Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

pammy
23. mar 2009

Jaja:
Tak drzim palceky 🙂

jaja0110
23. mar 2009

...dakujem si zlata 😉

kili
23. mar 2009

shaula, a čo je na tom divné?
ja som o tom hovorila so spsychologičkou a povedala, že podľa výskumov sú tak o 10 bodov menej inteligentné, ako by sa narodili v termíne. ale jasné, že keďže človek nevie, aké by to dieťa bolo, keby bolo donosené, tak si to ani nevšimne.
a nemyslím také, čo sa narodia o mesiac skôr, ale také ako moji, o 3m skôr a pôrodná váha 800g a 680g

kili
23. mar 2009

janette, myslím to tak, že sú strašne vytrvalí v tom čo robia. Napr. som chcela lúštiť krížovku, keď sme boli v nemocnici a S. som mala na posteli a on sa vytrvalo snažil dostať k tej krížovke alebo ceruzke, vôbec sa nenerváčil a vydržalo mu to aj pol hodinu, proste do kým som to nestopla, on by sa snažil hádam aj celý deň 😀 . a proste všeobecne pri hrách, že nezačnú hneď pišťať, že im niečo nejde, ale sa to snažia sami zvládnuť.

janette.j
23. mar 2009

Ženy kdyby jste bojovaly o život Vašeho dítěte i o svuj,tak by jste nerozebíraly takovyhle kraviny............. 😝 😝 😝 já jsem ráda že mi malou vzali na císaře,protože jsme tu nemuseli byt ani jedna a nebudu přemýšlet nad tím jestli bude opožděnější nebo vzteklejší nebo co to tady píšete za bláboly..............

ygreen
23. mar 2009

v tom má podle mě kili pravdu, takhle brzy narozené děti mají určité problémy, tedy pokud to lze problémy nazvat, a pokud takovéhle drobečky někdo vypiplá jen s o 10 bodů nižším skórem při IQ testech, pak je to maximální výhra 😵

ať je to jak chce, myslím, že nikdo nepřijde do školky a nedokáže rozpoznat děti sekcí od přirozených - maximálně děti hysterickejch matek od normálních 😀

miriamkac
23. mar 2009

Ja asi nechaapem tejto diskusii... 😨 😲 😲
Mohla aspon jedna z vas ovplyvnit to, aby neisla na cisarsky bez toho, aby nebolo ohrozene dieta alebo zivot zeny??? Asi ani jedna....kazda, co rodila cisarskym si nezaskrtla pred porodom v dotazniku "akym sposobom chcem rodit? kolonku cisarska rez" alebo ano??? 😲
Ja som presla aj jednym aj druhym....(dcerka isla spontannym, chlapci cisarskym)...vsetky tri deti su zdrave a budem robit vsetko preto, aby zdravi boli a dozili sa dospelosti, lebo TO mozem ovplyvnit. Ale urcite som nemohla ovplyvnit sposob porodu ☹ ☹ 😉 😒 uff...nocna hodina, zas filozofujem.. 😅

kili
23. mar 2009

a myslím, že je trochu chyba v názve. zdá sa mi, že pod pojmom "iné" všetci vydíte postihnuté, ako sa hovorí o mentálne zaostalích ľuďoch, že sú iní.
ale to s tým vôbec nemá súvis. Deti narodené cisárskym nemali pri narodení ten prirodzený stres a preto pri situáciách nemajú taký ten zdravý stres, ale berú to tak, že nejak to dopadne.
Dám príklad zo života 😀
človek narodený prirodzene: zbadá šablozubého tigra, tak sa schová.
človek narodený cisárskym: zbadá šablozubého tigra, ale povie si, však ma nevidí, nič sa nedeje a ide ďalej.
človek s komplikovaným pôrodom: zbadá šablozubého tigra, tak začne stresovať a utekať.
ale jasné, že medzi týmito troma stupňami je množstvo medzistupňou a vzájomne sa prelínajú, takže keď stretnete človeka, utekajúceho pred šablozubím tigrom, tak to zrovna nemusí znamenať, že mal komplikované narodenie 😉

kili
23. mar 2009

a už neodsudzujte túto tému, je tu väčších kravín založených. nikto nemôže ovplyvniť, ako sa jeho deti narodia, to je jasné, len sa niekto pýtal, že či je niečo pravdy na tom, že pôrod môže ovplyvniť človeka. no a môže 😉

miriamkac
23. mar 2009

kili 😀 😀 😀 😀 .
no ale ja mozem povedat, ze ja osobne by som reagovala na tigra ako dieta z cisarskeho...pritom son narodena spontanne...hmmm... 😉

zuzana76
23. mar 2009

kili, ja ti rozumiem ako to myslis

rozumiem aj ako to mysli Jaja, ze na deti vplyva a moze ich ovplyvnit sposob porodu. Napr. dieta, ktore sa rodi vaginalne a zasekne sa v porodnych cestach, tahaju ho vakuumextraktorom alebo kliestami, tak moze prist k poskodeniu, zraneniu, to uz dieta naozaj moze dost vyrazne ovplyvnit.

Ale nemyslim,ze by sa malo nejako zovseobecnovat a rozdelit deti na 2 skupiny, narodene prirodzene a operacnym sposobom do akeho spada nielen sekcia, ale aj spominana vakuumextrakcia. pretoze, ak by deti narodene sekciou boli naozaj ine, tak by to bolo viditelne, nie? nemyslim,ze su pozadu co sa tyka sikovnosti, inteligencie, pohybovej stranky za detmi narodenymi prirodzenym sposobom.

nema vyznam sa hadat v tejto diskusii, ved naco je to cele? a kto sa koho kedy bude pytat - narodil si sa sekciou, ci prirodzene? pytali sa ma to akurat u detskej lekarky, pretoze samozrejme zo zaciatku je dolezite vediet ako sa dieta narodilo, pretoze oba sposoby maju urcite rizika pre dieta y matku.

A okrem toho ako sa tu uz pisalo, je mnoho dalsich faktorov, ktore vplyvaju na rozvoj osobnosti jedinca - napr. vychova, genetika, rodinne vztahy, zazemie, mentalita.

janette.j
23. mar 2009

reaguji na konec tvé věty kili...takže jsou to příklady uplně na h..... 😖 😖 😖

janette.j
23. mar 2009

kili opět s tebou nesouhasím.......... 😠 😠 😠

zuzana76
23. mar 2009

kili, s tym tigrom to nemalo chybu 😀 😀

gabka32
23. mar 2009

janette.j a ygreen souhlasím, fakt takovéhle kravina, ale kolik lidí se k ní vyjadřuje co? 😉 😀 😀

já měla rodit přirozeně, ale po 4dnech vyvolávání, kdy do mě narvali několikrát denně prsty snad všichni gyndaři z oddělení a co jsem měla šílené bolesti a nakonec mi praskla voda a furt porod nepostupoval, tak po 4dnech jsem byla štastná za císaře. malou mi ukázali hned na sále, za hodinku donesli na JIP a od druhého dne jsme byli spolu.
byla jiná - jako je jiné každé miminko - to nejúžasnější stvořeníčko 😵

je pohodová, hodná, spí, ale taky se umí vztekat, myslím že průbojná je dost. a i přes kojení které se dařilo jen zpočátku a následné krmení odstřík.MM a UM klep klep doted neměla ani rýmu. takže já nepotvrdím že (alespon doposud) je nějak jiná.

samotný porod je velká změna a jestli je ta změna porodem přirozeným nebo císařem zas není tak podstatné. a nebýt kleštových porodů tak by bylo určitě více neštastných maminek proto, že jejich děti včas nevytáhli.

ygreen
23. mar 2009

kili: nevím do jaké kategorie by patřil, ale podle mě by se NORMÁLNÍ člověk s NORMÁLNÍMI emocemi po shlédnutí šavlozubého tygra (opomeňme jeho vymření) posral strachy, zdrhnul a schoval se 😀 nic mezi tím 😀

jaja0110
23. mar 2009

killi- chapem co si chcela povedat dokonca som o tom citala studiu, ze "to" vplyva na to ako sa clovek v dospelosti zachova v urcitych stresovych situaciach...takze ten stres pri porode naozaj zohrava v zivote cloveka velku ulohu...skusim to najst na nete 😉

kili
23. mar 2009

miri, no aj ja, ale ja som narodená aj cisárskym 😀

janette.j
23. mar 2009

Ty si kili pamatuješ svuj porod..............tak by mě zajímalo jak tě ovlivnil..........

kili
23. mar 2009

ygreen 😀 , no ale ide o to, že keby si žila medzi šablozubími tigrami, tak by si vedela, ako sa máš správne zachovať, aby si prežila, čiže prikrčiť sa a nehýbať

gabka32
23. mar 2009

a že jich tu je těch tygrů co? 😀 😀

kili
23. mar 2009

janette, no to si hádam nemusím pamätať, verím mojej mame 😕

jaja0110
23. mar 2009

ygreen- 😀 😀

Inak tie stresove situacie sa myslia napr. nielen pri stretnuti s tigrom, ale napriklad pri rozvode... to je tiez velky stres a kazdy sa s nim dokaze vyrovnat inak.... 😉 no a podla vsetkeho deti narod. prirodzenym si s rozvodom poradia lepsie ako cisarske deti, pretoze uz pri porode presli "prirodzenym stresom".........to hovori studia 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

ygreen
23. mar 2009

kili: asi ne, i když žiju mezi hmyzem, a jinym svinstvem, tak při útoku splašeně lítám, ječim a hážu rukama - a to jsem narozená normálně 😀

markytkaaa
23. mar 2009

Rodila jsem císařem a mám jiné dítě 🙂 energické, usměvavé, veselé, naprosto úžasné ... nadúžasné 🙂 Nemá totiž vystresovanou matku z toho jakým způsobem rodila 😀 😀 😀

Měla jsem akutní cř - hrozila hypoxie plodu ... jsem ráda, že žijeme oba dva a možná o to víc si mateřství užívám 🙂

janette.j
23. mar 2009

ygreen--tak to každopádně ale podle kili a jaji si nejdřív musíš vzpomenout jak ses narodila a jak tě to ovlivnilo a pak se podle toho zachovat 😀 😀 😀 ale to tě mezi tím sežere...... 😉 😉 😉

miriamkac
23. mar 2009

ygreen...eee ja by som chcela vidiet toho dnesneho normalneho cloveka s normalnymi emociami pri uz dnes vyhynutom sablozubom tigrovi... 😝 😝 😝 .........tam to prirovnanie od kili malo podstatu uuplne niekde inde....
aj ked mam iny nazor ako kili ...tigre boli dooobre.... 😝 😀

janette.j
23. mar 2009

miriamkac- 😉 😉 😉

kili
23. mar 2009

janette, už to vzdaj, vôbec tomu nerozumieš 😉

ygreen
23. mar 2009

mě to trochu připomíná školku - které dítě na tom bude v dospělosti líp? Dítě které dám do noromální školky, kde se třeba setká se šikanou, vystreslejma učitelkama, a dětma všech sociálních skupin, nebo dítě které dám do soukromé anglické školičky, kde je 8 dětí na učitele, jsou tam děti vyšší sociální "třídy"???? A to samé lze aplikovat na základku, střední. Projde si stresem ve škole, naučí se bránit, nebudu mu zametat cestičku - může to být ku prospěchu, nebo ne, může být statečný a pohodový, nebojácný, nebo vystresovaný, ublížený.....a tak je to se vším. Císař necísař 😉