Diazepam. Ako sa dávkuje?

tynushqa
26. nov 2009

Ahojte,
malej zase prudko vyskocila horucka na 38,5 z nicoho nic. Mali sme uz febrilne krce, takze nad 38 st. mame davat preventivne diazepam. Lenze problem je ze neviem ci celu alebo polku tabl. Mame 2 mg.
Dakujem

rejocka
26. nov 2009

ahoj moj malý mal ako 2rocný febrilné tak sme-a aj teraz dávame diazepan-2mg-celý,z nemocnice nás pustili s 5mg a mala som davat polovicu,tento 2mg celý,držte sa 😉 a á12hod-1tab.

tynushqa
autor
26. nov 2009

rejocka, dakujeem velmi pekne

rohacka
27. nov 2009

Diazepam sa davkuje 2 mg na 10 kg hmotnosti,
takze 5 kg dieta - 1/2 tbl.
7.5 kg dieta - 3/4 tb.

rejocka
27. nov 2009

ahoj rohacka,môj malý má teraz 5r a váži 23kg a aj tak mám davat,len 2mg a nie dve 2mg,sesrernicina malá mala febr.ako polročna a 2mg-dr.jej povedala 🙂

marelica
27. nov 2009

Ahojte, tynushqa, ako sa dnes máte? Dúfam, že už je lepšie... držte sa!

tynushqa
autor
27. nov 2009

V noci sme boli na pohotovosti, malu chytili o 2 rano krce, ale neurologicka povedala ze neslo CHVALABOHU o febrilne len take "slabsie" krce z horucky. No mala som dost ked som to videla ☹ 😢
Malinka uz ma dnes len slabu teplotu, zase mame nejaku virozu, takze ziadne lieky len zrazat teplotu a vela pit...

rejocka
27. nov 2009

Tynushqa,a čo má malá?alebo len tak jej vyskočila teplota?dúfam,že dnes už budete mat pokojnejší dník,môj malý má zapal.priedušiek,tak v noci nevedel dýchať mal prieduškovú trubicu zúženú,tak som len sledovala pár nocí-no a máme taký pohotovostný sprey-berodual,ale tiež som mala po ruke diazepan,ale teplotu mal chvala Bohu,len tak do 38 a veľa pil,tak nešloa hore.je to taká bezmocnosť keď máme deťúrence choré ☹ ,držte sa a napíš nám ako sa má Bianka 🙂

tynushqa
autor
27. nov 2009

Ahoj Rejocka,
teplotka Bianke vyskocila z nicoho nic, vecer som ju ulozila spinkala a o 23 sa zobudila s placom a mala teplotku 38,4 tak som jej dala preventivne diazepam, paralenovy cipok a ulozila dalej, o 2 rano som sa zobudil na to ako malu myka ☹ no a na pohotovosti povedali ze ma nejaku virozu, ze nema ziadne problemy - ciste dychanie, hrdielko ok... tak ja neviem co to moze byt.
Inak vcera som si vsimla ze jej zacala tak zvlastne pachnut pisulka 😨 vzdy po kakani jej umyjem zadok mojim gelom na imnt. hygienu tak neviem z coho by to mohlo byt. Zacali sme ale pred 2 - ma dnami pouzivat latkovky, zeby z toho???
Presne to je to slovo, bezmocnost, stale si hovorim preco je chora ona a nie ja ☹
Dufam ze to ti nasi drobcekovia co najskor vylezia.
Mala ma teraz teplotku 37, 6 a ma hrozne studene ruky aj nohy... mam jej dat paralenovy cipok alebo nurofen? alebo az nad teplotu 38 st.?

dudlo
27. nov 2009

tynushqa do 38 určite nič nedávaj

rejocka
27. nov 2009

thynushqa,no aj my mávame až ľadové ručičky,nožičky,tak dávam ponožky a rukavice,mne povedala,že 38-38,3,mám už dať panadol,no skratka niečo na zníženie,u detí s nábehom na febrilné krče sa nedá čakať dlhšie,tak ja dávam,ako minie 38,dávam,ak ju teraz bolí hlavička,tak by som jej dala aj pri tej teplote čo má,je to aj na bolesť,nech si kludne pospinká.Možno sa niektoré čudujete,že nenecháme bojovat organizmus do 38,5 a viac,ale u týchto detičiek to vyletí veľmi rýchlo,tak zato,musíme dávať oveľa skor ako detom,čo nemajú febr.krče,hlavne nech ti veľa pije,neboj bude vporiadku,myslím na teba,lebo viem ako to aj ja prežívam,že sledujem každý pohyb a už budeš moct dat aj diazepan,ked niečo.

newyorkgirl
27. nov 2009

babulky drzte sa, nasa mala ako 10mesacna salmonelozu a 40tky horucky, tiez to bolo strasne, nespala som vobec, iba sledovala ci dycha a tak... 2x sme s nou boli v nemocke a nic... tak sa opatrujte a nech vam to skoro pominie... 😔

rohacka
27. nov 2009

Rejocka - ak maly nema nabeh na febrilne krce, uz nemusis davat pri vysokej teplote Diazepam. Tie mavaju mensie deti. Ja som si pytala od pediatricky, ked mal moj maly 2 roky a velmi mi nechcela dat - vraj ked doteraz nemal, tak uz nebude mat. Ale ja sa bojim a ked ma vysoku teplotu, tak zatial davam, aj ked uz ma 2,5 roka. My mavame tiez take neprijemne teploty, ked su nohy a ruky totalne studene a cele nozicky ma take mramorovane. Vtedy netreba v ziadnom pripade davat zabaly ani sprchu, jedine zobliect do tenuckeho oblecenia a vela pit. Samozrejme, paralenovy alebo ibuprofenovy liek hlavne. A masirovat rucky, nozky, aby sa prekrvili. Ja mam nastaveny mobil celu noc na kazdu hodinu a kazdu hodinu kontrolujem teplotu. Febrilne krce vznikaju hlavne vtedy, ak nahle prudko stupne horucka.

rejocka
27. nov 2009

no ,že febrilné bývajú do 5r,no mali aj 8roč.chlapca čo mal,tak aj pediatrička,aj neurologička-no teraz sa nám stalo po očkovaní,že nebolelo ho nic,nemal teplotu ani začervenanie,inokedy mávame teplotu aj dva dni,ale....večer išiel spinkať a o 23,00 začal strašne plakať,tak čudne,potom prestal odrazu a len čudne pozeral vyplašene pred seba,nemal vyvrátené očká a nereagoval, a tu pravú stranu kde mal očkovanie mu zvláštne vykrúcalo,ručičku tak dovnútra,nohy napínal a pravá polovica také zášlkaby,no tak 112,tak mia navygovali,že čo robiť,teplotu nemal,36,5,no o 10 min 38,5,že ak sa to zopakuje tak mám už volať 155,no a prepojili ma na dr.u nás,tak tá mi potom volala po pol hod.už nič nebolo,ale na druhý den sme išli,tak nás poslala na neurol.eeg,vedela,že mal febril.tak či nemá z toho nábeh na epilepsiu-skoro som sa zbláznila,už len to mi chýba,ale chvála Bohu nič,tak,že krče z horúčky-rýchli vzostup a bolest po očkovaní,potom sa sťažoval na ten vpich,už to mal aj červwné,flakaté,uzlinky pod pazuchov,takže diazepan,nie u každého končí 5rokmi-žiaľ,mám ho dávať naďalej aj keď nič nepotvrdili,takže už sa nebojím len horúčok,ale aj očkovania 😠

tynushqa
autor
27. nov 2009

Ahojte,
tak malinkej zase stupla horucka na 38,2 st. Dala som jej paralenovy cipok a preventivne aj diazepam. Horucka nechce klesnut, teraz ale konecne zaspala a uz sa zacina aj potit. Uz vypila od rana asi 1l tekutin, velmi vela cika. Baby neviete mi povedat ako by som zistila zapal mocovych ciest? nechcem sa zase plasit ale vazne aj ten moc tak inak pachne a aj susula malinkej... ☹

Rejocka, presne aj Bianka mala take krce, jej zmodrali ruky a usta a pozerala "doblba" nereagovala, sklbala rukami, nevedela som ju ani poriadne udrzat. Bol to hrozny pohlad. Odvtedy je pre mna horucka velky strasiak.
Som hrozne unavena. Spala som 4 hodiny za dnesnu noc a to v prestavkach. Ale nemozem ist spat, lebo u nas horucka z nicoho nic vzdy vyrazi 😔 ☹

rejocka
27. nov 2009

verím ti tynushqa,že si vyčerpaná,aj strach spraví svoje,teraz si chod aj ty trošku oddychnúť kým spinká-tak na pol očko,s tým zápalom moč.ciest nemám skúsenosti ale kamoškyna malá to má stále od malička teraz má 6r a to mala dost veľké horúčky,pri cikaní ju pichalo,pálilo a bolelo bruško,aj na to len veľa piť,aby sa všetko škodlivé vyplavovalo,no musela byť aj preliečená atb,v moči mala krv pri rozbore a malá ma teraz nejaké lieky okrem na horúčku a diazepan,lebo aj moji po liekoch atb majú taký páchnuci moč,inak neviem,plienky asi nie,aj sa sťažuje,že ju bolí,páli?

rejocka
27. nov 2009

tynushqa ako je Bianka?dúfam,že táto noc,už bude lepšia a zajtra,už nebudete ani vedieť o chorobe 🙂 .páááá

tynushqa
autor
27. nov 2009

Ahojky,
mala az teraz zaspala, mala teplotku 38 ale dala som jej nurofen a teraz mi nameralo 36,2 no neviem ci to nie je nejaka blbost, mame usny teplomer 😉 Mala mi pred spanim zacala hystericky plakat a trvalo to asi 20 min. a nevedela som ju utisit, absolutne nic nepomahalo. Samozrejme ze este k tomu kopala a hadzala sa do zadu. Proste z trucu, asi to potrebovala zo seba nejako dostat.
A co vy? ako malinky? uz je mu lepsie?

rejocka
27. nov 2009

asi hej potrebovala sa nejako uvolniť aj pre ňu to je veľká záťaž v tom malom telíčku,my sme ok,prosím ťa ešte nespinkajú,rozprávajú,rozprávajú,ale nech,hlavne,že sme už z toho vonku 😉,malá bola,už veľmi unavená a vyčerpaná-to je dobre,že zaspinkala,verím,že už dnes bude dobre 🙂

tynushqa
autor
27. nov 2009

Rejocka,
dakujem velmi pekne za podporu. Ja tiez dufam ze zajtra bude zdrava ako rybicka 😉 Dám určite vedieť. Idem do sprchy a konečne spať. Zajtra sa ozvem 🙂

rejocka
30. nov 2009

🙂 ahoj Tynushqa,dúfam,že ste mali pokojný víkend a že je už Bianka ok 🙂 My ideme v stredu na kontrolu,už ich je plný byt,neobsedia-no chvála Bohu zdraví 🙂

tynushqa
autor
30. nov 2009

Ahoj,
tak my uz bez horucky, za to vyhadzane - znak ze sme prekonali nejaku virozu. Takze som uz konecne kludna 😅

rejocka
1. dec 2009

to zvykne byt ta 6choroba,že horučky par dní bez príčiny a potom sa vysype a to uz je koniec choroby tak super 🙂

smolenice
9. mar 2016

Dobry den mala mala vysoke teploty ma 9kg mala som jej dat diazepan polku ci stvrtku ja som dala stvrtku iba

snazilka1983
14. jan 2017

Ako podávate 2r dieťaťu diazepam keď sa nesmie pucit ani rozhryzat? Nevie si sama zapiť tabletku.

mata1414
15. jan 2017

Ja som malemu na 16kg 2mg diazepam lebo sme tiez raz prekonali febrilne krce tak uz sa toho bojim a maly mal teraz 38.2 tak na noc som mu radsej dala aj diazepam lebo ten pojlad nechcem znova zazit

mata1414
15. jan 2017

@mata1414
@mata1414 a normlane som to rozdrvila a do mlieka lebo inak by mi to maly nevypil

snazilka1983
15. jan 2017

@mata1414 ďakujem. Veru aj mne stačilo raz tie kŕče nikdy viac. 😢

janula1987
30. jan 2018

Dievcata mdcerka (5 rokov) na teplotu 39 . Dala som diazepam 13:00 teraz dať až po 12tich hodinách? 2 mg
Jednu tabletky?

ebi88
30. jan 2018

Baby ako inak vyzeraju tie febrilne krce? Ja som diazepam nechcela davat ale doktorkq mi povedala ze mam urcite dat ze to nechcem zazit, ja som dala polku inak, mal asi 8 kil vtedy, este malicky bol.

janula1987
31. jan 2018

@ebi88 ani nechci vidieť...ja som skoro. Svojho syna prišla.