Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

kili
23. mar 2009

teraz ma napadlo, že sa vždy doktory pýtajú pri dvojičkach, ktorý bol druhý, lebo každému je jasné, že ten mal pôrod ťachší a stresujúcejší 😉

ygreen
23. mar 2009

hej a tedy ty děti co se narodili po x hodinách snahy o porod přirozený už jsou ready?? jako že se už dost vystresly 😖

a mě logicky přijde že dítě nevystreslé tlačenim se úzkou pánví, bude veselejší pohodář 😉

gabka32
23. mar 2009

jajo tak si děláš srandu ne? 😕 a co ten tvůj předchozí příspěvek o tom, o co jsem při císaři ochudila dítě...dieťa pripravuje na pôrod a dostáva od mamy potrebné látky na zvládnutie pôrodu.

já ji teda nepřipravila. a to si myslím že u mě císař proběhl celkem v poklidu, a chtěla bych teda vidět matku, co po porodu nespí... 😕 😔

janette.j
23. mar 2009

kili tak ti odpovím......NE NEJSOU JINÉ..............jsou stejné jako všechny ostatní,mají hlavu,oči,uši,pusu,ruce atd

jaja0110
23. mar 2009

No dievcata na dnes stacilo, mam na vecer lepsi program, tak sa tu dalej potlapkavajte po pleci, vsetky studia a vyskumy realizovane dlhe roky su vlastne veeelky blud.... 😀 😀 howk 😀 🤐

kili
23. mar 2009

ygreen, ako písala jaja, musí preisť pôrodnými cestami

jabber
23. mar 2009

S tím stresem z řezání těla matky - já nevím, ale přece když má někdo třeba nepostupující porod nebo nějaké jiné komplikace, mimčo už napůl přidušený, tak je to spíš vysvobození. To si myslím, že ten stres z císaře je v porovnání s předchozím nicotný. Jak už tady někdo psal, myslím si, že spíš záleží na tom jak porod probíhá než který z těch dvou to je 🙂

kili
23. mar 2009

janett, no konečne rozumná veta od teba.

gabka32
23. mar 2009

😀 😀 já myslím že tahle diskuze by měla běžet až za nějakých 60 let, kdy si naše děti poví jestli jsou jiné, jestli mají dříve zubní protézu nebo TEPku nebo více infarktů jen díky tomu že byly císařem 😀 😀

ygreen
23. mar 2009

hm, tak nic, no 😀

janett - taky máme uši i oči, tak to sem ráda, že je normální a můžu jít klidně spát 😀 😀 😀

janette.j
23. mar 2009

ale vždyt vy je furt rozlišujete...............

jaja0110
23. mar 2009

janette, vies co ma na tebe bavi najviac? za kazdym komentarom ktory sa ti nepaci napises "to je dalsi blud" 😀 😀 ale kde su argumenty? preco? ako to myslis ty? dovod? proste diskusia a argumentacia nula bodov 😝 😝

cisarske deti NIESU INE, len je tu ista suvislost ze pri istych zivotnych situaciach sa zachovaju inak s prihliadnutim na mnozstvo stresu ktore pri porode zazili- ci uz prirodzene alebo cisarsky....vacsou lopatou to povedat neviem....

tweety22
23. mar 2009

ako ja neznasam tabulkovanie, skatulkovanie, teorie, psychologicke a filozoficke uvahy, vychodene chodnicky, studie a rozne reci: moje dieta este nerobi to a to ale tabulkovo by malo - ma zrejme nejaky psychicky problem 🤐 mala som komplikovany porod preto je moje dieta agresivne, nemohla som dlho kojit to bude tym cisarskym...

jaja, prepac za nazor , ale snad tymto teoriam , ktore tu predkladas ani sama neveris 🙂

rozvod mozno dieta narodene prirodzenou cestou nepolozi na lopatky ale prvy rozchod s frajerkou ano... vsetko su to len nepodlozene teorie, ktore su podla mna uplne zbytocne ...

janette.j
23. mar 2009

neříkala jsi že máš lepší program...........

janette.j
23. mar 2009

tweety22 snad to konečně pochopí od tebe....

jaja0110
23. mar 2009

janette, mala ale ty mi robis program este lepsi no co zabijem sa? 😀

jabber
23. mar 2009

Hele, víte co je nejhorší? Že to stejně nevyřešíme 😀

gabka32
23. mar 2009

tak pak by ta diskuze měla mít název - jsou děti porozené komplikovaným nebo protrahovaným porodem jiné? - alespon podle reakcí jájy. ale tak to není, a tudíž běží otázka jen mezi přiroz. a císař.

jaja0110
23. mar 2009

tweety, ale ved o tom to cele je...diskutovat co ako preco...
ja verim ze slnko je ruzove a ty veris ze slnko je zlte...v mojich ociach je ruzove...a co teraz? som za to horsia? 😅 😅

kili
23. mar 2009

janet, ale vy máte pocit, že to "iné" je, že je to viditeľné (oči uši...), niečo, na čo môžeš ukázať prstom, niečo zrejmé, ale tak to vôbec nie je. už som písala, že sa to všetko tak prelína, že sa nedá striktne napísať, ako sa zachová dieťa narodené cisárskym a ako prirodzene, nevie sa, akoby sa to konkrétne dieťa zachovalo keby sa narodilo inak. Ale pri skúmaní množstvo ľudí sú patrné rozdieli. To sa skôr dá povedať, že je INÉ dieťa, ktoré rodičia bili, to je určite viditeľnejší a zrejmejší črt osobnosti, ale aj tak by ho takto nikto neklasifikoval.

gabka32
23. mar 2009

jájo a jaký máš podklad či argument pro to, že slunko je růžové? 😀 😀

jaja0110
23. mar 2009

ano ten nazov temy je doooost nestastny... 😨

janette.j
23. mar 2009

ale kilinko ty jsi to vubec nepochopila....to byl jen příklad že maj oči i uši........pomoccccccccccccccccc

kili
23. mar 2009

janett, že pripomýnaš jaje lúčenie zrovna ty, čo si tiež dávala dobrú 😀

jaja0110
23. mar 2009

gabka, vidis? Usla ti pointa toho mojho prikladu...ziaden, proste mam iny nazor a uz je to smiesne 😝

janette.j
23. mar 2009

to Ty jajo s kili ho děláte neštastným....................................

gabka32
23. mar 2009

no promin jajo, ale to ty jsi takhle reagovala na janette když si dovolila názor odlišný... kde že má argumenty...

jabber
23. mar 2009

Mě ten název tématu přijde docela v pohodě - jiné - to přece neznamená horší ani lepší 😉

janette.j
23. mar 2009

to jsem myslela at vy jdete dobrou...........vidíš jak špatně čteš mé příspěvky a pak se dohaduješ............

kili
23. mar 2009

janette, ja som to pochopila, len som dala rovnaký príklad ako ty, však som potom písala, že máte pocit, že si myslíme, že je ten rozdiel niečo tak viditeľné, že musíme takéto deti volať INÉ