Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

babulka
24. mar 2009

Mywiel, u nas ten prirodzeny proces bol naruseny, ale nedalo sa inak.... 😒
este k tym teoriam - mam pocit, ze kazda jedna z nich svojim sposobom depta matky. Jedna robi to, druha to, a ked to nie je v sulade s teoriou, ktore sa valia na nas zo vsetkych stran, tak uz sa podsuva pocit zlej matky. Staci sa pozriet do Volnej diskusie, kde je tych tem o roznych teoriach na mraky.
Zaroven je mozne podotknut, ze nase matky nas nevychovavali v sulade so ziadnymi teoriami, doba bola taka, aka bola, ale dovolim si tvrdit, ze sme ich ako deti ovela viac repsektovali, a dodnes respektujeme. Nase maminky sa nezamyslali nad tym, ci su dobre matky, alebo nie, proste tymi dobrymi matkami boli a navzdy zostanu. Nespekulovali nad tym, co im podsuvali knihy (lebo ziadne neboli), ale starali sa o nas tak, ako im srdce kazalo, a doba dovolila.
Na druhej strane - halda spravidla americkych teorii, ktore sa objavuju castejsie, ako nove japonske televizory. Mala som tu cest s americkymi obcanmi a okrem toho, ze im kvitujem obrovske sebavedomie za kazdych okolnosti (teda sprosty ako puctok ale sebavedomy az strach), tak nejaky ten vztah k vlastnej rodine - otec, matka, stari rodicia - v americkej spolocnosti absentuje. A o ucte k rodicom sa neda ani hovorit. A verim tomu, ze americke matky zaplavene stovkami casopisov o spravnej vychove a psychologickymi analzyami vlastneho dietata dodrzivaju vsetky teorie, lebo psychologovia hovoria, ze tak je to spravne.
Na vybudovanie si vztahu k vlastnemu dietatu a jeho ku mne nepotrebujem citat litanie, ale staci pocuvat srdce a rozum.

mywiel
24. mar 2009

gabka jasné urcite, vies ako som to pisala 😉 ked treba treba o tom nie je co debatovat.

mywiel
24. mar 2009

Babulka hlavné je ze je vsetko ok no nie? 😵

mywiel
24. mar 2009

No este stale som nepochopila preco zakladatelka tejto témy si dava tuto otazku preco ju to trapi a ako na to prisla? Ak sa moze vyjadrit, ze preco ma pocit, ze tie deti su iné?

babulka
24. mar 2009

Mywiel, presne tak. Nic ine ma v tomto smere nezaujima. 🙂

babulka
24. mar 2009

A este som s achcela opytat, preco je v nazve temy slovo porodene v uvodzovkach?

diddi
24. mar 2009

no je to asi myslene tym,ze deti narodene cis.r. boli nasilne vybrate z ich prirodzeneho,znameho prostredia...neboli pripravene ho opustit....ale to len v pripade predcasneho porodu,nie ked je uz rozbehnuty prirodz.porod a je nutne ho ukoncit rezom.Mozno taketo deti su viac citlivejsie na podnety,ovela viac prejavuju uzkost a strach...ale toto je vec hlbsich vyskumov

kokaka
24. mar 2009

kdyby šlo o život miminka, tak ani jedna z nás by neodmítla císařský řez, mně ho udělali za minutu dvanáct, dcera měla upgar skóre 1, jenom jí bylo srdíčko, měla velké problémy a infekci s vysokýma teplotama, sledování neurologem, naštěstí je vše v pořádku, u mladší dcery jsem ani neváhala a zase byl císař, protože mi bylo řečeno že porodními cestami by neprošla, jsem ráda, že jsou obě zdravé, nikdy mě nenapadlo soudit děti zda byly porozené přirozenou cestou nebo císařem, hlavně aby byly vpořádku

gabka32
24. mar 2009

taky mi uvozovky nejsou jasné. porod je definován jako děj, při němž plod opouští spolu s placentou a plodovými obaly organismus matky (dělohu) a je to tedy stejné pro přiroz. i císařský porod.

jaja0110
24. mar 2009

diddi- no tak nejako som to chcela napisat... 😉

smilers
24. mar 2009

nestiham docitat😀 dle meho ty uvozovky v nazvu znaci, ze vlastne keiser neni porod jako takovy, ale operace 😝

diddi
24. mar 2009

moje boli nasilne vybrate v 35tt....Ella je od zaciatku strasne temperamentna,ako ju lekari nazvali...stale vrieska...nepaci sa jej nieco,vrieska, neda sa jej nieco pri hre vytiahnut,vrieska,zobudi sa,vrieska...je velmi,velmi precitlivela...a Miuska je zas jej opak...ta je pomala,kludna,tazky pohodar....snad aj preto,ze ju kriesili,mala apgar 5...bola na pristrojoch,vobec neplakavala...uplne odovzdana osudu....

mywiel
24. mar 2009

Smilers krasna rodinka pod do mojej témy... 😉 😵

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

petrahy
24. mar 2009

zvlastna tema pridavam svoj nazor dieta nie je ine mozno u mna ako aj u mnohych inych bol cisarsky rez indikovany pre nepostupujuci porod, ci velky plod. Mnohokrat je to pre zachranu ako dietata aj matky. Prvy cisarak bol neplanovany a nebola som na to pripravena a dlho som sa zmierovala s tym ze sa mi nepodarilo rodit prirodzene. Ale to bolo o mojom pocite. A som rada ze som porodila dieta ktore sice malo ake take problemy a polezalo si v nemocnici ale keby nebol cisarsky rez mohlo byt horsie.

A kralovne a cisarovne pred ,, par rokmi,, rodili len cisarakom

jaja0110
24. mar 2009

diddi-ak sa smiem spytat ako to myslis "nasilne vybrali"...preco nasilne? 😕 ☹

jitka711
24. mar 2009

Já jsem též porodila malou císařem, pro nepostupující porod. Neřekla bych , že by malá byla v něčem jiná.Snad je citlivější, ale kdo ví jestli by nebyla, i kdybych rodila normálně.Taky jsem se dlouho smiřovala s tím, že jsem nerodila přirozeně. Ale jsem ráda, že v dnešní době jsou i tyhle možnosti...kdo ví jak by to dopadlo.Už jsem to i cítila, že malá chce ven a nešlo to.

smilers
24. mar 2009

mywiel uz sem se byla kouknout 😉

kacenqa
24. mar 2009

inac trosku nechapem, co tu riesite rozdiel medzi prir. porodom a SC, ze dietatko je vybrate z tepla bruska a zrazu kopa svetla a pristroje...ved to iste sa deje aj pri prirodzenom porode, nie? akurat, ze tam ho zena vytlaca na 2-3x a pri SC je vybrate na 1x...ale ten prechod je podla mna predsa taky isty, rovnako ho idu hned po porode odsat a umyt a pomerat....(samozrejme hovorim o SC pri normalnych vyvinutych donosenych detoch, ktore boli indikovane ci uz planovane alebo akutne) rozdiel je snad len v prilozeni pri akutnych SC, kedy je matka v plnej narkoze...ak by som mala zajst este do extremu, tak by som mohla predpokladat, ze dieta rodene prirozdene zaziva pocas porodu velke stresy, pretoze musi prejst prilis uzkymu porodnymi cestami, ma maly prisun kyslika a zivin, pretoze tie spotrebuva matka na tlacenie....

tiez som rodila akutynm SC, kedze porod nepostupoval podla toho, ako lekari predpokladali, a mala za cely rok bola raz chora (daka viroza, ktora trvala asi 2 dni). a zeby nebola priebojna?? to urcite nie, ta si vie velmi dobre docielit, co chce...a ide si za tym hlava-nehlava 😉 obcas ju doma volame tankista 😀

petra - takisto som nebola pripravena na SC, bala som sa toho, ani nie tak kvoli samotnemu zakroku, ako skor kvoli tomu, ake vplyvy to bude mat na kojenie (nastastie ziadne, mlieka som mala dost aj pre celu ulicu 😀 )

diddi
24. mar 2009

jaja,tomu sa hovori nasilne,lebo este mali byt v maternici 5t a zrazu,mozno ked spali 😒 sa tam zjavila ruka a vytiahla ich.....kacenqa,nie je to to iste,pri prirodzenom porode sa dietatko pripravuje na cestu von,zostupi do porodnych ciest,otoci sa hlavickou dole,kontrakcie,ktore zena ma su signalom,ze dietatko "klope na dvere"...je uz pripravene narodit sa....pri akutnom,predcasnom porode dietatko netusi preco je zrazu inde,ked este nebolo pripravene odist.

kacenqa
24. mar 2009

diddi - no napriklad, moje dieta zostupilo do porodnych ciest, mala som kontrakcie a vsetko, len sa potom zrazu sprajcla a nepostupovala dalej ale kontrakcie som mala uz kazdu minutu...preto som sla SC. tak aky je to rozdiel? ona nie, ze k lopala na dvere, ona priam buchala ale holt nedalo sa otvorit 😉 ked to mam metaforicky ponat.

a ja som predsa napisala, ze hovorim o SC pri normalnych, vyvinutych donosenych detoch, nie o predcasnom porode...tam je samozrejme situacia ina

denduska
24. mar 2009

ahojte, ja sa len tak nachvilku zapojim 🙂
myslim ze to slovo v uvodzovkach je tak preto, lebo aj ked to je porod cisarskym rezom, cisarsky rez ako taky sa radi medzi porodnicke operacie, takze si nemyslim ze to tam autorka temy dala aby chcela ten proces nejakym sposobom zosmiesnit... 😝

neviem ci su deti porodene SC ine...ja som rodila normalne, ale co naisto viem je to, ze v tele dietata ktore sa rodi prirodzenou cestou sa odohravaju rozne hormonalne zmeny...takisto aj pri predcasnom porode - to ze je predcasny, to len my tak nazyvame, lebo tehotenstvo netrvalo tak dlho ako malo...ale aj Dr. Krcho raz v jednom rozhovore spominal ze - Dieta vie kedy sa ma narodit. Ci je to 41., 35. alebo 27.tt...uz predtym totiz dochadza prave k tym hormonalnym zmenam, ktorymi sa dieta pripravuje ako najlepsie v tom case dokaze aby sa vedelo prisposobit zivotu mimo matkinho tela. Takze do istej miery prebiehaju zmeny aj pri porode ktory konci akutnou sekciou.

Inak suhlasim s mywiel...cisarsky samozrejme je namieste, ak sa to vyzaduje. Ale nie preto ze je to v mode.. teraz sa uz indikuje sekcia pri porode KP automaticky u prvorodiciek, pritom sa da porodit aj normalne. Mam kamaratku ktora takto prisla na svet a pritom jej mama je tenka ako trieska. Len to treba vediet, treba ovladat vsetky tie hmaty, ibaze dnesni doktori uz bez ultrazvuku pomaly nenajdu ani hlavicku 😝 (tym nechcem povedat ze ultrazvuk je nanic, len ze sa zabuda akosi aj na obycajne vysetrenie)

jaja0110
24. mar 2009

diddi, no ale preco ti ich vybrali ked este tam mali byt 5tt, tomu nerozumiem, boli nejako ohrozene, mali malo zivin alebo nejake ine "problemy"...? ved ak vsetko bolo OK, tak si mohla tahat aj dlhsie, nie? 😕
Ja som prisla v 38tt do porodnice a poslali ma nazad ze som zatvorena, vyvolavali ma v 40tt inak by som prenasala, ale tiez to natahovali do poslednej chvile... 😝

deina
24. mar 2009

No podla mna, aj ked sa dieta narodi predcasne, casto sa rodi predcasne preto, aby si ono same zachranilo zivot (kebyze zostane "vnutri", neprezije, napr kvoli infekcii, poruche placenty a pod) - mozno na to este nie je pripravene, ale musi ist von a casto sa same pyta von. Mne sa predcasny porod zacal pomerne prirodzene - odtiekla plodova voda, maly bol dole hlavou, kontrakcie - ale nezostupil este dole, porod zastavili a narodil sa az o dva dni, ked mu pluca dozreli. Zeby to bol prenho stres, ktory ho teraz ovplyvni na cely zivot? Nie je nervak, je to pokojne dieta, velmi priebojne, ved od zaciatku musel vela bojovat, sikovne, flegmaticke? Nie je taky, ze kam ho posadim, tam bude sediet...

diddi
24. mar 2009

kacenqa,ved som hore pisala,ze ide o predcasny porod-akutny cisarak....je jasne,ze to je ine ked je dieta pripravene,je v porodnych cestach a aj napriek vsetkemu musi byt cisarak....ale to dieta sa uz chystalo narodit,tak nebolo nasilne vybrate......jaja,u mna to bolo doslova nasilne....dostala som preeklampsiu a na vizite mi povedali,ze mam si zobrat zupan a obciansky a idem rodit....a vidis,bolo to v minute 12....Miusku kriesili.....bol to rychly zvrat,tyzden ma pozorovali,az v jedno rano 22.5.ma prevazali na salu....deti boli ok,zle bolo so mnou.

jaja0110
24. mar 2009

diddi, aha uz rozumiem, no mali ste teda naozaj na male 😒 ale chvala bohu ze uz je vsetko v poriadku a mame zdrave drobceky 😉 inak su hrozne zlatucke tvoje herecky a su dvojvajecne? 😉

diddi
24. mar 2009

uff jaja,vy ste vydrzali do 40tt? 😨 parada...ale si mala teda zataz....male su krasne 😵 ....hlavne cervene trio 😵 ...pekne mena...ja som vdaka aj preeklampsii pribrala 35kg...poslednych 8kg. v nemocnici,keby ma drzali dokonca tak hadam aj 50 prinajmensom.....no a pol roka mi brali stitnu zlazu....takze jedno s druhym....presne tak,hlavne ze mame zdrave deticky....co tam po bolesti

jaja0110
24. mar 2009

dakujem 🙂 ...no, im sa volako nechcelo ist na svet, sa chodili na mna kukat ako na prizrak ze "aha toto je ta s dvojkami v 40tt bez kontrakci" 😀 😀 paaanecku to si aj dost pribrala, ja som pribrala za cele tehu 20 kg ale ti poviem posledne tyzdne som uz mala co so sebou robit, aj baby mali takmer po 3 kila... 😝 😝
Ja som mala celych 9 mes. bezproblemove tehu, len ten koniec sa skomplikoval a do*ral ale potom mi povedali ze to preto ze som ich nosila tak dlho 😕 a maternica bola tak ochabnuta a roztiahnuta ze uz to potom "nezvladla"... 😨 ved to, ze su zdrave, a zvlast pri dvojkach to je pozehnanie 😉
Inak my sme 2-vajecne a vy teda ako? 😉

kacenqa
24. mar 2009

didi - sa mi zda, ze ja o koze a ty o voze 😉 ja som myslela na vseobecne porody SC donosenych deti a ty si vravela o tom svojom, preto doslo k nedorozumeniu. 😀 😉 ja som mala syndrom bieleho plasta ( u dr. v ambulke tlak 160/100 a doma 120/75) a tiez ma strasili preeklampsiou...ale kedze prietoky pohodove a ani ziadne ine syndromy som nemala, tak som nastastie nemusela do nemocky a vydrzala som presne az do dna TP...

diddi
24. mar 2009

jaja, aj nase su dvojvajecne....Mia je blond s modrymi ocami a Ella hnede s hnedymi ocami 😀

erikasadek
24. mar 2009

este som chcala dodat , ako to robia v brazilii... 🙂 tam sa deti rodia len cisarskym.. ved tam by asi aj tie studia aj skoncili.. 😀

nech su nase deticky zdravucke.. 😉