Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

ygreen
23. mar 2009

a jak dlouho se věřilo že je země placatá 😉
nezapomeňte, že vědci nejsou nadlidi - stačí jedna inteligentní přírodní matka a hned je na světě několik zaručeně pravdivejch hypotéz (platí samozřejmě i naopak).

janette.j
23. mar 2009

kili pro každou mámu je její dítě nejkrásnější,samozřejmě kdybychom ti poslali fotky řekneš že nejsou krásní a budeš si myslet že jen tvé je krásné................ale to je přirozené......

ygreen
23. mar 2009

kili: máš recht, sem se trochu sekla, no jo, už mi skáčou písmenka, tak to balim 😀

gabka32
23. mar 2009

no kili si dovolím nesouhlasit - matematika je jednou z exaktních věd, a dost objektivní. subjektivita je o něčem jiném. třeba o kyselém citronu 😀 😀 a já netvrdím že jsem ta nejpovolanější která by měla rozhodnout že mé dítě je nejkrásnější. (samozřejmě že je a už odmalinka, protože byla císařem 😀 😀 ) ale psalas že nelze své dítě objektivně hodnotit. tak JDE. 😀

ygreen
23. mar 2009

ale třeba někdo má patologické vnímání chutí, nemůže za to, je to nemoc 😉

maatkka
23. mar 2009

polovicu prispevkov z tejto temy by som vymazala - nie su v sulade s pravidlom neodbocuj od temy 😀

ygreen
23. mar 2009

no bylo to tu super, ale mizím, báj

kili
23. mar 2009

no, ja tiež mizím, idem si ustlať pelech a kuknúť stopára

gabka32
23. mar 2009

já jdu taky, tak dobrou 😉

adrolka
24. mar 2009

dobrý deň, dúfam, že sa bude pokračovať, začína ma to baviť -táto téma, 😀
jaja, mám pár otázok, dúfam, že sem dnes prídeš a odpovieš, ale čisto na báze debaty. Môj postoj je stále nemenný, neverím tejto štúdii. Ale zaujímali by ma nejaké veci.
Písala si, že deti s cisárom sa povedzme vysporiadajú horšie s rozvodom -to bolo v tej štúdii? neuveriteľné. Ja som asi totálny skeptik, lebo toto považujem za haluz storočia.
ďalej- keďže máme obe dvojičky, budeš mi vedieť asi najlepšie odpovedať.
Už som písala, že moje sú povahovo úplne odlišné. Staršia - sa mi javí priebojnejšia, pohyblivejšia, zbrklejšia, rýchlejšia 😵 . Mladšia je hllbavejšia, kľudnejšia, pomalšia, puntičkárskejšia. 😵
No a teda myslíš si, že je to aj pôrodom? nie je to iba povahami? Nerýpem, iba sa pýtam. Pôrod ich "nepoznačil" rovnako. Skôr je to tým, že staršia je po mne, mladšia je po mužovi povahovo aj výzorom.
Summasumárum- na dvojičky potom tie teórie neplatia, na to pri výskume asi nemysleli. 😀
Dúfam, že odpíšeš, lebo ma vážne zaujíma tvoj názor- v dobrom!!! 😉
Mimochodom aj sa s deťmi zaoberám už hádam ja 15 rokov, bola som v kontakte so psychológmi- pracujem v školstve, mali sme na výške psychológiu, aj vývinovú... stále mi to však pripadá ako zovšeobecňovanie a iba ako teórie, ktoré sa zakladajú na istých výskumoch a štatistikách, ktoré by sa mali končiť vždy z dodatkom, že to je IBA jedna teória, jeden prúd myslenia.
uvediem zase jeden príklad: robili sa výskumy a na základe toho sa teraz hovorí, že ľaváci sú takí a praváci sú zase onakí. Tiež mi to pripadá ako škatuľkovanie. Lebo vytiahnem z rukávu hneď 10 ľudí, čo nepotrvdzuje túto teóriu. 😀 Ja som hneď prvá, čo vybočujem.
takže prosím o konštruktívnu debatu, bez hádok a sarkazmu 😉

babulka
24. mar 2009

Som sa neskutocne pobavila 🙂
Moj syn sa narodil tak, ze sa na svet nepytal. Proste okolnosti nas prinutili, aby sa narodil skor, mozno by si v brusku lebedil este dva tyzdne. To je jedno. Narodil sa sekciou, ale vobec nie je flegmatik. teraz tu asi niekto napise, ze mal stres z toho, ze on chcel byt este vnutri, tak bude stresman cely zivot.
Nehnevajte sa, mile alternativne mamicky hltajuce vsetky mozne teorie sveta, ale ja ako dospely, inteligentny, rozmyslajuci jedinec odmietam uverit, ze sposob porodu by mal byt urcujuci pre cely zivot mojho syna. Dostal od svojich rodicov a starych rodicov geneticku vybavu, ktora zahrna aj jeho mentalne a emocne schopnosti. Zaroven som tu na to, aby som ho pripravila na zivot tak, aby sa dokazal obracat, aby z neho vyrasol sebavedomy a zaroven empaticky jedinec schopny prezit v kazdej zivotnej situacii. Budem robit pre to vsetko. A nemienim na toto rezignovat len preto, ze nejaky americka teoria sa mi snazi vsugerovat, ze moje dieta je take alebo onake, lebo prislo na svet tak alebo onak.
Keby soms a mala pozastavit nad kazdou teoriou a zaroven jej verit ako modle, tak mam doma asi velky problem. Syna mi nik neprilozil na brusko, lebo potreboval urgentny zakrok, na prsniku som ho mala ked mal 2 tyzdne, domov som ho dostala ked mal 4 tyzdne, nevlacila som ho v ziadnom vaku, lebo vzhľadom na operacnu ranu a stomiu bol najradsej na chrbaitku a vystrety a spvala co svojej postielke, lebo mu tam bolo dobre. Ked bol so mnou v posteli, budil sa kazdu chvilu. Cize som porusila vsetky zasady "zdraveho rodicovsva" a podla vsetkeho by som mala mat doma emocionalneho kripla, ktory ma pri prvej prilezitosti bud vyhodi z domu alebo zapichne 😔 Podla vsetkych teorii to uz ovplyvnit nemozem, takze mi zostva cakat, kedy sa tak stane. 😝

mirustek1
24. mar 2009

Ja som starsiu porodila prirodzene a teraz druhu cisarskym.Nemyslim ze by to ovplyvnilo zdravie,ale tato mladsia bola od malicka nervoznejsia,ale neviem ci to bolo tym,Ale stale som mala pocit,a myslim si,ze ked sa rodi prirodzene,dietatko sa pyta same na svet,ked sa nato citi,a ked je to cisarom,to urci lekar.Je ine ked spontanny porod dokoncia cisarom.Ja som mala stale pocit,ze moja malinka este chce byt v brusku a doktor si zmyslel tyzden pred terminom urobit cisarsky a tym ju vyrusil......

adrolka
24. mar 2009

babulka, zase trefa, 😀 😀 súhlasím.

gabka32
24. mar 2009

a dneska se bude taky debatit 😀 jsem akorát nějaká nevyspalá 😅

babulka, adrolka naprostý souhlas. taky si myslím že mnohem důležitější je, jak své dítě vychovám, v jakém bude vyrůstat prostředí a taky samozřejmě co po nás podědí 😉 něco jiného je, pokud způsob porodu vede k poškození dítětě - myslím fyzickému. pak mohou být následky celý životr. ale myslím že o tomto tahle debata není 😉

jaja0110
24. mar 2009

dobre ranko 🙂 🙂

adrolka nie ze deti narodene cisarom sa vysporiadaju s rozvodom lahsie-to nie ALE deti ktore si presli pri porode prirodzenym stresom mozu mat, v zivote tendenciu riesit stresove situacie v zivote inak, ako deti, ktore pri porode "ziaden" stres nezazili.... ja som tieot sudie nerobila, ale podla mna to malopgiky, samozrejme to bude zavisiet od mnoho dalsich faktorov ktore sa budu na tom podielat....

dvojicky- to som predsa pisala aj o mojich-kazda isla na svet prirodzenym a kazda je ina, jedna je po mne a druha po muzovi (povahovo) ale verim ze niektore crty ma ta starsia prave v dosledku tazkeho porodu, pre nu msel byt neskutocne stresujuci kedze com ju niekolko hodin nemohla vytlacit a ked uz bola v porod. cestach tak sa zasekla a sestra mi skocila na brucho lebo DR. odmietol pouzit klieste 9ze vraj pri dvojkach sa nepouzivaju) a ja som tam takmer vykrvacala, v dolsedku coho nastala u mna dysapnoe a kolabs po porode...takz ev prvom rade zachranovali mna...a to sa cakalo este na "B"-cko....ja verim ze toto ju velmi ovlyvnilo a bolo to viditelne aj na jej novoroden. prejavoch.....diskutovane s doktormi,prezivala poporodny stres eeeste velmi dlho a mozem bohu dakovat ze maju mamu.... 🙂

Za dalsie: nikdy som netvrdila ze matky kt. rodili cisarom su zle, alebo horsie! Aj ja by som sla cisarom keby to bolo treba a namala by som z toho nejaky komplex. Cisar je situacia kt. si clovek nevyberie, okolnosti nas k nej donutia...ale to este neznamena ze ti ematky su horsie, len ich deti sy vyustavene inej siruacii a podmienkam ako by to bolo pri prir. porode..... 😉

Mam tu dvojky takze musim sa ist povenovat 😉

akejka
24. mar 2009

Ja som obe deti porodila akútnou sekciou v celkovej anestéze. Pri oboch som mala kontrakcie, odtiekla mi plod. voda, pri 1. pôrode som aj pol hodinu tlačila, ale žiaľ mám úzku panvu...
pri 2. pôrode som netlačila, lebo mi rupla maternica...obe sekcie mi boli robené doslova "v hodine dvanástej"

1. dcéra - je nadpriemerne inteligentná (číta od 2 rokov, píše od 4 rokov), nebýva chorá (max. 1 x ročne !), je veľmi spoločenská, všade si nájde nových priateľov, kamaráti sa s každým...aj keď je menej sebavedomá, nesmelá (bola taká kam ma položíš, tam som)
2. dcéra ma síce len 11 mesiacov, ale viem porovnať - úplne iná povaha, je to veľký nezbedník a výmyselník, pustí sa do svojej staršej sestry, dá ju do pozoru 😉, je to presný opak prvorodenej, je veľmi priebojná, nebojácna, sebavedomá
Sú vo všetkých oblastiach úplne iné, aj keď mali rovnaké pôrody akútnou sekciou s kontrakciami, s predieraním sa pôrodnými cestami...

Podľa mňa sa to nedá zovšeobecniť, že deti narodené sekciou sú také a také...

jaja0110
24. mar 2009

sorry pisem ako hotentot s preklepmi ale asistuju mi tu dve herecky... 😉

erikasadek
24. mar 2009

jezisi vy tu takto rozoberate??? 😀

zase jedna tema, co zle skonci.. 😉

babulka, akejka.. 😉

niaka studia mi nevyvrati, jediny fakt co pre mna , existuje, ze moje dieta je to nejlepsie a najkrajsie... 🙂

kazda studia ma svoje slabiny ako vzdy... 🙂

jaja257
24. mar 2009

No neda mi. Aj moja sa narodila cisarskym, akutne po 17 hodinach normalneho porodu. Uzili sme si svoje, nebudem pisat a ked niekto povie, ze take dieta je nepriebojne a tak dalej tak len pozeram. Nasa mala musela teda o zivot zabojovat mozno viac ako babo ktore sa narodilo na tri potlacenia a to nehovorim o tom, ze sme obe prestavali dychat a museli nas nastartovat. Teda bojovat viem a je priebojna az az. Da nas vsetkych do pozoru ked nieco chce uz teraz a vobec nemam strach ze sa to zmeni.

mywiel
24. mar 2009

Napisem len co som pocula, dolezité je, ze dieta je zdravé, ja som sice rodila normalne ale keby bolo treba CS tak by som nevahala a spolahla sa na doktorov oni vedia preco a kedy ho treba. Tie co si davaju urobit CS kvoli tomu, ze je to moda ako hviezdy vsade to vidno v tv to neuznavam, ani neuznavam, ze bojim sa porodu, je to normalne a kazda maminka sa pred porodom boji, ale pokial to nie je nutné kvoli zdraviu matku alebo babatka tak by zena mala rodit prirodzene, to je moj nazor. Vraj dieta sa dobre neinkarnuje kedze neprejde prirodzenym tunelom, vraj vtedy sa kosti na lebke nejako tou pasazou stlacia a prebehne tam nejaky proces, viac vam k tomu nepoviem. Osobne si nemyslim, ze deti porodené cisarskym su iné, mozno prave cisarsky ich zachranil, inac by bol porod komplikovany. Pre mna by bolo dolezité ze babo je vonku a je ok a ked neslo prirodzenou cestou tak CS ved Cezar takto prisiel na svet, mozno by ho inac nezachranili. 😉 😵 Preco ta to trapi ci su deticky co sa narodili CS iné spozorovala si nieco? 😕

akejka
24. mar 2009

erikasadek: presne tak, pri mojich deťoch všetky štúdie platia 50:50. Nielen tie ohľadne spôsobu pôrodu, ale aj súviasiace s kojením, a ďalšie...
takže si z nich nič nevezmem do života 😉 len som tu napísala odpoveď na otázku - názov témy...
Som rada, že mám zdravé detičky a to je pre mňa najdôležitejšie na svete.

jaja0110
24. mar 2009

adrolka a stou teoriou mas pravdu, vzdy existuju minimalne dva prudy ktore budu medzi sebou konkurovat, to je normalne, napr. naturalisti kt. sa opieraju o skusenosti na zaklade dojmu a zazitku a experimentatori, kt. svoje tvrdenia opieraju o overene fakty....no a kedze si myslim ze nic nemoze byt len biele alebo len cierne, z kazdeho cerpam nieco... 😉

mywiel
24. mar 2009

Mna by viac stresovalo rodit s kliestami, alebo so zvonom keby boli komlikacie radsej by som chcela cisarsky ako tieto naradia to nemusim, a ked si predstavim tu malu hlavicku ako to tym tahaju, tak mi nabehne husia koza brrrrrrrrrrrr... 😒

mywiel
24. mar 2009

Mirustek tak toto sa mi nepaci, ze doktor sa rozhodne kedy sa babo narodi ked k tomu nie je vazny dovod (casto sa tak rozhodnu pred vianocami alebo ked idu na dovolenku aby mali pokoj a nikto ich vtedy nevyrusoval), tiez to beriem ako za vyrusenie prirodzeného procesu, babo najlepsie vie kedy je cas... ☹

jaja0110
24. mar 2009

A taktiez je vela teorii o tom ako sa clovek moze zachovat v roznych zivotnych situaciach, ci uz stresovych alebo inych, su rozne prudy ktore stavaju do protipolov rozne faktory ktore vplyvaju na rozvoj osobnosti dietata.....ale kedze si od fachu, urcite pre teba nic nove..."Nature versus nurture" 😉

mywiel
24. mar 2009

Niekedy prirodzeny porod moze byt pre babo viac stresujuci, ak porod nepostupuje a chyba mu kyslik atd., Nemyslim si, ze to akym sposom sa clovek narodi moze ovplyvnit jeho spravanie v buducnosti...ale mozno sa mylim. Aj tak nechapem ako mozu robit na to statistiky, ze ako to mozu zarucit, ze je to kvoli sposobu ako sa clovek narodil..? 😕 🤐

gabka32
24. mar 2009

mywiel ale kleště a VEX jsou taky někdy nutné. když už dítě postoupilo do porodních cest natolik, že při hrozící hypoxii je nutné porod co nejrychleji ukončit, tak už je na císaře pozdě a pak jsou tyhle "pomůcky" na místě.
raději teda uvidím kleštový porod než mrtvé dítě 😔

jaja0110
24. mar 2009

mywiel- nie koli sposobu AKO sa clovek narodil ale ZA AKYCH PODMIENOK sa narodil...ako pises aj prirodzeny moze byt pre dieta ovela stresujucejsi ak su komplikacie v porovnani s cisarom, ak je planovany a prebieha hladko... 😉

gabka32
24. mar 2009

já se pro způsob porodu mohla rozhodnout a pro přirozený jsem taky byla kvůli tomu že dítě si řekně kdy chce na svět. jenže všechno není vždycky tak růžové. a stejně horoskopy platí pro chvíli kdy se dítě poprvé nadechne a ne kdy by se mělo narodit, pokud by se to nechalo na přírodě 😉

jaja0110
24. mar 2009

gabka, presne tento pripad som bola, ja, mala bola uz nizko v porodnych cestach a na cisara bolo neskoro aj ked sa o nom doktor zmienil, uz nemohol nic robit...no ale nemohol pouzit ani klieste, tak to sestricka riskla a skocila mi celou vahou na brucho (co sa pri dvojkach nesmie, ale bolo treba konat) a mala asi 100 kil lebo mi zatlacila na branicu a ja som vtedy stratila dych.....no a kolotoc zacal...a potom sa dr. uvedomil a na druhy den mi prisiel povedat ze som mala obrovske stastie, ze ten porod bol jasne indikovany na cisara ale on to neodhadol...