Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

tweety22
23. mar 2009

jaja, preto na konika zabrdnem len obcas, ze vsetky tieto diskusie su vlastne o nicom, snad nebudem teraz diskutovat o tom, ze moje dieta bude za xy rokov trpiet nejakym problemom sposobenym porodom, ktory som tak ci tak nemohla ovplyvnit... nehovorim, ze si horsia, kazdy ma na to vlastny nazor len ma dviha zo stolicky pri tych teoriach... statistiky, uvahy a psychologov zrovna nemusim 🤐

jaja0110
23. mar 2009

janett, ale potom by nebola debata, pretoze by nebolo o com tocit- su cisarske deti ine? odpoved NIE.
A teraz co, o com chces tocit? Vsak to mozu rovno zamknut...pre boha trocha filozofie do toho, fantazie atd atd..

gabka- ako vies ze citron je kysli? nikdy si to nevedela kym si ho neochutnala, ale v mojich chutovych bunkam ho mozem vnimat ako sladky...proste individualita osobnosti-individualita nazorov...... 😅

janette.j
23. mar 2009

ale vy to tak píšete....že jsou prostě jiné ty císařem

kili
23. mar 2009

jebber, presne, neznamená, ale nikto to tu nechápe 🤐

maatkka
23. mar 2009

podla mna keby stretol tygra clovek ktoreho cely zivot ucili ze pri stretnuti s nim ma ostat stat bude stat ak stretne tygra clovek ktoremu vtlkali do hlavy ze pri strete s nim ma utekat bude utekat ak stretne tygra clovek ktory ho uz videl a prezil to stretnutie bez problemov a ak ho stretne clovek ktory videl ako tyger niekomu ublizil budu to prezivat inak akokolvek sa dostali na tento svet lebo vychova a skusenosti rozhoduju o tom ako sa clovek zachova a nie to akym sposobom sa narodil... a prostredie v ktorom vyrastal - my nevyrastame v dzungly tak asi preto by sme reagovali inak ako ludia ktori v ich blizkosti ziju... no a o tom ze sme nieco aj podedili ani nehovorim... kili pozicala som si tvoj priklad 😀

janette.j
23. mar 2009

já myslela že jsme v realitě.....a né v nějakým snu jaji....

jaja0110
23. mar 2009

maatkka, tak toto si musim nakreslit 😀 😀 😀

gabka32
23. mar 2009

jájo, protože jsem normální a mám normální chutové pohárky a mozek, tak vím že je citron kyselý 😀

já názory nikomu neberu, jen některé stojí za minimálně pozdvižené obočí. 🙂
a ty se tady vytahuješ se studiema,, názory vědců apod. tak promin že chci vědět odkud čerpáš jistotu, že slunko je růžové - když se pohoršuješ nad ostatníma, kteří s tvými výpisky neosuhlasí.

kili
23. mar 2009

janette, nie sú iné, na každého pôsobí narodenie nejak, podla toho, čo prežil. každý pôrod je iný, tak na každé dieťa to pôsobí inak. to potom môžeš klasifikovať, že iné sú deti, ktorých pôrod trval hodinu a iné ktoré 30 hodín. ale iné nie sú, aj keď ich to ovplyvnilo každého inak.

jaja0110
23. mar 2009

janette, booooze tu si kratkozraka.....no dobre tak sniiiiiivam 😀

tweety22
23. mar 2009

kili, ja tomu rozumiem, presne chapem aj to o com pisete... mna sa ani nazov temy nijako nedotkol, hoci Misko je rodeny sekciou... mna len zaraza, ze niekto si povie aaa, podme robit statistiky pri detoch rodenych cisarskym a vyjde im to, ze su agresivnejsie, ze malo spia, jedia, ze niektore maju nejaky psychicky problem... ale ved taky isty vyvin podstupuju aj deti rodene prirodzenou cestou, niekto vo vacsej miere, niekto v mensej, niekomu sa dieta hodi o zem, inemu nie, niekto ma agresivnejsie dieta niekto nie... len radsej ako uvahou a psychologom to budem riesit v prvom rada LASKOU a co z nasich deti vyrastie sa uvidi 😎

janette.j
23. mar 2009

gabko32--ona asi žije v jiným světě protože já už nevím ale dost mě to baví.....................

jaja0110
23. mar 2009

gabka, keby si ten citron doteraz v zivote neochutnala lebo napr. by si vedela ze jeho oliznutim zomries, tak aj tak si budes mysliet ze je kysly, pretoze by si o tom mala vedomost, ale nie vlastnu skusenost... to bola metafora, proste to neries... 😝 nepochopila si ma...
A tak isto aj s tym slnkom, bolo by to ako hadzat hrach na stenu...studiami sa nevytahujem, so na ne hrda 🙂

jaja0110
23. mar 2009

No babenky ocividne nestihate drzat tempo... 😀 😀

janette.j
23. mar 2009

kili-koukám co stránka to jiný nazor............jen tak dál.......aspon je sranda

gabka32
23. mar 2009

jájo, prostě jsi tady nejchytřejší a víš všechno nejlíp 😀 😀

kili
23. mar 2009

gabka, no keď to študovala, tak hádam môže povedať, že to vie lepšie, ako my všetky dohromady, nie? 😕

jaja0110
23. mar 2009

gabka, tak tak 😀 😀

gabka32
23. mar 2009

hmm že by si sama dělala ty studie? tak to se nedívím, že ti pak vyšly všechny hypotézy 😀 😀

janette.j
23. mar 2009

jajo--s tebou rozhodně ne....my to nepřekládáme z knih ale mluvíme z vlastních zkušenností........................

jaja0110
23. mar 2009

nie nie to netvrdim ze viem vsetko lepsie ako vy dohromady alebo ako hoci kto iny tuna v diskusii...proste sa opieram o skusenosti a vedomosti, ale netvrdim ze niekto druhy tie vedomosti alebo sklusenosti nema lepsie... 😉 🙂

gabka32
23. mar 2009

a metafory očividně můžeš používat jen ty 😕 ::

janette, vies co ma na tebe bavi najviac? za kazdym komentarom ktory sa ti nepaci napises "to je dalsi blud" ale kde su argumenty? preco? ako to myslis ty? dovod? proste diskusia a argumentacia nula bodov

cisarske deti NIESU INE, len je tu ista suvislost ze pri istych zivotnych situaciach sa zachovaju inak s prihliadnutim na mnozstvo stresu ktore pri porode zazili- ci uz prirodzene alebo cisarsky....vacsou lopatou to povedat neviem....

btw takže i císařské děti se můžou narodit přirozeně??

janette.j
23. mar 2009

jajo nemužeš věřit všemu co se píše....hele a nečteš to z nějakýho bulváru...... 😉

jaja0110
23. mar 2009

gabka, nevie s kym si pises 😉 studie som nejake robila dokonca aj na temu "inych deti" ale nie koli cisarom... 😉

janette-trefa 😀 😀

janette.j
23. mar 2009

gabko32-díky,ale oni jsou nějaký zmanipulovaný....jinak to nevidím..................

gabka32
23. mar 2009

jajo hmmm tak to se divím že se tady snámi zahazuješ 😀 taková chytrá holka....

my jsme holt ty blbé, co sice taky mají zkušenosti s dětmi svými a z okolí, ale nějaké hogo fogo studie jsme nedělaly 😕

jaja0110
23. mar 2009

gabka- doraz som kladla na ten STRES, inak nechapem otazke...

janette, bulvar necitam 😉

janette.j
23. mar 2009

ohhhhhhh jajo nemáme ti vykat...............pani inteligentná

jaja0110
23. mar 2009

...no dobre mohli by sme zakopat "mierovu sekeru", netvrdim ze som chytra len ma proste BAVI DISKUTOVAT 😅 😅

gabka32
23. mar 2009

a jakým měřítkem se ten stres měří?? to by mě teda zajímalo 😕 😀 😀 to se jako každého dítětě zeptáš jak se mu líbila cesta na svět a kjolik by dal bodů na stupnici 1-10? 😅