Dieťa zrazu odmieta ostať bez mamy

lukiluk
9. mar 2008

Ahojte,
mame osemmesačnú dcéru, stále ju kojím. v poslednej dobe sa strašne bráni ostať kdekoľvek čo i len na
chvílu bezo mňa. Myslím tým teda s ľuďmi, ktorých pozná ( moja mama, alebo sestra) v známom prostredí. Strašne plače, vôbec sa s ňou nedá nijako komunikovať, zahrať sa s ňou, zabaviť ju. pritom už zopár ráz s mojou mamou ostala a nebol vôbec problém. tiež je zvyknutá na ľudí, mávame návštevy aj chodíme do spoločnosti. Ide len o to, že by sme si s mužom sem-tam chceli výjsť večer do kina, alebo ja keď si potrebujem cez deň niečo vybaviť. Máte niektorá podobné skúsenosti? je to normálna vývojová fáza?

froschka
9. mar 2008

lukiluk moje zabky maju 9 mes a ked ich necham chvilu same v izbe behom 5 min sa ku mne dostanu ci som v spalni ci v kuchyni ci v obyvacke vzdy si ma najdu 😀

no taktiz su zvyknute na spolocnost a ked mali 5 mes tak boli 1 tyzden u mojich rodicov a my na dovolenke...tam to ale asi netreba porovnavat lebo boli malicke a inak vnimali svet

ale ked ich necham s priatelom a ja niekam idem tak nerobia problemy...vzy im dam pusku a zakyvam ze pa pa aaa mama ide prec...
mozno to chce len trening a zbykne si no nemozes sa nejak moc malou obmedzovat,ked musis niekam ist kde ju nemozes vziat....

mon25
9. mar 2008

lukiluk nazyva sa to "uzkost osemmesacnych" alebo "uzkost z odlucenia" je o tom vela popisane v knizke Dieta a ja. V skratke - Pre dieta ste stredobodom jeho sveta, ked odchadzate, moze sa bat ze odchadzate navzdy. Vadi mu ked vas straca z dohladu.Trva to par mesiacov, kym si uvedomi, ze nech ste odisli kamkolvek, vzdy sa vratite.....

dandinda
9. mar 2008

je to uplne normalna vyvojova faza- tzv.strach z odlucenia, urcite sa preto netrap, tiez sme tym presli a ako prislo, tak odislo 😉

lusil2005
9. mar 2008

moja mala ma 9 mesiacov a tiez pozorujem ze v poslednej dobe je stale na mne zavesena. teda - ked idem prec nachvilku a necham ju doma s mamou tak neplacka, ale ked ju mam na rukach a dam ju mame, dokonca niekedy manzelovi, tak zacne plakat a pytat sa ku mne. to doteraz absolutne nerobila. ale ja sa jej vzdy prihovorim, pohladkam a ukludni sa.
tiez ma ukludnuju ze to je vyvojom, ze to su take obdobia kedy by sa ti dieta najradsej na cely den zavesilo na suknu 😀

lusil2005
9. mar 2008

jej a este som pocula ze nieje moc dobre ju nechat tak ze "ved si zvykne". vraj bude este viac naviazane potom. ze je lepsie normalne nechat dieta nech sa ta "presyti" 😅 vramci moznosti samosrejme 😉

dandinda
9. mar 2008

Ja mam obavy, ze sa nas naozaj presytia a o par rockov nas nase slniecka poslu do haja 😖 Tak nech sa este radsej po mne kvacka kolko chce 😀 samozrejme, ze v ramci moznosti 😉

lusil2005
9. mar 2008

tiez si myslim ze si to treba uzit kym sa da, lebo zachvilu pride obdobie "PREBOHA MAMI NEDRZ MA ZA RUKU A NEEEEEEEEEEEE NEDAVAJ MI PUSU VED NAS VIDIA LUDIA!" 😀

vsetky dobre vieme ako to strasne rychlo vsetko utecie...

dandinda
9. mar 2008

mam tiez pocit, ze budeme o chvilu strasne staromodne a trapne 😠

lusil2005
10. mar 2008

hahaha tak si to uzime kym "sme v kurze" 😝 😀

dandinda
10. mar 2008

Uplne s tebou suhlasim, mam 8 rocneho synovca a ten uz teraz taha viac za otcom a to bol mamin cickos, kojila ho 2 roky...a teraz uz len:mamina, co sa rozculujes, ale ocko povedal.. 😠
A myslim si, ze ked ma dieta urcene iste pravidla, tak ho laskou nemozno rozmaznat 😵 😵 aspon v to verim 🙂

susik77
10. mar 2008

ahojte baby, kedy prichadza tato faza?okolo 8.mesiaca?

dandinda
10. mar 2008

Ano 🙂

susik77
10. mar 2008

baby-to je dobre, ze chcete drzat 8-rocne deti za ruku-moja svokra ma tieto tendencie k mojmu 32 rocnemu manzelovi 😎 a ked sme sa zobrali a stale sme sa drzali a objimali, hovorila, ze sme trapni a ze nas to bavi 😎

dandinda
10. mar 2008

Som zvedava, ake svokry budeme my, ked nam niekto odvedie nasich chrobacikov 😉
Ja si ho nedam, nedam, a hotovo 😠 😠

hedunecka
10. mar 2008

ahojte no my budeme mat este len 6mesiacov a chcem sa spytat ci je to to iste alebo sa boji iba neznamyx ludi..moju mamu miluje aj ked ideme k rodine a niekto si ju zoberie a moc nezvysuje hlas tak je kludna ale ako nahle si ju zoberie nikto kto pride k nam na navstevu a ma trosku silnejsi hlas tak zacne plakat..
aj vcera sme boli u dedka a vsetko bolo ok a po xvilke ako sa na nho pozrela a zbadala ze my sedime vedla s tatom zacala plakat-je to normalne?nechcem aby bola na mna az taka upata ze sa bude kazdeho bat 😖

dandinda
10. mar 2008

Neboj 🙂
moj maly nema problem s ludmi, nastastie je velmi spolocensky 🙂 no okolo 8.mesiaca mal strach,ked ma videl niekam odist, stacilo aj vyniest smeti a spustil narek.Vtedy ho tato musel zabavit, aby to nepostrehol 😉
Nemyslim ,ze je to strach z neznamych ludi, skor ma strach ostat bez maminy 😅

bystricanka
11. mar 2008

hedunecka...moje dieťa sa bojí ľudí od 6 mesiacov. Stále je len somnou a keď prídem niekde na návštevu, kde sa kričí(tam kde majú dieťa, alebo hrubý chlapský hlas), tak tak plače, že ho musím obliecť a ísť s ním domov. O chvíľu má rok a neviem kedy z toho vyrastie, ale veľmi ma to hnevá, lebo nemôžem ísť ani ku kámoške, keď on takto vystrája ☹

xxmargaretka
11. mar 2008

joj tak na to obdobie si velmi dobre pametam..anna mala 8mes a zrovna sme sli k svokrovcom ktorych dovtedy videla iba 3x a aj to si samozrejme nepametala a tak bolo cirkusu..dostavala riadne zachvaty-prestavala dychat ked ju aj napriek mojmu nesuhlasu brali na ruky..teraz mame ist cela manzelova rodina na velku noc na chatu tak som velmi zvedava co bude bo stale su to pre nu cudzi ludia a nie dedo s babou..no nastastie uz je vecsia a vie razne dat najavo ked daco nechce 😵

dandinda
11. mar 2008

No nastastie my az tak necirkusujeme 😀 dufam, ze sa to nezhorsi, malemu v podstate staci, ked som nablizku a je kludnejsi.sme casto so sestrinymi detmi, mladsi je o 8 mesiacov starsi od nasho a su uzasni, maju sa radi,vtedy si maly dokonca nevsima az tak mna a v pohode vydrzi 🙂