Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

smilers
23. mar 2009

kli ja nejsem cisarem a jsem taky flegmos 😉 takze v tomto bych to moc nerozdelovala, jasne, pokud se dite narodi pod 1kg tak tam muze byt vetsi sance, ze muze byt ve vyvoji za svyma vrstevnikama opozdene, samo i inteligencne ( ale toto neni pravidlo), ale rikam porad je to o pristupu rodicu, ty podnety, co maji dite ucit a bavit vytvarime my, a z vubec bych netvrdila, ze deti, ktere se narodili cisarem jsou min inteligentni nez normalne narozeni 😠 jen proto, ze to tvrdi nejaky vedec pri svem vedeckem vyzkumu, protoze kazde miminko je necim vyjmecne a tim padem je to i jina osobnost, ktera bud ma dane v genech ze bude malej genius a nebo proste bude hold zaostavat , ale dozene to v urcitem roce sveho zivota. ja nevim, ale urcite bych nerekla o svem diteti, ze je min inteligentni, nez jine

co se tyce prirovnani savlozubeho tygra, pokud naucis dite, ze ma v urcitch situacich udelat to nebo ono a porad mu to vstepujes, tak to tak vetsinou udela, samo ze to neni pravidlo 😉

janette.j
23. mar 2009

kili sorry ale píšete a jajou fakt kraviny....... 🤐

jaja0110
23. mar 2009

janette, tak ich necitaj 😉

nebudeme sa tu predsa vsetci potlapkavat po ramene, to by bolo o nicom.... 😀

janette.j
23. mar 2009

já ráda čtu koho chytá fantas...............................

gabka32
23. mar 2009

no a za pár let se zas objeví jiná studie, že děti roz.císařem jsou průbojnější, protože byly více vystreslé tím, že nomohly být hned u maminky....

je to fakt blbost - si teda myslím já- srovnávat stresy dětí při porodu.

kili
23. mar 2009

smilers, a ktorý vedec tvrdí, že deti narodené cisárskym sú menej inteligentné? 😕

ygreen
23. mar 2009

miri: však píšu že opomínám že vyhynul 😉 a chápu pravou podstatu, neboj se. A i moji "úvahu" lze takto aplikovat. Závisí to podle mě spíše s vzorcem výchovy a lidským chováním, které dítě od mala vidí a se kterým přijde do styku, než se způsobem narození. Aby mohl někdo aplikovat tento výzkum, musel by mít několik lidí, nejlépe po umělém oplodnění stejným otcem i matkou, museli by mít všichni stejné podmínky těhotenství (a to nelze - už po psychické stránce matky), a pak je porodit výše popsanými třemi způsoby. A pak všechny uložit do inkubátoru a odvést pryč, kde by se vychovali naprosto stejně a jen několika osobami, které by na ně měli stejný vliv. Pak bych tomu i věřila - ale to je nereálný 😖

miriamkac
23. mar 2009

inac taka otazka na dvojky (trojky) maminy....nie je aj viacplodove tehotenstvo brane v ludskej populacii ako anomalia??...a potom dve, alebo tri decka v jednom bruchu nemaju dost stresu???? Este aby sa tlacili von normalne....sak nasi sa bili uz od zaciatku, keby ich nebol lekar "vytiahol" po jednom, tak pri ich povahach "paliciach" by " liezli" oba naraz.... 😀 😀

janette.j
23. mar 2009

gabko32 až jejich děti vyrostou tak sami zjistěj že je to vše jinak a že vubec nezáleží jestli císař nebo normal... 😉

jabber
23. mar 2009

Moje dcera se taky narodila císařem a je naprosto pohodová, smíšek, dobře jí, od roka spí celou noc, nemocná až na 3 rýmy nebyla, všechna očkování proběhla bez sebemenších reakcí, chodí od 10 měsíců, všechno ji zajímá - no co bych tak ještě napsala 😀 Jediný rozdíl v porovnání s dětmi narozenými přirozeně je ten, že po narození nebyla vůbec pomačkaná a měla krásnou pravidelnou hlavičku 🙂.

gabka32
23. mar 2009

jj janette . teda pokus se nesetkají s tygrem nebo nebudou rozvádět 😀 😀

gabka32
23. mar 2009

no vlastně jak píše jabber - taky jsem měla nepomačkané dítě. jinak nic v porovnání se stejně starými a přirozeně porozenými vrstevníky nevidím. 😵

ygreen
23. mar 2009

náš má velkou hlavu a díky císaři jí má krásňounkou 😉

jabber
23. mar 2009

Co se týká šavlozubýho tygra, tak já bych teda zdrhala a hystericky vřískala, ať už bych byla narozená kdykoli a jakkoli 😀 to je mi úplně jasný 😀

janette.j
23. mar 2009

gabka32--super 😉 😉 😉 jabber--ale to si oni nenechjí vysvětlit že i děti narozené císařem jsou normální a budou normální........

smilers
23. mar 2009

Miri jsou to anomalie a ani netvrdim,ze jsem nebyla stresovana,kor kdyz doktori meli porad na vse cas a jedno z trojcat melo patologicke prutoky,nic musim

jaja0110
23. mar 2009

miriamka 😀 😀 neboj porod dvojiciek priroda zariadila rozumne, vzdy ide prve to ktore je na to pripravene, ktore ma na to lepsie podmienky, to ktore je nizsie ulozene v porodnych cestach...a ak to nije mozne, pomoze lekar 😉 a uz v brusku prezivali nejake puto, teda vztah teda je pravdepodobnost ze ani v dospelosti nebudu mat problemy nadvazovat medzi. kontakty... 😅 no a hlavne to ze si presli pri porode prirodzenym stresom sa stavaju voci nemu "imunny" a v stresovych situaciach (rozvod napr.) sa s nim dokazu vysporiadat jednoduchsie...

a k tomu cisaru nieco zo studii:

Priebeh cisárskeho rezu z pohľadu dieťaťa
Počas prvej pôrodnej doby sa dieťa pripravuje na pôrod a dostáva od mamy potrebné látky na zvládnutie pôrodu.
Ak prvá pôrodná doba pri cisárskom reze chýba môže dieťa preciťovať veľmi rýchly a silný prechod z ochranného obalu 9 mesačného tehotenstva do neznámych rúk lekára.

Dieťa prežíva traumu z „ubližovania“ mame cez prerezávania jej tela.

Potom prežíva stratu mamy, ktorá spí a dieťa sa niekto snaží vybrať z jeho dovtedy prirodzeného prostredia bez toho, aby cítilo podporu zo strany mamy.

Tiež dotyky rúk lekára na pokožku dieťaťa, nemusia byť pre dieťa jednoduché, keďže sa ho dovtedy nikto iný nedotýkal. Naopak pri prirodzenom pôrode dieťa prechádza pôrodnou cestou von cez pôrodné cesty a tým si vyskúša prvé dotyky od jeho mamy.

janette.j
23. mar 2009

áááá dlouho se do nás s normálními názory nikdo nepouští...asi vymýšlej nové teorie....co to bude tentokrát.....vlci ,tsunami nebo ozonová díra....... 😀 😀 😀

kili
23. mar 2009

ježiš janett, nikto tu nehovorí, že deti narodené cisárskym sú nenormálne. ja tu furt opakujem, že to sa všetko tak prelína, že si to nikto nevšimne, len pri porovnávaní množstvo ľudí sú viditeľné rozdieli, to je všetko. hádam by som si o vlastných deťoch nehovorila, že sú nenormálne. už to pochop. a považovať niečo za absolútnu pravdu, čo sa ti práve skrslo v hlave, len preto, že niečomu nerozumieš, tak to je dosť .... no ani neviem povedať aké 😝

gabka32
23. mar 2009

janett - normální, ale jiné 😀 však každý má právo na názor, at si kdo chce co chce myslí ale opírat se jenom o to, ....že jsem něco někde četla.... mi přijde trochu málo 😕

jo a já potkat tygra (šavlozubce asi teda už néé 😀 ) tak jak se říká.. škytla, prdla, omdlela 😅

jabber
23. mar 2009

gabka 😀

janette.j
23. mar 2009

jaja110--nemám slov...tohle už hraničí s .........no coment...... 😒

janette.j
23. mar 2009

kili už jsi asi ospalá,že tady stále jedeš to samé....tak zavřete s jajou chytré knihy a dobrou....................

jaja0110
23. mar 2009

janette, boze dievca sa preber 😀 😀
proste ty nevies diskutovat, ak nieco nieje ruzove tak ako to vidis ty tak je koniec sveta... 😝 vsak sa na to pozri aj z inej strany, trocha s nadsazkou, s odstupom, neriesime tu zivot a smrt... 🤐

gabka32
23. mar 2009

jajo, myslíš že si můžeš vybrat jak chceš rodit? pokud nejsi celebrita tak asi ne.... 😎

stres z řezání těla matky? a co třeba stres při vyvolávání porodu nebo nástřihu hráze, klystýru.... apod?

a pokud je císař plánovaný tak přece matka je s tím smířena a určitě - podle nějaké studie 😉 tuto svou pohodu předává i mimču. a na druhou stranu kolik je přiroz.porodů že první a druhá doba porodní netrvají více než hodku, což je srovnatelné s dobou přípravy na císaře... 😖

janette.j
23. mar 2009

vždyt tady pořád jedete to samé...jak jsou děti narozené císařem jiné atd...... 😖

jaja0110
23. mar 2009

nie nemoze si vybrat sposob porodu ved to ani netvrdim ze mozes, ja cisarsky vobec neodsudzujem, nech sa stane tak ako to je pre dieta najbezpecnejsie, ja som mala prirodzeny ale kludne by som sla aj na cisarsky ak by bolo treba....vy sa tu chytate za slovicka boze...

ved tu omielam dookola ze cely porod je stresujuca udaslost a ta sa MUSI nejako podpisat na tom dietati v dobrom alebo v lzom, ale kedze je to prirodzeny proces pri ktorom predpokladajme nenastanu komplikacie tak sa ten stres podpise v dobrom- bez ohladu na to ci je to cisarsky alebo prirodzeny porod...

...pletiete si pojmy s dojmami.... 😝

janette.j
23. mar 2009

vy se na to podívejte z jiné trany z Naší strany...................

kili
23. mar 2009

janettte, si prečítaj názov týmy, však o tom je 🙄 😀

janette.j
23. mar 2009

tak to je další blud................