spal a jedl asi do pul roka,pak mival noční běsy což maji i kluci od kamaradek co se narodily vaginalně ovšem předčasně,takže je možny že nebyl připraven.jinak spaval celou noc od pul roka bez krmení,ted v 2,5letech je celkem klidne ditě,vyjde s ostatnima dětma spíš se nechá bít a libit si vše od ostatnich,nekdy je vzteklej ale to asi každy ditě,nevim do jake miry se to dá srovnat protože je každe dite jine stejne jako tehotenství je jiné,ale jsem zastancem klidne tehotenství-klidné dítě

blanches
3. jún 2013

jasné mám dva rošťáčky jeden je císařem a druhý přirozeně a nevidím rozdíl 😝

mmichaelka
3. jún 2013

nie určite nie sú iné,ja mám cisárskym dve krásne a zdravé dievčatká.Staršia už bude mať 11 a nebýva ani chorá a škola jej ide jedna radosť.Takže nemaj žiadne obavy ide predsa o tvoje a miminkove zdravie

usiko
14. jún 2013

@leniko moje obe deti su po CR, a su to deti, na UM, ktore od 2 mesiacov prespia celu noc bez jedenia, teda od 8 do 6-7...su zdrave,a co je dolezite-velki spaci , dcera este teraz prespi 3 hodiny vecer plus celu noc/ a velmi su pokojni.....dcera ma 2 a pol roka a je v obdobi vzdoru ale krasne si necha veci vysvetlit, poslucha.....su to velmi spokojne deti..mame velke stastie.....takze ak je to tym ze som ich mala CR,tak nech...

nelly912
4. júl 2013

Ja som takto priviedla na svet obe svoje deti....a áno sú iné.....nezažili prirodzený stres vyplývajúci pre dieťa z pôrodu normálnym spôsobom......myslím prechod pôrodnými cestami,...prípadné komplikácie...... ale na druhej strane čítala som že nevzniká medzi matkou a dieťaťom puto....blá blá blá......
Ale nie....v pohode.... sú krásne, zdravé, šikovné....staršia bola kojená 2 mesiace, budila sa na papkanie v noci iba raz, chodiť začala okolo roku čiže normál, do školy šla ako 5 ročná ..... a mladšia má rok a 7 mesiacov....je kojená doteraz, spí celú noc, antibiotiká ešte nebrala, .....čiže myslím si že tvrdenia typu že deti rodené sekciou sú "iné"....sú bezpredmetné 🙂 .

vejula
4. júl 2013

@nelly912 fakt mysliš, že tvoje deti nezažili stres???? Ak sa smiem spytať ako dlho si byla na JIS-ke po cisarskom? Ako dlho boli deti od teba izolované? Videla som aj skutočne prirodzene pôrody, kedy sa detičky narodili hned boli pri mamičke a ani neplakali, boli kludné hned na maminkinom bruchu, postupne na prsniku. Som si ista ,že tieto deti zaživaju isto menši stres ako detičky vybrate z bruška v čase, ked ešte same neboli pripravene, izolované od jedineho človeka, ktory pre nich dovtedy tvoril cely svet h odiny, dokonca dni...

juliagregor
4. júl 2013

mam 3 deti, dvojičky su sekciou a jedno je prirodzene...
dvojičky boli dokonca 3 týždne na predčasnom oddelení...
su uplne rovnaké, kojila som všetkých rovnako, plakali rovnako... spavali rovnako... keby nie je medzi nimi 2 ročný rozdiel tak su ako trojičky... 🙂

gepe
4. júl 2013

Jako v cem maji byt jine? Me uz ty zensky nejen tady v diskusi irituji temi kecy, typu - chudaku skoda zes mela cisare apod. - dost irituji. Je to porod jako porod, je bud vaginalni nebo sekce - tj. chirurgicky. Chirurgicky, operacni porod je i klestema, vaxem atd. Ciste prirozeny porod je bez vyvolavacek, epiduralu' zasahu lekare i jakekoliv medikace a to byva uz malo kdy. A rozdil mezi detmi tak nebo tak narozenymi nevidim naprosto zadny. Jak uz tady nekdo zminil, porod je minimum z toho co dite od narozeni ovlivni. Ja sla prirozene a mam alergie i astma a ted babo rad 😀

jolly84
4. júl 2013

ano su ine, inteligentnejsie 😀

je uplne jedno, ako sa babatko narodi. vsetky su rovnake 😉 krasne 😉