Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

mywiel
25. mar 2009

Gabi vravim rehabilitacnu sestru no neviem, musi to byt fakt odbornik co o tom nieco vie, mozno nejaka rehabilitacna vie hybat aj tie kosticky na hlave, mozno taku najdes aj u vas...? 😕 😅

tomaslavka3
25. mar 2009

Moje dve starsie dcery sa narodli sponntannym porodom a trojicky samozrejme cisarskym pri ktorom som mala pichnutu spinalku.Teraz maju 2,5r.ale nevidim ziadny rozdiel s porovnanim so starsimi dcerami.Jednoducho kazda ma svoju povahu,kazda je v niecom jedinecna,jedna vedela skor chodit,jedna rozpravach,jedna chapat a kazda zase v porovnani s druhou v niecom zaostava. 🙂 🙂 🙂

shaula
25. mar 2009

Sice o srovnávání kostí na hlavičce slyším poprvé, ale měla bych z toho spíše strach... Pokud není hlavička výrazně asymetrická, tak bych do toho nešla.

gabka32
25. mar 2009

hmm tak to nevím, když tu není ani pořádný ortoped, natož rehabilit. 😒 ale já myslím že u dcerky to není posunem kostí jen má trošičku pravou část front.kosti méně vystouplou než levou, když se nedívám zhora tak to ani nejde vidět. 😵 fontanelku má symetrickou a ještě jí nezarostla.

mywiel
25. mar 2009

Gabi to nerobia behem porod ale po porode na prvej kontrole babatka, u nas to bolo ked mala mala 1 mesiac. Tak isto tu sa deti neviazu nasiroko do postoliek, iba sa robi roentgen ak je v rodine predpoklad, ze by malo problém s klbami, alebo sa ide k osteopatovi az vtedy ked dietatko zacina chodit a stale pada a ma problém s rovnovahou, dokonca aj vtedy to osteopat vie napravit. Som sa ho pytala, ci treba s malou prist kvoli klbom a on mi povedal toto co som tu napisala. Pocas tehotenstva som bola unho kazdy druhy mesiac, lebo mam slaby chrbat a vkuse sa mi zasekol, paradne mi pomohol, takze odporucam. 😉

mywiel
25. mar 2009

Wouah tomaslavka klobuk dolu gratulujem k tolkym dievcatkam 😵 😵 😵 😵 😵

mywiel
25. mar 2009

Shaula tu v zahranici je to uplne bezné a vsetci to tu poznaju, je to bezbolestné pre babo neboj. 🙂 😉

zuzana76
25. mar 2009

Pise sa aj,ze matkam po sekcii sa neskor tvori mlieko a ze mozu mat problem s dojcenim a dieta s prisanim, kedze nie je hend prilozene k prsniku.J

a som nemala problem s laktaciou, mlieko sa mi spustilo asi na treti den po sekcii, maly pekne priberal a hlavne - jeho pediatricka, ked prisla na prvu navstevu, tak povedala,ze este nevidela dieta, ktore sa tak krasne vie prisat a takto papat- proste s tymto ziadny problem klop klop, dojcim az doteraz.

Ak sa matka na dieta velmi tesi, ocakava ho s velkou radostou a chce s nim vsetko zvladnut, tak to ide, chce to len pevnu volu a trochu informacii ohladne toho, co robit v urcitych situaciach, ako napr. pri dojceni. Ak nie je mlieko, napr. sa pise, ze po sekcii sa mlieko spusta ovela neskor, ale ja osobne poznam tak vela zien , ktore rodili spontanne a dojcili chvilu, tyzden - dva, mozno maximalne 3 mesiace a stale tvrdili,ze maju malo mlieka. Pridpadne sa im mlieko nespustilo vobec a zase poznam par zien co rodili sekciou a nemali problem s dojcenim. Toto bolo trochu mozno odveci, ale citala som aj studie ohledne laktacii po sekcii, su to vsetko len teorie a podla mna s vhodnym pristupom, informaciami, pevnou volou sa da vsetko zvladnut a netreba deti ani matky zaskatulkovavat. U jednej je to proste tak u druhej zase onak.

shaula
25. mar 2009

mywiel: Nemyslelá jsem kvůli bolesti, ale spíš že ty kostičky jsou měkké a křehké, měla bych strach, že jim to může nějak ublížit.

mywiel
25. mar 2009

Prave preto treba odbornika co to studoval, prave naopak moze im to len pomoct, lebo kosticky mozu tlacit na cievy a nervy ked hlavicka prechadzala panvou pri porode, tak mi to vysvetlil. Dieta moze plakat aj preto a rodic o tom nevie... 🙂

mywiel
25. mar 2009

Presne zuzi ale vela robi aj stres a unava matky pri laktacii ale to viete... 😉

meleri
25. mar 2009

těžko jim to může ublížit, když to dělá odborník-osteopat..u něho má i žena doporučeno poporodní cvičení 😉 samozřejmě nějaké podomácku urobené to není... 😀 do toho by asi nikdo nešel..jak to někdo psal..jiný kraj jiný mrav..

jinak s těma kyčlema, dozvěděla jsem se že na tyto problémy trpí lidé ve střední evropě, proto se to u nás tak moc dělá..tady právě ne, ale já si o to zažádala, právě kvůli tomu že jsem s tím sama měla (a mám) problémy..

mywiel
25. mar 2009

Meleri to je dobre treba ziadat, ak si aj ty mala problémy.
A preco je to v strednej Europe? Lebo tu je velmi maly vyskyt, je to tu len dedicné, od coho to zavisi? Dik. 😉

meleri
25. mar 2009

Mywiel,

prý jsou to geny..tady ve Francii k tomu mají sklony např. Bretaňci. Proč to nevím. Ale jenom v naší rodině můžu napočítat aspoň tři lidi co s tim měli/mají problémy...

jo zajdu na to

mywiel
25. mar 2009

Aha, no tu to nikto preventivne nerobi, pokial nie je predpoklad v rodine. Ved aj nazory doktorov sa menia a vyvijaju kazdy rok, ale ak vy to mate v rodine tak to treba sledovat. Ty zijes vo Francuzsku? No tak to nebudes mat problém najst osteopata co to robi. 😉

meleri
25. mar 2009

joo..žiju tady na venkově...ale dobrý osteopat tu je, jenom ještě třeba najít volný den...🙂)

a odkud jsi ty? jo já se narodila s nohama zkroucenýma k sobě, do ted mám sklony dávat špičky dovnitř při chůzi a dost často mě ty kyčle bolí..pomáhá jen bruslení, ale na to se ted moc nedostanu...

ale odbočuju od tématu, tady se vede debata o cis. řezu tak radši končím... 😀

mywiel
25. mar 2009

Ja zijem uz 14 rokov vo Svajciarsku, franc. kanton... 😉

meleri
25. mar 2009

aha! já jela akorát kolem Genevy několikrát, bydlíme asi 250 km. je tam kráásně, ale draho.. 🙂

mywiel
25. mar 2009

No uz to tu vymazu sme fakt mimo témy... 😀 😉

meleri
25. mar 2009

😀 tak konec.....

mywiel
25. mar 2009

😀 😉

yasmina
25. mar 2009

idem k teme :
ja som bola mojou mamkou porodena cisarskym rezom a som tu krasna zdrava inteligentna
aj moje deti boli takto porodene a uz teraz je jasne ze su po mne 😀 😀 😀

milik75
25. mar 2009

Ahoj, to je totalny nesmysl!! U nas je cisar v rodine...ja jsem byla, bracha, bratranci i muj syn a jsme uplne normalni!! Zadne nemoce, zadne stavy dusevni atd. Naopak spis nadprumerny jedinci, spolecenski, pohodovi atd. Jedine, co jsem slysela, ze deti cisarem jsou mene trpelivi, tim, ze si nezazily prirozenou cestu, ale myslim, ze geny a povaha v rodine hraje daleko vetsi roli, nez cisar.

gabka32
25. mar 2009

yasmina 😀 😀 tak to je supr, gratuluji ke krásným dětem.

mywiel mi je to jasné že kosti dětí se napravují až po porodu 😉 jen že tady někdo psal že přirozený porod je nutný k tomu, aby se kosti správně srovnaly.... to mi přijde divné 😕

a u vás dělají RTG kyčlí? tady je povinný ultrazvuk. 3-fáz.screening.

erikasadek
25. mar 2009

gabka aj mne robioli rtg. u oboch.. v fr.. 😉

gabka32
25. mar 2009

právě že RTG se už nedělá kvůli záření, že ultrazvuk je šetrnější. ale každá země to má jinak 😉

akejka
25. mar 2009

mňa by zaujímalo, prečo leniko založila túto tému...či rodila tiež cisárskym a prečo sa tu viac neukázala 😉

erikasadek
25. mar 2009

no vidsi kazda inak tu zase, je dost spochybnovany ultrazvuk.. 😀

womenne
25. mar 2009

Teda ja som tuto temu obchadzala myslela som si že čo by sa tu mohlo take preberat a vidim že som sa mylila 😉
Ja som mala nabeh na normalny porod a poto som šla na cisarak,pretože sa nikolas proste vzpriečil a dalej nešiel.
Tiež si myslim že dieta ktore sa narodi normalnym sposobom je priebojnejšie ako dieta CR
Ja si myslim že dieta ktore je cisarskym narodene je citivejšie,lebo ako tu už pisali je nasilim vytiahnute,nepripravene-opak ak sa nezačal porod.Preberali sme to aj lekarmi v Martine ktory ma podobny nazor.

jabber
25. mar 2009

akejka - přesně o tom jsem taky přemýšlela - kde máme zakladatelku 😅 😕