Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

janac1974
4. aug 2010

@cestovatelkaandrea ale na op maju 30 dni,aj pasy mali neplatne,aj na tie budeme cakat,vraj do 30 dni...
mozno budu skor,kazdym dnom cakame na sms...ale neviem neviem,chceli sme ist do HR,tam stacil OP,
takze ani tak,ani tak sa neda...nemaju ziadny doklad...

cestovatelkaandrea
4. aug 2010

@janac1974 ja som zabudla, ze teraz su uz nove obcianske. ja mam este ten stary a ten mi urobili na pockanie. menila som ho po sobasi a bola som vtedy milo prekvapena. nie je ani moznost ho mat skor vybaveny? napr. pasy tiez robili do jedneho dna v minulosti. teraz to uz nejde, kedze su tie nove?

janac1974
4. aug 2010

@cestovatelkaandrea ano kedysi robili OP na pockanie,teraz sa caka...do 30dni 😠 ani ja to nechapem,je to dlho...

janac1974
4. aug 2010

@cestovatelkaandrea pasy neviem,ci sa daju skor,bol mm s dcerami na policii vybavovat,ale na vsetko cakame...
a dnes som vyslala dceru vybavit OP aj zdrav.preukaz a este ani neviem,co vsetko mala v tej penazenke...aj do skoly tam mala doklady a vsetko,slak ma ide trafit

cestovatelkaandrea
4. aug 2010

@janac1974 tak to mas naprt. kedy ste mali ist na dovolenku? neda sa to odlozit o mesiac?

vinifera
4. aug 2010

@janac1974 Mne došla nová občianka do týždna.

janac1974
4. aug 2010

@cestovatelkaandrea Lucia mi ide od septembra do 1.rocnika na gympel,tak musi chodit od zaciatku,je to pre nu nova skola...este som rozmyslala,ze koncom septembra do Turecka letecky...chceli sme ist teraz v nedelu do chorvatska,mali sme rezervovany hotel,ale uz je to predane,tak nam ostava jedine striehnut na last moment,uvidime ako to dopadne,snad niekde pojdeme nic nie je stratene...

janac1974
4. aug 2010

@vinifera...minulu stredu bola Lucia na policii,dnes je tomu tyzden,ale teraz,ked este aj Nikola stratila,tak nam ostava len cakat na pasy...inak s F nie je problem vycestovat,mame ho obidvaja v pasoch,ale co narobime s tymiti kofami velkymi,
stale vyrabaju problemy 😠

vinifera
4. aug 2010

@janac1974 A nerobia to naschvál? Puberťáčky možno chcú ostať samé doma. Aby mali freeee. Sa im možno nechce s fotrovcami a krpatým bráchom ísť na dovolenku.

cestovatelkaandrea
4. aug 2010

@janac1974 a nepotrebujes tam nahodou pas? Chorvatsko este nie je clenskym statom EU.

vinifera
4. aug 2010

@cestovatelkaandrea dobrý postreh. Vidíš a mna sa stále poistovačka pýtala či idem na OP alebo pas. Že čoho číslo má vypísať do poistky. A tam sa vlastne musí s pasom. Či?

janac1974
4. aug 2010

@vinifera no dost mozne,lebo je to divne trosku,ze obidve stratia a mozno je to len nejaka vystraha,aby sme nesli...
ked som sa ich pytala,ze ci chcu ist s nami,tak jednoznacne obe tvrdili,ze ano,ved by mali svoju izbu,neboli by odkazane na nas,ale same chceli ist niekde k moru...

@cestovatelkaandrea vsetci znami,co cestovali do HR,my potvrdili,ze stacil OP...ani pasy poniektori nemali...

cestovatelkaandrea
4. aug 2010

@janac1974 jojo je to tak uz som to nasla aj na nete. asi preto je to tak, lebo kandiduju na vstup do EU
http://cestovanie.sme.sk/cest_lokalita.asp?kr=63

cestovatelkaandrea
4. aug 2010

dolezita vec:
V Chorvátsku platí povinnosť mať aj cez deň rozsvietené stretávacie svetlá nepretržite, po celý rok.

janac1974
4. aug 2010

my sme neboli v Chorvatsku asi 10rokov...potom sme zacali kazdy rok len letecky,vzdy do inej krajiny...
a posledne dva roky sme neboli vobec nikde...

janac1974
4. aug 2010

baby idem ja,maly sa zobudil a kriciiii,skusim nakuknut vecer,ak sa mi podari a nezaspim...
zatial pekny dnik prajem,pa

janac1974
4. aug 2010

@cestovatelkaandrea a dakujem za link,prestudujem 😉

cestovatelkaandrea
4. aug 2010

@janac1974 rado sa stalo. aj koncim ozvem sa mozno vecer alebo az zajtra 😉

zuzka1.
4. aug 2010

@janac1974 do Chorvatska sa chodi na OP aj.

adal
4. aug 2010

dobrý večer 🙂 tu je náš drobec Tobias 🙂

vieraj
4. aug 2010

@adal krasny. budte stastni a zdravi 🙂

nikollette
4. aug 2010

@adal rozkošný novorodenček 😵
To ste už doma, alebo?

zuzka1.
4. aug 2010

@adal ze drobcek, ved to chlapisko ako s apati.
krasny krasnucky

bashenka
4. aug 2010

Jeeej naozaj nádherný 🙂 aj meno dobrý výber 😉

mukky
4. aug 2010

ahojte,

@janac1974 nemám pár stran docitaných len co som prebehla a dlho trva vybavenie papierov?napr.mne obciansky urobili na pockanie a ostatne doklady ke zaplatís nejaký poplatok by hádam tiez mali rýchlo spraviť prednostne,ci nie?





mukky
4. aug 2010

@janac1974 my sme bez dudky od nového roku,som sa rozhodla ze od nového roka oducime a slo to celkom lahko....ale myslím ze uz som to písala..
no a v oktobri asi na Malorku ,alebo na maltu 😀 toto este isté nie je

ja som este neletela,takze trosku v tom vidím hacik a mm robil parašutizmus,takze pre neho super ked sa poletí 🙄

janac1974
4. aug 2010

@adal krasny chlapcek 😵 ...prajem vela zdravia a mliecka 😵 ...rodila si v roosweltke?

@mukky 😀 ty srandistka...lietanie je super,mne neprekaza...1x som sa bala,ale uz by som inak nesla len letecky a teraz sa prisposobujem malemu,lebo sa bojim,ze jemu sa nebude pacit v lietadle...

janac1974
4. aug 2010

idem uspavat maleho,este pridem

mukky
4. aug 2010

@janac1974 my uz spíme davno,rezim je rezim 😀 🤐

@janac1974 a preco srandistka? 😕 😝

mukky
4. aug 2010

uz som navarila teraz vecer aj malemu na zajtra,my mame navarené a este som masko mu naporcovalaa pobalila a zamrazila uz mam veget,dufam ze pojde nejaky dobry film...

o com ale pochybujem poslednu dobu..
idem si dat kávicku a kecat s mm ,bo sme sa dlho nevideli 😀